Σελίδα 19 από 88 ΠρώτοΠρώτο ... 914151617181920212223242969 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 271 έως 285 από 1306

Θέμα: Ανακατασκευή Honda XLR 250 Baja '87

  1. #271
    Δεν πειράζει,περνάμε στην δεύτερη ερώτηση...
    Έψαξα σήμερα για διακόπτη,και βρίσκω με ακριβώς το ίδιο part code απο Αγγλία
    Όλα καλά,αλλα οι φίσσες του είναι διαφορετικές απ΄του δικού μου
    Γίνεται λοιπόν να παρώ καινούργιο διακόπτη,αλλά να βάλω μετά τις φίσσες του δικόυ μου;
    Εφόσων έχουν ακριβώς ίδιο part-code,δεν θα εχουν και τα ίδια καλώδια;

  2. #272
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kotselakos
    Εγγραφή
    15/01/2012
    Μηνύματα
    444
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Takata Dome Προβολή μηνύματος
    Δεν πειράζει,περνάμε στην δεύτερη ερώτηση...
    Έψαξα σήμερα για διακόπτη,και βρίσκω με ακριβώς το ίδιο part code απο Αγγλία
    Όλα καλά,αλλα οι φίσσες του είναι διαφορετικές απ΄του δικού μου
    Γίνεται λοιπόν να παρώ καινούργιο διακόπτη,αλλά να βάλω μετά τις φίσσες του δικόυ μου;
    Εφόσων έχουν ακριβώς ίδιο part-code,δεν θα εχουν και τα ίδια καλώδια;
    Λογικά τα ίδια καλώδια θα έχουν εφόσον το part code είναι το ίδιο.

    Μήπως στα ηλεκτρικά σου έχει πέσει πατέντα και δεν το ξέρεις;

    Αγγλία από που; E-bay;
    Κωστής

  3. #273
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kotselakos Προβολή μηνύματος
    Λογικά τα ίδια καλώδια θα έχουν εφόσον το part code είναι το ίδιο.

    Μήπως στα ηλεκτρικά σου έχει πέσει πατέντα και δεν το ξέρεις;

    Αγγλία από που; E-bay;
    Η Honda βάζει τον ίδιο αριστερό διακόπτη που έχει η δικιά μου στα CBF 125 και CBR 125.Αυτός που βρήκα με το ίδιο ακριβώς part code,είναι απο CBR 125 '07,μέσω e-bay
    Αν έχει πέσει πατέντα,είναι απο τον ιδιοκτήτη που είχε στην Ιαπωνία,οπότε δεν μπορώ να ξέρω

  4. #274
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Takata Dome Προβολή μηνύματος
    Δεν πειράζει,περνάμε στην δεύτερη ερώτηση...
    Έψαξα σήμερα για διακόπτη,και βρίσκω με ακριβώς το ίδιο part code απο Αγγλία
    Όλα καλά,αλλα οι φίσσες του είναι διαφορετικές απ΄του δικού μου
    Γίνεται λοιπόν να παρώ καινούργιο διακόπτη,αλλά να βάλω μετά τις φίσσες του δικόυ μου;
    Εφόσων έχουν ακριβώς ίδιο part-code,δεν θα εχουν και τα ίδια καλώδια;
    παρε αυτο που ειναι ιδιο αλλα με διαφορετικη φισσα,στειλτα μου και τα 2 και στα επιστρεφω ετοιμα
    vag 70.ντου απο παντου...

  5. #275
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/12/2011
    Μηνύματα
    20
    Αυτο το κουμπακι χωρις να ειμαι απολυτως σιγουρος μου θυμιζει σινιαλο καποια μοντελα το ειχαν και εφοσον λες οτι ειχε ελατηριο για επαναφορα δεν ανοιγε εκλεινε κατι απλα το πατας για να αναβοσβυσουν φωτα.Απο Αγγλια τωρα προσεχε τι θα αγορασεις γιατι αυτοι ειναι αναποδοι σε ολα τους μεχρι και το τιμονι στα αμαξια τους το χουν απο την αλλη μερια.σε καθε βημα που τον ελυνες επρεπε να του βγαζεις και μια φωτο ετσι τωρα δεν θα παιδευοσουνα υπομονη και καλη συνεχεια στην καλη δουλεια που κανεις μονος σου εισαι αξιαιπαινος.

  6. #276
    Ερχεται σιγα σιγα και η σειρα του ντεποζιτου να ασταρωθει και στη συνεχεια να βαφτει.Ομως παρουσιαζεται ενα προβλημα.Αυτο...Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0086.jpg 
Προβολές:	1011 
Μέγεθος:	76,9 KB 
ID:	254754

  7. #277
    Σε ψηφιακή μορφή δεν το βρήκα,άρα πρέπει να φτιαχτεί απ'την αρχή
    Εδώ είναι επεξεργασμένο σε ένα μεγάλο μέρος,εκτός απο το κόκκινο τμήμα,διότι δεν γνωρίζω ακόμα ποια ακριβώς απόχρωση έχει το ρεζερβουάρ
    Ποιός μπορεί να αναλάβει να το φτιάξει;Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Apo PC 2.jpg 
Προβολές:	1009 
Μέγεθος:	34,3 KB 
ID:	254755

  8. #278
    Μεσόγειος διασώστης Το avatar του/της Shiatman
    Εγγραφή
    24/09/2004
    Μηνύματα
    702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Rider 28 Προβολή μηνύματος
    Απο Αγγλια τωρα προσεχε τι θα αγορασεις γιατι αυτοι ειναι αναποδοι σε ολα τους μεχρι και το τιμονι στα αμαξια τους το χουν απο την αλλη μερια.
    Οι μοτοσυκλέτες (χωροταξικά τουλάχιστον) είναι οι ίδιες.
    WHO RUNS THE SHOW

  9. #279
    το τετράγωνο κουμπάκι είναι alarm. Το "δεξιά-αριστερά" είναι απλά φλάς
    καλή συνέχεια
    burn the rubber not your soul

  10. #280
    Ενω εσεις νομιζετε πως λουφαρω .....εγω προχωραω με (αργους) ρυθμους την ανακατασκευη,λογω ελλειψης χρονου αυτη την περιοδο.Ομως εχουν γινει καποια συμαντικα βηματα τα οποια και θα δειτε προσεχως.Σημερα εβαλα στο ντεποζιτο 9Lt ξυδι οξητητας 6%...αν αυτο εχει σημασια.Το ερωτημα τωρα εινα: Ποσο καιρο πρεπει να μεινει το ξυδι μεσα στο ντεποζιτο.Το ντεποζιτο δεν εχει πολυ σκουρια.Κοιταζωντας μεσα απο αλλες ανακατασκευες,αλλος το αφησε 3 εβδομαδες,αλλος 2 και αλλος 1.Προσωπικα πιστευω οτι 2 ή και 3 εβδομαδες ειναι μεγαλο χρονικο διαστημα κρινωντας απο το αποτελεσμα που ειχα στο ρουμπινετο το οποιο επισης ειχε μπει σε ξυδι.Μια εβδομαδα πιστευω πως ειναι αρκετος χρονος.Εσεις τι πιστευετε;Αφου το βγάλω απ'το ντεπόζιτο,μετά το γεμίζω με αμολυβδη;[ATTACH]260344[/ATTACΗ]
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων DSC_0057.jpg‎  

  11. #281
    9Lt.Φουλ γεμισμενο με ξυδι...το βαζω στη μηχανη και ειμαι ετοιμος να ρολλαρω :rotflmao:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0059.jpg 
Προβολές:	747 
Μέγεθος:	52,0 KB 
ID:	260345

  12. #282
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Takata Dome Προβολή μηνύματος
    Ποιός μπορεί να αναλάβει να το φτιάξει;Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Apo PC 2.jpg 
Προβολές:	1009 
Μέγεθος:	34,3 KB 
ID:	254755
    τα εχουμε πει και αναλυτικα!

    Οτι αποφασισεις!


  13. #283
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Ωραίος!Συνέχισε! μόνο πλήηηηζ μια φωτό από τον ανορθωτή θέλω...(έχω ένα μικρό θεματάκι με τα ηλεκτρικά)
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  14. #284
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nassosxlvbros Προβολή μηνύματος
    Ωραίος!Συνέχισε! μόνο πλήηηηζ μια φωτό από τον ανορθωτή θέλω...(έχω ένα μικρό θεματάκι με τα ηλεκτρικά)
    Βεβαιως.Οριστε οι φωτογραφιες που ζητησες.Εαν θες να τον βγαλω και απο αλλη γωνια πες το μου.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	730 
Μέγεθος:	54,0 KB 
ID:	260346

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	726 
Μέγεθος:	48,4 KB 
ID:	260347

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0064.jpg 
Προβολές:	725 
Μέγεθος:	49,0 KB 
ID:	260348

  15. #285
    Δημήτρης Το avatar του/της srxakias junior
    Εγγραφή
    13/02/2012
    Μηνύματα
    737
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Takata Dome Προβολή μηνύματος
    Ενω εσεις νομιζετε πως λουφαρω .....εγω προχωραω με (αργους) ρυθμους την ανακατασκευη,λογω ελλειψης χρονου αυτη την περιοδο.Ομως εχουν γινει καποια συμαντικα βηματα τα οποια και θα δειτε προσεχως.Σημερα εβαλα στο ντεποζιτο 9Lt ξυδι οξητητας 6%...αν αυτο εχει σημασια.Το ερωτημα τωρα εινα: Ποσο καιρο πρεπει να μεινει το ξυδι μεσα στο ντεποζιτο.Το ντεποζιτο δεν εχει πολυ σκουρια.Κοιταζωντας μεσα απο αλλες ανακατασκευες,αλλος το αφησε 3 εβδομαδες,αλλος 2 και αλλος 1.Προσωπικα πιστευω οτι 2 ή και 3 εβδομαδες ειναι μεγαλο χρονικο διαστημα κρινωντας απο το αποτελεσμα που ειχα στο ρουμπινετο το οποιο επισης ειχε μπει σε ξυδι.Μια εβδομαδα πιστευω πως ειναι αρκετος χρονος.Εσεις τι πιστευετε;Αφου το βγάλω απ'το ντεπόζιτο,μετά το γεμίζω με αμολυβδη;[ATTACH]260344[/ATTACΗ]
    ξυδι από τα lidl ισον εγγυηση
    καλη συνεχεια

Παρόμοια θέματα

  1. Ανακατασκευή Honda XLR 250
    από Astoxos στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 117
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2014, 00:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF