Σελίδα 13 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 389101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 214

Θέμα: Θερμαινόμενα grips από Louis.de και διαδικασία τοποθέτησης...

  1. #181
    Αρχικά δημιουργήθηκε από yiannis-dl1000
    βύσμα αναπτήρα με ασφάλεια κατευθείαν στη μπαταρία (radioshack, <$10)
    Τώρα μόλις είδα και αυτό! Υπάρχει σε κανένα κατάστημα στην Αθήνα;
    Ρωτάω γιατί μετασχηματιστή (βύσμα αναπτήρα για να πέρνει ρεύμα απο την μπαταρία του αυτοκινήτου) έχω ήδη...

    argy_kap εσύ βρήκες καμία άλλη λύση;
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  2. #182
    Την βάση την έχω φτιάξει μόνος μου με μετατροπή και έχω βάλει φωτογραφία εδώ:

    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=12611
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  3. #183
    Οταν ερθει η παραγγελια. θα σας ενημερωσω. (αν και γνωμη μου για απλη χρηση οπως gps και κινητο τα οποια δεν εχουν καταναλωση μεγαλη μπορεις να τραβηξεις ρευμα απο διαφορα σημεια). Οσο για βασεις και gps δεν εχω προσεξει και δεν εχω διαβασει τα μυνηματα εγω χρησιμοποιω χρονια προιοντα της garmin και οσο για χαρτες εχω μοντελα (φορητο, και αυτοκινητου) τα οποια εχουν εσωτερικη μνημη και κυκλοφορουν μπολικοι χαρτες και ελληνικοι βεβαια..... οσο για βασεις και μηχανηματα παιρνω απο το sportfishing..... ντζι αρ ψαξτε και θα βρειτε...

  4. #184
    Φιλοι μου επιτελους πηρα το καλωδιο (λετε να το φεραν με τα ποδια) και σημερα τελειωσα την εγκατασταση. πρωτες εντυπωσεις::
    λιγο σκ...α η εγκατασταση ειναι λιγο μανουρα μιας και τα γκριπς ειναι λιγο μακρυτερα και θελει να κανεις πατεντα στο τρυπημα για να μη παραφυγουν τα αντιβαρα πολυ απο τη θεση τους. απο αριστερα οκ. απο τη μερια του γκαζιου παλι τα ιδια και ελει και λιγο κοψιμο το τελειωμα στο πλαστικο του γκαζιου μιας και τα μαμισια γκριπ κουπωνουν επανω στη γκαζιερα. Τελικα ολα ενταξει και φυσια τα δοκιμασα σημερα σε αποσταση περιπου 10χλμ. στο hi με θερμ. 2c βαθμους ολα καλα.


    Ξεχασα να σας πω οτι το καλωδιο μου το χρεωσαν 15 ευρω κατι κουριερ και κατι τεοιες παπαριες κλπ.
    οσο για χρονο παραδοσης 3μερες απο λουις και το καλωδιο 1μηνα αυτα...

  5. #185
    Παντα ορθιος Το avatar του/της mhtsorodas
    Εγγραφή
    09/03/2006
    Μηνύματα
    89
    Επειδη με τις ομαδικες παραγγελιες συνηθως δεν γινεται τιποτα, επελεξα να κανω την αγορα solo απο e-bay.Πηρα τα original της suzuki 130+ ευρωπουλα και ξεμπλεξα και δουλευουν τζι-τζι.
    Only A Biker Knows Why A Dog Sticks Its Head Out Of A Car Window

  6. #186
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mhtsorodas
    Επειδη με τις ομαδικες παραγγελιες συνηθως δεν γινεται τιποτα, επελεξα να κανω την αγορα solo απο e-bay.Πηρα τα original της suzuki 130+ ευρωπουλα και ξεμπλεξα και δουλευουν τζι-τζι.
    Βάλε φωτό αν μπορείς.
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  7. #187
    Παντα ορθιος Το avatar του/της mhtsorodas
    Εγγραφή
    09/03/2006
    Μηνύματα
    89
    Ο ρυθμιστης βιδωνει πανω στον καθρεφτη


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00341.jpg 
Προβολές:	734 
Μέγεθος:	76,8 KB 
ID:	75111
    Only A Biker Knows Why A Dog Sticks Its Head Out Of A Car Window

  8. #188
    Παντα ορθιος Το avatar του/της mhtsorodas
    Εγγραφή
    09/03/2006
    Μηνύματα
    89
    Τα γκριπ ειναι λιγο πιο χοντρα απο τα μαμα αλλα τα συνηθιζεις γρηγορα.Εμενα προσωπικα μου αρεσουν πιο πολυ απο τα μαμα,ειναι πιο χορταστικα πιο πιασαρικα!!Το καλωδιο ειναι λιγο μη εμφανισημο αλλα το συνηθιζεις.Απο το αριστερο γκριπ το καλωδιο κρυβεται κατω απο το σωληνα του τιμονιου.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00342.jpg 
Προβολές:	735 
Μέγεθος:	80,4 KB 
ID:	75112
    Only A Biker Knows Why A Dog Sticks Its Head Out Of A Car Window

  9. #189
    Πολύ καλά μου φαίνονται!!!

    Να κάνω μια χαζή ερώτηση αν αλλοιωθεί η λαστιχένια Επιφάνια μετά από χρήση κάποιου χ χρόνου τι κάνεις ? πετάς τα γκριπ ?
    "There are two ways of spreading light:
    to be the candle, or the mirror that reflects it."

  10. #190
    Παντα ορθιος Το avatar του/της mhtsorodas
    Εγγραφή
    09/03/2006
    Μηνύματα
    89
    :a12:
    Only A Biker Knows Why A Dog Sticks Its Head Out Of A Car Window

  11. #191
    Πάντως,στο προηγούμενο v strom που είχα,έιχα βάλει του εμπορίου με κόστος 50 συν 30 για τοποθέτηση και δούλευαν μια χαρά,στο καινούργιο ζήτησα δώρο τα μαμά και το μετάνιωσα γιατί στο ρελαντί δεν δουλεύουν παρά μόνο όταν δεν ανάβω τα φώτα.Δηλαδή το βράδυ,ξυλιάζω...

  12. #192
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/09/2007
    Μηνύματα
    1

    Θερμαινόμενα γκριπ

    Τοποθέτησα τα θερμαινόμενα γκριπ της Σουζούκι. Το πρόβλημά μου είναι στο δεξιό γκριπ που το καλώδιο περνάει ανάμεσα στον ηλεκτρικό διακόπτη και στον διακόπτη της μίζας. Έχει κανείς καμμιά ιδέα πως το καλώδιο θα περάσει από πίσω από τους διακόπτες?

  13. #193
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863

    Re: Θερμαινόμενα γκριπ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από medico
    Τοποθέτησα τα θερμαινόμενα γκριπ της Σουζούκι. Το πρόβλημά μου είναι στο δεξιό γκριπ που το καλώδιο περνάει ανάμεσα στον ηλεκτρικό διακόπτη και στον διακόπτη της μίζας. Έχει κανείς καμμιά ιδέα πως το καλώδιο θα περάσει από πίσω από τους διακόπτες?
    Βάλε μας μια ΄φωτο να δούμε αν και δεν νομίζο οτι αυτό που λες δημιουργεί κάποιο πρόβλημα....

  14. #194
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197

    Η έξοδο του καλωδίου.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mhtsorodas
    Τα γκριπ ειναι λιγο πιο χοντρα απο τα μαμα αλλα τα συνηθιζεις γρηγορα.Εμενα προσωπικα μου αρεσουν πιο πολυ απο τα μαμα,ειναι πιο χορταστικα πιο πιασαρικα!!Το καλωδιο ειναι λιγο μη εμφανισημο αλλα το συνηθιζεις.Απο το αριστερο γκριπ το καλωδιο κρυβεται κατω απο το σωληνα του τιμονιου.
    Νομίζω καλύτερα θα ήταν το καλώδιο να βγαίνει από κάτω από τη μανέτα, ώστε να μην κάμπτεται όταν ανοίγει το γκάζι.
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  15. #195
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kalamaria
    Εγγραφή
    03/06/2007
    Μηνύματα
    255
    εχω και εγω τοποθετηση τα θερμαινομενα grips απο Louis.de αλλα εχω προβλημα απο την μερια του γκαζιου δηλαδη αμα σφηξω το αντιβαρο πολυ κολαει το γκαζι οταν ομως το χαλαρωνω λιγο για να μην κολαει ξεβιδωνεται ρωταω εσας που τα τοποθετησατε ποια λυση βρικαται ? ευχαριστω

Σελίδα 13 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 389101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. MotoPissaris και Louis.de
    από Panos1313 στο forum Εξοπλισμός και αξεσουάρ αναβάτη
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2010, 09:25
  2. Αγορά από louis.de
    από apk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2009, 23:30
  3. Αγορά από www.louis.de
    από WebD στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2008, 23:20
  4. Έχει αγοράσει κάποιος από Louis.de;
    από Infini στο forum Εξοπλισμός και αξεσουάρ αναβάτη
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/12/2006, 09:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF