Σελίδα 14 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 491011121314151617 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 246

Θέμα: Aναγνώριση Κολλεγίων

  1. #196
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Θα σας πω ενά παράδειγμα το οποίο φανερώνει μέρος της αλήθειας για την διαφορά ΑΕΙ/ΤΕΙ.Η ξαδέρφη μου τελείωσε το οικονομικό με τον 2ο καλύτερο βαθμό πτυχίου της σειράς της.Έπιασε δουλειά σαν υπεύθυνη λογιστηρίου σε μία αλυσίδα κέντρων αδυνατίσματος (δεν αναφέρω το όνομα για ευνόητους λόγους).Σας πληροφορώ ότι έχασε την μπάλα,δεν ήξερε που πάνε τα τέσσερα και όλη την μέρα έπαιρνε τηλέφωνο την μάνα μου που τελείωσε το "χαμηλού επιπέδου σπουδών" "χαμηλού επιπέδου σπουδαστών" ΤΕΙ Λογιστικής για να την ρωτήσει για οτιδήποτε.Βάλτε έναν απόφοιτο ΤΕΙ Λογιστικής και έναν απόφοιτο Οικονομικού να δουλέψουν στην πράξη και θα διαπιστώσετε τις τρομερές ελλείψεις που έχει ο απόφοιτος του οικονομικού σε επίπεδο καθημερινών προβλημάτων πάνω στην δουλειά.ο Μαρτζιναλισμός και οι οικονομικές θεωρίες του Σμιθ δυστυχώς δεν έχουν καμμία εφαρμογή στην καθημερινότητα.Ο κύκλος σπουδών των ΤΕΙ είναι περισσότερο συνυφασμένος με την πρακτική εκπαίδευση και σίγουρα σε προετοιμάζει καλύτερα από τον αντίστοιχο των ΑΕΙ για την εισαγωγή στην αγορά εργασίας
    Φίλε στο ξαναλέω άλλη εκπαίδευση του ΑΕι άλλη του ΤΕΙ.Το παράδειγμά σου δε λέει απολύτως τίποτα.Ειδικά τα λογιστικά είνα θέμα καθαρά εξάσκησης.Ο αδερφός μου έχει τελειώσει Οργάνωση Διοίκηση Επιχειρήσεων Πα.Πει. και master στην Αγγλία σε Διαχείρηση Ανθρωπίνων Πόρων(H.R).Τώρα δουλεύει σε τράπεζα(μ@λακί@...) και μου λέει ότι στην αρχή είχε ζοριστεί με την όλη φάση των λογιστικών απλά επειδή δεν είχε εξασκηθεί στη σχολή.Τώρα όλα ΟΚ.Δεν χρειάζεται ιδιαίτερες ικανότητες να καταλάβεις τα βασικά των λογιστικών.Για να γίνεις βέβαια αρχιλογιστής πρέπει να σου αρέσει και να ζοριστείς.
    Επίσης ένας πχ ηλεκτρολόγος από Τεχνικό Λύκειο λογικό είναι να'χει μεγαλύτερη δεξιότητα από έναν Μηχανικό στην εγκατάσταση(έχει ανοίξει χιλιάδες τρύπες και βιδώσει χιλιάδες βίδες).Βάλτον όμως να σχεδιάσει "μάγκικη" εγκατάσταση για πχ βίλες,ξενοδοχεία ή να κάνει μελέτη φορτίου για γραμμές μεταφοράς να δεις διαφορά...

  2. #197
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.860
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
    δε νομιζω πως εμπειρια ειναι το να εχει φαει χρονια καποιος...δεν ειπα πως το ακουσα απο γνωστους...μιλαμε για εμπειρια απο φιλους τουλαχιστον 2 ετων στο καθενα...και απο δικη μου βεβαια...δεν χρειαζεται να ξοδεψεις 5 χρονια για να καταλαβεις τι παιζεται...
    Οι εντυπώσεις απο τις σπουδές δεν έχουν και πολύ σημασία.Καλό είναι να ψάχνουμε εντυπώσεις απο την μετέπειτα πορεία στην δουλειά.

  3. #198
    Αραχτό Μέλος Το avatar του/της red_monster
    Εγγραφή
    01/03/2007
    Μηνύματα
    224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
    διακρινω γενικα μια εμπαθεια,κλασσικο παραδειγμα ελληνα φοβισμενου φοιτητη που γνωριζει την κατωτεροτητα του πτυχιου και γι αυτο ξορκιζει τα ξενα....απο την αλλη εγω δεν εχω προβλημα με τους ελληνες φοιτητες καθ'αυτους(αν και αργα η γρηγορα χρωματιζονται για να πανε καλα στις σπουδες τους οι περισσοτεροι και αυτο με βρισκει αντιθετο) αλλα με τις διοικησεις.

    Τώρα το διάβασα αυτό το Post :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Σου μοιάζω για φοβισμένο έλληνα φοιτητή??? Ρε φίλε την παλεύεις που θα μας πεις και φοβισμένους επειδή σπουδάζουμε στο καλύτερο ίδρυμα της χώρας... Μήπως είσαι λίγο κομπλεξικούλης επειδή ακόμα στη ζωή σου δεν έχει πετύχει τίποτα?
    Τώρα είδα οτι είσαι και 19 , μίλαγα όμορφα γιατί λέω δεν σε ξέρω και θα είναι το παιδί 30 χρόνων με πολλές παραστάσεις από το εξωτερικό. Από ότι φαίνεται η μόνη παράσταση που έχεις είναι το ταμείο του υψηλόβαθμου ιδιωτικού κολλεγίου σου








    α , σε ευχαριστώ που δεν έχεις πρόβλημα μαζί μας φίλε, απορώ πως καταδέχεσαι και μας μιλας...:rotflmao:
    V - 2 p o W e r


    γαζώνουν λέμε...

  4. #199
    Αραχτό Μέλος Το avatar του/της red_monster
    Εγγραφή
    01/03/2007
    Μηνύματα
    224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
    φιλε μου δε κοβω τιποτα,υπαρχει αμμεση και εμμεση εμπειρια σπουδων απο τις χωρες αυτες σε μεταπτυχιακο,διδοκτορικο και ερευνητικο κυριως επιπεδο...ακομα και στο μεξικο ομως,2-3 πανεπιστιμια ειναι πολυ ψηλα στις αξιολογησεις και οχι επειδη εχουνε ωραιο campus...

    έχεις και άμεση εμπειρία σε διδακτορικό επίπεδο από το πανεπιστήμιο της αργεντινής ...
    στα 19???
    Ξεκαθάρισε τη εννοείς όταν λες εμμεση και άμεση.
    Το ιντερνετ δεν είναι ούτε έμμεση , ούτε άμεση
    V - 2 p o W e r


    γαζώνουν λέμε...

  5. #200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από red_monster
    Τώρα το διάβασα αυτό το Post :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Σου μοιάζω για φοβισμένο έλληνα φοιτητή??? Ρε φίλε την παλεύεις που θα μας πεις και φοβισμένους επειδή σπουδάζουμε στο καλύτερο ίδρυμα της χώρας... Μήπως είσαι λίγο κομπλεξικούλης επειδή ακόμα στη ζωή σου δεν έχει πετύχει τίποτα?
    Τώρα είδα οτι είσαι και 19 , μίλαγα όμορφα γιατί λέω δεν σε ξέρω και θα είναι το παιδί 30 χρόνων με πολλές παραστάσεις από το εξωτερικό. Από ότι φαίνεται η μόνη παράσταση που έχεις είναι το ταμείο του υψηλόβαθμου ιδιωτικού κολλεγίου σου

    πες τα φιλε μου!!!ελεος δηλαδη...και στην αρχη ψαρωσα και περιμενα να δω ροη αποψεων και λογου...αλλα τελικα μαπα το καρπουζι....



    ....οτι δεν φτανει η αλεπου....

  6. #201
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    Αρχικά δημιουργήθηκε από red_monster
    έχεις και άμεση εμπειρία σε διδακτορικό επίπεδο από το πανεπιστήμιο της αργεντινής ...
    στα 19???
    Ξεκαθάρισε τη εννοείς όταν λες εμμεση και άμεση.
    Το ιντερνετ δεν είναι ούτε έμμεση , ούτε άμεση
    αμμεση εννοω να εχω παει εγω ο ιδιος,εμμεση καποιος φιλος.οχι απο ιντερνετ ουτε απο φημες.
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  7. #202
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    ρε αει καθηστε να διαβασετε λιγο

    αφηνω τα βιβλια και ολους μεσα σας βλεπω...


  8. #203
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    Αρχικά δημιουργήθηκε από YZF rider
    πες τα φιλε μου!!!ελεος δηλαδη...και στην αρχη ψαρωσα και περιμενα να δω ροη αποψεων και λογου...αλλα τελικα μαπα το καρπουζι....



    ....οτι δεν φτανει η αλεπου....
    τωρα τι εννοεις εσυ το το "μαπα το καρπουζι" δεν καταλαβαινω...εκτος αν περιμενες να σου γραψω κανενα συγγραμα στο moto.gr...ροη σκεψεων και λογου απο κοντα οποιος θελει,οχι απο εδω...δεν υπαρχει λογος αλλωστε!να κανονιστει ενας καφες με οσους συμμετεχουν στην συζητηση....
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  9. #204
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    Αρχικά δημιουργήθηκε από red_monster
    Τώρα το διάβασα αυτό το Post :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Σου μοιάζω για φοβισμένο έλληνα φοιτητή??? Ρε φίλε την παλεύεις που θα μας πεις και φοβισμένους επειδή σπουδάζουμε στο καλύτερο ίδρυμα της χώρας... Μήπως είσαι λίγο κομπλεξικούλης επειδή ακόμα στη ζωή σου δεν έχει πετύχει τίποτα?
    Τώρα είδα οτι είσαι και 19 , μίλαγα όμορφα γιατί λέω δεν σε ξέρω και θα είναι το παιδί 30 χρόνων με πολλές παραστάσεις από το εξωτερικό. Από ότι φαίνεται η μόνη παράσταση που έχεις είναι το ταμείο του υψηλόβαθμου ιδιωτικού κολλεγίου σου








    α , σε ευχαριστώ που δεν έχεις πρόβλημα μαζί μας φίλε, απορώ πως καταδέχεσαι και μας μιλας...:rotflmao:
    καλα ναι ο,τι να ναι...δεν περιμενα κατι καλυτερο ειλικρινα...
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  10. #205
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
    καλα ναι ο,τι να ναι...δεν περιμενα κατι καλυτερο ειλικρινα...

    οκ

  11. #206
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    οκ
    κλασσικη αντιδραση ελληνα,ο,τι δεν συμπαθει το αντιπαθει...τιποτα ενδιαμεσο...απο παλια φασιστικη νοοτροπια...
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  12. #207
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
    κλασσικη αντιδραση ελληνα,ο,τι δεν συμπαθει το αντιπαθει...τιποτα ενδιαμεσο...απο παλια φασιστικη νοοτροπια...

    οσους λενε μαλακιες δε μπορουμε...

    και ειμαιστε και φασιστες κιολας


    και εσυ εισαι ψευτης
    αυτο το 1966 στο προφιλ σου σβησε το...

    ασε μας να παιζουμε εμεις οι φασιστες με τα ολοκληρωματα μας και τα διανυσματα μας, και εσυ τραβα να βρεις τιποτα βλακες να τους το παιξεις ιστορια με την ''εμπειρια'' σου

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



    καλα περιμενες οτι θα εγραφες τις παπαντζες που εγραψες και δε θα ετρωγες κραξιμο?
    :hypnotize

  13. #208
    Αραχτό Μέλος Το avatar του/της red_monster
    Εγγραφή
    01/03/2007
    Μηνύματα
    224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
    κλασσικη αντιδραση ελληνα,ο,τι δεν συμπαθει το αντιπαθει...τιποτα ενδιαμεσο...απο παλια φασιστικη νοοτροπια...

    εσύ δεν είσαι ελληναράς?

    ρε , μήπως είσαι ελλ και μας το κρύβεις???



    Η τραγόμορφη αδελφότητα των ελλοχίμ σε χαιρετά
    V - 2 p o W e r


    γαζώνουν λέμε...

  14. #209
    .........................
    ...................................

  15. #210
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    οσους λενε μαλακιες δε μπορουμε...

    και ειμαιστε και φασιστες κιολας


    και εσυ εισαι ψευτης
    αυτο το 1966 στο προφιλ σου σβησε το...

    ασε μας να παιζουμε εμεις οι φασιστες με τα ολοκληρωματα μας και τα διανυσματα μας, και εσυ τραβα να βρεις τιποτα βλακες να τους το παιξεις ιστορια με την ''εμπειρια'' σου

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



    καλα περιμενες οτι θα εγραφες τις παπαντζες που εγραψες και δε θα ετρωγες κραξιμο?
    :hypnotize
    προσωπικα ξερω πως δεν εχω τιποτα να αποδειξω σε κανενα!μιλησα απο προσωπικες εμπειριες οπως προειπα σχετικα με χωρες και πανεπιστημια που ξερω!τωρα αν εσυ τις θεωρεις παπαντζες δικο σου θεμα,αν εσυ στα 19 σου δεν εχεις κανει τιποτα δεν φταιω εγω!λυσε τωρα καμια εξισωση και σωσε τον κοσμο με κανενα ολοκληρωμα
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF