Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 29 από 29

Θέμα: Kawasaki z1000 2008

  1. #16
    καλησπερα φιλε.εχει πολυ γκαζι φιλαρακι,και εγω δεν το περιμενα ειναι απαιχτο τελικα

  2. #17

    Ζ 1000 = πυραυλος

    Δεν εχω οδηγηση το FZ1, αλλα το Ζ 1000 πεταει....Οταν θα συναντησω καποιον με FZ1, θα του προτεινω να κανουμε μια δοκιμη. Το Ζ 1000 εχει πολυ καλη ροπη απο πολυ χαμηλα, αλλαζω πρωτη-δευτερα και ειμαι στα περιπου 170+ χιλιομετρα. Δεν εχω πειραξει τιποτα, και μαλλον δεν προκειται να πειραξω...Η αποδοσεις του, τα φρενα του και τα λαστιχα ειναι πολυ καλα. Πηγε να με πεταξει κατω σε μια στροφη, αλλα φταιω εγω γιατι το πλαγιασα παρα πολυ. Το μονο που ισως να χρειαστει να βαλω ειναι ενα stabilizer γιατι το τιμονι, τρεμει λιγο μετα τα 230 χιλιομετρα. Θα το παρακολουθησω γιατι ισως να ηταν και το συγκεκριμενο σημειο του δρομου.
    Του πηρα strobe lights, σαν αυτα που εχουν οι μπατσοι, και θα τα βαλω στα μπροστινα φλας, δεν θα φαινονται καθολου, μονο οταν θα ειναι αναμενα (θεμα ασφαλειας την ημερα)...
    Εχω να το καβαλησω καμια βδομαδα, θα το βγαλω μια απο αυτες τις μερες......
    z1000

    www.a-trade.com/z1000.htm


  3. #18
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Καλοτάξιδο!

    Να το χαίρεσαι!
    Ξέρω από βέσπα!

  4. #19
    Στον Ογκο Το avatar του/της deusXT
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    64


    Του πηρα strobe lights, σαν αυτα που εχουν οι μπατσοι, και θα τα βαλω στα μπροστινα φλας, δεν θα φαινονται καθολου, μονο οταν θα ειναι αναμενα (θεμα ασφαλειας την ημερα)...
    Εχω να το καβαλησω καμια βδομαδα, θα το βγαλω μια απο αυτες τις μερες......

    @ superbikes -->strobe lights αναβοσβηνουν κατα τη διάρκεια της ημέρας?
    εάν ναι να το προσεξεις λίγο γιατι δεν επιτρέπονται παντού. (εδω πχ δεν επιτρεπονται)
    καλορίζικο και καλές βόλτες
    bandit 1250 λεμε

  5. #20
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Καλιφορνια? νομιζω το μηχανακι σου εχει καμια 10 ρια αλογα λιγοτερα απο τα ευρωπαικα μοντελα...

  6. #21

    Kawasaki z 1000 Engine Horsepower

    Ναι βγαζει λιγοτερα αλογα λογω απαιτησεων των χαμηλων εκπομπων αεριων στην Καλιφορνια, αλλα πολυ ευκολα αυτο ρυθμιζεται. Επισης ειναι περιπου 5 κιλα ελαφρυτερο απο το Ευρωπαικο...
    Δεν προκειται να το πειραξω ομως, γιατι απλα δεν με ενδιαφερει, και επισης πιστευω οτι τα μαμισια ανταλλακτικα και set-up ειναι τα καλυτερα. Οι αποδοσεις απο βελτιωσεις ειναι τοσο μηδαμηνες που δεν αξιζει ουτε καν να τις κοιταξω. Μονο βελτιωσεις που ειναι απαραιτητες και εχουν να κανουν με την ασφαλεια θα γινουν ασχετα απο το ποσο κοστιζουν. Συνηθως τα εργαλεια που εχουν περασει απο τα χερια μου, ειναι σαν να τα πηρα χθες και ας εχουν κανει 20,000 μιλια η εχουν περασει 10 χρονια....Συντομα το Ζ θα κανει την τριτη αλλαγη λαδιων + φιλτρο εχει 1600 μιλια περιπου.....
    z1000

    www.a-trade.com/z1000.htm


  7. #22

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ - ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

    Ευχομαι σε ολους σας, Χρονια Πολλα, Καλη Χρονια! Ναι θα ειναι πολυ δυσκολο το 2009, αλλα δεν μπορουμε να κανουμε και τιποτα εκτος του να το δουμε σαν μια δοκιμασια για ενα καλυτερο 2010 που σιγουρα θα ειναι........να'στε ολοι καλα..........
    z1000

    www.a-trade.com/z1000.htm


  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thalasinos
    Εγγραφή
    20/08/2008
    Μηνύματα
    417
    Eιδατε την πινακιδα του!!!
    Αυτες ειναι πινακιδες οχι σαν τις δικες μας, παρ΄ολο που εχουν αλαχθει με ευρωπαικες!

  9. #24
    Μεγια και απο μενα το μηχανακι δικε μου! Να σε ρωτησω, ενδειξη ταχυτητας στο κυβώτιο έχει ο πίνακας οργάνων;

  10. #25
    oxi file mou,alla yparxei sto internet

  11. #26
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    665
    Φίλε superbikes!!Καλοτάξιδος κι από μένα!!

    Άσχετη ερώτηση: Το μπρελόκ σου ειναι "remove before flight".Είσαι στην αεροπορία?

  12. #27

    Remove before flight

    Οχι δεν ειμαι στην αεροπορια, εχω μια μικρη σχεση με private/executive jets, αλλα το μπρελοκ ειναι περισσοτερο να μου θυμιζει οτι το κλειδι ειναι στο μηχανακι, γιατι το ξεχναω μερικες φορες, και επισης δεν κανει ζημια ουτε αφηνει σημαδια. Ισως κατεβασω το Ζ1000 το καλοκαιρι στην Αθηνα, πως ειναι οι αστυνομικοι με τα κρανη τωρα κατω; Εδω ουτε στην γωνια δεν σκεφτομαι να παω χωρις το κρανος, οχι οτι ειναι κακο γιατι προστατευει το κεφαλακι μου, αλλα εχει αλλη τρελα οταν δεν το φορας και ειναι πιο ευκολη η οδηγηση μεσα στην πολη....
    z1000

    www.a-trade.com/z1000.htm


  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2006
    Μηνύματα
    26
    βασικά, εσύ πες μας πως είναι η οδήγηση με μηχανή στην Καλιφόρνια, σε σχέση με εδώ...

    όσον αφορά το κράνος, εδώ οι ασυνείδητοι χωρίς κράνος είναι πολλοί και οι μπάτσοι στον κόσμο τους, αλλά τεσπα...

  14. #29
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816

    Re: Remove before flight

    Αρχικά δημιουργήθηκε από superbikes
    στην Αθηνα, πως ειναι οι αστυνομικοι με τα κρανη τωρα κατω; Εδω ουτε στην γωνια δεν σκεφτομαι να παω χωρις το κρανος, οχι οτι ειναι κακο γιατι προστατευει το κεφαλακι μου, αλλα εχει αλλη τρελα οταν δεν το φορας και ειναι πιο ευκολη η οδηγηση μεσα στην πολη....

    μπα, μην το σκέφτεσαι καθόλου : δες εδώ
    Ξέρω από βέσπα!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Προγραμμα Kawasaki Z1000
    από chilinik1 στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2004, 19:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF