Σελίδα 18 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 81314151617181920212223 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 336

Θέμα: TZR2501KT κ TZR125 4DL

  1. #256
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kapnias Προβολή μηνύματος
    Θα διαφωνίσω με αυτη την άποψη μιας και το μονο που κάνει το πικαπ ειναι να δίνει ταση για το άνοιγμα του θυρίστορ,δεν πάει ομως αναλογικα,οση ταση δινει το πικαπ, τοση ταση να περνάει απο το θυρίστορ.Το πικαπ ειναι στηνδιακόπτης και δινει ταση στο θυρίστορ για να ξεφορτίσει ο πυκνωτής,
    Τον πολλαπλασιαστή μέτρα τον στο μπουζοκαλώδιο, χωρίς την πίπα, για να μην σου πώ και χωρίς το καλώδιο.
    Εμενα μου έχει τυχει σε εξωλέμβια με ενα πολλαπλασιαστη να απομαγνητιστεί το βολάν γιατι ειχε μείνει εξω απο τη θεση του σε μια άκρη για κανενα χρόνο.
    Δες λιγο (προσεχε μην κάψεις τη μιζα) οσο περισσότερο γυρίζει το μοτερ, σιγα σιγα σου φέρνει σπίθα;
    Αν ναι, βρες μια μεγάλη κατηφόρα, βγάλε μπουζί και ριξε λιγο λαδάκι στον κυλινδρο και δώσ' του στην κατηφόρα.
    Η ηλεκτρονικη σου στο άμιζο τί έκανε;
    η ηλεκτρονικη μου σε αμιζο δεν δοκιμαστηκε. μια ηλεκτρονικη αμιζου μου παρααχωρηθηκε για δοκιμες. θα δοκιμασω με αυτον τον σπινθηρα που εχω να το βαλω μπρος. αλλιως μαλλον φταιει η ηλεκτρονικη.

  2. #257
    Ρε Δημήτρη πολύ μπλέξιμο το μότορι. Υπομονή. Αν μου ερθει καμία ιδέα θα σε πάρω Τήλ.

  3. #258
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    Ρε Δημήτρη πολύ μπλέξιμο το μότορι. Υπομονή. Αν μου ερθει καμία ιδέα θα σε πάρω Τήλ.

  4. #259
    Πομονη μητσο ειμαι παραλια σε νησι και σε παρακολουθω φιλε! Πα να κανω μια βουτια για σενα να δροσιστεις με τα μπλεξιματα που χεις
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  5. #260
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Da.Vintage Προβολή μηνύματος
    Πομονη μητσο ειμαι παραλια σε νησι και σε παρακολουθω φιλε! Πα να κανω μια βουτια για σενα να δροσιστεις με τα μπλεξιματα που χεις
    Τι καλό παιδί!
    motomaniac δεν σε φοβάμαι εσένα, θα το φτιάξεις.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #261
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Τι καλό παιδί!
    motomaniac δεν σε φοβάμαι εσένα, θα το φτιάξεις.
    παιδια εχω ψιλοαπογοητευτει.. βγαζει σπινθηρα αλλα ειναι χαμηλης εντασης. τα συνδεσα μπας και παρει αλλα δεν... λεω να δοκιμασω πηνια απο παπι που εχω ευκαιρα. επισης πηγα βολτα σε ενα νεο παλιατζιδικο.. κι ανακαλυψα θησαυρους. πηρα ενα ΜΟΤΡΟΝ σε καταπληκτικη τιμη. ειναι κομπλε και αν πουληθει καλα στο ebay θα τροφοδοτησει με λεφτα τα TZR μου..

  7. #262
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/04/2008
    Μηνύματα
    190
    Δοκίμασε σκέτο μπουζοκαλώδιο χωρις μπουζοπιπα να δεις τι σπιθα βγάζει και μηπως παρει μπροστα.
    Ασε που νομίζω οτι αδικα προσπαθείς με μίζα, βαλε κανενα τρυπάνι στο βολάν για να μπορείς να γυρίζεις το μοτέρ αρκετή ωρα.

  8. #263
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kapnias Προβολή μηνύματος
    Δοκίμασε σκέτο μπουζοκαλώδιο χωρις μπουζοπιπα να δεις τι σπιθα βγάζει και μηπως παρει μπροστα.
    Ασε που νομίζω οτι αδικα προσπαθείς με μίζα, βαλε κανενα τρυπάνι στο βολάν για να μπορείς να γυρίζεις το μοτέρ αρκετή ωρα.
    δεν εχει αναγκη, με μπαταρια αυτοκινητου παει σφαιρα η μιζα. ο πολλαπλασιαστης οπως ξαναειπα σε αλλο μηχανακι δουλευει αψογα. θα το δοκιμασω και χωρις μπουζοπιπα αλλα δεν πιστευω να γινει κατι.

  9. #264
    Μητσο ψαξου φιλε τα ρευματα ειναι μεγαλος μπελας δοκιμασε και απο παπια τα πηνια που ειναι η ευκολη λυση να διαγραφεις σιγα σιγα τι δε φταει! Πας στοιχημα οτι στο τελος θα ειναι καμια απλη μαλακια και θα γελας ή θα θες να το βαλεις φωτια

    ΥΓ παλι απο ξαπλωστρα σε διαβαζω
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  10. #265
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Da.Vintage Προβολή μηνύματος
    Μητσο ψαξου φιλε τα ρευματα ειναι μεγαλος μπελας δοκιμασε και απο παπια τα πηνια που ειναι η ευκολη λυση να διαγραφεις σιγα σιγα τι δε φταει! Πας στοιχημα οτι στο τελος θα ειναι καμια απλη μαλακια και θα γελας ή θα θες να το βαλεις φωτια

    ΥΓ παλι απο ξαπλωστρα σε διαβαζω
    εσυ ρε διαολε... μαλλον για να το βαζω φωτια ειμαι.. αφου ειπα τον φιλο με το συνεργειο και με ειπε στα ισα δεν το θελω.. ασε καλοκαιριατικα με τοση φουρια που θα ψαχνομαι με την μαλακια.. χαχαχαχχαχαχα

  11. #266
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/04/2008
    Μηνύματα
    190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    δεν εχει αναγκη, με μπαταρια αυτοκινητου παει σφαιρα η μιζα. ο πολλαπλασιαστης οπως ξαναειπα σε αλλο μηχανακι δουλευει αψογα. θα το δοκιμασω και χωρις μπουζοπιπα αλλα δεν πιστευω να γινει κατι.
    Αυτο με το τρυπάνι στο πρότεινα γιατί φίλος έκαψε μιζα προσπαθώντας να βάλει μπροστα το μηχανάκι του(gsxr 400). Τώρα που το σκέφτομαι και εγω έκαψα μίζα σε ενα jog.

    Μια φορά που είχα αλλάξει κυλινδροπίστονο σε ενα DT200 το έσκαγα σε κατηφόρα για 500 μέτρα.
    Οταν πήρε μπροστά (και αφού ντουμάνιασε το συμπαν) μετα επαιρνε με την πρώτη μανιβελιά.
    Αυτο που θέλω να πώ είναι οτι ο σπινθήρας μπορεί και να φτάνει αλλα να μην παίρνει για άλλο λόγο.
    Δες αν βουτήξεις το μπουζί στην βενζίνη και μετά το βιδώσεις αν θα σκάσει τουλάχιστον για μια πιστονιά.

  12. #267
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tom kissas
    Εγγραφή
    25/07/2011
    Μηνύματα
    692
    δεν γινομαι πριξας αλλα τελειωνε μπαινω καθε τρεις και λιγο να δω αν εδωσε ρευμα!
    εμενα στο απριλια δεν ηταν σε σωστη αποσταση το ματι απο το βολαν δεν ξερω αν το κοιταξες...

  13. #268
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    δεν το κοταξα. [ηγα διακοπες γυρισα χθες.
    το μικρο tzr πωλειται οπως ειναι. με συμβατικο ρυθμιζομενο μπροστινο και μονο δισκο. το μοτερ επισκευασμενο κατω(θα χρειαστει ενα πιστονι) καινουριες φλατζες παντου, πλαστικα επισκευασμενα κλπ. οτι αλλο δεν εχω εδω ρωτηστε με. ρευστο τερμα και πρεπει καποια πραγματα να γινουν.

  14. #269
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Κανενα νεο????
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  15. #270
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sv9cvk Προβολή μηνύματος
    Κανενα νεο????
    ασε τα πληκτρολογια και πιασε κατσαβιδια.... οχι νεα δεν εχουμε.. εκτος της ξενερας που εφαγα με το μικρο... αν δεν φυγει ολοκληρο θα το κανω κομματια και θα το φαει ο θειος eμπεης... α! νεο.. ηρθαν οι τσιμουχες για το rgv πιρουνι σημερα. τελικα θα βαλω εκεινο στο 250 μιας κι η μια δισκολακα του zxr δεν ηταν σε καλη κατασταση.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF