Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 86

Θέμα: Κάγκελα για 650

  1. #16
    Breva 1100 Το avatar του/της Bil
    Εγγραφή
    07/11/2005
    Μηνύματα
    555
    Τοποθέτηση σποτακίων μέρος β'

    Οι δισταγμοί σας και η επιφυλακτικότητα απέναντι σε τέτοια σκαλίσματα δεν ήταν τα μόνα. Και άλλοι δύο V-Stromίτες είχαν έντονες αντιρρήσεις όσον αφορά την εμμονή μου για τον φωτισμό αλλά και το κατα πόσο θα μπορούσα να βρώ σωστό ηλεκτρολόγο για να μου περάσει τα σποτάκια.
    Ηδη τα δυο φιλαράκια που έχουν βάλει ( Varadero και TDM 900) με φέραν σε επαφή με τους μάστορες του κάθενός και μου φάνηκαν πολύ αξιόπιστα άτομα και αν κρίνω και από τη δουλειά που έχουν κάνει στις προηγούμενες μηχανές, καλοί στη δουλειά τους.

    Αλλά ο φόβος να σκαλίσω τα ηλεκτρικά της μοτό υπερίσχυσε !

    Την έκανα γαργάρα, επέστρεψα τα σποτάκια στο μαγαζί (κόστος 35 ευρώ ...) και αφού μάζεψα τον εγωισμό μου από το πάτωμα, αποφάσισα να ασχοληθώ με ....... τους λαμπτήρες που σαν μετατροπή είναι πιο ανώδυνη και λιγότερο παρεμβατική ( δουλειά δεν έχει ο :a29: τα παιδία του μου φαίνεται).

    Ευχαριστώ όλους όσους δεν με έσπρωξαν στο λάκο με τα φώτα και συγνώμη για την αναστάτωση...

    Α...έβαλα όμως αγωνιστικές ταινίες στις ζάντες...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tenia 2.jpg 
Προβολές:	704 
Μέγεθος:	52,2 KB 
ID:	29754

  2. #17
    Breva 1100 Το avatar του/της Bil
    Εγγραφή
    07/11/2005
    Μηνύματα
    555
    και ολόκληρο το μωρό...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tenia.jpg 
Προβολές:	697 
Μέγεθος:	52,7 KB 
ID:	29755

  3. #18
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489

    Bil...

    Κατ' αρχήν φτου-φτου...κούκλα το μωρό σου...

    Κατά δεύτερον χαίρομαι που βλέπω πως αρκετοί από εμάς την "ψάχνουμε" για να βελτιώσουμε (αισθητικά ή και ουσιαστικά) τις αγαπημένες μας σε διάφορους τομείς....

    Επί της ουσίας τώρα...
    Βρήκα μια πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση για βελτιώσεις σε φωτισμό που δεν με άφησε καθόλου αδιάφορο.....
    Δες εδώ και πρόσεξε ιδιαίτερα τί λέει το μέλος Portishead για το TDM...

    Σημ.1:Και πάλι όμως πρέπει να βρούμε ζόρικο ηλεκτρολόγο (νομίζω)...

    Σημ.2:Δεν αλλάζεις τον τίτλο του thread μπας και μπει και κάνας άλλος; Τί κάγκελα...πάνε αυτά..

    Σημ.3:Μην ξεχνάμε και τη σίτα έ; [Κολλάρο θα μου τη φέρετε στο τέλος... χειρότερος από το φίλο με το ABS έχω καταντήσει... :rotflmao:
    ]
    'Ενα Jameson με πάγο...

  4. #19
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489

    Επίσης απ'τα δικά μας....

    http://www.moto.gr/forums/showthread...t=%D6%FE%F4%E1

    Τελικά ούτε αυτό μου φαίνεται απλό... :a53:
    'Ενα Jameson με πάγο...

  5. #20

    Re: Bil...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
    Δυστυχώς αυτό το προστατευτικό (κωδ:041-0205) είναι μόνο για το 1000
    Sorry δεν το πρόσεξα. Αλήθεια, το 1000αρι έχει διαφορετικό ψυγείο ή έχουν σχέση τα εξωτερικά πλαστικά που είναι διαφορετικά;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil
    Οι δισταγμοί σας και η επιφυλακτικότητα απέναντι σε τέτοια σκαλίσματα δεν ήταν τα μόνα. Και άλλοι δύο V-Stromίτες είχαν έντονες αντιρρήσεις όσον αφορά την εμμονή μου για τον φωτισμό αλλά και το κατά πόσο θα μπορούσα να βρω σωστό ηλεκτρολόγο για να μου περάσει τα σποτάκια.
    Φίλε Bil ειλικρινά όσα έγραψα τα έγραψα από καθαρά προσωπική γνώμη, παραξενιά ακόμα και στενοκεφαλιά επί του θέματος μιας και τα ηλεκτρικά των μηχανών είναι πολύ ευαίσθητο σημείο.

    Από εκεί και πέρα παρέες έχουμε, βλέπουμε τι βάζει ο κόσμος, τα εκάστοτε πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα και πράττουμε κατά βούληση.

    Εξακολουθώ σαφώς να παραμένω οπαδός μιας τέτοιας κίνησης και όταν κάποια στιγμή ξεπεραστούν τεκμηριωμένα οι ανασφάλειες μου θα το ψάξω και εγώ το θέμα καθότι κάποια στιγμή στα άντα μας λέμε να βγούμε και καμιά Ευρώπη σιγα σιγά!

    Να το χαίρεσαι πάντως το μωρό σου, πολύ όμορφο!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
    Σημ.3:Μην ξεχνάμε και τη σίτα έ; [Κολλάρο θα μου τη φέρετε στο τέλος... χειρότερος από το φίλο με το ABS έχω καταντήσει... ]
    Χεχε μη μασάς είσαι δικό μας παιδί εσύ, εξάλλου το θέμα μας ενδιαφέρει όλους μας πιστεύω. Τα πετραδάκια στα πολλά χιλιόμετρα μπορεί να αποβούν καταστροφικά...
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Συνάδελφοι...δεν καταλαβαίνω κάτι...
    Το V-strom έχει μια χαρά φώτα...Εγώ επιπλέον αντικατέστησα τις Η4 μαμίσιες λάμπες με τις OSRAM SILVERSTAR και πράγματι η αντικατάσταση αυτή έδωσε λίγο ακόμα σε φωτεινότητα και "λευκότητα" ...Κόστος ?? γύρω στα 20-25 ευρώ και φυσικά με μηδενικό ρίσκο...
    Επίσης μια πιο μικρομετρική ρύθμιση της δέσμης ίσως να βοηθήσει κι άλλο, αλλά ήδη είναι σε ένα πολύ καλό επίπεδο...
    Ποιός ο λόγος λοιπόν κάποιος να ψαχτεί σε εξτρά φωτιστικά σώματα που και επιπλέον ρεύμα θα καταναλώσουν, και μπελά στην τοποθέτηση θα προξενήσουν ???

    Τώρα για τις xenon ή τις λάμπες εκφορτίσεως όπως είναι η σωστή τους ονομασία, τα πράγματα είναι διαφορετικά. Οι λάμπες αυτές είναι εντελώς διαφορετικής τεχνολογίας και χρειάζονται ειδικό ηλεκτρικό κύκλωμα για να λειτουργήσουν, ενώ και ο προβολέας γύρω τους πρέπει να είναι ειδικά σχεδιασμένος για αυτές αν θέλουμε να πάρουμε το μάξιμουμ της απόδοσής τους.
    Πράγματι είναι πιο αποδοτικές σε φωτεινότητα (τα 35watt τους αντιστοιχούν με τα 60+ μιας μοντέρνας Η7 λάμπας) και σαφώς τα 6000-8000Κ του λευκού που εκπέμπουν τις φέρνει πιο κοντά στο φυσικό ημερίσιο φως (daylight white) και δίνει αυτό το εκτυφλωτικό λευκό (μπλεδίζον) που βλέπουμε, αλλά είναι μια κοστοβόρα και σχετικά ριψοκίνδυνη μετατροπή, συγκριτικά με την πρώτη λύση που με 20-25 ευρώ αλλάζεις τις στάνταρ λάμπες με ελαφρά φωτεινότερες και καθάρισες...
    Δεν φαντάζομαι ότι υπάρχει άνθρωπος που θα κρίνει ότι τα φώτα του V-STROM είναι σε κακό επίπεδο και χρειάζονται τόσο ριζική αναβάθμιση...

  7. #22
    Το V-strom έχει μια χαρά φώτα...Εγώ επιπλέον αντικατέστησα τις Η4 μαμίσιες λάμπες με τις OSRAM SILVERSTAR και πράγματι η αντικατάσταση αυτή έδωσε λίγο ακόμα σε φωτεινότητα και "λευκότητα" ...Κόστος ?? γύρω στα 20-25 ευρώ και φυσικά με μηδενικό ρίσκο...

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ THEOD ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ ΦΩΤΑ ΣΚΩΤΩΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΛΑΜΠΕΣ ΧΕΝΟΝ .....
    ΣΗΜ: ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΣΤΙΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΛΑΙΝΑ ΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΟΥΔΑΙΑ!!!! ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΡΑΒΟΥΛΙΑΚΑ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΟ ΥΠΟΔΟΧΕΣ ΜΕ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΙΣ ΜΠΡΟΣΤΙΝΕΣ ΜΠΟΥΚΑΛΕ ΜΕ ΒΟΛΤΕΣ ΕΚΕΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΦΩΤΙΣΤΙΚΟ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΑΣ ΜΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΒΑΣΟΥΛΑ.

  8. #23
    Breva 1100 Το avatar του/της Bil
    Εγγραφή
    07/11/2005
    Μηνύματα
    555
    τελικά μάλλον πρέπει να αλλάξει ο τίτλος του thread...τι κάγκελα...εδώ έγινε της λάμπας το κάγκελο.... :rotflmao: :rotflmao:

    Γραμμή για λάμπες. Θα ψάξω για τις Osram Silverstar που αναφέρατε εδώ μέσα.
    BTW μήπως και κάποιος άλλος βρίσκει εξαιρετικά άβολη την θέση των βιδών ρύθμισης για τα φώτα στο V-Strom ;

  9. #24
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Συνάδελφοι...δεν καταλαβαίνω κάτι...
    Το V-strom έχει μια χαρά φώτα...Εγώ επιπλέον αντικατέστησα τις Η4 μαμίσιες λάμπες με τις OSRAM SILVERSTAR και πράγματι η αντικατάσταση αυτή έδωσε λίγο ακόμα σε φωτεινότητα και "λευκότητα" ...Κόστος ?? γύρω στα 20-25 ευρώ και φυσικά με μηδενικό ρίσκο...
    Επίσης μια πιο μικρομετρική ρύθμιση της δέσμης ίσως να βοηθήσει κι άλλο, αλλά ήδη είναι σε ένα πολύ καλό επίπεδο...
    Ποιός ο λόγος λοιπόν κάποιος να ψαχτεί σε εξτρά φωτιστικά σώματα που και επιπλέον ρεύμα θα καταναλώσουν, και μπελά στην τοποθέτηση θα προξενήσουν ???

    Τώρα για τις xenon ή τις λάμπες εκφορτίσεως όπως είναι η σωστή τους ονομασία, τα πράγματα είναι διαφορετικά. Οι λάμπες αυτές είναι εντελώς διαφορετικής τεχνολογίας και χρειάζονται ειδικό ηλεκτρικό κύκλωμα για να λειτουργήσουν, ενώ και ο προβολέας γύρω τους πρέπει να είναι ειδικά σχεδιασμένος για αυτές αν θέλουμε να πάρουμε το μάξιμουμ της απόδοσής τους.
    Πράγματι είναι πιο αποδοτικές σε φωτεινότητα (τα 35watt τους αντιστοιχούν με τα 60+ μιας μοντέρνας Η7 λάμπας) και σαφώς τα 6000-8000Κ του λευκού που εκπέμπουν τις φέρνει πιο κοντά στο φυσικό ημερίσιο φως (daylight white) και δίνει αυτό το εκτυφλωτικό λευκό (μπλεδίζον) που βλέπουμε, αλλά είναι μια κοστοβόρα και σχετικά ριψοκίνδυνη μετατροπή, συγκριτικά με την πρώτη λύση που με 20-25 ευρώ αλλάζεις τις στάνταρ λάμπες με ελαφρά φωτεινότερες και καθάρισες...
    Δεν φαντάζομαι ότι υπάρχει άνθρωπος που θα κρίνει ότι τα φώτα του V-STROM είναι σε κακό επίπεδο και χρειάζονται τόσο ριζική αναβάθμιση...
    Μήπως κατάφερες να βγάλεις και τα μικρά φωτάκια πορείας χωρίς να ξηλώσεις το μισό μηχανάκι? Εγώ το προσπάθησα και τζίφος.....Καμιά ιδέα?

  10. #25
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Sorry δεν το πρόσεξα. Αλήθεια, το 1000αρι έχει διαφορετικό ψυγείο ή έχουν σχέση τα εξωτερικά πλαστικά που είναι διαφορετικά;
    Innersense, πώς να το ξερεις και εσύ...
    Βλέποντας στο αρχείο μου.. παρατηρώ οτι το 1000 είναι ελαφρώς πιο πλατύ (κοιτώντας από μπροστα). Κατά τα άλλα οι διαφορές τους - στις διαστάσεις - είναι τάξεως mm....ικανές ωστόσο (φαντάζομαι) για να μην ταιριάζουν κάποια αξεσουάρ εξίσου και στις δύο...

    Τα πετραδάκια στα πολλά χιλιόμετρα μπορεί να αποβούν καταστροφικά...
    Το πιο βασικό για μένα είναι τα έντομα. Δες τις ψύκτρες στην τρίτη φώτο με τα προβολάκια, για να καταλάβεις τι εννοώ...στραβώνουν για πλάκα λέμε...
    Από Δευτέρα θα ασχοληθώ πάλι με το προστατευτικό ψυγείου

    Γραμμή για λάμπες. Θα ψάξω για τις Osram Silverstar που αναφέρατε εδώ μέσα.
    BTW μήπως και κάποιος άλλος βρίσκει εξαιρετικά άβολη την θέση των βιδών ρύθμισης για τα φώτα στο V-Strom
    Bil o Theod μίλησε για μικρή βελτίωση στην απόδοση...
    Εγώ τη βρίσκω πολύ άβολη, Τη ρύθμισα στο συνεργείο, αλλά και πάλι δεν είναι όπως ακριβώς θέλω...στο επόμενο service θα ξαναασχοληθώ
    ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΣΤΙΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΛΑΙΝΑ ΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΟΥΔΑΙΑ!!!!
    Εμείς φίλε DPF έχουμε τα super ανακλαστικά αυτοκόλλητα του moto.gr της 3Μ Και γαμώ λέμεεε....:
    'Ενα Jameson με πάγο...

  11. #26
    Ξέχασα να ρωτήσω και κάτι ρε παιδιά σχετικά με τα “κρύσταλλα” των προβολέων.

    Στο 650 είναι πλαστικά οκ; Καλά δεν θα με πείραζε ιδιαίτερα αν δεν παρατηρούσα εσωτερικά ραγισματάκια πολύ μικρά μεν, εκνευριστικά δε.

    Έχουν αποκτήσει και οι δικές σας τέτοια; Μιλάμε για πολύ μικρά βέβαια και δεν ξέρω καν αν θα τα πιάσει η φωτογραφία αν τραβούσα. Φαντάζομαι – Εικάζω ότι δημιουργήθηκαν από έντομα – πετρούλες σε μεγάλες ταχύτητες.

    Φίλε THEOD ως μεγάλος αδερφός δώσε μας τα φώτα σου. Στο 1000 είναι επίσης πλαστικό το κάλυμμα των προβολέων;

    Τα ανακλαστικά των V-Strom που μπαίνουν στο πιρούνι δεν μου αρέσουν καθόλου... προσωπική άποψη.
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  12. #27
    Bil
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΓΓΕΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΤΗΣ SUZUKI ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΣ MOTECH .ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΣ GIVI ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΤΑ GIVI ΣΥΝΤΟΝΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ 5500 - 6100 ΣΤΟΦΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΘΟΡΥΒΟ.

    EMAIL ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΦΙΛΟ.**** Οσο για το θόρυβο απο τα κάγκελα είναι και σ΄εμένα το ίδιο
    μάλιστα μου είπαν τα παιδιά σε μια βόλτα που πήγαμε πως
    οταν περνούσαν δίπλα ακούγαν εναν έντονο βόμβο.
    Αυτά για την ώρα
    Τα λέμε
    ΤΑΣΟΣ

    ΤΑ MOTECH ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΠΟΔΙΑ 4ΧΙΛ ΠΑΧΟΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΧΑΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΠΕΤΡΕΣ.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	motechskidplate.jpg 
Προβολές:	638 
Μέγεθος:	13,5 KB 
ID:	29799

  13. #28
    BIL
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ. ΟΙ ΧΑΜΗΛΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΛΑΣΠΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ (ΧΑΛΙΚΑΚΙΑ .ΠΕΤΡΕΣ Κ.Α ).


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ams_piaa004x.jpg 
Προβολές:	637 
Μέγεθος:	14,2 KB 
ID:	29800

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Επειδη αναφέρθηκε, να προσθέσω ότι η αλλαγή των λαμπών με φωτεινότερες όπως η osram silverstar ή οι philips visionplus, δίνει μια αύξηση της φωτεινότειτας και πιο λευκό φως σε σχέση με τις μαμίσιες λάμπες.
    Το πόσο μεγάλη είναι η διαφορά και αν αξίζει το έξοδο (γύρω στα 20-25 ευρώ συνολικά) είναι υποκειμενικό και δύσκολο να απαντηθεί...Για μένα ναι...Αν αλλάξετε δοκιμαστικά μόνο την μια και δείτε από μπροστά το μηχανάκι, αμέσως θα δείτε την διαφορά χρώματος λευκού και φωτεινότητας μεταξύ τους...

    Η διαφορά δεν είναι "εκτυφλωτική" αλλά είναι αμέσως αισθητή. Υπάρχει όμως το μειονέκτημα ότι οι λάμπες αυτές πέρα από το περισσότερο φώς αυξάνουν και τις ανακλάσεις από τις προειδοποιητικές πινακίδες και τα σημάδια του δρόμου με αποτέλεσμα σε σκοτεινούς δρόμους με πολλή σήμανση να κουράζουν λίγο. Συνηθίζεται όμως...

    Πάντως το ισοζύγιο είναι θετικό για αυτές και εγώ προσωπικά τις συστήνω. Δείχνουν να έχουν και μεγάλη αντοχή....1,5 χρόνο στο Φέιζερ και 7 μήνες στο V-strom δεν είχα ποτέ κάψιμο λάμπας και υπ' όψιν ότι και στα 2 μηχανάκια τα φώτα ήταν αναγκαστικά αναμμένα συνεχώς και συνακόλουθα οι ώρες λειτουργίας τους πολλές...

    Άβολη όντως η ρύθμιση των φώτων αλλά έχω δεί και χειρότερα (Φείζερ) και καλύτερα (Τράσαλπ -αλλά μονός προβολέας...)

    Για το υλικό του προβολέα δεν το κοίταξα, αλλά φαντάζομαι ότι και στο 650 και στο 1000 είναι ίδιοι ακριβώς και σήμερα πια όλα είναι πλαστικά (πουτάνα οικονομία....). Θα το κοιτάξω να βεβαιωθώ...

    Ούτε προσπάθησα να αλλάξω τα μικρά φωτάκια πορείας οπότε δεν ξέρω πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι να βγούν οι λάμπες τους...

  15. #30
    Εμείς φίλε DPF έχουμε τα super ανακλαστικά αυτοκόλλητα του moto.gr της 3Μ Και γαμώ λέμεεε....: [/B][/QUOTE]

    ΦΙΛΕ Athandim
    ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΣ 3Μ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΙΤΡΙΝΑ ΣΤΙΣ ΜΠΟΥΚΑΛΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΑ ΣΤΗ ΣΧΑΡΑ . ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΤΡΕΙΣ ΛΟΥΡΙΔΕΣ ΚΟΚΚΙΝΟ, ΛΕΥΚΟ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΟ.
    ΤΗΣ MOTO.GR ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ.

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF