Σελίδα 12 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 171 από 171

Θέμα: Innova 125 ΑΠΟΤΥΧΙΑ

  1. #166
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostask2008
    Φίλε έχω το SUZUKI address 125από πέρσι το καλοκαίρι. Καμία σχέση με αυτά που περιγράφεις εσύ. Δεν τρίζει, άψογα πλαστικά, λάδια κάθε 4.000 km και πολύ καλό φρένο παρόλο το ταμπούρο πίσω. Αυτά τα προβλήματα που περιγράφεις πάντως είχαν ακουστεί και για το προηγούμενο και γι αυτό δεν το σκέφτηκα καθόλου κατά την αγορά μου. το μόνο κακό είναι τα αδύνατα αμορτισέρ πίσω (μόνο όταν ανεβουν δύο άτομα). Τέλος η τελική του είναι 110 με 115 km/h στα οποία ΔΕΝ τρίζει τίποτα και γενικά -για παπί- σου δίνει μια αίσθηση ασφάλειας.
    πάρε το παπί σκύλι. Αφού το λέει και το όνομά σου...
    Τι λάδι βάζεις? Βαλβίδες διάκενα ξέρεις?
    Προσέχεις κάτι άλλο? Σου έχουν πει κάτι από αντιπροσωπία που πρέπει να προσέχεις?

  2. #167
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas_1100gs
    Τι λάδι βάζεις? Βαλβίδες διάκενα ξέρεις?
    Προσέχεις κάτι άλλο? Σου έχουν πει κάτι από αντιπροσωπία που πρέπει να προσέχεις?

    Μην περιμένεις να σου απαντήσει, αν προσέξεις έχει να μπει από το 2008...Πληροφοριακά το συγκεκριμένο παπί σκυλί της Suzuki έβγαλε σοβαρό πρόβλημα στο σασμάν (χτύπαγε η 2η και δεν έμπαινε) και από την αντιπροσωπεία είπαν ότι είχε παρουσιαστεί σε αρκετά address σαν πρόβλημα. Λαδάκι δεν ήξερε τί έβαζε, ό,τι έβαζαν στην αντιπροσωπεία.

  3. #168
    Τωρα γυρναει με το υπερ-τουμπανο TDM και θεριζει κοσμο στα φαναρια

  4. #169
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    Μην περιμένεις να σου απαντήσει, αν προσέξεις έχει να μπει από το 2008...Πληροφοριακά το συγκεκριμένο παπί σκυλί της Suzuki έβγαλε σοβαρό πρόβλημα στο σασμάν (χτύπαγε η 2η και δεν έμπαινε) και από την αντιπροσωπεία είπαν ότι είχε παρουσιαστεί σε αρκετά address σαν πρόβλημα. Λαδάκι δεν ήξερε τί έβαζε, ό,τι έβαζαν στην αντιπροσωπεία.
    ok ευχαριστώ. Μπα δεν βαράει η 2η και μπαίνουν βελούδινα οι ταχύτητες.
    Αν κάποιος άλλος γνωρίζει, ας απαντήσει. Όπως και από το που μπορούμε να αγοράσουμε (σε καλές τιμές) αναλώσιμα για το address

  5. #170
    Δεν ξέρω γιατί κάποιος να πάρει ένα Innova που είναι και φαίνεται κάπως φτωχό ποιοτικά ενώ μπορεί να πάρει π.χ. ΄ενα Modenas Kriss 125 500€ φτηνότερο και αποδεδειγμένα αξιοπιστα και με φτηνά ανταλλακτικά.

    Και αν θέλει κάτι πολύ ανεβασμένο ποιοτικά να πάει στο crypton.

    Νομίζω το Innova κάπου δεν έχει την ταυτότητα που θα πρεπε να χε ένα Honda έστω παπί, να ξέρει ο άλλος γιατί το αγοράζει πέρα απο ότι είναι honda.

  6. #171
    Οχι και τόσο...νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2008
    Μηνύματα
    11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    Μην περιμένεις να σου απαντήσει, αν προσέξεις έχει να μπει από το 2008...Πληροφοριακά το συγκεκριμένο παπί σκυλί της Suzuki έβγαλε σοβαρό πρόβλημα στο σασμάν (χτύπαγε η 2η και δεν έμπαινε) και από την αντιπροσωπεία είπαν ότι είχε παρουσιαστεί σε αρκετά address σαν πρόβλημα. Λαδάκι δεν ήξερε τί έβαζε, ό,τι έβαζαν στην αντιπροσωπεία.
    κι όμως είμαι ακόμα εδώ...!!!
    Είναι αλήθεια πως η 2α είναι κάπως δύσκολη στο κούμπωμα ειδικά όπαν τα λάδια είναι αδούλευτα αν και τώρα με τα χλμ που περνούν έχει στρώσει. Λαδάκι αντιπροσωπέιας. Βαλβίδες μέχρι στιγμής (13500 χλμ) έχουν ελεγχθεί 2 φορές αντιπροσωπεία και ήταν οκ. Το πρόβλημα που μου έχει παρουσιάσει το συγκεκριμένο παπί είναι ότι παρουσίασε βλάβη ο αισθητήρας ραλαντί και άρχισε να κάνει διακυμάνσεις στις στροφές του κινητήρα. Ηταν στον 2ο χρόνο εγγύησης και αλλάχτηκε δωρεάν αλλά προβληματίστηκα γιατί. Είναι και ακριβό εξάρτημα και ελπίζω να μην είμαι πάλι άτυχος. Δυνατό σημείο του παπιού είναι η πολύ χαμηλή κατανάλωση πάντως. Αυτά.

Σελίδα 12 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112

Παρόμοια θέματα

  1. Kaze-R 115 VS Honda Innova 125
    από cooltzo στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2015, 17:16
  2. Τεχνική ξεπέτα υπερκυβισμού παπιού! Innova 125
    από lamoun στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2008, 13:47
  3. innova 125..
    από n1k3man στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 12:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF