Σελίδα 16 από 30 ΠρώτοΠρώτο ... 6111213141516171819202126 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 240 από 439

Θέμα: Σαρλί της π...ς

  1. #226
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Πάντως αυτό το "απαγορεύεται" να κάνεις χιούμορ με τις θρησκείες ποτέ δεν το κατάλαβα... το να πας στον λατρευτικό χώρο και να κάνεις πλάκα ή να τους το χώνεις εσκεμμένα μέσα στη μούρη, οκ, είναι καφρίλα και εύκολα αντιληπτό ότι πρόκειται για μαλακία... αλλά να κάνω πλάκα με το προφήτη στη Γαλλία η με τον Παίσιο στην Ελλάδα και να ξεσηκώνονται τα κατά τόπους -και όχι μόνο- γκάου, ε όχι! Στην τελική αν ο εκάστοτε θεός που χλευάζεται είναι πανίσχυρός και υπάρχει, θα αναλάβει αυτός την τιμωρία των ασεβών και δεν θα πάνε να τρώνε πιλάφια και να βιάζουν παρθένα κοριτσόπουλα στον παράδεισο ή θα καίγονται αιώνια στα καζάνια της κόλασης... αυτό το "θα καθαρίσουμε εμείς για τον θεό μας" άλλωστε, ακυρώνει την παντοδυναμία των θεών τους, έτσι δεν είναι;

    υ.γ. Αν εγώ λόγο πετριάς στο κεφάλι πιστεύω ότι ο αυτοκρατορικός πιγκουίνος είναι η μετενσάρκωση του θεού επί της Γης, να πάω να καθαρίσω αυτούς που δημιούργησαν το Happy Feet δηλαδή;

  2. #227
    Το ότι η κοινωνία θεωρεί ότι το σεξ είναι κάτι το προσβλητικό είναι ένα πρόβλημα από μόνο του, το οποίο μάλιστα προέρχεται από τη πλύση εγκεφάλου που οι θρησκείες έχουν κάνει στο κοσμάκη αιώνες τώρα.

    Οπότε, αν κάποιος έβαζε τη μάνα μου εξώφυλλο να κάνει διάφορα, το προβλημα ειναι πραγματικά δικό του και όλων αυτών που νομίζουν ότι κάνει κάτι κακό. Ακόμη κι αν ειναι ψεύτικες οι υποτιθέμενες εικόνες.

    Στο κάτω κάτω κάπως έτσι δεν δημιουργηθήκαμε όλοι;

    Να τον πλακώσω στο ξύλο; Να τον σκοτώσω; Έχει πραγματικά κάποιο ουσιαστικό νόημα;

    Αντίστοιχα, σαν χριστιανός ή μουσουλμάνος ή δεν ξέρω γω τι άλλο, αν προσβάλλομαι με οποιαδήποτε "σατυρισμό", μάλλον εγω έχω αμφιβολίες για το ποιόν του ή ακόμη χειρότερα, για το προϊόν των αντιπροσώπων του.

    Από την άλλη, αν οι "έξυπνοι" συνεχίζουν να προςβάλουν με μένος αντί να προσπαθούν πράοι να εξηγήσουν και να συζητήσουν, ποτέ δε θα βρεθεί μέση λύση.

  3. #228
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.123
    Είχε κυκλοφορήσει ένα "δυνατό" ρητό αυτές τις μέρες που έλεγε (όσο θυμάμαι): "Αν η πίστη σου προσβάλλεται από μερικά σκίτσα, τότε η πίστη σου είναι άχρηστη".
    Life begins at 45°.

  4. #229
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Mε το να τους προσβαλω ρε Pipe δεν τους βγαζω τη σφηνα απο τον εγκεφαλο. Μαλλον πιο βαθια τη βαζω δημιουργωντας πολωση και εχθρα.

    Δεν συμφωνω μαζι τους (ουτε με τους μετριοπαθεις) αλλα θα σεβαστω τα πιστευω τους δεδομενου οτι θα σεβαστουν και αυτοι τα δικα μου. Θα εκφρασω τη διαφωνια μου αλλα χωρις να τους προσβαλω. Ειναι δυνατον να μεταπεισεις καποιον βριζοντας και προσβαλωντας τον;;;

    Στο φιναλε ποτε δεν μου ηρθε να ζωγραφισω τον Μωαμεθ και πιστευω σε κανεναν απο μας. Και οχι γιατι απαγορευεται απο το Ισλαμ.
    Σκοπός δεν είναι να βγάλει κανείς καμία σφήνα από κανενός το κεφάλι.

    Η τέχνη δεν έχει να κάνει πάντα με το "κάνω κάτι, ώστε να".
    Τουλάχιστον όχι άμεσα, ή όχι με τον "συνηθισμένο" τρόπο.

    Αν εγώ γράψω ένα τραγούδι και σατιρίζω τους Τζιχαντιστές, δε σκοπεύω στο να το ακούσουν οι Τζιχαντιστές και να πουν "Πώωω ρε πούστη, δίκιο έχει αυτός ο μαλάκας τελικά. Τί μαλακίες κάνουμε τόσα χρόνια? Πετάξτε μπόμπες, δυναμίτες, κουμπούρια και πάμε να ξαπλώσουμε στη χλόη".

    Το θέτεις απλοϊκά επίτρεψέ μου να σου πω.
    Το "σε σέβομαι αρκεί να με σέβεσαι", "η ελευθερία μου τελειώνει εκεί που ξεκινάει η δική σου" κι άλλα τέτοια όμορφα δεν έχουν καμία εφαρμογή στην πράξη.

    Έστω ότι αύριο ανακαλύπτουν κανά εδάφιο στο κοράνι που ήταν ανάμεσα σε δυο κολλημένες σελίδες, και λέει ότι ο Μωάμεθ κηρύττει τον πόλεμο σε όλους όσους επηρεάζουν τη φυσική τάξη των πραγμάτων, κι όταν έρθει η ώρα τους αντί να το δεχτούν κάνουν μετάγγιση αίματος και μεταμόσχευση οργάνων.
    Θα σεβαστείς το πιστεύω τους?
    Μήπως να κλείσουμε τα νοσοκομεία και τα κέντρα μεταμόσχευσης μην τυχόν και μας βάλουν μπόμπα?

    Αν βρεθεί κανά εδάφιο που λέει ότι ο Μωάμεθ ειχε ξανθιά μάνα, να κόψουμε τα ανέκδοτα με τις ξανθές μη μας κόψουνε τη γλώσσα?

    Και για να μη χάνουμε το δάσος...
    Το θέμα είναι συμβολικό.
    Δεν αφορά το Μωάμεθ συγκεκριμένα, το Χριστό συγκεκριμένα, το ποντίκι της PETA συγκεκριμένα.
    Αφορά την πρόοδο, τον πολιτισμό και την ελευθερία, ενάντια στο συντηρητισμό, στο κλείσε το στόμα σου, κλείσε τα μάτια σου, κλείσε τα αυτιά σου.

    Και η ιστορία αυτού του κόσμου έχει δείξει ότι τρανός εκφραστής της πρώτης κατηγορίας παραπάνω έχει υπάρξει η τέχνη, η επιστήμη, η φιλοσοφία κλπ, ενώ η θρησκεία παλεύει με νύχια και με δόντια για τη δεύτερη.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Το προχτεσινο πρωτοσελιδο ηταν απιστευτο, πανεξυπνο.. Μηπως λοιπον αντι να προσβαλλουν να χρησιμοποιουσαν αλλους πιο εξυπνους τροπους;
    Τους ρώτησες τους Τζιχαντιστές/Ισλαμιστές πώς τους φάνηκε το πρωτοσέλιδο καμάρι μου?
    Άκουσες τί είπαν?

    Σπύρο, το μέτρο είναι το θέτει ο καθένας στον εαυτό του όπου αυτός νομίζει.
    Όταν επιβάλεται δεν είναι μέτρο.

    Εάν οι τύποι από το charlie, ο George Carlin, ο Θεοτοκόπουλος, ο you name it, θεώρησαν ότι την τέχνη που υπηρετούσαν ορθώς την υπηρετούσαν, είτε μας αρέσουν και τους παρακολουθούμε είτε δε μας αρέσουν και τους γράφουμε στα @@ μας.

    Το πώς θα κάνουν το έργο τους είναι αποκλειστικά και μόνο δική τους δουλειά, και μακάρι πάντα τα μέτρα και τα εσκαμμένα να ξεπερνιούνται γιατί έτσι έχουν βγει τα μεγαλύτερα έργα στην ιστορία.

  5. #230
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Blitzer το θεμα ειναι οτι ολος ο μουσουλμανικος κοσμος προσβαλεται απο το να απεικονιζεις το Μωαμεθ.
    Μπορεις να κανεις μια υποχωρηση και να μην τους χλευαζεις κατ'αυτον τον τροπο, ειδικα εφοσον μονο βια και αντιδραση ξεσηκωνει.
    Ναι, ειναι ενας περιορισμος στην ελευθερια σου αλλα δειχνει και σεβασμο στον συνανθρωπο, γιατι στο φιναλε το μονο που σου ζητανε ειναι να μην ζωγραφιζεις το Μωαμεθ.
    Και ολα αυτα τα χρονια οι περισσοτεροι Μουσουλμανοι υποφερουν (οι λαοι φυσικα, οχι τα κεφαλια) κυριως με υπαιτιοτητα της Δυσης.
    Και υποφερουν οχι οπως εμεις με τον ΕΝΦΙΑ. Υποφερουν γιατι βλεπουν τα παιδια τους σε τευχη, τις γυναικες τους βιασμενες, τους αντρες τους βασανισμενους σε μπουντρουμια ή νεκρους σε συγκρουσεις. Πολεμοι, βια, καταπιεση, φτωχια, εξαθλιωση, διωγμοι, προσφυγια κλπ κλπ.
    Δεν ειναι περιεργο που χανουν το χιουμορ τους.
    MADE IN JAPAN 日本製

  6. #231
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    .....
    Ναι, ειναι ενας περιορισμος στην ελευθερια σου αλλα δειχνει και σεβασμο στον συνανθρωπο, γιατι στο φιναλε το μονο που σου ζητανε ειναι να μην ζωγραφιζεις το Μωαμεθ.
    ....
    Δε δείχνει σεβασμό στο συνάνθρωπο Bob.
    Δείχνει σεβασμό και υποστηρίζει τον τραμπουκισμό που πηγάζει από τη φανατίλα σε μυθοπλασίες και πράσιν'άλογα.

    Και όχι.
    Δεν είναι το μόνο που σου ζητάνε να μη ζωγραφίζεις το Μωάμεθ.

    Ο οίκτος με τον οποίο το παρουσιάζεις "ο καημένος αυτός λαός έχει υποφέρει τόσο πολύ από τη δύση, μόνο η θρησκεία του μένει, ας μην τη θίγουμε κι αυτή να του κάνουμε τη χάρη" δεν έχει βάση ρε φίλε.
    Δεν κάθονται και σκάνε και στενοχωριούνται και τους στερεύει το νερό επειδή ζωγραφίζεις το Μωάμεθ. Τα μυαλά σου τινάζουν.

    Έχουν υποφέρει. Και υποφέρουν και θα υποφέρουν.
    Κι όσο δεν ξυπνάνε και κοιμούνται τον ύπνο του Μωάμεθ, θα υποφέρουν στον αιώνα τον άπαντα.
    Αλλά το να ξυπνήσουν δεν είναι δουλειά κανενός σκιτσογράφου και κανενός καλλιτέχνη.

    Ας κάνει καμιά συναυλία ο Νταλάρας στο φινάλε και για δ'αύτους.

  7. #232
    Καπνιστη..




  8. #233
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.123
    Εμ διαφωνώ.

    Το τι κάνω εγώ κι εσύ με τα δικά μας μυαλά είναι άλλο θέμα. Οι άνθρωποι του περιοδικού είχαν δεχθεί απειλές πολλές φορές και ήξεραν ότι αυτό που κάνουν είναι "επικίνδυνο". Παρ'όλ'αυτά, επέλεξαν να συνεχίσουν. Ήξεραν ότι πιθανότατα θα τους στοίχιζε. Δε νομίζεις ότι κάτι ήξεραν παραπάνω; Ότι υπολόγιζαν την ελευθερία του λόγου λίγο παραπάνω από εμάς, ώστε να δώσουν τη ζωή τους γι'αυτό;

    Επειδή μερικοί τραμπούκοι ξεσηκώνονται και αντιδρούν και σκοτώνουν, πρέπει ο κόσμος να τους προσκυνά και να υπακούει σε ηλίθιους, παράλογους "νόμους";

    Ο σεβασμός κερδίζεται. Δεν είμαι υποχρεωμένος να σεβαστώ κανέναν. Το ποιον θα σεβαστώ και γιατί είναι στη ΔΙΚΗ μου ευχέρεια και στους δικούς μου τρόπους. Αν θέλω, το κάνω. Αν δε θέλω, δεν το κάνω. Τόσο απλά. Δε μπορείς να απαιτήσεις τον σεβασμό μου.

    Είμαι άνθρωπος που εκτιμά το χιούμορ (και την ευφυία) και πιστεύω ότι μπορείς να κάνεις χιούμορ με ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ. Καμία εξαίρεση. Όποτε μιλάτε με το λάθος άτομο γι'αυτό το θέμα

    Ναι, δέχομαι ότι πολλοί ανατολικοί λαοί υποφέρουν εξαιτίας της Δύσης και έχουν όφελος να τους κρατάνε σε αυτό το επίπεδο και και και. Συμφωνώ. Αλλά είναι τεράστιο θέμα και δεν έχει ιδιαίτερη σχέση με αυτό που συζητάμε. Οι τρομοκράτες/δολοφόνοι του Παρισιού ήταν γεννημένοι και μεγαλωμένοι στη Γαλλία, σε πολιτισμένη χώρα του δυτικού κόσμου.

    Όπως και να το δεις, είναι φασισμός. Εγώ απαιτώ να μην αποκαλείς την ομάδα μου "γαύρο" ή "βάζελο", αλλιώς σε σκοτώνω. Όχι, λυπάμαι, δε θα σκύψω το κεφάλι, ούτε θα προσέχω τα λόγια μου για τέτοιους "ανθρώπους".
    Life begins at 45°.

  9. #234
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    .................
    Μου εξηγείς λίγο όμως το "Δε θα το ανεχόμουν, αλλά δε θα τους σκότωνα κιόλας"?

    Δε θα το αγόραζες απλά και θα έλεγες ας κάνουν ό,τι νομίζουν εμένα δε με αφορά, ή θα τους έκανες μηνύσεις, αγωγές, δικαστήρια κλπ κλπ κλπ?
    Στη δεύτερη περίπτωση αν τίποτα από αυτά δεν έπιανε τί θα έκανες? Θα το ανεχόσουν τελικά ή θα τους σκότωνες?

    ..............
    Φαντάζομαι το ότι δεν απευθύνεσαι σε μένα το λες υπό την έννοια του να μην παρερμηνεύσω τα γραφόμενά σου ως προσωπική επίθεση ή κάτι τέτοιο.
    Γιατί εγώ κατάλαβα ότι σε εμένα απευθύνεσαι (με την καλή έννοια) γι'αυτό κι απάντησα. Ελπίζω να μην έγραφα τζάμπα
    Στο πρωτο που με ρωτας.
    Δεν θα τους αγοραζα και θα εκανα γνωστη την αποψη μου στον κυκλο μου.Απο εκει και περα τιποτε αλλο.Εχουνε καθε δικαιωμα να εχουνε αντιθετη αποψη.Ας τους κρινουν και ας τους κατακρινουν (αν) οι αναγνωστες τους.Δεν θα τους λυπηθω ομως,εαν παει καποιος και τους κανει καλοκαιρινο το μαγαζι.Ξερουνε πολυ καλα τι κανουνε και μαθανε και ποιος ειναι ο κινδυνος.

    Για το δευτερο,πολυ καλα καταλαβες.Συνεχισε να γραφεις.

  10. #235
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Δεν θα τους λυπηθω ομως,εαν παει καποιος και τους κανει καλοκαιρινο το μαγαζι.Ξερουνε πολυ καλα τι κανουνε και μαθανε και ποιος ειναι ο κινδυνος.
    Δέχομαι όλα τα υπόλοιπα που λες και είναι απολύτως λογικά, αλλά εδώ τα χαλάμε. Δικαίωμά σου, προφανώς, να κάνεις ό,τι γουστάρεις, αλλά καταλαβαίνεις ότι σαν πολιτισμένος και σκεπτόμενος άνθρωπος θα έπρεπε να είσαι ενάντια σε κάθε μορφή τραμπουκισμού και βίας. Τέτοιες ιδέες είναι τοξικές και μέρος του προβλήματος. Μπορεί να σκέφτεσαι "ήθελε και έπαθε" επειδή είναι θέμα που δε σε αφορά, αλλά αργότερα θα είναι ο γείτονάς σου, το παιδί σου, εσύ ο ίδιος. Μάλλον δεν το έχει συλλάβει οι περισότεροι ή θεωρείτε ότι "ε οκ είναι 3,000 χλμ μακρυά" αλλά εδώ δεν επιτίθενται στο περιοδικό. Επιτίθενται στην ελευθερία.
    Life begins at 45°.

  11. #236
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Στο πρωτο που με ρωτας.
    Δεν θα τους αγοραζα και θα εκανα γνωστη την αποψη μου στον κυκλο μου.Απο εκει και περα τιποτε αλλο.Εχουνε καθε δικαιωμα να εχουνε αντιθετη αποψη.Ας τους κρινουν και ας τους κατακρινουν (αν) οι αναγνωστες τους.Δεν θα τους λυπηθω ομως,εαν παει καποιος και τους κανει καλοκαιρινο το μαγαζι.Ξερουνε πολυ καλα τι κανουνε και μαθανε και ποιος ειναι ο κινδυνος.

    Για το δευτερο,πολυ καλα καταλαβες.Συνεχισε να γραφεις.
    Με κάλυψε ο blitzer.

    Ακριβώς αυτό θα σου έλεγα κι εγώ.
    Δεκτός και σωστός ο τρόπος σου να αδιαφορησεις και να τους γράψεις στα @@ σου, αλλα αν τους την έπεφτε η χρυσή αυγή και τους σαπιζε στο ξύλο η τους το έκανε καλοκαιρινό επειδή ζωγραφίσανε το Χιτλερ με ροζ μουστάκι, δε λέω να βάλεις και τα κλάματα, αλλα δεν είναι για να το περάσεις και στο ντούκου.

  12. #237
    να θεωρήσω οτι αυτό είναι δικαιολογημένο και καλά του κάνανε του Μπούστη, ναι?
    πουτσ@@@@@@@@@

  13. #238
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δέχομαι όλα τα υπόλοιπα που λες και είναι απολύτως λογικά, αλλά εδώ τα χαλάμε. Δικαίωμά σου, προφανώς, να κάνεις ό,τι γουστάρεις, αλλά καταλαβαίνεις ότι σαν πολιτισμένος και σκεπτόμενος άνθρωπος θα έπρεπε να είσαι ενάντια σε κάθε μορφή τραμπουκισμού και βίας. Τέτοιες ιδέες είναι τοξικές και μέρος του προβλήματος. Μπορεί να σκέφτεσαι "ήθελε και έπαθε" επειδή είναι θέμα που δε σε αφορά, αλλά αργότερα θα είναι ο γείτονάς σου, το παιδί σου, εσύ ο ίδιος. Μάλλον δεν το έχει συλλάβει οι περισότεροι ή θεωρείτε ότι "ε οκ είναι 3,000 χλμ μακρυά" αλλά εδώ δεν επιτίθενται στο περιοδικό. Επιτίθενται στην ελευθερία.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Με κάλυψε ο blitzer.

    Ακριβώς αυτό θα σου έλεγα κι εγώ.
    Δεκτός και σωστός ο τρόπος σου να αδιαφορησεις και να τους γράψεις στα @@ σου, αλλα αν τους την έπεφτε η χρυσή αυγή και τους σαπιζε στο ξύλο η τους το έκανε καλοκαιρινό επειδή ζωγραφίσανε το Χιτλερ με ροζ μουστάκι, δε λέω να βάλεις και τα κλάματα, αλλα δεν είναι για να το περάσεις και στο ντούκου.
    Μην μπερδευουμε τα πραγματα.Δεν υποστηριζω ουτε τη βια των οπλων,ουτε τη βια της πενας,αλλα ουτε οποιαδηποτε μορφη βιας.Αν η χρυση,η οποια αλλη αυγη,στο ονομα ενος αποδεδειγμενα αρρωστου το εκανε αυτο,θα ημουνα ξεκαθαρα απεναντι της.Εδω ομως μιλαμε για την πιστη εκκατομυριων ανθρωπων και δεν ειναι το ιδιο.

    Δεν επρεπε ,κατα την αποψη μου και οι μεν αλλα και οι δε, να κανουν αυτο που κανανε.Δεν πιστευω σε κανεναν Θεο,δεν θεωρω ομως οτι μπορω να εξευτελιζω την πιστη κανενος.Σιγουρα υπαρχουνε σε ολες τις θρησκειες ακραιοι και αρρωστοι,ο πολυς κοσμος ομως πιστευει αγνα στον Θεο του και δεν εχω δικαιωμα να παιζω με την πιστη τους.

  14. #239
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    να θεωρήσω οτι αυτό είναι δικαιολογημένο και καλά του κάνανε του Μπούστη, ναι?


    Όχι.

    Αν είχα συγγενή νεκρό από τους Τζιχαντιστές και τον άκουγα θα τονε σάπιζα στο ξύλο και θα του έδινα να καταπιεί τα δόντια του.
    Γι'αυτό και δε βάζουν συγγενείς θυμάτων να κάνουν τους ενόρκους στα δικαστήρια.

    Αν ήμουν μπάτσος (φτου φτου φτου οξ'αποδώ) και τον άκουγα, μπορεί να τον μάζευα με σκοπό να τον πάω στο τμήμα να ξεσουρώσει και να συνέλθει μην τον φάνε ζωντανό με τις μαλακίες που έλεγε στην πλατεία.

    Αλλά να φάει ποινή σουρωμένος επειδή έλεγε ό,τι μαλακία του κατέβηκε, όχι.
    Ακόμα κι αν την έφαγε για τα μάτια του κόσμου, επειδή αποθέωνε το σκοινί δίπλα από το σπίτι του κρεμασμένου δυο-τρεις μέρες μετά το κρέμασμα.

  15. #240
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Τους ρώτησες τους Τζιχαντιστές/Ισλαμιστές πώς τους φάνηκε το πρωτοσέλιδο καμάρι μου?
    Άκουσες τί είπαν?
    υπήρξε κάποια αντίδραση? πραγματικά δεν ξέρω....
    στα μάτια μου όμως δεν χτύπαγε για προσβλητικό.... στα μάτια του φανατικού μπορεί, αλλά δεν θα ασχοληθώ με τον φανατικό

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Σπύρο, το μέτρο είναι το θέτει ο καθένας στον εαυτό του όπου αυτός νομίζει.
    Όταν επιβάλεται δεν είναι μέτρο.
    ξανασκέψου το αυτό που λες περί μέτρου γιατί μπορεί να την ισχυριστεί και ο τζιχαντιστής αυτή την άποψη... (πριν απαντήσεις, μιλάμε για στόκους, ναι? μην περιμένεις λογική.... αν παραλογίζομαι σε αυτό που έγραψα, δεν είμαι γω, είναι ο τζιχαντιστής μεσα μου )


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Εάν οι τύποι από το charlie, ο George Carlin, ο Θεοτοκόπουλος, ο you name it, θεώρησαν ότι την τέχνη που υπηρετούσαν ορθώς την υπηρετούσαν, είτε μας αρέσουν και τους παρακολουθούμε είτε δε μας αρέσουν και τους γράφουμε στα @@ μας.
    Το πώς θα κάνουν το έργο τους είναι αποκλειστικά και μόνο δική τους δουλειά, και μακάρι πάντα τα μέτρα και τα εσκαμμένα να ξεπερνιούνται γιατί έτσι έχουν βγει τα μεγαλύτερα έργα στην ιστορία.
    για σενα και για μένα ναι. για τον παπάρα όχι....
    πουτσ@@@@@@@@@

Παρόμοια θέματα

  1. Της φυλακής τα σίδερα.....
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2008, 20:06
  2. Ένα ποίημα για χάρη της
    από Julius στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 17:37
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:18
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:50
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF