Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 55

Θέμα: Nέο αίμα τα φωτα σας 950adv please

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Νάταααααα.
    Πες πως είσαι άτριχος κτλ κτλ κτλ;
    Ελαφριά καραφλίτσα στην κεφαλή σου κάνει?
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  2. #17
    950 από 04 και μετά .Οχι 03 . Ή δώσε αν σε παίρνει κάτι παραπάνω να πάρεις το 990 .

    (Αν και αρχάριος ...Αλλά τί 950 τί 990)

    Υπήρχαν κάποια προβλήματα που έβγαζαν τα 950 του 03 ,αλλά μάλλον θα έχεις μπει και εδώ . Αν όχι ,τότε ρίξε μια ματιά . http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=34771

  3. #18

    Re: Nέο αίμα τα φωτα σας 950adv please

    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από mpokis
    [B]Magkes xereto kai ipoklinome, trelo to pareaki sas kai opos fenete aparetito.

    Gia na mi makrigoro neo aima me oli tin ennia tis leksis kai malista me ti mia sta bathia kathos, exo faei trelo kolima me to 950adv kai pisteuw pos pleon eirthe i wra... (para ti sinexi plisi egkefalou apo tous pantes na minw se kati asiatiko)


    ... ''einai epikindino na zeis me asfaleia'' .... lene kapoioi
    ... theli kai ligo xroma i zwi ... (portokali isws)

    Tis teleutes meres exo orgosei to forum mpas kai ksestravotho ligo kai pragmati einai poli katatopistiko.
    Megali paraksisi:
    1. Simvoules gia modela ( eos 7.000)
    2. Ti prerei na prosekso san ''psilo'' asxetos se ena metaxirismeno?
    3. Tixon idietera mathimata mixanologias giati opws fenetai tha prepei na ginw kaliteros kai apo to mixaniko mou... (xioumor)
    4. Kamia kali prosfora... (site ktl)


    ΕΧΕΙΣ ΠΜ

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akamarinos
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    299
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
    950 από 04 και μετά .Οχι 03 . Ή δώσε αν σε παίρνει κάτι παραπάνω να πάρεις το 990 .

    (Αν και αρχάριος ...Αλλά τί 950 τί 990)
    ποιο πολλα κυβικα => ποιο πολλα γκαζια => θα παω να παρω ενα χαρλευ

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akamarinos
    ποιο πολλα κυβικα => ποιο πολλα γκαζια => θα παω να παρω ενα χαρλευ
    Ο άνθρωπος έκανε μία ερώτηση για να πάρει μία δυο γνώμες . Όχι την εξυπνάδα σου .
    Περίμενα από κάτοχο της μοτό αυτής (όπως εσύ) κάτι καλύτερο από αυτό .

    Μία εποχή το έψαχνα και εγώ , ένα 03 από Θεσσ/νίκη και είχα πέσει στο θρέντ που αναφέρομαι .
    Καλό θα ήταν να βοηθούσες λιγάκι ,αλλά ..ένιγουέι . Να σαι καλά φίλε .

  6. #21
    Ο άνθρωπος έκανε μία ερώτηση για να πάρει μία δυο γνώμες . Όχι την εξυπνάδα σου .
    Περίμενα από κάτοχο της μοτό αυτής (όπως εσύ) κάτι καλύτερο από αυτό . ΩΡΑΙΟΣ!!!!

    Μία εποχή το έψαχνα και εγώ , ένα 03 από Θεσσ/νίκη και είχα πέσει στο θρέντ που αναφέρομαι .
    Καλό θα ήταν να βοηθούσες λιγάκι ,αλλά ..ένιγουέι . Να σαι καλά φίλε .



    Παλικάρια ευχαριστω πολύ για το ολο ενδιαφέρον πραγματικά...
    Αλλά παρακλήση ας παραμείνουμε σε πραγματα που πρεπει να
    να προσεξω σε καποιο μεταχειρισμενο. Το οτι το εχω αποφασίσει οτι
    αυτο το μοτερ θέλω στο πλάι μου είναι πλέον δεδομένο. Πείτεμε
    αιμοδώτη ή οπως αλλίώς θέλετε (όλα τα εχουμε ακούσει) αλλά
    είναι η κ@υλ@ μου και δε μασαω να τη κινηγησω. Ειμαι αρχαριος
    και το ξέρω, αυτο που με ενδιαφέρει ειναι αν μπορω να βαλω μπέσα
    στο μηχανιμα, στον εαυτο μου εχω απολυτη εμπιστοσύνη. Και πάλι
    ευχαριστω τρέλοι keep riding

  7. #22
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Φιλαράκι ψώνισες ; μην τα πω τσάμπα...
    .... ακούω...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  8. #23
    sto psaksimo akoma filos ...

  9. #24
    sorry pou argisa toso g@m1m3n0 net ...

  10. #25
    σορυ και για το γκριγκλισς μου ξέφυγε

  11. #26
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    ... έλα ρε τώρα σε έπιασα...

    Λοιπόν άκου... πριν το πάρω το 990 έκανα μεγάλη έρευνα και μελέτη πάνω στο θέμα. Είχα το 640 adv και οι κασσάνδρες για τα ΚΤΜ δεν με άγγιζαν... ήξερα τη εταιρία... τα καλά της και τα κακά της...
    Για το 950/990 συγκεκριμένα... απέφυγε τα μοντέλα του 03 οπωσδήποτε και του 04 καλύτερα, τα 950 του 05 μάλλον είναι και τα ποιο γρήγορα πέρα από αξιόπιστα... τα 990 υστερούν λέει σε γκάζι... εγώ που είμαι κουλάδι δεν νοιώθω κάτι... το μηχανάκι έχει παντού δύναμη...ανέβάζει στροφές απίστευτα και παρόλα αυτά είναι φιλικό προς τον αναβάτη που δεν θα σφίξει τον δεξί καρπό... Αν ρυθμίσεις αναρτήσεις σωστά και δεν το φοβηθείς στρίβει απίστευτα στην άσφαλτο και συγχωρεί τα μικρολαθάκια... αν το "έχεις" ...σε ορεινό στροφιλίκι θα κλάψουνε μανούλες με ss και γυμνά... σε ταξίδια είναι μια χαρά, άνετο και δυνατό με καλή οδηγική συμπεριφορά ακόμα και φορτωμένο δικάβαλο. Στο χώμα μάλλον ισχύει όσα λένε οι χωματεροί... εγώ δεν έχω κάνει φοβερά πράγματα αλλά όπου έχω μπει έχω περάσει με άνεση και νεροφαγώματα και λάσπες και ρυάκια...
    Τα 990 είναι χαμηλότερα αλλά όχι χαμηλά και μάλλον έχουν ξεπεράσει σε μεγάλο βαθμό τις αρχικές παιδικές ασθένειες... Αν δεν είσαι μίζερος και συντηρητικός σαν άνθρωπος, αν σου αρέσει η γρήγορη οδήγηση με άνεση και το χώμα είναι για σένα απαραίτητο τότε να το πάρεις... Το έχω σχεδόν 2 χρόνια και έχω κάνει 25.000 χλμ , εκτός από την ζημιά που περιγράφω στο ταξιδιωτικό, άλλο ουδέν... βασικό μειονέκτημα που δεν το υπολόγισα πρόπερσυ που το αγόρασα μεταχείρο με 20.000 χλμ είναι η υψηλη κατανάλωση... ρουφάει καλά...

    ¨οτι άλλο θες πμ...γιατί το προήγούμενο δεν το έπιασα... :rotflmao:


    υ.γ Τι χρήμα διαθέτεις; παιζει 990 με λίγα χλμ , γκαραζάτο, άριστο, γνωστός το σκέφτονταν να το δώσει... δεν γνωρίζω τι έχει κάνει και πόσο το δίνει...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  12. #27
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197

    Και μία απάντηση δικιά μου

    Γειά χαρά ¨νέο αίμα¨
    Είμαι κάτοχος ενός πολύπαθου 950Α και θα σου τονίσω τα εξής:
    1. Πολύ ζέστη κάτω από τη σέλα
    2. Ψηλή κατανάλωση
    3. Συχνά βλάβη σε τρόμπα συμπλέκτη
    4. Πολλές περιπτώσεις στα 2003 - 2004 με ράγισμα στο πλαίσιο, στην τρύπα του κεντρικού στάντ, δεξιά πλευρά, έλεγξέ το
    5. μικροπροβλήματα σε διακόπτη που επιτρέπει την εκκίνηση με ταχύτητα και πατημένο συμπλέκτη
    6. Αναξιόπιστη αντλία βενζίνης
    7. Βλάβη στην αντλία νερού σε ψηλά χιλιόμετρα
    8. Ευαίσθητη πίσω δισκόπλακα (ραγίζει αν υπερθερμανθεί)
    9. Βλάβη στο φλοτέρ ένδειξης βενζίνης
    10. Πρόβλημα παγοποίησης στα καρμπυρατέρ, σε κρύο και υγρό περιβάλλον.
    11. Κάποια ευαισθησία στον διακόπτη στο κλειδί, σε πολλά χιλιόμετρα
    12. Το στροφόμετρο αρχίζει και παίζει όταν παλιώσει

    Τα 1, 2 τα παντρεύεσαι, τα υπόλοιπα διορθώνονται είτε με πατέντες, είτε με αναβαθμισμένα ανταλλακτικά, το 4 είναι πολύ περίπλοκο.
    Από την άλλη για το 990Α έχει τα 1, 2, 12 και αν λυθούν τα 7, το απότομο άρπαγμα στις χαμηλές στροφές που είναι σπαστικό μέσα στην πόλη και ίσως και επικύνδυνο σε χώμα με χαμηλές ταχύτητες.

    Το 990Α έχει βέβαια πιό ομαλή λειτουργία στην περιοχή 4-7 χιλ στροφές
    Το 950Α σηκώνει πείραγμα στα κρμπυρατέρ και έχουν αναφερθεί τελικές με 230χιλ/ώρα
    Η επιλογή δική σου.
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  13. #28
    The most Bin's WINS !!! Το avatar του/της lkol
    Εγγραφή
    15/11/2004
    Μηνύματα
    136
    λοιπόν, να πω κ εγώ τα δικά μου...

    Το 950 από το 990 έχει περισσότερο γκάζι κ σημαντικά χαμηλότερη κατανάλωση. Εγώ βγάζω 260-280 χλμ ανάλογα με την οδήγηση (μέσα στην πόλη πάντα). Επίσης, λόγω καρμπυρατέρ είναι κ πολύ πιο απλό στη συντήρηση, το οποίο σημαίνει συνήθως κ πιο φτηνό.
    Όπως σου είπαν κ παραπάνω, τα 03 προσπέρασέ τα, τα 04 θέλουν προσοχή κ τα 05 θεωρούνται τα πιο αξιόπιστα.

    Προσωπικά, πριν από 6 μηνες πήρα ένα 05 με 24χιλ χλμ στα 7χιλ. ευρώ. Εγώ έριξα ακόμα ένα χιλιάρικο για σέρβις, ένα στεφάνι τροχού εμπρός (που σχεδόν όλα το έχουν στραβό), καινούρια τρόμπα βενζίνης κ κάποια άλλα πραγματάκια κ το μηχανάκι είναι τέλειο. Α, έχω πάρει κ μα τρόμπα συμπλέκτη, αλλα δεν την έχω βάλει ακόμα για να δω πότε θα κλάσει η μαμά που έχει κλεισει πλέον 37 χιλ χλμ κ 4,5 χρόνια.

    Από την άλλη, το 990 μπορείς να το βρεις σε πολύ καλές τιμές πλέον. Εγώ παζάρευα ένα 08 νομίζω στα 8,5 χιλιάρικα, αλλά δεν το πήρα γιατί έψαχνα για S. Αν σκέφτεσαι τη μεταπώληση, το 990 σίγουρα θα πιάσει καλύτερα τα λεφτά του.

    Τέλος να έχεις στο μυαλό σου, ότι αυτό το μηχανάκι, μπορεί να κάνει τα πάντα πολύ καλά, εκτός από οδήγηση μέσα στο κέντρο. Έκεί το μοτέρ σηκώνει τα χέρια ψηλά κ η ζέστη είναι αφόρητη.

    Όταν με το καλό βρεις κάποιο να σου αρέσει, πήγαινέ το σε ένα σοβαρό μηχανικό να το ελέγξει κ να σου δώσει κ μια εκτίμηση του πόσα λεφτα θα χρειαστεί σε επιπλέον μαζέματα.
    Επίσης, ύστερα από πολλές μεταβιβάσεις στα ΚΕΠ, μπορώ με βεβαιότητα να πω, ότι τα καλά μηχανάκια φαίνονται με την πρώτη κ μόνο κρίνοντας από τους ιδιοκτήτες τους.
    Για μένα αυτός είναι κ ένας λόγος που δεν αγοράζω ποτέ από μαντρά.

    Ότι άλλο θες, ρώτα... καλό ψάξιμο

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lkol
    τα καλά μηχανάκια φαίνονται με την πρώτη κ μόνο κρίνοντας από τους ιδιοκτήτες τους.
    Για μένα αυτός είναι κ ένας λόγος που δεν αγοράζω ποτέ από μαντρά.

    Συμφωνω 100% σε αυτο...

  15. #30
    Παλικάρια ευχαριστώ για όλα....
    Κατι εχΩ στά σκαριά εντέλη, τρείς σύντομες ερωτησούλες:
    1. ΤΙ παιζει με λάστιχα για 950 adv πού? και πόσο?
    2. τι παιζει με το κράνει με ρίνχος στηλ εντούρο μου εχουν πει οτι έχουν θόρυβο...
    3.μάστορας για σερβις? είχα διαβάσει για το παλικάρι στη Φρατζη και στη Βουλιαγμένης αλλα στη σελ.
    της Κτμ ελλας δεν τους έχει, είναι ή δεν είναι εξουσιοδοτημένοι..... και εφόσον εχει ληξη πλεον η εγγειηση θα πρεπει να με απασχολεί?


    thanks for all

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τα φώτα σας please.... Κοπές Λαμαρίνας
    από PortisHead στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2007, 09:15
  2. Ρε παιδιά τα Φώτα σας......
    από powerphot στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2004, 13:12
  3. Τα φώτα σας
    από frikis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 15:46
  4. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2004, 15:12
  5. Τα φώτα σας.. (χωμάτινα λάστιχα)
    από wizard στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 13:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF