Σελίδα 17 από 24 ΠρώτοΠρώτο ... 71213141516171819202122 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 255 από 360

Θέμα: Από εδώ αρχίσαμε

  1. #241
    σορρυ για την απουσια μου αλλα ελειπα διακοπες στη Σύρο(υπέροχο νησί)..φιλε αφρο ελπίζω να διαβασες τα ευσημα μου frog εγω την μηχανή την αγόρασα 5900 (εβαλα λαστιχα όμως) με 25000 κμ εισαγωγής φοτο στις πισω σελιδες του φορουμ.και εγώ είχα βρει και αλλες ευκαιρίες αλλά λίγες καθαρές.αφρο μπορεις σε παρακαλώ να μου πεςι αν μπορώ να βρω δεικτη θερμοκρασιας λαδιού που παει στην ταπα στο καρτερ??



    τα 25000κμ τα δικά μου ειναι αληθινά καθότι κοιταξα με φιλο μου απο συνεργείο και αλλα σημαδια..

    όντως δεν την γλύτωσα την τρόμπα....φιλε αφρικα...βεβαια αν δεν ειχα διαβασει το φορουμ θα πηγαινα αδιάβαστος..βεβαια απο τότε που εγραψα τομ πρόβλημα μου το παρουσιασε το πολλες φορές οταν η μηχανή ηταν για πολυ ώρα σβηστή.....οτανα αλλαξα την τρομπα όλα τακτοποιηθήκαν..οποτε ειχατε-ειχα δικιο....εχει και τα καλα του αυτη η υποθεση οπως οτι εχω μια εξτρα τρομπα σε περιπτωση που γινει κατι σε κανενα ταξιδι(δεν εχει χαλασει τελειως η παλια)..οπωσ και εχω και εναν εξτρα ανορθωτη......

    να ρωτήσω κατι εντελώς αφελες και χαζό για μερικούς αλλά θέλω να το ρωτήσω...ταξιδευοντας σημερα το πρωι απο αθηνα στην πατρα ατομα φορτωμένη τιγκα η μηχανη και πηγαινοντας μεταξυ 140-160 σε ολη την διαδρομη αναρωτιομουνα τι θα γινοταν αν εκεινη την ώρα έσπαγε η αλυσιδα...πραγματικα οσο και αν σας φαινετε αστειο θελω να ρωτησω τι μπορει να συμβει αν σπασει η αλυσιδα με ταχυτητα 140-160κμ??

  2. #242
    Φίλε gmak εμένα μου έσπασε η αλλυσίδα με αλλο μηχανάκι XLR600 με 100 χιλιόμετρα και μου έσπασε το προστατευτικό της κάλυμα και το καπάκι τοπλαινό του μοτέρ. τώρα με 140 η 150 η160 δεν κσέρω αλλα μακριά απο εμάς φίλε

  3. #243
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gmak
    σορρυ για την απουσια μου αλλα ελειπα διακοπες στη Σύρο(υπέροχο νησί)..φιλε αφρο ελπίζω να διαβασες τα ευσημα μου frog εγω την μηχανή την αγόρασα 5900 (εβαλα λαστιχα όμως) με 25000 κμ εισαγωγής φοτο στις πισω σελιδες του φορουμ.και εγώ είχα βρει και αλλες ευκαιρίες αλλά λίγες καθαρές.αφρο μπορεις σε παρακαλώ να μου πεςι αν μπορώ να βρω δεικτη θερμοκρασιας λαδιού που παει στην ταπα στο καρτερ??



    τα 25000κμ τα δικά μου ειναι αληθινά καθότι κοιταξα με φιλο μου απο συνεργείο και αλλα σημαδια..

    όντως δεν την γλύτωσα την τρόμπα....φιλε αφρικα...βεβαια αν δεν ειχα διαβασει το φορουμ θα πηγαινα αδιάβαστος..βεβαια απο τότε που εγραψα τομ πρόβλημα μου το παρουσιασε το πολλες φορές οταν η μηχανή ηταν για πολυ ώρα σβηστή.....οτανα αλλαξα την τρομπα όλα τακτοποιηθήκαν..οποτε ειχατε-ειχα δικιο....εχει και τα καλα του αυτη η υποθεση οπως οτι εχω μια εξτρα τρομπα σε περιπτωση που γινει κατι σε κανενα ταξιδι(δεν εχει χαλασει τελειως η παλια)..οπωσ και εχω και εναν εξτρα ανορθωτη......

    να ρωτήσω κατι εντελώς αφελες και χαζό για μερικούς αλλά θέλω να το ρωτήσω...ταξιδευοντας σημερα το πρωι απο αθηνα στην πατρα ατομα φορτωμένη τιγκα η μηχανη και πηγαινοντας μεταξυ 140-160 σε ολη την διαδρομη αναρωτιομουνα τι θα γινοταν αν εκεινη την ώρα έσπαγε η αλυσιδα...πραγματικα οσο και αν σας φαινετε αστειο θελω να ρωτησω τι μπορει να συμβει αν σπασει η αλυσιδα με ταχυτητα 140-160κμ??


    Να ευχεσαι να έχεις μπροστά σου μεγάλη ευθεία για να μπορέσεις να φρενάρεις..........Πάντως όπως αναφέρθηκε και από τον frog1,μακριά από εμάς...
    Και να μην το ξεχάσω,στις 10-11-12 Σεπτεμβρίου γίνεται στην Αγία Άννα η 11η Πανελλήνια Συνάντηση Africa Twin.Λεπτομέρειες (τιμές,καταλύματα) μόλις μάθω θα σας ενημερώσω...

  4. #244
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gmak
    σορρυ για την απουσια μου αλλα ελειπα διακοπες στη Σύρο(υπέροχο νησί)..φιλε αφρο ελπίζω να διαβασες τα ευσημα μου frog εγω την μηχανή την αγόρασα 5900 (εβαλα λαστιχα όμως) με 25000 κμ εισαγωγής φοτο στις πισω σελιδες του φορουμ.και εγώ είχα βρει και αλλες ευκαιρίες αλλά λίγες καθαρές.αφρο μπορεις σε παρακαλώ να μου πεςι αν μπορώ να βρω δεικτη θερμοκρασιας λαδιού που παει στην ταπα στο καρτερ??

    prosopika den exo asxoli8i me to psaksimo tetion gkatzet
    gia rikse mia matia edo www.atic.org
    fantazome omos oti ine kati pou ides se kapies moto pou mpori na to foragan otan isax8isan stin elada ke profanos iparxi ektos eladas diladi germania ke galia sigoura an psaksis se ksena sites gia accesouar isos kati vris.


    τα 25000κμ τα δικά μου ειναι αληθινά καθότι κοιταξα με φιλο μου απο συνεργείο και αλλα σημαδια..

    filemou sto africa i 10000 xiliometra exis i 100000 den fenete kamia diafora an den iparxoun simadia eksoterikis f8oras ston xrono opos kse8oriasma tou xromatos ke ala...

    όντως δεν την γλύτωσα την τρόμπα....φιλε αφρικα...βεβαια αν δεν ειχα διαβασει το φορουμ θα πηγαινα αδιάβαστος..βεβαια απο τότε που εγραψα τομ πρόβλημα μου το παρουσιασε το πολλες φορές οταν η μηχανή ηταν για πολυ ώρα σβηστή.....οτανα αλλαξα την τρομπα όλα τακτοποιηθήκαν..οποτε ειχατε-ειχα δικιο....εχει και τα καλα του αυτη η υποθεση οπως οτι εχω μια εξτρα τρομπα σε περιπτωση που γινει κατι σε κανενα ταξιδι(δεν εχει χαλασει τελειως η παλια)..οπωσ και εχω και εναν εξτρα ανορθωτη......

    να ρωτήσω κατι εντελώς αφελες και χαζό για μερικούς αλλά θέλω να το ρωτήσω...ταξιδευοντας σημερα το πρωι απο αθηνα στην πατρα ατομα φορτωμένη τιγκα η μηχανη και πηγαινοντας μεταξυ 140-160 σε ολη την διαδρομη αναρωτιομουνα τι θα γινοταν αν εκεινη την ώρα έσπαγε η αλυσιδα...πραγματικα οσο και αν σας φαινετε αστειο θελω να ρωτησω τι μπορει να συμβει αν σπασει η αλυσιδα με ταχυτητα 140-160κμ??
    file mou i alisida sou ine o-ring den exi asfalia gia na spasi ke na sou figi ke sigoura mia tetia alisida gia na ftasi se simio na spasi 8a prepi na exi iposti poli megali f8ora pou simeni oti 8a exi ksexilosi arketa 8a tin exis tentosi arketes fores ke sigoura se kapio apo ta service o mixanikos sou 8a sou episimani oti i alisida sou 8eli alagma pou gia na ftasis se afto to simio 8a 8eloun ke ta granazia alagma.
    i moni periptosi na sou spasi i alisida ine na exis agorasi esi ke na exis topo8etisi monos sou mia
    na exis pari tin pio ftini gia kapio logo ke na min exis ipologisi tin ipodinami tis mixanis sou pou xriazete alisida singekrimenis antoxis ke piotitas.i na exis topo8etisi la8os tin asfalia tis alisidas

    pantos kato apo sostes proipo8esis den exis kanena provlima
    akoma ke to lastixo na sou tripisi den ksefoskoni amesos logo kataskevis tou
    genika i mixanes pou kavalame ine provlepsimes se ola ksexaste afta pou kserete apo ta papakia pou ixate kamia sxesi


    kalos ir8es file kali sinexia elpizo na perases orea ke opos oli mas ksero oti lipase pou ola teliosan toso grigora
    ine poli adiko apo tis 365 meres na ka8omaste ke na apolamvanoume tin zoi mas mono 10-15-20-meres
    ala nomizo tora pou oli emis vrikame ena kino endiaferon na epikinonoume mporoume na organosoume merikes apodrasis me tis omorfes mixanes mas

    na ise kala
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  5. #245
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikos XLV 1000
    Να ευχεσαι να έχεις μπροστά σου μεγάλη ευθεία για να μπορέσεις να φρενάρεις..........Πάντως όπως αναφέρθηκε και από τον frog1,μακριά από εμάς...
    Και να μην το ξεχάσω,στις 10-11-12 Σεπτεμβρίου γίνεται στην Αγία Άννα η 11η Πανελλήνια Συνάντηση Africa Twin.Λεπτομέρειες (τιμές,καταλύματα) μόλις μάθω θα σας ενημερώσω...
    gia sou file xlv1000
    an mporis oti leptomeria xriazete na kseroume gia to 8ema kalo 8a itan na mas tin pis
    na ise kala
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  6. #246
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    file solman to africa apo to 1996 ke meta mono xromatikes alages exi iposti ke apo to 2002 exi antikatasta8i i provlimatiki trompa vanzinis.opote to manual apo to 96 ke meta sou kani ke 8a to vris sta agklika se atoma pou to exoun opos ego :smilea:
    se elinika den iparxi tipota ke i perisoteri to exoume se cd se morfi pdf.ke min anarotiese gia tin mixani pou den ksero an exis pari idi ine telia epilogi
    αφρο σου είναι δύσκολο να μου στειλεις σε pdf το manual?

  7. #247
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gmak
    αφρο σου είναι δύσκολο να μου στειλεις σε pdf το manual?
    emena oxi ka8olou
    to diktio 8a exi provlima na sto paradosi mias ke ine 55 megabite peripou
    se kapia sinantisi isos i na vroume ena alo tropo..
    ala gia kita sta texnika 8emata se kapia selida isos iparxi akoma na to katevasis an viazese
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  8. #248
    Καλησπέρα φίλοι θα ήθελα την βοήθεια σας σε ενα πρόβλημα που μου έτυχε αν ξέρει κάποιος ας μου πει μπάς και το λύσω.

    Κοιτάζωντας το τρίπ κομπιούτερ εχτές κάποια στιγμή κάτι πάτησα(δυο πλήκτρα ταυτόχρονα που να μου κοβόντουσαν τα δάκτυλα) και πήγε στην ένδηξη που μετράει τα χιλιόμετρα ηλεκτρονικά και απο την δεξιά μεριά το ρολόι απο εκεινη την ώρα και μετά δεν ξανακάνει καμία λειτουργεία δεν ακουει τίποτα σκεύτηκα να βγάλω τον πόλο της μπαταρίας μήπως και γινει κάτι σαν ρεσέτ αλλα αν ξερυθμιστεί το ρολόι δεν ξέρω πως ρυθμίζεται.

    Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

  9. #249
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από frog1
    Καλησπέρα φίλοι θα ήθελα την βοήθεια σας σε ενα πρόβλημα που μου έτυχε αν ξέρει κάποιος ας μου πει μπάς και το λύσω.

    Κοιτάζωντας το τρίπ κομπιούτερ εχτές κάποια στιγμή κάτι πάτησα(δυο πλήκτρα ταυτόχρονα που να μου κοβόντουσαν τα δάκτυλα) και πήγε στην ένδηξη που μετράει τα χιλιόμετρα ηλεκτρονικά και απο την δεξιά μεριά το ρολόι απο εκεινη την ώρα και μετά δεν ξανακάνει καμία λειτουργεία δεν ακουει τίποτα σκεύτηκα να βγάλω τον πόλο της μπαταρίας μήπως και γινει κάτι σαν ρεσέτ αλλα αν ξερυθμιστεί το ρολόι δεν ξέρω πως ρυθμίζεται.

    Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.
    apistefto file mou ti epa8es!!! megali katastrofi!!!

    ala ama vgalis ton polo tis mpatarias ke ton ksanavalis amesos se pai stin ri8misi tou rologiou me to pliktro up and down alazis tin ora me to pliktro adjust epilegis ora i lepta ke otan patisi to pliktro time ksekinai na doulevi to roloi. ine poli diskolo ala me ligi prospa8ia 8a ta kataferis

    episis den mas ipes ti enoois dixni xiliometra? xiliometriki apostasi? i tipou konter posa trexis tin ora? pliroforiaka exi 12 diaforetikous xiliometrites ke patonta to koumpi trip pas apo ton proto mexri ton telefteo me to koumpi reset ton midenizis

    ides vre pedi mou den xriazete na kopsis ta daxtila sou

    ke pou na sou po oti den xriazete na vgalis ke ton polo
    ala afto 8a sou fani periploko pantos ginete
    ante kouragio....
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  10. #250

    Talking

    Φίλε afrotwin μόλις το έκανα νάσε καλά (γλίτωσα και τα δαχτιλάκια μου)

    Και μια άλλη ερώτηση μήπως υπάρχει κανένα manual για το τρίπ κομπιούτερ? η κάποιος αλλος τροπος να βρω τις λειτουργίες του?

  11. #251
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από frog1
    Φίλε afrotwin μόλις το έκανα νάσε καλά (γλίτωσα και τα δαχτιλάκια μου)

    Και μια άλλη ερώτηση μήπως υπάρχει κανένα manual για το τρίπ κομπιούτερ? η κάποιος αλλος τροπος να βρω τις λειτουργίες του?
    mporis na vris to user manual ston sarakaki i sto africa twin club sto www.africatwin.gr gia lepromeries mazevonte ka8e tetarti stis 9+30 an 8imame kala iparxi ke tilefono sto site.ke o alos tropos ine na pas se ena eksousiodotimeno honda na to paragkilis na sto feri to sinergio giati afti pigenoerxonte sinexia sarakaki gia antalaktika
    ke ama vris pare mou ke emena ena......
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  12. #252
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από frog1
    Φίλε afrotwin μόλις το έκανα νάσε καλά (γλίτωσα και τα δαχτιλάκια μου)

    Και μια άλλη ερώτηση μήπως υπάρχει κανένα manual για το τρίπ κομπιούτερ? η κάποιος αλλος τροπος να βρω τις λειτουργίες του?
    mporis na kanis ipomoni mexri kapia sinantisi pou 8a gini tora to septevri ke na sto diksoume ine poli aplo
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  13. #253
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ????.... Το avatar του/της matmat
    Εγγραφή
    06/07/2003
    Μηνύματα
    1.273
    Ena megalo xerete ki apo emena kai kalo hlthate osoi loipate
    dystixos ego tha fygo twra!!!![COLOR=darkblue] apokthsa prosfata ki egw ena AFRICA kai h alithia einai oti den to epsaksa katholou apla to phra... afoy htan o monos emporos pou mou eperne to KLE500!!! den exw problhma me afto omos.
    an mou epitrepete mia erwthsh sto as to poume problhma mou
    to TRIP MASTER kathos kai ta organa einai se milia!!!
    yparxei kapoios tropos na kano to TRIP MASTER na mou deixnh xiliometra?eyxaristo kai eyxome kalous dromous kai kala taxidia se olous
    P.S foto tou morou tha breite poio piso..
    na eiste oloi kala

  14. #254
    [i]

    episis den mas ipes ti enoois dixni xiliometra? xiliometriki apostasi? i tipou konter posa trexis tin ora? pliroforiaka exi 12 diaforetikous xiliometrites ke patonta to koumpi trip pas apo ton proto mexri ton telefteo me to koumpi reset ton midenizis

    ides vre pedi mou den xriazete na kopsis ta daxtila sou

    ke pou na sou po oti den xriazete na vgalis ke ton polo
    ala afto 8a sou fani periploko pantos ginete
    ante kouragio.... [/B]
    12 διαφορετικούς χιλιομετρητες???εγώ γιατι εχω μόνο Trip 1 trip 2 kai -trip??

  15. #255
    episis den mas ipes ti enoois dixni xiliometra? xiliometriki apostasi? i tipou konter posa trexis tin ora? pliroforiaka exi 12 diaforetikous xiliometrites ke patonta to koumpi trip pas apo ton proto mexri ton telefteo me to koumpi reset ton midenizis

    ides vre pedi mou den xriazete na kopsis ta daxtila sou

    ke pou na sou po oti den xriazete na vgalis ke ton polo
    ala afto 8a sou fani periploko pantos ginete
    ante kouragio.... [/B]


    Μου έδειχνε τύπου κοντέρ αλλα τώρα ειναι εντάξει.
    τι ενοείς οτι εχει 12 διαφορετικούς χιλιομετρητές? εμενα εχει μονο τριπ1 τριπ2 τριπ και χιλιομετρητή τύπου κοντέρ, τα άλλα που είναι??

Σελίδα 17 από 24 ΠρώτοΠρώτο ... 71213141516171819202122 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2008, 02:28
  2. Καποιος απο εδω μεσα...
    από STOYBI στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 22/10/2006, 09:54
  3. τρέχει κανείς απο εδω πέρα;
    από sporky στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2006, 12:26
  4. Μήπως ήταν κανένας από εδώ...
    από Zanzibar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2004, 19:14
  5. ποσοι απο εδω μεσα παμε μουτζελο?
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2004, 11:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF