Σελίδα 17 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 7121314151617181920 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 255 από 288

Θέμα: Vstrom 650 vs NC700-750x vs cb500x vs Versys 650(300?)

  1. #241
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    462
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    οι αναβάτες λίγο πολύ νιώθουν το ίδιο βολικα ή άβολα πανω στη μηχανη. Οι γυναικες δεν ειναι έτσι. Μια μπορεί να ανέβει σε r6 και να παει μονοκοπανιά 500χλμ χωρις να χαλαστεί και η άλλη να ανέβει σε tmax μέχρι το σουνιο και να γυρισει με ταξι. Εγω το δικάβαλο ταξιδι το βλέπω πολύ διαφορετικα απο το μοναχικο. Θέλει ορθια θέση, ζελατίνα καλή, σελάρα και πλάτη στη βαλιτσα. Αυτα τα έχουν ολα τα ον οφ και μονο κάτι τέτοιο θα κοιτουσα.
    Δεν διαφωνούμε κάπου. Εννοείται ότι ένα ον-οφ είναι πιο άνετο και για τους 2 αλλά τόνισα ότι αν γουστάρουν περισσότερο το γυμνό should go 4 it. Ναι η σέλα παίζει τεράστιο ρόλο για το συνεπιβάτη, αλλά το sv δεν ειναι και Z750. Η θέση του συνεπιβάτη, επίσης, αν κάθεται σωστά είναι ελαφρώς σκυφτή που δεν κουράζει. Τώρα, εννοείται ότι αν θέλει την άνεση να ακουμπάει και πλάτη σε βαλίτσα το ον-οφ είναι η μόνη επιλογή.

  2. #242
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    912
    αληθεια πηγες ναδοκιμασεις θεσεις οδηγησης?
    καλα ολα οσα λεμε για χωμα-ασφαλτο-ιππους-οικονομια..η θεση παιζει μεγαλο ρολο...αλλο κορδοτος σε ορθια θεση με το χοντα
    αλλο σε πιο σκυφτη θεση και να ριχνεις βαρος εμπρος..
    αυτο δες...και οτι σου κανει παρε ..δεν υπαρχει κατι αλλο πιστευω

  3. #243
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    670
    Συγνώμη αλλά γιατί μιλάμε για γυμνό για ταξιδάκια στην παραλία με την κοπέλα μονοήμερες εκδρομές με πιθανότητα για χώμα?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Drakonet.νασαι καλα.απλα στην εθνική οδο ειναι ποιο καλο το honda; δλδ θα κανει ταξιδακι ποιο ανετα απο το καβα; αξιζει τα παραπανω χρηματα; η ειναι και τα δυο σχεδον στην ιδια κατηγορια.
    Τί παίχτηκε?

  4. #244
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Ακολουθει σεντονι. Πανοσεντονο κατωσεντονο λινατσα πατανια σχετικα με τα τελευταια γεγονοτα που διαδραματιστηκαν σημερα.
    Κανόνισε μόνο να μας πεις ότι θα πάρεις σκούτερ



    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #245
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.697
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Επι του θεματος.το cb500x 2019 εχει 19αρι τροχο. αναρτησεις ψηλές. καπως χωματινο. οικονομικο. στην πολη δεν σηκωνει το μοτέρ θερμοκρασιες.αλλα εχει ποιο λιγα αλογα σχετικα με τα 650 και 700 tracer. το tracer υπερτερει στο κομματι κυβικων. Ταχυτητας. το βαρος νομιζω ειναι εφαμιλο. Δεν εχει την οικονομια του cb. Το μοτερ στην πολη ανεβαζει θερμοκρασιες. Και υστερει στο χωμα απεναντι του cb500x και στην τιμη
    απο τη στιγμή που τα γκάζια δεν είναι προταιρεότητα σας, αλλά απλά ψαχνετε με ποιο μέσο θα απολαμβάνετε καλύτερα και σε περισσότερο εύρος τερέν τη βόλτα σας, τότε τι σε νοιάζουν τα λίγο λιγότερα κυβικά του σεμπε;
    εγώ που ζυγίζω σχεδόν όσο και οι δυο σας μαζί σου λέω ότι το μηχανάκι πάει άνετα παντού.και αργά και γρήγορα και όρθιος και σκυφτός. Θα πατήσεις και το χώμα σου αεράτα, δεν θα κάψει τίποτα, ούτε και θα ζοριστεί όπως διάβασα νωρίτερα.
    Μην τρελαθούμε, 500κκ δικύλινδρο είναι όχι παπι πενηντάρι. Αν δε, επενδύσεις και σε μια σωστή σέλα τότε θα το λατρεψετε
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #246
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.697
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Κανόνισε μόνο να μας πεις ότι θα πάρεις σκούτερ



    αμα παιξει τέτοια ποστιά, θα σε στείλω μια βδομάδα με το θείο πλίτσερ, κανόνισε!
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #247
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Κανόνισε μόνο να μας πεις ότι θα πάρεις σκούτερ



    Ε οχι και σκουτερ!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Honda-X-ADV_750_1.jpg 
Προβολές:	74 
Μέγεθος:	100,9 KB 
ID:	414499

  8. #248
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.697
    ενα οποιοδηποτε μηχανακι, σε καλη κατασταση, θα σε παει στην ακρη του κόσμου αν εσενα το αντεχει το κουφαρι σου.
    Απο αυτα που λες το σεμπε φωτογραφιζεις αλλα δε το ξέρεις ακομα.

    ο αερας ειναι κατι τελειως ποκειμενικο για τον καθενα,οπότε δεν εχει νοημα να λαμβανεις υποψιν σου την αποψη τριτων επ'αυτου.
    Με το καλο οτι επιλεξεις
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #249
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.697
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Γκαζιαα;; οχι φιλεεε μουυυ. Ασε δε θα παρουμε ειδικα εδω που γινεται πανικ. Μεχρι 130 το πολυ 140 και παλι πολλα ειναι.. Αυτο με τη σελα εχεις πολυ δικιο.πεζει βεβαια και το αλλο. Οτι δεν εχουμε συνηθίσει πανω σε μηχανη. Θελουμε προπόνηση
    η προπονηση εννοειται οτι ειναι απαραιτητη.
    ακομα κι η Μπαρτσελονα, προπονηση κανει.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω. Δεν εχει το χ θεμα πολυ με τον αερα πχ οπως τα γυμνα. Αλλα. Την εχτρα ζελατινουλα του την θελει. Οπως και τα περισσοτερα νομιζω. Παντως ωραιο μηχανακι. Φιλικο. Ωραιος ηχος εξατμισης μανιτζεβελο οπως λετε εσεις οι βιρτουόζοι
    εγω είμαι σκάρτο 1,80 σε ύψος.
    διαπιστώνω ότι η μαμα ζελατίνα στο σεμπε σε ταχυτητες πανω απο 100-110 φέρνει πολύ θόρυβο απο τους στροβιλισμούς του αέρα στο πρόσωπο μου. τόσο πολύ που μου γίνεται ενοχλητικό πολύ. Υπόψιν ότι εμένα το μηχανάκι μου είναι ένα Ζ750 χωρίς μάσκα, είμαι δηλαδή μαθημένος στον αέρα και δεν με ενοχλεί.
    για κάποιον πιο κοντό απο μένα υποθέτω ότι το ζήτημα δεν θα υφίσταται καθώς θα τον καλύπτει η ζελατίνα στην ψηλή θέση της.για κάποιον στο μπόι μου και παραπάνω, ίσως η τοποθέτηση μιας πιο ψηλής ζελατίνας να είναι η πινελιά που θα ολοκληρώσει το μηχανάκι.

    Και να σκεφτείς φίλε ότι εμένα η ον-οφφ κατηγορία δεν με ελκύει.
    το πήρε το μηχανακι ο αδερφός μου το καλοκαιρι και με έχει κερδίσει η πολυχρηστικότητα του.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #250
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Το έχω πει σε προηγούμενο σχόλιο ότι αυτό το μοτό είναι ότι πρέπει για Κρήτη, από κει και πέρα μάλλον είναι ότι πρέπει και για σένα.
    Όσο για το γκάζι έτσι έλεγα και γω την πρώτη μέρα, αλλά την τρίτη νόμιζα ότι είναι παπί!
    Αλλά εδώ στην Κρήτη είναι σχετικά αρκετό αυτό το μοτέρ και με παραπάνω δύναμη παίζεις κορώνα γράμματα κάθε δευτερόλεπτο, ειδικά αν είσαι και "χεράς"

    Δεν μου λες, προς Αγία Πελαγία στις στροφές πως σου φάνηκε; Το έστριψες καθόλου να δεις πως συμπεριφέρεται και αν σου αρέσει;
    Έχει και καλό οδόστρωμα εκεί, εμένα είναι από τις αγαπημένες μου αυτές εκεί..

  11. #251
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.136
    γιαυτο πουλάει. Ειναι καλο μηχανάκι.

  12. #252
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    γιαυτο πουλάει. Ειναι καλο μηχανάκι.
    Βασιλη οντως ειναι καλο. Εύκολο μηχανακι οικονομικο.θερμοκρασια μεσα στην πολη δεν κουνησε. δεν σηκωσε καθολου. ενα δοντι γραναζιου μπροστα το σηκωνει ανετα.ανοιγε σαν ηλεκτρικο. Γραμμικό. Απο τα λιγα που γνωριζω.
    Τελευταία τροποποίηση από sisos; 23/01/2020 στις 15:38.

  13. #253
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Ειχε αερα γιαννη και μου εσπασε τα νευρα. Ημουν και με τη μικρη μαζι και λεωω ασε μη τυχει καμια στραβη με το παιδι.παντως ναι το μηχανακι ειναι υπεραρκετο για εδω. Νομιζω.. Πεζεις κορωνα γραματα εννοείς στο κομματι ατύχηματων;;
    Ναι, και για το δρόμο που είναι χάλια στο περισσότερο μέρος του τόπου μας με πολλά σημεία να είναι τόσο γιαλί που μπορεί να γλιστρήσει ακόμα και 50αρι που λέει ο λόγος αλλά κυρίως για τα ατυχήματα..

    Και όχι μόνο εδώ αλλά ειδικά στην Κρήτη βλέπεις τι γίνεται.. Και Καλαμάτα που σπούδαζα ήταν τραγικά αλλά νομίζω εδώ είμαστε ένα επίπεδο παραπάνω από όλες τις επαρχίες..

  14. #254
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    462
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Θα μηλισω εντελως χυμα στο κυμα κι ας φαω κραξιμο... ΥΓ ακομα και το tracer 700 νομιζω ειναι πολυ αρκετο για εδω.
    Άντε καλοτάξιδο

    Πολλή καλή επιλογή, πολύ όμορφο μηχανάκι, τα κάνει όλα και όντως δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω!!! Μεγειές

  15. #255
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    462
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sisos Προβολή μηνύματος
    Το tracer??
    Tο CB500X.. Μ αυτό δεν έγινε η βόλτα;;

Παρόμοια θέματα

  1. Kawasaki versys 650 vs Aprilia shiver 750 GT
    από fatsas35 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 77
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2020, 22:13
  2. Αγορά νέας μηχανής CB500X vs MT07 ?
    από Dev1l στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2019, 15:33
  3. FAZER 800 VS FAZER 1000 VS VERSYS 650 VS TRK502
    από fatsas35 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 162
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2018, 23:18
  4. Tracer 700 vs Kawa Versys 650 vs Suzy VStrοm 650
    από Apache στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 135
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2016, 12:29
  5. versys 650 vs xt660x
    από Γιώργος Πατρα στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2016, 11:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF