Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 61

Θέμα: Σπασμένο κάρτερ σε Multistrada 620

  1. #16
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.662
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    Ποιος ο λόγος να περάσεις από εδώ να αφήσεις την ¨ξερή¨σου μου λες;;;;
    Όταν λέω ότι είστε με την τριχιά όρθια ...

    "Ξερή" είναι ότι όντως τα μηχανάκια (ασχέτως μάρκας) που στηρίζουν το σταντ τους πάνω στο αλουμινένιο κάρτερ, αργά ή γρήγορα θα την φάνε ??

    "Ξερή" είναι ότι πρόκειται πασιφανώς περί σχεδιαστικού λάθους (ή - ακόμη χειρότερα - περί γραψαρχιδισμού...) ??

    "Ξερή" είναι ότι όταν το κανεις αυτό σε ένα μηχανάκι που το κάρτερ του αποτελείται από 2 κομμάτια (που πάνε σετ μαζί με όλα τα εσωτερικά τσιμπράγκαλα - και η τιμή τους φέρνει εγκεφαλικό ...) είσαι τουλάχιστον ανήθικος ??

    (εκτός αν δεν πρέπει να αναφέρονται αυτά όταν πρόκειται για Ducati - αλλά τον αρχηγό της Cosa Nostra τον πιάσανε σήμερα, οπότε...) ??


    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    Αν εμένα το μηχανάκι μου είναι το χειρότερο και τυγχάνει να υπάρχουν και άλλοι με το ίδιο. Και τυγχάνει να έχουμε μια κατηγορία σε ένα φόρουμ για να τα λέμε.
    Είχα την εντύπωση ότι στο forum τα λέμε ...!!

    Αν δεν ισχύει και η κατηγορία είναι για να τα λέτε, ζητήστε από τον Hornet να δώσεις δικαιώματα προσπέλασης μόνο στους Ducatisti !!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  2. #17
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Όταν λέω ότι είστε με την τριχιά όρθια ...

    "Ξερή" είναι ότι όντως τα μηχανάκια (ασχέτως μάρκας) που στηρίζουν το σταντ τους πάνω στο αλουμινένιο κάρτερ, αργά ή γρήγορα θα την φάνε ??

    "Ξερή" είναι ότι πρόκειται πασιφανώς περί σχεδιαστικού λάθους (ή - ακόμη χειρότερα - περί γραψαρχιδισμού...) ??

    "Ξερή" είναι ότι όταν το κανεις αυτό σε ένα μηχανάκι που το κάρτερ του αποτελείται από 2 κομμάτια (που πάνε σετ μαζί με όλα τα εσωτερικά τσιμπράγκαλα - και η τιμή τους φέρνει εγκεφαλικό ...) είσαι τουλάχιστον ανήθικος ??

    (εκτός αν δεν πρέπει να αναφέρονται αυτά όταν πρόκειται για Ducati - αλλά τον αρχηγό της Cosa Nostra τον πιάσανε σήμερα, οπότε...) ??

    Στο ξαναγράφω γιατί μάλλον δεν το εξηγώ σωστά...

    Αν το δικό μου χαλάει και έχει κατασκευαστικό λάθος, εσένα τι σε νοιάζει και έρχεσαι και μου το τρίβεις στα μούτρα αφού έχεις επιλέξει άλλο;;;






    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan

    Είχα την εντύπωση ότι στο forum τα λέμε ...!!

    Αν δεν ισχύει και η κατηγορία είναι για να τα λέτε, ζητήστε από τον Hornet να δώσεις δικαιώματα προσπέλασης μόνο στους Ducatisti !!
    Την ίδια εντύπωση έχω και εγώ. Αλλά αν πάω στην σελίδα των gixxer και αρχίσω να γράφω για ανακλήσεις , θα τα λέΤ ε..


  3. #18
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.662
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    Αν το δικό μου χαλάει και έχει κατασκευαστικό λάθος, εσένα τι σε νοιάζει και έρχεσαι και μου το τρίβεις στα μούτρα αφού έχεις επιλέξει άλλο;;;
    Με ποιος γιατρούς είναι συμβεβλημένο το ασφαλιστικό σου ταμείο, λεβέντη μου ???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    Αλλά αν πάω στην σελίδα των gixxer και αρχίσω να γράφω για ανακλήσεις , θα τα λέΤ ε..
    βλ. παραπάνω ...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #19
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Με ποιος γιατρούς είναι συμβεβλημένο το ασφαλιστικό σου ταμείο, λεβέντη μου ???
    Τι αν έχουμε το ίδιο θα μου προτείνεις κανέναν καλό;;;...

    Κατάλαβα....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    βλ. παραπάνω ...
    Ουτέ να δω είναι ούτε να γράφω...


  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της maniak.
    Εγγραφή
    26/05/2006
    Μηνύματα
    126
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    [B]Στο ξαναγράφω γιατί μάλλον δεν το εξηγώ σωστά...

    Αν το δικό μου χαλάει και έχει κατασκευαστικό λάθος, εσένα τι σε νοιάζει και έρχεσαι και μου το τρίβεις στα μούτρα αφού έχεις επιλέξει άλλο;;;








    ρε εχει ψωμι εδω μεσα








  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της maniak.
    Εγγραφή
    26/05/2006
    Μηνύματα
    126
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    Μακάρι να το καταλαβαίνατε αγαπητέ...
    Ίσως να είμαστε, όντως περίεργοι, ιδιαίτεροι και μη κοινωνικοί(αναφέρομαι σ'εμένα), όταν κάποιος περνάει απο την σελίδα για να μας υπενθυμίσει, οτι και καλά πάλι μπ@υρδέλο πήρατε(και όχι δεν είναι κομπλεξικός , γιατί εγώ κάθε μέρα το κάνω...). Να με συμπαθάτε που απάντησα και αντέδρασα όταν ήρθατε στο σπίτι μου να μου το πείτε οτι είναι ντάμι(εγώ φταίω που είμαι ανοιχτός και σας κάλεσα...) και να ευχαριστήσω, τον "αδελφό" που με καλή, αναμφισβήτητα , διάθεση, μας επισήμανε, χωρίς να έχει Ducati, εμάς που έχουμε, να τις αποφεύγουμε...





    :a14:


    τελικα μην πως ειναι ΙΤΑΛΣΠΑΝ

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    Αν το δικό μου χαλάει και έχει κατασκευαστικό λάθος, εσένα τι σε νοιάζει και έρχεσαι και μου το τρίβεις στα μούτρα αφού έχεις επιλέξει άλλο;;;
    Ρε dessert τι είναι αυτά που λες?

    Δεν θες να ακούς τα "κακώς κείμενα" της Ducati (εν προκειμένου), αν προέρχονται από μη κάτοχο Ducati??
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #23
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Ρε dessert τι είναι αυτά που λες?

    Δεν θες να ακούς τα "κακώς κείμενα" της Ducati (εν προκειμένου), αν προέρχονται από μη κάτοχο Ducati??
    Τα ακούω. Δηλαδή τα διαβάζω, αλλά εσύ το βλέπεις normal που την ίδια συνήθεια δεν την έχουν Ducatisti;; Άν δηλαδή πάω και ποστάρω κάτι ανάλογο σε άλλη σελίδα, δεν θα δω τίποτα;;

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    Τ Άν δηλαδή πάω και ποστάρω κάτι ανάλογο σε άλλη σελίδα, δεν θα δω τίποτα;;
    Πιθανόν να δεις. Το θέμα είναι αν αυτός που θα σου την πει για κάτι αδιαμφισβήτητο, είναι λογικό να στην πει.
    Θα προτιμούσες να ακούσεις μια λανθασμένη παπαριά στο πρόβλημα του φίλου από κάποιον ducatista, παρά μια σωστή απάντηση (και κρίση) από κάποιον που δεν έχει ducati αν κατάλαβα καλά.
    Εκτός και θεωρείς οτι oldman και ο sapilas είναι άσχετοι από Ducati και ότι λένε το λένε από εμπάθεια.
    Ξέρω ΄γω..... Αστειο μου φαίνεται
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #25
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Πιθανόν να δεις. Το θέμα είναι αν αυτός που θα σου την πει για κάτι αδιαμφισβήτητο, είναι λογικό να στην πει.
    Θα προτιμούσες να ακούσεις μια λανθασμένη παπαριά στο πρόβλημα του φίλου από κάποιον ducatista, παρά μια σωστή απάντηση (και κρίση) από κάποιον που δεν έχει ducati αν κατάλαβα καλά.
    Εκτός και θεωρείς οτι oldman και ο sapilas είναι άσχετοι από Ducati και ότι λένε το λένε από εμπάθεια.
    Ξέρω ΄γω..... Αστειο μου φαίνεται
    Η όλη κίνηση με ξενίζει και την βλέπω χειρότερα και απο αστείο. Δεν θεωρώ τίποτα για κανέναν...

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    Στο ξαναγράφω γιατί μάλλον δεν το εξηγώ σωστά...

    Αν το δικό μου χαλάει και έχει κατασκευαστικό λάθος, εσένα τι σε νοιάζει και έρχεσαι και μου το τρίβεις στα μούτρα αφού έχεις επιλέξει άλλο;;;
    Προφανώς τότε, θεωρείς πως ο gixxerpap έπρεπε να βγάλει τον σκασμό. Σωστά;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #27
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Προφανώς τότε, θεωρείς πως ο gixxerpap έπρεπε να βγάλει τον σκασμό. Σωστά;
    Βύρωνα δεν νομίζω να είναι το κείμενο του Γιώργου ίδιο με το παραπάνω και ούτε το βλέπω στην κατηγορία Fazer. Τες πά πίστεψε και γράψε ο.τι θές...


  13. #28
    Τελικά απ' ότι κατάλαβα το πρόβλημα δεν ειναι το κατασκευαστικό λάθος της ducati στο συγκεκριμένο ζήτημα αλλά το οτι μη κάτοχοι ducati τόλμησαν και το ανέφεραν

    Μάλιστα....

    (πως το λένε αυτό το πουλί να δεις... )
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Τελικά απ' ότι κατάλαβα το πρόβλημα δεν ειναι το κατασκευαστικό λάθος της ducati στο συγκεκριμένο ζήτημα αλλά το οτι μη κάτοχοι ducati τόλμησαν και το ανέφεραν

    Μάλιστα....

    (πως το λένε αυτό το πουλί να δεις... )
    To avatar σου είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    To avatar σου είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια!!! Σπασμενο καρτερ σε Fz6!!!
    από memo74 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2009, 10:40
  2. Βοηθεια!!!!! Σπασμενο Καρτερ σε Fz6!!
    από memo74 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 16:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF