Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 43

Θέμα: Αξιοπιστία Triumph Tiger

  1. #16
    Εγω θα πω οτι μην περιμενεις την αξιοπιστια του ιαπωνα.Και κατα την γνωμημου υπαρχουν ενα καρο ιαπωνικα μηχανακια που μπορεις να παρεις που ειναι πανεμορφα,γρηγορα,τα σπας δεν παθαινουν τιποτε και θαχεις το κεφαλισου ησυχο.

  2. #17
    Multistrada Μέλος Το avatar του/της Stelth
    Εγγραφή
    10/06/2004
    Μηνύματα
    291
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 346iason
    Εγω θα πω οτι μην περιμενεις την αξιοπιστια του ιαπωνα.Και κατα την γνωμημου υπαρχουν ενα καρο ιαπωνικα μηχανακια που μπορεις να παρεις που ειναι πανεμορφα,γρηγορα,τα σπας δεν παθαινουν τιποτε και θαχεις το κεφαλισου ησυχο.



    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
    Άλλωστε το Fazer που έχω παρουσίασε, όπως όλα τα Fazer, πρόβλημα στο TPS το οποίο άλλαξα δύο φορές, μέσα στην εγγύηση, και στα ρουλεμάν τα οποία επίσης άλλξα μέσα στην εγγύηση δύο φορές!! Αυτό το λέω για την αξιοπιστία των γιαπωνέζικών

    346iason δεν διαβάζεις

    Θα σε μαλώσω
    Ducatisti υπάρχουν πολλοί
    Ducatistiani ένας!!

  3. #18
    Ειχες 2 ζημιες πες 3 και ολα στην εγγυηση.Αυτα δεν ειναι τιποτε μπροστα σε στροφαλους,φλατζες και ΣΤΡΑΒΑ ΠΛΑΙΣΙΑ κτλπ.Ολοι το ξερουν ακομα και οι πετρες οτι τα ιαπωνεζικα εχουν τις λιγοτερες ζημιες και μικροτερης σημασιας.Τωρα αν γουσταρει καποιος να παρει ευρωπαικο ας παρει ζημιες ομως θα εχει και πολλες.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 346iason
    Ειχες 2 ζημιες πες 3 και ολα στην εγγυηση.Αυτα δεν ειναι τιποτε μπροστα σε στροφαλους,φλατζες και ΣΤΡΑΒΑ ΠΛΑΙΣΙΑ κτλπ.Ολοι το ξερουν ακομα και οι πετρες οτι τα ιαπωνεζικα εχουν τις λιγοτερες ζημιες και μικροτερης σημασιας.Τωρα αν γουσταρει καποιος να παρει ευρωπαικο ας παρει ζημιες ομως θα εχει και πολλες.
    Συμφωνώ απόλυτα ότι τα ιαπωνέζικα έχουν μακράν μεγαλύτερη αξιοπιστία.
    Για αυτό άλλωστε άνοιξα αυτό το θέμα, επειδή παρήγγειλα το tiger και έχω μια αγωνία
    για το τι μπορεί να μου τύχει αφού ξέρω τι ισχύει για την αξιοπιστία των ευρωπαϊκων εν γένη.
    Αν αγόραζα Honda δεν θα ρωτούσα.

    Παρόλα αυτά τα ευρωπαϊκά έχουν κάνει άλματα στο θέμα αυτό.
    KTM, BMW, Triumph ακόμα και η Ducati δεν έχουν καμία σχέση με το παρελθόν.

    Από την άλλη αυτό που ήθελα να πω αναφέροντας τις μικροζημιές που μου συνέβησαν (όχι μόνο σε εμένα αλλά σε ΌΛΑ τα Fazer) είναι ότι και με τα ιαπωνέζικα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.
    Είναι πιστεύω γνωστό ότι τα R1 του 2004 χτυπάγανε στρόφαλο!!!

    Το τελικό μου συμπέρασμα είναι ότι απλά δεν θεωρώ το ζήτημα ης αξιοπιστίας πλέον σημαντικό κριτίριο για την αγορά μηχανής, ακόμα και αν θεωρούμε ως δεδομένο ότι τα ευρωπαϊκά είναι χειρότερα σε αυτόν τον τομέα.

  5. #20
    Μια χαρά μηχανάκια είναι τα εγγλέζικα.....





























    Αν δεν σε πειράζει να πάρεις μηχανή που έχει φτιάξει το αδελφάτο των Φούστηδων με τα τάνγκα τους....

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan
    Μια χαρά μηχανάκια είναι τα εγγλέζικα.....





























    Αν δεν σε πειράζει να πάρεις μηχανή που έχει φτιάξει το αδελφάτο των Φούστηδων με τα τάνγκα τους....
    :rotflmao:




    Ναι οντως εχουν βελτωθει τα ευρωπαικα και λεω ειναι θεμα του καθενος τι προτεραιοτητες βαζει και τα γουστα που εχει.
    Αν θελεις να παρεις αυτην την μηχανη και εχεις κολησει παρτην γιατι θα την παρεις ο κοσμος να χαλασει.τωρα για τα αλλα θα δειξει το μελλον.Μπορει μετα απο 3 χρονια να γινεις κολημενος με τις ευρωπαικες μηχανες μπορει και να μην θελεις να τις ξαναδεις.:

  7. #22

    sorry!

    Αν σε επειρεασε αρνητικα ενα απο τα παραπανω post μου,ηταν πληρωs ειρωνικο τωρα σοβαρα πηρεs τη καλυτερη μοτο στη κατηγορια τηs αν την εκανεs test ride θα το διαπιστωσεs και εσυ.Ειναι ειναι και κουκλα,για το θεμα αξιοπιστιαs θα στο πω με απλα καθημερινα παραδειγματα γνωριζω δυο ατομα ο εναs εχει ενα speed triple του 2005 με το ιδιο κινητηρα με το δικο σου,του εχει πιει το αιμα και δεν εχει κανει κιχ,ασε που οταν μιλαει για αυτο γελανε και τα αυτια του εναs αλλοs εχει το προηγουμενο speed triple του 99-2000 καλα αυτοs και αν το εχει ξεσκισει ειναι και 120 κιλα και ειναι παντωτε με τη γυναικα μαζι φαντασουκαλοταξιδι,καλοστριφτη και μη χαθειs περιμενουμε πολλα post απο τιs εμπειριεs σου
    ΖΗΣΤΕ ΤΙ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΜΗ ΞΕΝΕΡΩΝΕΤΕ!

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της takis1964
    Εγγραφή
    20/07/2006
    Μηνύματα
    112
    346iason οι γνωσεις σου για τις μοτοσυκλετες ειναι ολες απο το κεφαλαρι κηφισιας
    τουτεστιν αγοραζεις μονο: transalp -varadero-tdm kai fazer
    αν διαβαζες το φορουμ θα ηξερες οτι και αρκετα ιαπωνικα βγαζουν αρκετες βλαβες!

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από takis1964
    346iason οι γνωσεις σου για τις μοτοσυκλετες ειναι ολες απο το κεφαλαρι κηφισιας
    τουτεστιν αγοραζεις μονο: transalp -varadero-tdm kai fazer
    αν διαβαζες το φορουμ θα ηξερες οτι και αρκετα ιαπωνικα βγαζουν αρκετες βλαβες!
    To afrika δεν είναι κυριλέ μηχανή για κεφαλάρι???

    Φτού ρε γαμώτο...

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από takis1964
    346iason οι γνωσεις σου για τις μοτοσυκλετες ειναι ολες απο το κεφαλαρι κηφισιας
    τουτεστιν αγοραζεις μονο: transalp -varadero-tdm kai fazer
    αν διαβαζες το φορουμ θα ηξερες οτι και αρκετα ιαπωνικα βγαζουν αρκετες βλαβες!
    Mr takis an hmoyn apo kefalari tha eixa KTM,Vstrom 1000,beverli BMW,Dukati,Triumph.Oloi oi boreio agorazoyn eyropaika.iEgw menw sthn loutsa paidi tou laou

  11. #26
    BMW R 1200 GS Adventure. Το avatar του/της felter
    Εγγραφή
    21/03/2007
    Μηνύματα
    309

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391

    Re: sorry!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gasotis
    Αν σε επειρεασε αρνητικα ενα απο τα παραπανω post μου,ηταν πληρωs ειρωνικο τωρα σοβαρα πηρεs τη καλυτερη μοτο στη κατηγορια τηs αν την εκανεs test ride θα το διαπιστωσεs και εσυ.Ειναι ειναι και κουκλα,για το θεμα αξιοπιστιαs θα στο πω με απλα καθημερινα παραδειγματα γνωριζω δυο ατομα ο εναs εχει ενα speed triple του 2005 με το ιδιο κινητηρα με το δικο σου,του εχει πιει το αιμα και δεν εχει κανει κιχ,ασε που οταν μιλαει για αυτο γελανε και τα αυτια του εναs αλλοs εχει το προηγουμενο speed triple του 99-2000 καλα αυτοs και αν το εχει ξεσκισει ειναι και 120 κιλα και ειναι παντωτε με τη γυναικα μαζι φαντασουκαλοταξιδι,καλοστριφτη και μη χαθειs περιμενουμε πολλα post απο τιs εμπειριεs σου
    Δεν με επηρέασε αρνητικά κάτι.
    Την οδήγησα την μηχανή και ό,τι και να πω είναι λίγο.
    Συνιστώ σε όλους να πάνε να την κάνουν μια βόλτα ακόμα και αν δεν ενδιαφέρονται να την πάρουν.
    Απλά δεν είχα ποτέ μου ευρωπαϊκό μηχανάκι. Οδηγώ μηχάκια από το 1993 και δικά μου και αυτά που έχει αλλάξει ο αδελφός μου, αλλά δεν έχω προσωπική εικόνα για τους ευρωπαίους.

    Το θέμα δεν το ξεκίνησα για να γίνει αντιπαράθεση μεταξύ ευρωπαϊκών και γιαπωνέζικων.
    Θεωρώ ότι αν κανείς αγαπάει την μοτοσυκλέτα γενικότερα ως τρόπο ζωής και απολαμβάνει την οδήγησή της δεν πρέπει να έχει τέτοια κολλήματα αλλά να βλέπει κάθε μοντέλο χωριστά.
    Δεν υπάρχει μηχανή που να μην βγάζει, έστω και μικρά, προβλήματα αλλά είναι δεδομένη η καλύτερη αξιοπιστία των γιαπωνέζικων, ακόμα και με την βελτώση των ευρωπαϊκων τα τελευταία χρόνια.

    Tο Tiger μου αρέσει και ταιριάζει περισσότερο από το Fazer που έχω στο στυλ μου και για αυτό και πουλάω το Fazer για τα μάτια του τίγρη!

    Ελπίζω να μην μπλέξω και θα σας κρατάω ενήμερους για την πορεία του τίγρη!
    Άντε λίγες μείνανε...

  13. #28
    File mou min akous kanenan kollimeno me tous tzoutou tous giaponezous.
    exo to tiger edo kai 3 mines kai to mixanaki einai mono tou mia katigoria.tha patheis plaka molis to odigiseis.
    ekanes mia apo tis kaliteres epiloges.
    Vevaia tha exeis provlima.....den prokeitai pote na sou kolisei kaneis sta fanaria me tdm kai varadero kai sinafi.tha eisai monos sou!!!xaxaxax
    A kai kati teleutaio.me filtro,eksatmisi kai programma to moter paei 135 ipous peripou se periptosi pou thes kai strofarei aneta mexri 11000.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της takis1964
    Εγγραφή
    20/07/2006
    Μηνύματα
    112
    Και εγω ενδιαφερομαι για το tiger αλλα τελος του χρονου ερχονται τα 2008 οποτε περιμενω!!
    καποια βελτιωση θα εχουν.δεν μπορει!!!

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/10/2006
    Μηνύματα
    11
    O τίγρης είναι φοβερή μηχανή και γενικά οι Triumph είναι αρκετά αξιόπιστες και με πολύ καλό service.Αυτά τα λέω γιατί έχω Triumph και οδηγάω.Και καλό είναι όταν ρωτάμε κάποιον να μας πει γνώμη,αυτός που θα απαντήσει να έχει τέτοια μηχανή και να ξέρει από πρώτο χέρι,όχι να έχει Ιαπωνικό και να λέει οτι θέλει γιατί απλά άκουσε τον γνωστό του φίλου του και δε συμαζεύεται.
    Μη φοβάσαι καθόλου φίλε,με το καλό να έρθει και καλοτάξιδη!!!!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF