Σελίδα 130 από 142 ΠρώτοΠρώτο ... 3080120125126127128129130131132133134135140 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.936 έως 1.950 από 2116

Θέμα: Ποδήλατα

  1. #1936
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/10/2012
    Μηνύματα
    113
    να ρωτήσω και εγώ τη παρέα με τα ποδήλατα.
    σκέφτομαι να πάρω πάλι mountain μετά από 5-6 χρόνια που το είχα αφήσει. Παλιότερα είχα ένα οικονομικό που έκανα όμως τις βόλτες μου σε επαρχιακούς και λίγο σε βουνό (επαρχία).
    τα τελευταία χρόνια είμαι Αθήνα και έχω κούρσα. Αρχικά έκανα τις βόλτες μου το έκανα κα καθημερινό μέσω μετακίνησης αλλά δυστυχώς πάλι το άφησα.
    Η σκέψη είναι να το πουλήσω και να πάρω ΜΒ, χρήματα κανένα 600€ πάνω κάτω. Και σκέφτομαι μεταχειρισμένο ώστε να βρω κάτι καλύτερο.
    Μου αρέσει του βουνό, αλλά δεν έχω σκοπό να άνω downhill. Θα ήθελα κάτι κυρίως μονοπάτια, χωματόδρομους, επαρχιακούς.
    Οι ενδιασμοί μου είναι οι εξής:
    - δεν υπάρχει παρέα, ώστε να ακολουθήσει
    - δεν υπάρχει διαθέσιμο αυτοκίνητο ώστε να πάω σε μέρη στην Αττική (μένω Νέα Σμύρνη), οπότε θα πρέπει να πάω με τα μέσα και το ποδήλατο
    - Θέλω κάτι που να το χρησιμοποιώ και στο δρόμο μέσα στην αθήνα για καμιά βόλτα που και που
    φοβάμαι κυρίως λόγο του δεύτερου μήπως προχωρήσω σε αγορά και μετά δεν το αξιοποιήσω όσο θα ήθελα
    επίσης, ξέρω ότι δεν πρέπει να πάω σε fs αλλά σε ht. Από την άλλη βλέπω ότι υπάρχουν πολλές κατηγορίες 26'' 27,5'' 29'' και εχω μπερδευτεί.
    είμαι 30 χρονών, και αρκετά βαρύς (1,80 100kg) δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό για την αντοχή (με τη κούρσα αν και φοβόμουν είμαι οκ) αλλά θέλω κάτι που να μην χρειάζομαι να αλλάζω τροχούς ή κέντρα μετά από κάθε 10 βόλτες στο βουνό.

    για ρίξτε καμιά συμβουλή ...

  2. #1937
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από archi Προβολή μηνύματος
    για ρίξτε καμιά συμβουλή ...
    Δεν λες και τι κούρσα έχεις (νούμερο, τυχόν αναβαθμίσεις κλπ) μήπως βρεθεί κανείς απο εδώ για καμιά ανταλλαγή..

  3. #1938
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/10/2012
    Μηνύματα
    113
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από makis206 Προβολή μηνύματος
    Δεν λες και τι κούρσα έχεις (νούμερο, τυχόν αναβαθμίσεις κλπ) μήπως βρεθεί κανείς απο εδώ για καμιά ανταλλαγή..
    κατ ευθείαν στο ψητό...
    ένα spesialized allez ELITE COMPACT, ασπρόμαυρο ( νούμερο δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή - νομίζω L 56) του 2010.
    φοράει τη σειρά 105 της shimano
    δεν έχει καμία πτώση, και φυσικά υπάρχει το βιβλιαράκι του με τον αριθμό πλαισίου
    το θέμα είναι να με συμβουλέψετε και να καταλήξω κάπου και στη συνέχεια εννοείται πως θα το βάλω σε αγγελία εδώ
    Τελευταία τροποποίηση από archi; 04/11/2013 στις 14:20.

  4. #1939
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.926
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    μάλλον θα φτιάξω κάτι τέτοιο

    http://www.youtube.com/watch?v=9J9LcU-1RZs
    Ετοιμο το ενα ποδήλατο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20131105_205025.jpg 
Προβολές:	308 
Μέγεθος:	75,7 KB 
ID:	303053

    Λεπτομέρειες για την κατασκευή, αύριο.

  5. #1940
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Ετοιμο το ενα ποδήλατο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20131105_205025.jpg 
Προβολές:	308 
Μέγεθος:	75,7 KB 
ID:	303053

    Λεπτομέρειες για την κατασκευή, αύριο.
    χα χα χαα χ ρε τρελε!! ελπίζω μόνο να μην ειναι το δωμάτιο του μικρού αυτό.... αλλιώς να τον κοιμίζεις με κράνος
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  6. #1941
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Κατάβαση Ψηλορείτη

    http://www.youtube.com/watch?v=ZRqM9X2rjC0

  7. #1942
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.926
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Julius Προβολή μηνύματος
    χα χα χαα χ ρε τρελε!! ελπίζω μόνο να μην ειναι το δωμάτιο του μικρού αυτό.... αλλιώς να τον κοιμίζεις με κράνος
    του μικρού είναι

  8. #1943
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από archi Προβολή μηνύματος
    κατ ευθείαν στο ψητό...
    ένα spesialized allez ELITE COMPACT, ασπρόμαυρο ( νούμερο δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή - νομίζω L 56) του 2010.
    φοράει τη σειρά 105 της shimano
    δεν έχει καμία πτώση, και φυσικά υπάρχει το βιβλιαράκι του με τον αριθμό πλαισίου
    το θέμα είναι να με συμβουλέψετε και να καταλήξω κάπου και στη συνέχεια εννοείται πως θα το βάλω σε αγγελία εδώ
    για παμε λοιπον...

    αν εισαι 1,80 κ το ποδηλατο L τοτε το εχεις παρει λιγο αβερτο...κανονικα με ενα 54αρι θα ησουν καλυτερα.
    επειδη αρχικα θα εχεις μετακινησεις εντος αστικου ιστου κ μετα θα βγεις εξω κατα την βολτα σου χρειαζεσαι ενα Τρεκινγκ ποδηλατο.
    με αυτο κ θα μπορεις να κανεις το κεφι σου αλλα κ οποια αλλη μετακινηση επιθυμεις,τα λεπτα σχετικα του λαστιχα θα σου δινουν βημα εντος πολης,κατι που με του βουνου ΔΕΝ θα εχεις κ θα χτυπιεσαι σαν χταποδι για καθε χιλιομετρο που θα διανυεις.
    ακομα με ενα καλο Τρεκινγκ μπορεις να κανεις ενα χαλαρο μονοπατι στο βουνο,μια φλαταδουρα πχ η΄εναν χωματοδρομο.
    επελεξε καποιο με αναρτηση ΜΟΝΟ εμπρος που να κλειδωνει κ τροχους 28 ιντσων.

    ανταλαγη με την κουρσα μπορεις να βρεις χωρις να επιβαρυνθεις μαλιστα.
    συγκεκριμενα ενας φιλος στα μετρα σου ψαχνει για μια τετοια τραμπα αυτον τον καιρο καθως εχει προχωρησει αρκετα με το Τρεκινγκ κ η κουρσα πλεον ειναι μονοδρομος...
    (αν το αποφασισεις ριξε πμ να τον ενημερωσω)

  9. #1944
    Γειά σας γρήγοροι .

    Ξέρει κανείς τίποτα για το παρακάτω ? Σκεφτωμαι να το πάρω για την γυναίκα , αλλά ούτε το μοντέλο δεν ξέρω ποιο είναι

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4223832_0_b.jpg 
Προβολές:	228 
Μέγεθος:	33,2 KB 
ID:	303259

  10. #1945
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    εγω της εχω παρει ενα κλασικο γυναικειο
    με δυναμο,φαναρακια,καλαθι κλπ
    το παραπανω τι να σου πω
    ideal λεει ταχυτητες εχει
    μπροστα λαστιχο mountain πισω street
    φτερακια εχει μια χαρα μου φαινεται

  11. #1946
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από archi Προβολή μηνύματος
    να ρωτήσω και εγώ τη παρέα με τα ποδήλατα.
    σκέφτομαι να πάρω πάλι mountain μετά από 5-6 χρόνια που το είχα αφήσει. Παλιότερα είχα ένα οικονομικό που έκανα όμως τις βόλτες μου σε επαρχιακούς και λίγο σε βουνό (επαρχία).
    τα τελευταία χρόνια είμαι Αθήνα και έχω κούρσα. Αρχικά έκανα τις βόλτες μου το έκανα κα καθημερινό μέσω μετακίνησης αλλά δυστυχώς πάλι το άφησα.
    Η σκέψη είναι να το πουλήσω και να πάρω ΜΒ, χρήματα κανένα 600€ πάνω κάτω. Και σκέφτομαι μεταχειρισμένο ώστε να βρω κάτι καλύτερο.
    Μου αρέσει του βουνό, αλλά δεν έχω σκοπό να άνω downhill. Θα ήθελα κάτι κυρίως μονοπάτια, χωματόδρομους, επαρχιακούς.
    Οι ενδιασμοί μου είναι οι εξής:
    - δεν υπάρχει παρέα, ώστε να ακολουθήσει
    - δεν υπάρχει διαθέσιμο αυτοκίνητο ώστε να πάω σε μέρη στην Αττική (μένω Νέα Σμύρνη), οπότε θα πρέπει να πάω με τα μέσα και το ποδήλατο
    - Θέλω κάτι που να το χρησιμοποιώ και στο δρόμο μέσα στην αθήνα για καμιά βόλτα που και που
    φοβάμαι κυρίως λόγο του δεύτερου μήπως προχωρήσω σε αγορά και μετά δεν το αξιοποιήσω όσο θα ήθελα
    επίσης, ξέρω ότι δεν πρέπει να πάω σε fs αλλά σε ht. Από την άλλη βλέπω ότι υπάρχουν πολλές κατηγορίες 26'' 27,5'' 29'' και εχω μπερδευτεί.
    είμαι 30 χρονών, και αρκετά βαρύς (1,80 100kg) δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό για την αντοχή (με τη κούρσα αν και φοβόμουν είμαι οκ) αλλά θέλω κάτι που να μην χρειάζομαι να αλλάζω τροχούς ή κέντρα μετά από κάθε 10 βόλτες στο βουνό.

    για ρίξτε καμιά συμβουλή ...
    Κοίτα αν άφησες την κούρσα μια φορά (που στην τελική είναι πολύ πιο ενδεδειγμένη για κίνηση μέσα στην πόλη σε σχέση με το MTB), το MTB θα το αφήσεις δέκα, ειδικά αν παίζουν οι περιορισμοί που αναφέρεις για να φτάσεις στο βουνό και στις εξοχές. Θέλει πολύ συνέπεια και να πιέσεις τον εαυτό σου για να πεις ότι θα βγάλεις πρόγραμμα και θα πηγαίνεις τακτικά στο βουνό να γουστάρεις. Από Ν.Σμύρνη έχεις τον Υμμητό πιο κοντά, μέχρι που να φτάσεις με το MTB όμως, πίστεψε με, μετά δεν θα έχει κουράγια και θέληση για εκτός δρόμου βόλτες... τα ΜΤΒ είναι σιχτίρισμα σκέτο στην άσφαλτο, πόσο μάλλον αν έχεις εμπειρία από το κουρσάκι (θα σου φανεί σερνάμενο βαρίδι). Αν επιμένεις πάντως και εγώ τάσσομαι στην αγορά ενός Trekking που είναι διττης φιλοσοφίας και σε πάει και μια βόλτα στα χώματα μια χαρά, χωρίς βέβαια ακρότητες.

  12. #1947
    afrikanos paliouras Το avatar του/της miscelano
    Εγγραφή
    18/11/2005
    Μηνύματα
    395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Κατάβαση Ψηλορείτη

    http://www.youtube.com/watch?v=ZRqM9X2rjC0
    τελεια ρε φιλε αυτα ειναι!!!!

    υγ. ωραιο το γουρουνι!!
    τα βυζια της Παολα δεν εχουν σιλικονη....ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

  13. #1948
    Αυτεξούσιο μέλος Το avatar του/της Αμφίσημος
    Εγγραφή
    21/06/2010
    Μηνύματα
    269
    Kαλησπερίζω το forum μετά απο απουσία μηνών με ενα video (teaser) που αφορά εναν αθλητή του bmx και ειδικότερα του flatland.
    Ελπίζω μέσα στο '13 να ολοκληρώσω τα γυρίσματα (είναι προσωπικό project με οτι αυτό συνεπάγεται) και να ολοκληρώσω την full έκδοση για μέγιστη απόλαυση! Το post το ανέβασα σε ποδηλατικό forum εννοείται αλλά δεν μπόρεσα να αντισταθώ να μην το δώσω και στο moto. Τι διάλα; Ένα μοτέρ μας χωρίζει…
    https://vimeo.com/79027182#at=0

    Μερσί παιδιά!

  14. #1949
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Αμφίσημος Προβολή μηνύματος
    Kαλησπερίζω το forum μετά απο απουσία μηνών με ενα video (teaser) που αφορά εναν αθλητή του bmx και ειδικότερα του flatland.
    Ελπίζω μέσα στο '13 να ολοκληρώσω τα γυρίσματα (είναι προσωπικό project με οτι αυτό συνεπάγεται) και να ολοκληρώσω την full έκδοση για μέγιστη απόλαυση! Το post το ανέβασα σε ποδηλατικό forum εννοείται αλλά δεν μπόρεσα να αντισταθώ να μην το δώσω και στο moto. Τι διάλα; Ένα μοτέρ μας χωρίζει…
    https://vimeo.com/79027182#at=0

    Μερσί παιδιά!
    Πολύ ωραίο video.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #1950
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Αμφίσημος Προβολή μηνύματος
    Kαλησπερίζω το forum μετά απο απουσία μηνών με ενα video (teaser) που αφορά εναν αθλητή του bmx και ειδικότερα του flatland.
    Ελπίζω μέσα στο '13 να ολοκληρώσω τα γυρίσματα (είναι προσωπικό project με οτι αυτό συνεπάγεται) και να ολοκληρώσω την full έκδοση για μέγιστη απόλαυση! Το post το ανέβασα σε ποδηλατικό forum εννοείται αλλά δεν μπόρεσα να αντισταθώ να μην το δώσω και στο moto. Τι διάλα; Ένα μοτέρ μας χωρίζει…
    https://vimeo.com/79027182#at=0

    Μερσί παιδιά!


    ΩΡΑΙΟΣ!!!


Παρόμοια θέματα

  1. Ktm & ποδηλατα
    από el_hymador στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 115
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 14:06
  2. Κατάστημα με ποδήλατα κανείς..?
    από motaba στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 09:06
  3. Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2007, 21:35
  4. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2007, 23:52
  5. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF