Σελίδα 15 από 85 ΠρώτοΠρώτο ... 510111213141516171819202565 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 1261

Θέμα: BMW R25/3 Restoration 2013

  1. #211
    Στην αριστερή μεριά πάνω στο φτερό ήταν βιδωμένος ο αυτόματος όπου απ'ότι φαίνεται έχει κοπεί σχεδόν σε σήμα Π, ας ελπίσουμε να είναι κυρίως η μπογιά που έχει ραγίσει...
    μια πιο κουφή επιλογή θα ήταν να το βιδώσουν στο στεφάνι απο την ζάντα..
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWRestoration139.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  2. #212
    η ουρά του εμπρός φτερού που μοιάζει με πτερύγιο φάλαινας έχει χτυπηθεί πολλές φορές... έχω ακούσει οτι πολλοί τα χτυπάνε όταν κατεβαίνουν πεζοδρόμια χωρίς να υπολογίζουν πόσο χαμηλό είναι το μηχανάκι στο εμπρός φτερό!

    Υποψιάζομαι και τρύπες
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWRestoration140.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  3. #213
    Το εμπρός απο άλλη μεριά
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWRestoration141.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  4. #214
    Το πίσω απο τη μεριά του διαφορικού!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWRestoration142.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  5. #215
    Τέλος τα ψέματα αφού τα φτερά τα είχαμε στα χέρια πια και ήρθε η Κυριακή μην την αφήσουμε να πάει χαμένη...

    Τροχός με αυτοκόλλητο γυαλόχαρτο και χέρια του Ποπάυ!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWRestoration143.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  6. #216
    Είχα στο μυαλό μου οτι με το τροχό δε θα κουραστώ καθόλου... η αλήθεια είναι οτι και το βάρος του τροχού και τα γυροσκοπικά που τρώς σε κάνουν να θες να κόψεις τα χέρια σου και να τα πετάξεις στο πλησιέστερο κάδο!

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΕΣ όσοι είστε άπειροι με τα ηλεκτρικά εργαλεία...
    και ΓΑΝΤΙΑ ΠΑΝΤΑ... κατά τη διάρκεια των τριψιμάτων μετά απο κούραση γίνονται εύκολα ατυχήματα... εγώ 2 φορές τη γλίτωσα απο τύχη και απο το Θεό τα δάχτυλα! Τα γάντια με έσωσαν!

    Εδώ αποτελέσματα μετά απο κάμποση προσπάθεια... θέλει υπομονή και δεν είναι εύκολο
    αν δεν προσέξεις μπορεί να φας αρκετό μέταλλο μαζί με τους στόκους και τη σκουριά, απο την οποία βρήκα κάμποση μπορώ να πω αλλά τρίφτηκε μέχρι το καθαρό μέταλλο
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWRestoration144.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  7. #217
    Ξέχασα να πω οτι για να τρυφτεί καλύτερα το πίσω φτερό έπρεπε να χωριστεί... οπότε χτύπησα το πίρο στο μεντεσέ και χωρίστηκε ... το καλώδιο πάλι κόπηκε!
    Το τρίψιμο τελειωμό δεν είχε.... και το κακό ήταν οτι έπρεπε να τρίψω γύρω απο το καλώδιο που εξέχει σαν κεραία γιατί δεν πήγαινε πουθενά ούτε μέσα ούτε στη φωλιά του!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWRestoration145.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  8. #218
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.172
    Mια χαρα θα γινει, τα φτερα δεν ειναι και τόσο χάλια, εχω δεί και χειρότερα!

    Ο αυτόματος ειναι σχεδόν σε όλα αλλαγμένος με εξωτερικό οπως και στο δικό σου. Και το δικό μου R26 αλλαγμένο έχει απο πριν το 1980 μαλιστα.
    Ο original ειναι ακριβός, και επίσης ζεσταινεται μεσα στο καβούκι της αναφλεξης και τα παίζει.
    Εγώ τον εχω βαλει ακριβως κατω απο το μονόσελλο, αλλά το R25 δεν εχει χωρο απ ότι βλέπω.

    Καλή συνέχεια!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #219
    Μετά απο αρκετή υπομονή το πίσω φτερό είχε τελειώσει καθώς και η προσθήκη του! ούφ!

    τα ασπράκια που βλέπετε είναι στοκος που καλύπτει μικρά λακουβάκια ... το περίμενα σε πολύ καλύτερη κατάσταση και το κακό είναι οτι η προσθήκη είναι σε ακόμα χειρότερη μοίρα!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWRestoration146.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  10. #220
    κανε μου ένα κοντινό!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWRestoration147.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  11. #221
    Δίπλα το αδελφάκι του τρέμει για το τι το περιμένει
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWRestoration148.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  12. #222
    Απο την άλλη μεριά
    στο σημείο τελικά που ήταν βιδωμένος ο αυτόματος δεν έχει γίνει όσο μεγάλη ζημιά όσο νόμιζα!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWRestoration149.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  13. #223
    Την επόμενη μέρα λόγω έλλειψης χρόνου έκανα με κυλινδρικό σβουράκι τα δυσπρόσιτα σημεία!

    ουρά
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWRestoration150.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  14. #224
    Το Π είναι πριτσινοτό και κολλημένο ίσως δύσκολα προσβάσιμο και εκτός αυτού οι σκουριά έχει φάει ΠΟΛΥ μέταλλο γύρω του!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWRestoration151.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  15. #225
    απο το πλάι τα μπράτσα
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων BMWRestoration152.jpg‎  
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF