Σελίδα 13 από 71 ΠρώτοΠρώτο ... 3891011121314151617182363 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 1054

Θέμα: yamaha xj6 (diversion naked)- γνωμες?

  1. #181
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
    Τελικά το πήγα να το δουν στην αντιπροσωπεία. Το ήξεραν για το θόρυβο.
    Για ένα "κρακ" που ακούγεται είναι απόλυτα φυσιολογικό και το κάνουν μάλιστα πολύ πιό έντονα τα R1 μου είπαν. Το άκουσαν κι όλας και το τσέκαραν και στη δική μου.

    Οπότε όλα καλά!
    Δεν σου ειπαν κατι ποιο συγκεκριμενο;

    Eιδα το πρωτο αδερφακι ΧJ6 γυμνο λευκο Γ' Σεπτεμβρίου στην Άθηνα παρκαρισμένο !!! πολυ το χαρηκα !
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

  2. #182
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Με το που το είπα μου είπαν είναι το φρένο και ότι είναι φυσιολογικό.
    Δεν ήταν σε φάση να μάθω περισσότερα (γινόταν χαμός από δουλειά).
    Τους έβαλα επιπλέον και το άκουσαν.

    Στο δικό σου Παναγιώτη αν κυλίσεις λίγο πίσω και φρενάρεις, μετά πας με 1η μπροστά και φρενάρεις απότομα, δεν το κάνει;

    *To δοκίμασα χωρίς φρένο με κόντρα τον μπροστινό τροχό σε τοίχο. Μπρουμιτίζω όλο μπροστά και δεν ακούγεται τίποτα απολύτως! Μόνο με το φρένο ακούγεται.

  3. #183
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
    Με το που το είπα μου είπαν είναι το φρένο και ότι είναι φυσιολογικό.
    Δεν ήταν σε φάση να μάθω περισσότερα (γινόταν χαμός από δουλειά).
    Τους έβαλα επιπλέον και το άκουσαν.

    Στο δικό σου Παναγιώτη αν κυλίσεις λίγο πίσω και φρενάρεις, μετά πας με 1η μπροστά και φρενάρεις απότομα, δεν το κάνει;

    *To δοκίμασα χωρίς φρένο με κόντρα τον μπροστινό τροχό σε τοίχο. Μπρουμιτίζω όλο μπροστά και δεν ακούγεται τίποτα απολύτως! Μόνο με το φρένο ακούγεται.
    Ειδες που στα λεγα οτι ειναι απο το φρενο και ειναι φυσιολογικο

    .. ετσι μου το κανει και μενα αν το κυλισω λιγο και πατησω φρενο
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

  4. #184
    PHOTO_1.....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	766 
Μέγεθος:	51,4 KB 
ID:	170359

  5. #185
    PHOTO_2...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	770 
Μέγεθος:	44,4 KB 
ID:	170360

  6. #186
    Κούκλα ειναι ..πολυ χαιρομαι οταν βλεπω "αδερφάκια"
    !!!

    να προσεχεις με το σπρευ αλυσιδας που βαζεις! το ασπρο αυτο υλικο δεν φευγει εύκολα με το πλυσιμο με αποτελεσμα την επόμενη φορα που θα ψεκασεις να μη λιπαινεται σωστα η αλυσιδα!
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

  7. #187
    Ευχαριστώ φίλε..!!! Ελπίζω να σε πετύχω με το “αδερφάκι” σε κανένα φανάρι....

    Θα το κοιτάξω αυτό με την αλυσίδα...

  8. #188
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Τα σπάει...

    Πάντα όρθιος!

  9. #189
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392
    Φίλε Mokilock είναι πανέμορφο!

    Μια παρατήρηση, καλύτερα η αντικλεπτική σου αλυσίδα να περνά από μέρος του πλαισίου (αν είναι εφικτό)! Είναι πιο δύσκολο να στην σηκώσουν έτσι. Οι τροχοί βγαίνουν εύκολα!


    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagis83
    Κούκλα ειναι ..πολυ χαιρομαι οταν βλεπω "αδερφάκια"
    !!!

    να προσεχεις με το σπρευ αλυσιδας που βαζεις! το ασπρο αυτο υλικο δεν φευγει εύκολα με το πλυσιμο με αποτελεσμα την επόμενη φορα που θα ψεκασεις να μη λιπαινεται σωστα η αλυσιδα!
    Για το Valvoline λέτε? Παιδιά αυτό είναι από τα καλύτερα για την αλυσίδα! Απλά στο πλύσιμο να την πλένεται καλά την αλυσίδα ώστε να καθαρίσει και να μπορεί να πιάσει σωστά η νέα στρώση που θα βάλετε. Η αλυσίδα μου έχει 43000χλμ λόγο σωστής φροντίδας με το valvoline

    Chris

  10. #190
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
    Φίλε Mokilock είναι πανέμορφο!

    Μια παρατήρηση, καλύτερα η αντικλεπτική σου αλυσίδα να περνά από μέρος του πλαισίου (αν είναι εφικτό)! Είναι πιο δύσκολο να στην σηκώσουν έτσι. Οι τροχοί βγαίνουν εύκολα!


    Φίλε cartman ευχαριστώ πολύ!!!!!

    Το ξέρω αυτό για το πλαίσιο και την προηγούμενη από το πλαίσιο την έδενα....αλλά αυτή δεν μπορώ να βρω κάποιο κομμάτι του πλαισίου που να περνάει η αλυσίδα....

    Ρε παιδιά με τι ελαστικό σας ήρθε η μηχανή ?
    Εμένα φοράει τα “Dunlop Sportmax Roadsmart”. Καλά μου φαίνονται προς το παρόν από συμπεριφορά....

  11. #191
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli

    Dunlop Sportmax Roadsmart (54η εβδομάδα του 2008 - made in japan) φοράω τελικά και ψάχνοντας στο ιντερνετ βρήκα μόνο άριστες κριτικές!
    Πολύ γρήγορη κορώνα, στρίβει για πλάκα η μηχανή, και πολύ καλά κρατήματα λένε. Οπότε μάλλον αρκετά τυχεροί όσοι έχουμε τα συγκεκριμένα λάστιχα!

    αυτά...

    Δεν ξέρω μόνο τι πιέσεις είναι καλό να έχουμε ώστε και μονοκάβαλο αλλά και δικάβαλο να είναι ΟΚ. Πιστεύω γύρω στα 235 μπροστά και 270 πίσω θα είναι καλά αλλά δεν είμαι και σίγουρος...

  12. #192
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
    αυτά...

    Δεν ξέρω μόνο τι πιέσεις είναι καλό να έχουμε ώστε και μονοκάβαλο αλλά και δικάβαλο να είναι ΟΚ. Πιστεύω γύρω στα 235 μπροστά και 270 πίσω θα είναι καλά αλλά δεν είμαι και σίγουρος...
    Τα Dunlop φοραει και εμένα, αλλα υπαρχουν και αλλοι με Bridgestone που πάλι είναι πολύ καλά! γενικα και τα 2 είναι σκληρά ελαστικά και καλά για όλες τις περιστάσεις!

    Για πιεσεις μπορεις να δεις το πινακάκι στο ψαλίδι πάνω στην μηχανή ή στο εγχειριδιο (manual) !

    εως 90kg F: 225kPa / 33psi
    Επίσης και για High Speed Riding λολ
    R: 250kPa / 36psi

    90- 190 kg F: 250kPa / 36psi
    R: 290kPa / 42psi
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

  13. #193
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Το έχω διαβάσει αλλά λέω τι συμφέρει δοκιμασμένα να βάζουμε με δεδομένο ότι δεν μπορούμε να αλλάζουμε πιέσεις από μονοκάβαλοι σε δικάβαλοι όπως γράφει το manual... Γι αυτό πρότεινα κάποιες ενδιάμεσες τιμές!

  14. #194
    ρε παιδια και το δικο μου εχει τα DUNLOP αλλα εχω παρατηρησει οτι το μηχανακι τραβαει αριστερα αν αφησεις τα χερια και επισεις χωρις χερια κουναει το τιμονι(συντονισμος). δεν εχω πεσει σε καμμια λακουβα ουτε ανεβηκα κανενα πεζοδρομιο.το εχει παρατηρησει κανεις σας? διαβασα καπου οτι ενα παλικαρι ειχε ιδια προβληματα με suzuki vstrom.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  15. #195
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giovani64
    ρε παιδια και το δικο μου εχει τα DUNLOP αλλα εχω παρατηρησει οτι το μηχανακι τραβαει αριστερα αν αφησεις τα χερια και επισεις χωρις χερια κουναει το τιμονι(συντονισμος). δεν εχω πεσει σε καμμια λακουβα ουτε ανεβηκα κανενα πεζοδρομιο.το εχει παρατηρησει κανεις σας? διαβασα καπου οτι ενα παλικαρι ειχε ιδια προβληματα με suzuki vstrom.
    giovani δε πας να το δεις σε κανένα συνεργείο..... εμένα φαντάσου μου έχει κάνει εντύπωση η σταθερότητα που έχει το τιμόνι..

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XJ6 Diversion Full Fairing
    από makis206 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2009, 08:30
  2. Yamaha XJ6 Diversion ABS vs Honda CBF-600S ABS
    από ilion10 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 11:05
  3. yamaha xj6 diversion
    από dimdil στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2009, 14:46
  4. Yamaha XJ6 (Diversion) Naked
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2008, 20:02
  5. yamaha xj6 diversion
    από st.John στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2008, 16:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF