Σελίδα 15 από 32 ΠρώτοΠρώτο ... 5101112131415161718192025 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 480

Θέμα: φθηνο μα πολυ φηνο site απο αγγλια

  1. #211
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
    Ρε παιδιά τι γίνεται με το συγκεκριμένο site.Πριν λίγο μίλησα μαζί τους τηλεφωνικά.Δεν δέχονται ελληνικές κάρτες εντάξει μπορεί να γίνει η πληρωμή μέσω paypal άλλά ΕΕΕΕΕΕΛΕΟΣ!!!!ζητάνε κερατιάτικα επιπλέον 35 λίρες!!!!!!!!!!!!!Με το νταβατζιλίκι αυτό ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για εταιρία εντός Ευρωπαικής Ενωσης ασχετα αν η συγκεκριμένη χώρα είναι εκτός Ευρωζώνης στην ουσία οι τιμές που έχουν στο bikers bargains έρχονται σχεδόν το ίδιο με τις ελληνικές τιμές
    Καλά νομίζω ότι υπερβάλεις... Οι 35 λίρες δεν κάνουν την διαφορά. Και όπως είχα γράψει και παραπάνω, το XR1000 μου πήγε τελική τιμή 280 ευρώ (+το έξτρα δώρο κράνος που μου φέρανε +pinlock) την στιγμή που εδώ μου ζητάγανε 400άρια.
    ...

  2. #212
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Φίλε μου το συγκεκριμένο που με ενδιαφέρει (Schuberth S1 pro) όταν εδώ το βρίσκω με 480 ευρά με τις 454 λίρες μου βγαίνει η μία η άλλη μείον τις 35 ίσως ήταν ανταγωνιστικό το site Τώρα ΟΧΙ...Από την άλλη δεν είναι η πρώτη φορά που αγοράζω από εγγλέζικο site...αυτή τη μαλακία να χρεώνουν αναίτια και να ΑΠΑΙΤΟΥΝ κάρτα έκδοσης Μ.Βρετανίας δεν το καταλαβαίνω πραγματικα...

  3. #213
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Συγνώμη για να καταλάβω, για να αγοράσεις από το bikers bargains χρεώνεσαι έξτρα 35 λίρες στη τιμή του κράνους, χωρίς τα μεταφορικά?

  4. #214
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΣΑΣ ΚΑΝΩ COPY PASTE ΤΙ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!!!!!!!!


    Hi Aris, Re phone call, we can send helmet to Greece for an additional £35, Please see ATTACHMENT for international payment methods. No monies have been debited. Regards

    We can only accept cards that are registered to an address in the UK and send out to that address.
    Paypal payment to carol.lindley@ntlworld.com or direct bank transfer IBAN GB34BARC20761420331236 Swift BARCGB22. The name of the business is JWT uk ltd (trading as GEARCHANGE)

    Please contact us on 01724 280888 and ask for Carol or Gillian.

    Thanks

  5. #215
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    Οι 35 λίρες είναι τα μεταφορικά για Ελλάδα.
    ...

  6. #216
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
    Οι 35 λίρες είναι τα μεταφορικά για Ελλάδα.
    Ευχαριστώ.

  7. #217
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Οχι παιδιά τα μεταφορικά είναι τα 5 ευρά και ΜΟΝΟ τα 35 είναι νταβατζιλίκι επειδή είναι χώρα εκτός Ευρωζώνης!!!!!!!!!!!

  8. #218
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
    Φίλε μου το συγκεκριμένο που με ενδιαφέρει (Schuberth S1 pro) όταν εδώ το βρίσκω με 480 ευρά με τις 454 λίρες μου βγαίνει η μία η άλλη μείον τις 35 ίσως ήταν ανταγωνιστικό το site Τώρα ΟΧΙ...Από την άλλη δεν είναι η πρώτη φορά που αγοράζω από εγγλέζικο site...αυτή τη μαλακία να χρεώνουν αναίτια και να ΑΠΑΙΤΟΥΝ κάρτα έκδοσης Μ.Βρετανίας δεν το καταλαβαίνω πραγματικα...
    αυτό το κράνος πάρτο από εδώ.
    3 αγορές έχω κάνει και προμήθεια δεν έχει. Τα μεταφορικά είναι 35 λίρες μέχρι 4 κιλά βάρος.
    Ακριβώς ότι σου λένε τα παιδιά είναι. όλοι έτσι έχουν αγοράσει και αγοράζουν. Μην μπερδεύεσσι.
    Απλώς το κράνος που θες τόσο έχει παντού. Οι προσφορές τους είναι ασύγκριτες. 390 ευρώ στην πόρτα σου ARAI RX7 corsair που πήρα δεν το βρίσκεις πουθενά

  9. #219
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
    Οχι παιδιά τα μεταφορικά είναι τα 5 ευρά και ΜΟΝΟ τα 35 είναι νταβατζιλίκι επειδή είναι χώρα εκτός Ευρωζώνης!!!!!!!!!!!
    Είσαι μάλλον λάθος !!! 35 είναι τα μεταφορικά, το 5Ε είναι η χρέωση του Paypal

  10. #220
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    407.47 ευρω το shoei x-spirit (ολα μαζι)

    το paypal εκανε μετατροπη κλεψιμο, μου εφαγε κανα 10ρι ευρα αν η ισοτημια ειναι οπως λεει το WWW.XE.COM

  11. #221
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    Βασικά η ισοτιμία έχει άλλη τιμή για αγορά λίρας και άλλη για πώληση λίρας (γύρω στα 0,05 euro) οπότε αυτές οι διαφορές που βλέπουμε είναι φυσιολογικές. Και στην τράπεζα να πας και να μετατρέψεις ευρώ σε λίρα, θα είναι σε τιμή πολύ κοντά σε αυτή που δίνει το paypal και όχι το xe.com.
    ...

  12. #222
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
    Βασικά η ισοτιμία έχει άλλη τιμή για αγορά λίρας και άλλη για πώληση λίρας (γύρω στα 0,05 euro) οπότε αυτές οι διαφορές που βλέπουμε είναι φυσιολογικές. Και στην τράπεζα να πας και να μετατρέψεις ευρώ σε λίρα, θα είναι σε τιμή πολύ κοντά σε αυτή που δίνει το paypal και όχι το xe.com.
    σωστός

  13. #223
    εγω την ισοτιμια την κανω παντα απο http://www.dhl.gr/publish/gr/gr/tool...ency.high.html
    και δεν εχει πεσει ποτε εξω.

  14. #224
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mdharis1
    εγω την ισοτιμια την κανω παντα απο http://www.dhl.gr/publish/gr/gr/tool...ency.high.html
    και δεν εχει πεσει ποτε εξω.
    Το οποιο οπως λεει κατω

    Η προμήθεια του μετατροπέα νομισμάτων έχει γίνει από την Xenon Laboratories.
    Το οποιο xenon laboratories ειναι το xe.com


    Η διαφορα ειναι οτι στο xe.com σου λεει την ισοτιμια 2 νομισματων, οχι ποσο πουλαει ή αγοραζει η καθε τραπεζα

  15. #225
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    Το οποιο οπως λεει κατω



    Το οποιο xenon laboratories ειναι το xe.com


    Η διαφορα ειναι οτι στο xe.com σου λεει την ισοτιμια 2 νομισματων, οχι ποσο πουλαει ή αγοραζει η καθε τραπεζα

    σωστα

Παρόμοια θέματα

  1. Ενα πολυ ενδιαφερον site με video-test
    από AFTER στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2006, 12:24
  2. ΕΝΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ Site ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ
    από mike78 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2005, 13:02
  3. Πολυ Καλο Site
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2005, 19:10
  4. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF