Σελίδα 2 από 12 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 180

Θέμα: Ποδηλατικό μποτιλιάρισμα

  1. #16
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    μάλιστα.....πέτυχα και γω την εν λόγω πορεία αλλά κάτι τέτοιο δεν έπεσε στην αντιληψή μου.Τις παναγίες και τους χριστούς τις άκουγες?εγώ ημούν.Γ@ΜΩ ΤΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΟΠΟΤΕ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ.
    +οσα !!!!!!!!!!!!!!!!
    αντε να πουμε γιατι το εχουν γαμησει οι ψευτοεπαναστατες-ψευτοιδεολογοι
    κλοτσιες θελουν που κλεινουν δρομους με το ετσι θελω!!!!
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  2. #17
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Kι εγώ ρε μάγκες που τις Παρασκευές έχω ξυπνήσει απ' το πρωι και φεύγω απ'την Βάρη στις 00.30 τη νύχτα να επιστρέψω Πειραιά, κομμάτια απ'τη δουλειά και βλέπω στην παραλιακή στο ύψος της Βούλας περιπολικά και μπροστά ποδηλατοπορεία 1-2 χιλιομέτρων... η οποία θα πήγαινε ως τον Πειραιά έτσι.. ΤΙ ΦΤΑΙΩ;;

    Πρέπει να φάω άλλες 2 ώρες ταλαιπωρία ή να πάω στον Πειραιά κάνοντας τον γύρο της Αθήνας, μόνο και μόνο επειδή θέλουν οι ποδηλάτες να πάρουν το αέρα τους;;

    Ας σεβαστούν και την κούραση των ανθρώπων λίγο.. (και να μην προκαλούν επίσης)

    Και να μην ξεχάσω οτι δεν υπάρχει φανάρι κόκκινο που να μην περνάνε ακόμα κι όταν είναι λιγότεροι.. (δεν τους πιάνει ο ΚΟΚ τους ποδηλάτες;

    Φιλικά πάντα.
    Πατέρας πια..

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panoskl
    Εγγραφή
    06/04/2008
    Μηνύματα
    245
    Την άποψή μου για το θέμα την είχα πει και παλαιότερα εδώ...

    http://www.moto.gr/forums/showthread...hlight=freeday

    Μου θυμίζει το φεμινιστικό κίνημα του 80 και 90. Από την καλή πρόθεση, φτάσαμε στην υπερβολή με υπερ-προστατευτισμό της "μειοψηφίας" που κάθε άλλο από ισότητα είναι.

    Οι ποδηλάτες καλά θα κάνουν να διδάσκουν αγωγή στην καθημερινή τους ζωή και να "επιβάλλουν" με το καλό τους ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ παράδειγμα την χρήση του ποδηλάτου.

    Έτσι θα μάθει ο κόσμος να γουστάρει το ποδήλατο. Όχι με τέτοια κραγμένα σκηνικά...

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Αν έστω και ένας άνθρωπος ένιωθε πως θέλει να κλείσει έναν δρόμο γιατί αδικείται ή νιώθει αγανάκτηση ή τέλος πάντων για κάποιο πολιτικό/ κοινωνικό γεγονός που πιστεύει ότι έτσι θα εκφράσει διαμαρτυρία τότε δε θα είχα κανένα πρόβλημα να περιμένω με τις ώρες από πίσω χωρίς να βγάλω τσιμουδιά. Το να μου κλείνουν το δρόμο γιατί έτσι τους καύλωσε και μάλιστα προσβάλλοντας την αισθητική μου οι χίπηδες με τα ποδηλατάκια τους τις σφυρίχτρες και τους φακούς τους απλά και μόνο για να κάνουν το κομμάτι τους και να δείξουν τον εναλλακτισμό τους ε να πάνε στα κομμάτια!!!

    ps1: μη μου πει κανείς πως διαδηλώνουν για κάτι γιατί θα τον βρίσω, αν διαδηλώνεις. ΔΙΑΔΗΛΩΝΕΙΣ, έχεις οργή και πάθος, είσαι έτοιμος να συγκρουστείς και να υποστηρίξεις το δίκιο σου και δε πας με σορτσάκι και σφυρίχτρα να κάνεις τη βολτούλα σου και να χτυπήσεις κάνα γκομενάκι.

    ps2: αν θέλουν ποδήλατα να απαιτήσουν από το δήμαρχο να τους κάνει ποδηλατοδρόμους και να κινούνται ΜΟΝΟ πάνω σε αυτούς και όχι να σφάζουν τα κόκκινα στην παραλλιακή το ένα μετά το άλλο.

    ps3: Μη μου λες για οικολογία ποδηλάτη όταν πας και τσιμπάς ποδηλατούμπα που κάνει όσο 8 μηνιάτικα και φοράς από πάνω μέχρι κάτω ρουχαλάκια που κοστίζουν όσο μια μεταγραφή της β κατηγορίας ποδοσφαίρου γιατί μόνο προκλητικός γίνεσαι.

    ps4: Έχει χρόνια να με κλείσουν αλλά την επόμενη φορά θα βγω μπροστά τους με κάποιο τρόπο και θα κάνω τον Remi Gaillard στο snail διαμαρτυρόμενος για τον υψηλό βαθμό θερμίδων που καταναλώνουν οι ποδηλάτες με αποτέλεσμα τον μεγαλύτερο αριθμό σε σφαγιασθέντα ζώα και την αύξηση των τιμών αερίων του θερμοκηπίου από την εκτροφή βοοειδών και τις χαμηλές ταχύτητες άλλων οχημάτων. Ή έχει κάποιος στην τελική οικολογική συνείδηση και πράττει οικολογικά παντού και πάντα ή είναι δήθεν. (αυτό πάει και σε κάτι μηχανάτους και jeepάτους που παίρνουν τα βουνά τρέχοντας λες και τους έχουν χώσει νέφτι ξεχερσώνοντας τα πάντα και διαταράσσοντας τη ζωή σε ότι έχει αυτιά... οικολογικά πάντα...

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Αν έστω και ένας άνθρωπος ένιωθε πως θέλει να κλείσει έναν δρόμο γιατί αδικείται ή νιώθει αγανάκτηση ή τέλος πάντων για κάποιο πολιτικό/ κοινωνικό γεγονός που πιστεύει ότι έτσι θα εκφράσει διαμαρτυρία τότε δε θα είχα κανένα πρόβλημα να περιμένω με τις ώρες από πίσω χωρίς να βγάλω τσιμουδιά. Το να μου κλείνουν το δρόμο γιατί έτσι τους καύλωσε και μάλιστα προσβάλλοντας την αισθητική μου οι χίπηδες με τα ποδηλατάκια τους τις σφυρίχτρες και τους φακούς τους απλά και μόνο για να κάνουν το κομμάτι τους και να δείξουν τον εναλλακτισμό τους ε να πάνε στα κομμάτια!!!

    ps1: μη μου πει κανείς πως διαδηλώνουν για κάτι γιατί θα τον βρίσω, αν διαδηλώνεις. ΔΙΑΔΗΛΩΝΕΙΣ, έχεις οργή και πάθος, είσαι έτοιμος να συγκρουστείς και να υποστηρίξεις το δίκιο σου και δε πας με σορτσάκι και σφυρίχτρα να κάνεις τη βολτούλα σου και να χτυπήσεις κάνα γκομενάκι.

    ps2: αν θέλουν ποδήλατα να απαιτήσουν από το δήμαρχο να τους κάνει ποδηλατοδρόμους και να κινούνται ΜΟΝΟ πάνω σε αυτούς και όχι να σφάζουν τα κόκκινα στην παραλλιακή το ένα μετά το άλλο.

    ps3: Μη μου λες για οικολογία ποδηλάτη όταν πας και τσιμπάς ποδηλατούμπα που κάνει όσο 8 μηνιάτικα και φοράς από πάνω μέχρι κάτω ρουχαλάκια που κοστίζουν όσο μια μεταγραφή της β κατηγορίας ποδοσφαίρου γιατί μόνο προκλητικός γίνεσαι.

    ps4: Έχει χρόνια να με κλείσουν αλλά την επόμενη φορά θα βγω μπροστά τους με κάποιο τρόπο και θα κάνω τον Remi Gaillard στο snail διαμαρτυρόμενος για τον υψηλό βαθμό θερμίδων που καταναλώνουν οι ποδηλάτες με αποτέλεσμα τον μεγαλύτερο αριθμό σε σφαγιασθέντα ζώα και την αύξηση των τιμών αερίων του θερμοκηπίου από την εκτροφή βοοειδών και τις χαμηλές ταχύτητες άλλων οχημάτων. Ή έχει κάποιος στην τελική οικολογική συνείδηση και πράττει οικολογικά παντού και πάντα ή είναι δήθεν. (αυτό πάει και σε κάτι μηχανάτους και jeepάτους που παίρνουν τα βουνά τρέχοντας λες και τους έχουν χώσει νέφτι ξεχερσώνοντας τα πάντα και διαταράσσοντας τη ζωή σε ότι έχει αυτιά... οικολογικά πάντα...
    +1000

  6. #21
    Νέο μέλος Το avatar του/της Anetheron
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    έχω κανονίσει καφέ με τον χορχόδειλο Blitzer εντός ολίγου
    Παει και για καφε ο ακατανομαστος?

  7. #22
    ο επομενοσ ποδηλατησ που θα του ερθει να αλλαξει λωριδα και απλα θα βγαλει ενα χερι και 8α το κοψει τερμα το τιμονι αναγκαζοντασ να πλακωθω στα φρενα με το αμαξι ενω εχω το παιδι μεσα θα τον θαψω
    (ημουν στην λ.κυμησ με το αμαξι πηγαινα με το πολυ 70 σε σχεδον αδειο δρομο μπροστα μαλακες με ποδηλατα καμια 10ρια εχουν πιασει ολο το δρομο μαζευοντε αριστερα ,
    οποτε λεω οκ,
    κοβω λιγο και θα περασω απο δεξια 3 λωριδες δρομο εχω ,
    μια μαλακισμενη με ποδηλατο που κοιματε ορθια παει τερμα δεξια, η ομαδα της ειναι τερμα αριστερα υπενθιμιζω
    ενω φτανω κοντα τησ εχω κοψει κι αλλο να πηγαινω 40 το πολυ τα ποδηλατα να πηγαινουν με 15-20 τισ ερχετε να το κοψει τερμα αριστερα για να παει στην ομαδασ τησ
    και απλα βγαζει χερι με κλειστη παλαμη σαν να μου λεει σταματα ενω ειμαι διπλα τησ και το κοβει πανω μου φρενερω λιγο δυνατα για να μην την πατησω αν το εσκαγε πανω μου ποιοσ θα εφταιγε/?????
    αν ενασ ποδηλατησ χασει τον ελενχο και πεσει πανω στο αμαξι μου ή΄στην μηχανη μου και κανει ζημια πως θα βρω το δικιο μου και θα παρω τα λεφτα για την επισκευη

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    [...]Το να μου κλείνουν το δρόμο γιατί έτσι τους καύλωσε και μάλιστα προσβάλλοντας την αισθητική μου οι χίπηδες με τα ποδηλατάκια τους τις σφυρίχτρες και τους φακούς τους απλά και μόνο για να κάνουν το κομμάτι τους και να δείξουν τον εναλλακτισμό τους ε να πάνε στα κομμάτια!!! [...]
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    [...]αν ενασ ποδηλατησ χασει τον ελενχο και πεσει πανω στο αμαξι μου ή΄στην μηχανη μου και κανει ζημια πως θα βρω το δικιο μου και θα παρω τα λεφτα για την επισκευη

    Για να κρατάμε μερικά γραφόμενα, να ξερουμε με τι ανθρωπους οδηγούμε στους ίδιους δρόμους.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Για να κρατάμε μερικά γραφόμενα, να ξερουμε με τι ανθρωπους οδηγούμε στους ίδιους δρόμους.

    οταν θα σκασει ο ποδηλατησ πανω στο καινουργιο σου αμαξι που το εχεισ πληρωσει 36000 ευρω παιξτο ανετος και πες του δε πειραζει αγορι μου καλα εκανεσ την πορτα χαλια για να μην μου το ματιαζουν

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    οταν θα σκασει ο ποδηλατησ πανω στο καινουργιο σου αμαξι που το εχεισ πληρωσει 36000 ευρω παιξτο ανετος και πες του δε πειραζει αγορι μου καλα εκανεσ την πορτα χαλια για να μην μου το ματιαζουν
    36,000 ευρω για αμαξι?

    Και σου φταίει ο ποδηλάτης μετα?

    Ρε τι διαβαζουμε...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    36,000 ευρω για αμαξι?

    Και σου φταίει ο ποδηλάτης μετα?

    Ρε τι διαβαζουμε...

    αστειακια ξερω και εγω να λεω απαντηση δε μου εδωσες

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    αστειακια ξερω και εγω να λεω απαντηση δε μου εδωσες
    Τι απαντηση να δωσω ρε παληκαρε? Ασε με απλα να σας διαβαζω και να γελάω. Να χαιρεσαι το αμαξι σου
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  13. #28
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    πριν αρχίσω να απαντάω ξεχωριστά σε όσους άναψα φωτιές.......να ρωτήσω αρχικά κάτι?

    σας είναι τόσο δύσκολο να γράψετε κόσμια χωρίς βρισιές και χαρακτηρισμούς?

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    πριν αρχίσω να απαντάω ξεχωριστά σε όσους άναψα φωτιές.......να ρωτήσω αρχικά κάτι?

    σας είναι τόσο δύσκολο να γράψετε κόσμια χωρίς βρισιές και χαρακτηρισμούς?
    Ξέρεις τι ειναι να πηζεις στην κινηση με αμαξι 36,000 ευρω και να σε περνανε τα ποδήλατα;
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Ξέρεις τι ειναι να πηζεις στην κινηση με αμαξι 36,000 ευρω και να σε περνανε τα ποδήλατα;

    δεν εχει σημασια ποσο εχει ενα αμαξι ο καθενασ οσα θελει δινει
    δε νομιζω ομως εγω να σε ειρωνευτικα

Σελίδα 2 από 12 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. μποτιλιάρισμα...
    από POLICE6 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2012, 12:22
  2. βρέθηκε η λύση για το μποτιλιάρισμα
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2009, 22:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF