Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 42

Θέμα: Με «πειραγμένες» αντλίες ένα στα τρία πρατήρια καυσίμων

  1. #16
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.235
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Έτσι ακριβώς.
    Όταν για την ίδια ποσότητα πουλημένου καυσίμου ή αντλία γράφει κάμποσο παραπάνω, είναι περισσότερος ΦΠΑ κλπ φόροι. Θα χαλάσει την ζαχαρένια του το κράτος γιατί πήρε παραπάνω; Ένα πρόστιμο για τον κακουλη έμπορο και πάμε παρακάτω.
    Δεν πάει ακριβώς έτσι.... όταν δεν συμβαδίζουν τα αγορασθέντα λίτρα με τα πωληθέντα υπάρχει θέμα....δεν γίνεται να πουλάς περισσότερα από όσα αγοράζεις.
    Προφανώς τα λίτρα που "κερδίζουν" τα χρησιμοποιούν οι ίδιοι και οι δικοί τους.... τζάμπα καύσιμο πληρωμένο από μας
    Και αν είναι υπερβολική η ποσότητα που "περισσεύει" πουλάνε "μαύρη" οπότε ούτε φόροι ούτε φπα......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Διαβασα το ιδιο θεμα σε αλλο site σημερα καθε ποτε περναει το «μυστικο αυτοκινητο» και τι ακριβως κανει στο παραβατες ή απλα γκαλοπ...?
    http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/397744

  3. #18
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Δεν πάει ακριβώς έτσι.... όταν δεν συμβαδίζουν τα αγορασθέντα λίτρα με τα πωληθέντα υπάρχει θέμα....δεν γίνεται να πουλάς περισσότερα από όσα αγοράζεις.
    Προφανώς τα λίτρα που "κερδίζουν" τα χρησιμοποιούν οι ίδιοι και οι δικοί τους.... τζάμπα καύσιμο πληρωμένο από μας
    Και αν είναι υπερβολική η ποσότητα που "περισσεύει" πουλάνε "μαύρη" οπότε ούτε φόροι ούτε φπα......
    +1000

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Δεν πάει ακριβώς έτσι.... όταν δεν συμβαδίζουν τα αγορασθέντα λίτρα με τα πωληθέντα υπάρχει θέμα....δεν γίνεται να πουλάς περισσότερα από όσα αγοράζεις.
    Προφανώς τα λίτρα που "κερδίζουν" τα χρησιμοποιούν οι ίδιοι και οι δικοί τους.... τζάμπα καύσιμο πληρωμένο από μας
    Και αν είναι υπερβολική η ποσότητα που "περισσεύει" πουλάνε "μαύρη" οπότε ούτε φόροι ούτε φπα......
    Μα έχουν "πουλήσει" παραπάνω στην αντλία. Για το κράτος, η χασουρα μικρή. Αν δεν έκλεβαν, το ίδιο έσοδο θα είχε.

  5. #20
    βενζίνη μόνο στα ακριβότερα πρατήρια και εταιρικά αν είναι δυνατόν ,δλδ τα περισσότερα (ή πολλά τέλος πάντων) shell και τα EKO Kalypso. αυτά,κι αν είναι διαφήμιση ε, ας είναι...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #21
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.235
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Μα έχουν "πουλήσει" παραπάνω στην αντλία. Για το κράτος, η χασουρα μικρή. Αν δεν έκλεβαν, το ίδιο έσοδο θα είχε.
    Η χασούρα για το κράτος είναι 0 (μηδέν) εφόσον έχουν αγοράσει 5.000 λίτρα και έχουν "πουλήσει" από την αντλία 5.000 "λίτρα" .
    Εαν υποθέσουμε ότι η αντλία κλέβει 5% είναι 250 λίτρα που ¨περισσεύουν" και τα οποία ΔΕΝ μπορούν να πουλήσουν νόμιμα, άρα; είτε μαύρη είτε έχουν ΚΤΜ όλοι στην οικογένεια του βενζινά
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.866
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    βενζίνη μόνο στα ακριβότερα πρατήρια και εταιρικά αν είναι δυνατόν ,δλδ τα περισσότερα (ή πολλά τέλος πάντων) shell και τα EKO Kalypso. αυτά,κι αν είναι διαφήμιση ε, ας είναι...
    Εδω πριν λιγο καιρο εκλεισαν 2 πρατηρια shell γιατι εκλεβαν τοσο,που πηγαινες να βαλεις βενζινη
    εδινες τα χρηματα και εφευγες με λαμπακι ρεζερβας,ουτε τα προσχηματα δηλαδη

    Ποδηλατο guys...

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Εδω πριν λιγο καιρο εκλεισαν 2 πρατηρια shell γιατι εκλεβαν τοσο,που πηγαινες να βαλεις βενζινη
    εδινες τα χρηματα και εφευγες με λαμπακι ρεζερβας,ουτε τα προσχηματα δηλαδη

    Ποδηλατο guys...
    ναι οκ , ένα μπούσουλα που ακολουθώ λέω. προφανώς και δεν είναι απόλυτο. πάντως να πηγαίνετε στα ακριβότερα
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Διαβασα το ιδιο θεμα σε αλλο site σημερα καθε ποτε περναει το «μυστικο αυτοκινητο» και τι ακριβως κανει στο παραβατες ή απλα γκαλοπ...?
    http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/397744
    Προφανώς αυτό το.... "μυστικό αυτοκίνητο" είναι μυστικό μόνο για εμάς... Οι πρατηριάδες σίγουρα ξέρουν ποιό ή ποιά είναι και όταν βγεί στην γύρα πέφτει το γνωστό σύρμα και ως δια μαγείας όλες οι αντλίες σταματάν το κλέψιμο... 'Οπως γίνεται όταν φθάνουν στα νησιά εφοριακοί με το πλοίο της γραμμής - πριν ανοίξει ο καταπέλτης όλοι στο νησί το ξέρουν...

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.477
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Giati den ta kleinoun den katalabaino
    με αυτα τα αναπαντητα ερωτηματα θα φυγω καποια στιγμη απο αυτον τον πλανητη.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.100
    Δημοσιοποιουνται μετά απο μερικές εβδομάδες σε κυβερνητικο σαιτ αλλα δεν θυμαμαι που. Θα παίξει συντομα λογικα στις "ψιλες" ειδησεις ξανα. Κανονικά έπρεπε να τα κλείνουν 2 μέρες με μια ταμπελίτσα απέξω που να αναφέρει και τον λόγο. Και άν η ταμπελίτσα αφαιρεθεί να αφαιρείτε και η αδεια. απλα πραματα

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.477
    ο λιθοβολισμος ειναι προεραιτικος;

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    ο λιθοβολισμος ειναι προεραιτικος;
    ε οχι και λιθοβολισμος τι ειμαστε? αγριάνθρωποι του μεσαιωνα? Εικονικός πνιγμος με 100αρα που ταιριάζει κιόλας.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    πεφτω απο τα συννεφα


    αυτο το τετραλιτρο μπιντονακι για βενζινη σε χορτοκοπτικο, φρεζα, αλυσοπριονο πως το καταφερνουν καθε φορα να του αλαζουν την χωρητικοτητα


    και η ειδηση ειναι για να δειχνει το κρατος οτι πραγματι πιανει τους παρανομους. επικοινωνιακο τρυκ :ZZZ:
    Γιαννης

  15. #30
    Πάντως οι ειδήσεις είπαν οτι αποκλιση πανω από 1,5% οδηγει σε αφαίρεση άδειας

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 94
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2007, 05:31
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2007, 16:10
  3. Ένα...Δύο...Τρία...
    από mbjp στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2006, 10:40
  4. Ενα Στα Γρηγορα
    από asprogerakatos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2004, 11:46
  5. κοπελα με r6 του 04 στα λιμανακια....
    από alfa156 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2004, 09:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF