Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 46

Θέμα: "... δεν φοράω κράνος γιατί έχω πολλές δουλειές και θα χαλάσω τα μαλλιά μου.."

  1. #16
    Στη πραγματικότητα ποτέ δεν υπήρχαν κυρώσεις αν δεν ψήφιζες στις εκλογές. Ψήφισα τελευταία φορά το 89, και δεν είχα ποτέ πρόβλημα πουθενά, (ταξιδεύω πολύ συχνά εξωτερικό).

    Ομως βλέποντας πως με την αποχή μου στήριζα ουσιαστικά τα ακραία και λαϊκιστικά στοιχεία, (Βλέπε λεπέν στην Γαλλία, Ψωμιάδης στην θεσ/νίκη, Καρατζαφέρης κλπ.).

    Δηλαδή οι ακραίες ιδεολογίες είναι πάντα συσπειρωμένες και ποτέ δεν έχουν αποχή... πάντα ψηφίζουν. Αντίθετα αποχή υπάρχει στα άτομα που προβληματίζονται κάπως για τα πράγματα.

    και έτσι αναρωτιέμαι ποιός έβγαλε τον ψωμιάδη... εγώ που ψήφισα πχ κάποιον που πήρε 5% ή κάποιος που δεν ψήφισε κανέναν?

    συμετοχή σ' ένα έγκλημα δεν έχεις μόνο αν το διαπράτεις αλλά και αν δεν βοηθήσεις στο να μην γίνει. αν δηλαδή παίρνεις "ματι" είσαι συμμέτοχος

  2. #17
    Παιδια ο τυπος (Ψωμιαδης)ειναι γραφικος.Απορω πως τον ψηφισανε παλι.Τι να πω ρε γαμωτο.
    Δηλαδη τι τους εμπνεει στη φατσα του γελοιου?
    Εμενα παντως με εμπνεει το αυγο που τρεχει στη κεφαλα του.
    Και μην νομιζετε οτι τον θαβω γιατι υποστηριζω καποιον αλλο.
    Ειμαι ενας απο το 45% που δεν ψηφισε κανεναν,και εχω τη συνειδηση μου ησυχη
    http://www.myspace.com/fliptopboxxx



  3. #18
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    "γραφικος, φασιστας, ακροδεξιος, χουντικος" ...

    ναι ρε μαγκες ωραια τα λετε....

    αλλα δε σας ακουει κανενας.... κοντα 50% πηρε ο φιλος σας....

    αμα το πηρατε χαμπαρι ... λετε "γραφικους, φασιστες, ακροδεξιους, χουντικους" το 50% των Θεσαλονικεων...

    halloooooooooo

  4. #19
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Ποιός πολίτης σκέφτεται το καλό του?? Ενώ μας ενοχλούν τόσα πράγματα, εμείς καθόμαστε απλα θεατές. Όπως είπατε όλοι ο Ψωμιάδης βγήκε πάλι
    Ο νόμος στην Ελλάδα είναι μόνο για τους πολίτες, οιπολιτικοί έχουν δικούς τους άγγραφους Νόμους

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  5. #20
    Για να δούμε πως βγαίνει ένα 50%.
    Άτομα που οφελούνται από την παραμονή Ψωμιάδη
    - Το Περιβάλλον του
    - Οι δημοτικοί υπάλληλοι που θέλουν να παραμείνει το status τους όπως είναι
    - Όσοι ζήτησαν ρουσφέτια προεκλογικά
    - Οι γιαγιάδες και παπούδες που τον θαυμάζουν στη τηλεόραση στις υπέροχες εκπομπές των 8:30
    - Τα κομματόσκυλα (συγνώμη για την έκφραση αλλά δεν μου έρχεται κάτι πιο ευπρεπές στο μυαλό αυτή τη στιγμή)
    - Όσοι ψηφίζουν το κόμα και όχι τον άνθρωπο (οι βαμμένοι).
    - Οι αφελείς. Ναι έχω γνωρίσει και τέτοιους. Άτομα που δεν ασχολούνται και λίγο πριν μπουν στη κάλπη ρωτάνε τον φίλο/συγκενή τους τι να ψηφίσουν.
    - Αυτοί που απλά τους είναι πιο οικείο το όνομα του στη λίστα στο ψηφοδέλτιο.
    - Αυτοί που έχουν την άποψη ότι "κι ο άλλος που θα βγει θα τα πάρει".

    Μπορώ να προσθέσω κι άλλα, δε θα πω όμως τίποτα καινούριο. Ίσως πρέπει να παραδεχτούμε ότι δε μπορούμε να κάνουμε κάτι για να βγούμε από αυτόν τον βάλτο αν δεν περάσουν 1-2 γενεές ακόμα.
    θα δείξει.

  6. #21
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    όταν θα ξαναπνηγούν οσονούπω οι θεσαλλονικείς όμως, να μη γκρινιάζουν ότι δεν έκανε τίποτα τόσο καιρό η τοπική αυτοδίοικηση

  7. #22
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από niewbe
    Για να δούμε πως βγαίνει ένα 50%.
    Άτομα που οφελούνται από την παραμονή Ψωμιάδη
    - Το Περιβάλλον του
    - Οι δημοτικοί υπάλληλοι που θέλουν να παραμείνει το status τους όπως είναι
    - Όσοι ζήτησαν ρουσφέτια προεκλογικά
    - Οι γιαγιάδες και παπούδες που τον θαυμάζουν στη τηλεόραση στις υπέροχες εκπομπές των 8:30
    - Τα κομματόσκυλα (συγνώμη για την έκφραση αλλά δεν μου έρχεται κάτι πιο ευπρεπές στο μυαλό αυτή τη στιγμή)
    - Όσοι ψηφίζουν το κόμα και όχι τον άνθρωπο (οι βαμμένοι).
    - Οι αφελείς. Ναι έχω γνωρίσει και τέτοιους. Άτομα που δεν ασχολούνται και λίγο πριν μπουν στη κάλπη ρωτάνε τον φίλο/συγκενή τους τι να ψηφίσουν.
    - Αυτοί που απλά τους είναι πιο οικείο το όνομα του στη λίστα στο ψηφοδέλτιο.
    - Αυτοί που έχουν την άποψη ότι "κι ο άλλος που θα βγει θα τα πάρει".

    Μπορώ να προσθέσω κι άλλα, δε θα πω όμως τίποτα καινούριο. Ίσως πρέπει να παραδεχτούμε ότι δε μπορούμε να κάνουμε κάτι για να βγούμε από αυτόν τον βάλτο αν δεν περάσουν 1-2 γενεές ακόμα.
    θα δείξει.
    οτι και να πειτε το 48.2% (τοσο δε πηρε) ειναι πολυ βαρυ για αναλυσεις.... ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ !!! οποιος δε το βλεπει ειναι τυφλος


    http://194.176.113.1/nomarxia.aspx?id=21

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    και που είναι το περίεργο ?
    εδω σαρώσανε στις εκλογές η Δάφνη Μπόκοτα, η Βίκυ Λέανδρος, η Τριφύλλη, η Τζομπανάκη και φυσικά όλοι οι γόνοι των πολιτικών οικογενειών από Φώφη μέχρι Αλεξια Έβερτ, Γιώργο Αρσένη κλπ..

  9. #24
    269.349 άτομα τον ψηφίσαν, νομίζω πως ο νομός έχει πάνω απο 1.500.000 (ας με διορθώσει κάποιος) κατοίκους, μέσα και οι εταιροδημότες που ζούν μεν στον νομό αλλά ψηφίζουν αλλού. που σημαίνει ότι περίπου το 15% - 17% των "ενεργών" πολιτών του νομού τον εκλέξαν.

    "όπως στο αμερική" που με τα ίδια ποσοστά εκλέγουν πλανηταρχ(ιδη)


    α! και η αποχή απ΄ ότι βλέπω είναι περίπου 20%+6% (45000 ακυρα και λευτά)

    αυτά όλα για Σαλονίκη

  10. #25
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από liberto
    269.349 άτομα τον ψηφίσαν, νομίζω πως ο νομός έχει πάνω απο 1.500.000 (ας με διορθώσει κάποιος) κατοίκους, μέσα και οι εταιροδημότες που ζούν μεν στον νομό αλλά ψηφίζουν αλλού. που σημαίνει ότι περίπου το 15% - 17% των "ενεργών" πολιτών του νομού τον εκλέξαν.

    "όπως στο αμερική" που με τα ίδια ποσοστά εκλέγουν πλανηταρχ(ιδη)


    α! και η αποχή απ΄ ότι βλέπω είναι περίπου 20%+6% (45000 ακυρα και λευτά)

    αυτά όλα για Σαλονίκη
    oo my god! Οτι νουμερα θελεις λες..... κοιτα τους εγγεγραμενους στους εκλογικους καταλογους και μετα αυτους που ψηφισαν

    Εγγεγραμμένοι: 756.703 Ψήφισαν: 603.811 Συμμετοχή: 79,79% (ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ)

    ναι επρεπε να ψηφισουν και τα μωρα και οι τουριστες που περναγαν απο τη θεσαλονικη τη Κυριακη....

  11. #26
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329

    Re: "... δεν φοράω κράνος γιατί έχω πολλές δουλειές και θα χαλάσω τα μαλλιά μου.."

    Αρχικά δημιουργήθηκε από liberto
    Το ακούσατε το θεϊκό απο τον ψωμιάδη?
    Τον ρώτησε ο δημοσιογράφος γιατί δεν φοράει κράνος αυτός και ο οδηγός του και τους είπε πως δίνει συνεχώς συνεντεύξεις και θα χαλάσει τα μαλλιά του... ο παπάρας.
    Ο άνθρωπος είναι τρόμπας και μεγάλος ψεύτης :a31:

    Απορώ ποιοί :a31: τον ψηφίζουν...
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ashton
    και που είναι το περίεργο ?
    εδω σαρώσανε στις εκλογές η Δάφνη Μπόκοτα, η Βίκυ Λέανδρος, η Τριφύλλη, η Τζομπανάκη και φυσικά όλοι οι γόνοι των πολιτικών οικογενειών από Φώφη μέχρι Αλεξια Έβερτ, Γιώργο Αρσένη κλπ..
    βαλε φασουλα,ιωανιδη κ θεοχαρη (ο σουπερ μπατσος στη λαμψη!!!)

    ο ψωμιαδης δε θα βγει ρε???
    ειναι η πιο γνωριμη φυσιογνωμια στα δελτια ειδησεων (κ οχι μονο)
    καθε τρεις κ λιγο ειναι στο γυαλι μπροστα μας με τις νεες δηλωσεις/εμφανησεις κ οτι αλλη πιπα θες!
    πιστευω πως θα εχει "παιξει" κ την μεσημεριανη ζωνη που χτυπαει κοκκινα καθημερινα για το τι βρακι φορεσε η μαστροκωστα,εαν πηγε για service τη porsche η βανδη ή ο ντεμης κ ξερω γω τι αλλο..........


    μαλλον αν εβαζε ο μαμαλακης ή βεφα εβγαινε με κανα 60%?????


    anti tvSocial mode ON
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  13. #28
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    οκ δε ξερω ποσο σαφης ακομα μπορει να γινω...

    αυτος σας πεταει στη μαπα οτι ολοι οι ψηφοφόροι του ακουσαν οτι ειχατε να πειτε για αυτον τοσα χρονια και τον ξανα-ψηφίσαν.... ουτε πρωτη φορα ουτε και τελευταία φορα μαλιστα ! ουτε τον “αγαπανε” τα ΜΜΕ (και αυτοι φασιστα τον ανεβοκατεβάζουν)

    αρα αυτα που λεει καποιο 48% τα συμμερίζονται... τα λογια ειναι περιττά και οι δικαιολογίες πολλές ... μια η αλήθεια αυτη της καλπης και ποσο μαλιστα με καραμπινατο 48% ...

    τι να πω... καντε ανατροπη του πολιτεύματος με πρωταρη τον resistance για να αποκατασταθεί η δικη σας μειονοτική αποψη ως πιο δημοκρατικη και σωστη από την αποψη του 48% ΕΛΕΟΣ

  14. #29
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Να σας επώ εγώ γιατί τον ψηφίζουν..

    Γιατί κατεβαίνει κάθε μέρα στην πολη και χαιρετάει και μιλάει με όλο τον κόσμο..Ετσι δίνει στους πολίτες την εικόνα οτι είναι κοντά τους και τους ακούει και όχι απόμακρος..Είναι πρώτη μούρη σε όλες τις χαρές και πανηγύρια και τραγουδάει και χορεύει..Πράγμα που ενισχύει το παραπάνω και φαίνεται στα μάτια του κόσμου 'το παιδί του λαου' και όχι ο κουστουμάτος με τις λίμο που μας σνομπάρει..Ακόμα και το ότι κυκλοφορεί με σκούτερ ενισχύει θετικά την εικόνα του..Γκρινιάζει συνέχεια σε τηλεοράσεις και κανάλια και τσακώνεται δημόσια με στελέχη τους κόμματός του και έτσι δίνει την εικόνα οτι αγωνίζεται και διεκδικεί για το νομό του..
    Συν οτι όπως μου'πε ένας Σαλονικιός,όταν γίνεται ατύχημα πρώτα έρχεται ο Ψωμιάδης με το σκούτερ και μετά η αστυνομία..

    Για όλα αυτά τον ψηφίζουν..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi

    τι να πω... καντε ανατροπη του πολιτεύματος με πρωταρη τον resistance για να αποκατασταθεί η δικη σας μειονοτική αποψη ως πιο δημοκρατικη και σωστη από την αποψη του 48% ΕΛΕΟΣ
    k που ψηφησα ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ τι καταλαβα παλι ο λεμες βγηκε!!!!


    δε ψηφηζω σαλονικα!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γιατί δεν φοράνε κράνος;
    από Specialized στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2010, 20:40
  2. γιατι δεν φορας κράνος
    από issovia στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2007, 03:39
  3. Γιατί δεν φοράμε κράνος;
    από vaskunito στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2006, 15:17
  4. Γιατί έχω την εντύπωση ότι...
    από powerphot στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2005, 17:41
  5. Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2004, 15:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF