Σελίδα 148 από 155 ΠρώτοΠρώτο ... 4898138143144145146147148149150151152153 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.206 έως 2.220 από 2322

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...ΙΙ

  1. #2206
    The fine art of sliding Το avatar του/της Aνεμος
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    494
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Λιγο άσχετο με το θέμα αλλα ψαχνω μια πληροφορία που βρίσκεται στο περιοδικό moto τεύχος 644 Ιούλης 2023.Εαν κάποιος συμφορουμιτες το έχει κατά τύχη τον παρακαλώ να με βοηθήσει
    Καλησπέρα, το έχω, τι χρειάζεσαι?
    there's no such thing as impossible

  2. #2207
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aνεμος Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα, το έχω, τι χρειάζεσαι?
    Εχεις π.μ.
    κουκουρουκουκου

  3. #2208
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Ανεμε,χωρίς να σε ξέρω και χωρίς να έχεις καμμιά υποχρέωση,εκατσες και ασχολήθηκες,προσφέροντας μου μεγάλη εξυπηρέτηση.Σε ευχαριστώ και εύχομαι να υπάρχουν παντα παιδιά σαν εσένα στο φόρουμ.
    κουκουρουκουκου

  4. #2209
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.045
    Aμα είναι οφφ-τόπικ, το σβήνω...

    Οι γονέοι έχουν μια SONY LCD τηλεόραση, επάνω στο πάσσο που χωρίζει κουζίνα απο καθιστικό, και κοιτάει προς το καθιστικό. Συνέπεια αυτού είναι να μην ακουν καλά, αφού δεν υπάρχει τοίχος απο πίσω να λειτουργεί σαν αντηχείο. Αμα βλέπουν και οι δύο, καλώς. εαν ο ένας είναι στην κουζίνα και ο άλλος στο σαλόνι για να βλέπει τηλεόραση, αυτός στην κουζίνα ξεκουφαίνεται (εαν έχει την ένταση ψηλα για να ακούει το σαλόνι) ενώ ο άλλος δεν ακούει καλά (εαν εχει την ένταση χαμηλά για να μην ζαλίζει αυτόν που είναι στην κουζίνα.)
    Η ερώτηση είναι η εξής:
    -Αγοράζουμε ηχόμπαρα?? Υπήρχε μία για κάποιο διάστημα, άλλης εταιρείας, η οποία χρειαζόταν το δικό της χειριστήριο για να δουλεύει. Πρώτον την παράτησαν γιατί βαριούνταν να έχουν 2-3 χειριστήρια αλλά επίσης ο ήχος δεν ήταν "αρκετός", πάλι την πλήρωνε η κουζίνα για να ακους στο σαλόνι.
    -Αγοράζουμε ασύρματα ηχεία και τα βάζουμε πίσω απο τον καναπέ?
    -Αγοράζουμε ακουστικά και στους δύο? (Το έχω σκεφτεί, δεν πρόκειται να δουλέψει με τα παπούδια....)
    Τί κάνουμε,οεο?
    The mountain is you

  5. #2210
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.948
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Aμα είναι οφφ-τόπικ, το σβήνω...

    Οι γονέοι έχουν μια SONY LCD τηλεόραση, επάνω στο πάσσο που χωρίζει κουζίνα απο καθιστικό, και κοιτάει προς το καθιστικό. Συνέπεια αυτού είναι να μην ακουν καλά, αφού δεν υπάρχει τοίχος απο πίσω να λειτουργεί σαν αντηχείο. Αμα βλέπουν και οι δύο, καλώς. εαν ο ένας είναι στην κουζίνα και ο άλλος στο σαλόνι για να βλέπει τηλεόραση, αυτός στην κουζίνα ξεκουφαίνεται (εαν έχει την ένταση ψηλα για να ακούει το σαλόνι) ενώ ο άλλος δεν ακούει καλά (εαν εχει την ένταση χαμηλά για να μην ζαλίζει αυτόν που είναι στην κουζίνα.)
    Η ερώτηση είναι η εξής:
    -Αγοράζουμε ηχόμπαρα?? Υπήρχε μία για κάποιο διάστημα, άλλης εταιρείας, η οποία χρειαζόταν το δικό της χειριστήριο για να δουλεύει. Πρώτον την παράτησαν γιατί βαριούνταν να έχουν 2-3 χειριστήρια αλλά επίσης ο ήχος δεν ήταν "αρκετός", πάλι την πλήρωνε η κουζίνα για να ακους στο σαλόνι.
    -Αγοράζουμε ασύρματα ηχεία και τα βάζουμε πίσω απο τον καναπέ?
    -Αγοράζουμε ακουστικά και στους δύο? (Το έχω σκεφτεί, δεν πρόκειται να δουλέψει με τα παπούδια....)
    Τί κάνουμε,οεο?
    Αν η τιβι έχει 3.5 Jack για ακουστικά παίρνεις ένα καλό ζευγάρι ηχείων για Η/Υ και ξεμπερδεψες.

  6. #2211
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.742
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Αν η τιβι έχει 3.5 Jack για ακουστικά παίρνεις ένα καλό ζευγάρι ηχείων για Η/Υ και ξεμπερδεψες.
    Η καλυτερη/φθηνοτερη λυση θεωρω.
    Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να αλλαξει το σεταπ και να φυγει απο εκει η τηλεοραση?
    Ride(s) the wind of change...

  7. #2212
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.045
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Η καλυτερη/φθηνοτερη λυση θεωρω.
    Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να αλλαξει το σεταπ και να φυγει απο εκει η τηλεοραση?
    Όχι δυστυχώς.
    The mountain is you

  8. #2213
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    1.043
    Η γιαγιά μου, έχει ένα κορυφαίο σύστημα...
    μπαίνει μία μαλακία με 3,5 jack στην τηλεόραση, που πάει σε μία μονάδα υπερύθρων.

    Έχει ένα δέκτη, ο οποίος έχει και αυτός με τη σειρά του jack 3,5. Σε αυτό, βάζει ακουστικά αλλα μπορεί να βάλει και ηχεία υπολογιστή πχ...

  9. #2214
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.200
    Αν η τηλεόραση έχει 3.5mm jack ίσως ξεμπέρδευες με ενα καλό σετ ηχείων υπολογιστή στραμένα στο καθιστικό. Δεν χρειάζονται χειριστηριο, τα ρυθμίζεις κοντά στη μέγιστη ένταση (ή λιγο πιο χαμηλά) και πρακτικά ανεβοκατεβάζεις την ένταση από το χειριστήριο της τηλεόρασης.

    Καποιος θα έχει ηχεια να δοκιμάσεις πριν προχωρήσεις στην αγορά τους, άσε που θα παιζουν και πολλά μτχ.

    Επίσης δεν ξέρω αν θα μπορουσες να κάνεις πατέντα με ηχεία από κάποιο παροπλισμένο ηχοσυστημα.

  10. #2215
    The fine art of sliding Το avatar του/της Aνεμος
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    494
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Ανεμε,χωρίς να σε ξέρω και χωρίς να έχεις καμμιά υποχρέωση,εκατσες και ασχολήθηκες,προσφέροντας μου μεγάλη εξυπηρέτηση.Σε ευχαριστώ και εύχομαι να υπάρχουν παντα παιδιά σαν εσένα στο φόρουμ.

    Χαίρομαι που βοήθησα !
    there's no such thing as impossible

  11. #2216
    Εχω καποια βιντεακια που τα εχω αποθηκευμενα στο στικακι, και τα βλεπω στην τηλεοραση.
    Με ποιο προγραμμα μπορω να τα ρυθμισω ωστε να εχουν την ιδια ενταση ηχου ?

  12. #2217
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.504
    Κάποιοι προτείνουν το Shutter Encoder. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αλλά λέει ότι κάνει audio normalisation.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  13. #2218
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    864
    Φρόντισε το όποιο πρόγραμμα να κάνει Loudness normalization και όχι peak normalization.
    Oldfarts never die

  14. #2219
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.133
    Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια...
    Έχω ένα σκληρό δίσκο στον οποίο έχω όλες τις φωτογραφίες μου... ο σκληρός μάλλον έχασε το αρχείο εκκίνησης γιατί δεν έκανα format ούτε κάποια άλλη ενέργεια. Απλά δεν τον διαβάζει.
    Με το EaseUS Data Recovery βρίσκω όλα τα αρχεία μου αλλά έχει όριο 1Gb η free έκδοση.

    Χρειάζομαι κάποιο αληθινό free hdd recovery

    Γνωρίζεται κανένα ή θα βάλω το χέρι στην τσέπη;

  15. #2220
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    992
    Αν είναι θέμα καταστροφής του boot sector ή MBR , υπάρχουν εντολές και εργαλεία (fixmbr , chkdsk/f , bootrec/fixboot κλπα)

    Αλλιώς δοκιμάζεις https://undelete360.com/index.html ή κάτι αντίστοιχο απο εδώ https://www.techspot.com/downloads/recovery-tools/

Παρόμοια θέματα

  1. Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...
    από blackbusa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2314
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2018, 15:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2017, 09:58
  3. Μια βοήθεια από androidάδες....
    από Ζεύκας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2016, 11:46
  4. μια βοηθεια απο τοπογραφους....
    από virus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2016, 23:52
  5. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 16:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF