Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 42

Θέμα: Περι Sv 650 ο λογος

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Υποθέτω πως αυτά που λες είναι παράλληλα ένας γενικός κανόνας καλής συμπεριφοράς για SV, TL, DL, ανεξαρτήτως κυβισμού, σωστά;
    Ολα τα μοτερ αυτα ειναι αλεξισφαιρα σε σκληρη χρηση.
    Εγω μιλαω για κακη χρηση (δυνατα και συνεχη κατεβασματα κατω απο αντιξοες συνθηκες και ξερογκαζιες ειδικα οταν ειναι κρυα) ,οπου τα 650 συνηθως ειναι πιο επιρρεπη σε ζημια.
    Κυριως του πισω κυλινδρου μιας και οι ζημιες στα V2 ειναι συνηθως στον πισω κυλινδρο που ποτε δεν ψυχεται τοσο αποτελεσματικα οσο ο μπροστα.

    Σαν μοτερ δεν παρουσιαζουν προβληματα αξιοπιστιας.
    Απλα αν ερθει ποτε η ωρα ΜΠΑΜ και κατω ετσι απλα.
    3 χρονια διαβαζω ανελλιπως ξενα φορουμ κυριως για SV.
    Δεν θυμαμαι να εχει αναφερθει θεμα αξιοπιστιας απο το εργαστασιο αν και εχουν γινει νυξεις
    για καποιες πολυ συγκεκριμενες και περιορισμενες σε αριθμο παρτιδες οπου τοποθετηθηκαν 2ης διαλογης ρουλεμαν στροφαλου.
    Το προβλημα λυθηκε με αργανωμενες κινησεις απο μεγαλο αριθμο ιδικτητων και ο Ιαπωνας προεβη
    σε δωρεαν αντικατασταση.
    Κατα τα αλλα κατι σαχλαμαριτσες που εχουν αναφερθει για κολλαρα καδενες κτλ εχουν λυθει εδω και χρονια μεσα στην εγγυηση και δεν ξαναεμφανιστηκαν σε μοντελα μετα τα Κ4.


    Υ.Γ
    Οποιος διαφωνει ας μου υποδειξει τις πηγες του γιατι βαρεθηκα ο καθε μαλακας εδω μεσα να
    με κοιταει σαν τον φτωχο συγγενη του Ιαπωνα.

    Υ.Γ 2 Περαν του προβληματος του τροπεα που δεν γνωριζουμε ακομα γιατι και πως ο SF ξερει για αλλα ενα 650 πρωτης γενιας που εκανε μια τρυπα να στα καρτερ του.Πορισμα δεν ακουσα ποτε αλλα μαλλον ο ιδιοκτητης του ηταν κομματακι σιδεροφαγος.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
    Εαν μου ελεγε καποιος και που ειναι αυτο το περιφημο καφε τι ωραια που θα ητουνε
    Εαν και οντως εχει τρομαξει λιγο το ματι μου απ το bandit δεν απορριπτω τη μαμα suzuka...η λαθος χρηση ομως του εν λογω sv ταιριαζει επικινδυνα με τις συνηθειες μου...
    Αντε αυριο οποιος ειναι στο δελεαρ με sv να φοραει ενα λουλουδι (κακτο ας πουμε) μην ενοχλω τους παντες εκει μεσα

    Σι γιου δερ...
    Το μοτο συναντιεται καθε μα καθε Δευτερα στο www.delearcafe.gr μετα τις 8 το βραδυ ασχετα αν θα μπει ποστ η οχι στις Συναντησεις.
    Λογικα θα ειναι ο τροπεας μιας και εγω δεν θα μπορω αυτη την Δευτερα.
    θα σου πει ο ιδιος οταν το διαβασει.

    Τωρα...
    Αν οι συνηθειες σου ειναι να γαμας την μανα και τον πατερα καθε μηχανης που αγοραζεις, τοτε οποια
    και να σου προτεινω την ιδια μοιρα θα εχει.

    Παρε τετρακυλινδρο.
    Τουλαχιστον οταν θα σου σπασει δεν θα κατηγορησει κανενας το μηχανακι σου.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  3. #18
    Εκνευριστικο μελος Το avatar του/της Band(age)it
    Εγγραφή
    09/01/2007
    Μηνύματα
    312
    Μη γινεσαι επιθετικος αρχηγε...νεος ειμαι στο χωρο και παραθετω τα οσα ακουω απο παλαιοτερους..δεν εχω ουτε χρημα αλλα ουτε και προθεση να γαμαω οτι μηχανη πιανω στα χερια μ...

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
    Μη γινεσαι επιθετικος αρχηγε...νεος ειμαι στο χωρο και παραθετω τα οσα ακουω απο παλαιοτερους..δεν εχω ουτε χρημα αλλα ουτε και προθεση να γαμαω οτι μηχανη πιανω στα χερια μ...
    Επιθετικος;
    Ποιος γινεται επιθετικος;
    Ρε με εχετε παρεξηγησει μου φαινεται:rotflmao:
    Αν ηθελα να γινω επιθετικος δεν θα εγραφα μια ωρα κατεβατα, θα σου ελεγα "τραβα παρε το Χορνετ" οπως εχω πει και σε αλλους, να ησυχασεις και εσυ, και οι φιλοι σου, και εμεις
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  5. #20
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
    Μη γινεσαι επιθετικος αρχηγε...νεος ειμαι στο χωρο και παραθετω τα οσα ακουω απο παλαιοτερους..δεν εχω ουτε χρημα αλλα ουτε και προθεση να γαμαω οτι μηχανη πιανω στα χερια μ...
    παει 4μηνο χωρις την αγαπημενη του....δειξε κατανοηση και...αν εχεις και κατι ψιλα στην τσεπη φερτα στο δελεαρ να κανουμε τηλεμαραθωνιο για τον κορμοσταλακτο αεροπορδο μας...... :rotflmao:

    αυτα που ακους για τα sv απο ''καποιους'' (που ποτε δεν ειχαν -εχουν sv) κατα 99% ειναι υπερβολες και κατα 1% ανυποστατες ανακριβιες....

    μια χαρα μηχανακι ειναι το sv, το μονο προβλημα που εχει ειναι η μεταπωληση την οποια περιτεχνα αφησε ασχολιαστη ο gcrook
    στην ελλαδα των αναβατων παγκοσμιου και ακρως εξιδικευμενων αγωνιζομενων αν δεν εχεις Ι4 με 14579862141,25 αλογατα στις 145489796548562154 σαλ , εχεις μπουρδελο μηχανακι οποτε και αντιεμπορικο.... οποτε ναι η μετπωληση αν ποτε θελησεις να το πουλήσεις θα ειναι θεμα...αλλα.....


    υγ. ελα δελεαρ να γνωριστουμε, να σε κανουμε και μια πληση εγκεφαλου και 2 κλυσματα να σου πω εγω που συγκρινεις το sv με το hornet....
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  6. #21
    Εκνευριστικο μελος Το avatar του/της Band(age)it
    Εγγραφή
    09/01/2007
    Μηνύματα
    312
    Ψηθηκα
    Και τι θα κανω για να σας βρω μπρε?θα κουναω τις μηχανες σας να βαραει ο συναγερμος?

  7. #22
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Δεν εχουν συναγερμο....


    .

    .
    .

    .

    .

    .
    .
    .


    .
    .
    .
    ποιος θα κατσει να τις κλεψει; :rotflmao: :rotflmao:

  8. #23
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Band(age)it αν βρεις μηχανες για να κουνησεις εμενα να με χεσεις

    Ολοι κλειδωμενα σπιτι τους τα εχουν τα SVια.

    Αν ερθω εγω θα δεις ενα μπλε γυμνο παντως ( μαλλον λεω να περασω σημερα)
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  9. #24
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
    Ψηθηκα
    Και τι θα κανω για να σας βρω μπρε?θα κουναω τις μηχανες σας να βαραει ο συναγερμος?
    κοιτα θα ερθεις θα συστηθεις θα ρωτησεις ποιοι ειναι οι τυποι με τα κακασχημα, αναξιοπιστα μπουρδελομηχανακια και θα σου δειξουν...ή εμας (ε μαλλον 1-2 θα ειμαστε) ή τπτ ΚΤΜαδες....
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
    Αντε αυριο οποιος ειναι στο δελεαρ με sv να φοραει ενα λουλουδι (κακτο ας πουμε) μην ενοχλω τους παντες εκει μεσα

    Σι γιου δερ...
    Μην ανησυχεις! Θα τους καταλαβεις γιατι θα ειναι μεσα στα λαδια και θα εχουν μπουζοκλειδα κ αλλεν στην κωλοτσεπη!
    Νίκος
    Open Horizons

  11. #26
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Πλακα πλακα εγω συνεχεια με ενα κατσαβιδι κυκλοφορω πανω μου τελευταια, αλλα ειναι για την ρυθμιση της αναρτησης, δε θελω κακεντρεχειες!

  12. #27
    Εκνευριστικο μελος Το avatar του/της Band(age)it
    Εγγραφή
    09/01/2007
    Μηνύματα
    312
    Εισαστε το κατι αλλο...παρηγορια στον αρρωστο ρε πστ μου
    Καλα εγω θα κουνησω οτι βρω εκει και βλεπουμε...

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
    Καλα εγω θα κουνησω οτι βρω εκει και βλεπουμε...
    Kαλα.... Και αν λειπει ο Κρουκης θα ειναι σιγουρα το εταιρο γλυκο αγορι των SV, ο divΜιτσος (aka Λολα-που-τα-ξυνω-ολα)!!!
    Νίκος
    Open Horizons

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από div400


    μια χαρα μηχανακι ειναι το sv, το μονο προβλημα που εχει ειναι η μεταπωληση την οποια περιτεχνα αφησε ασχολιαστη ο gcrook
    Α ναι σορι ρε Μητσε αλλα η αθλια μεταπωλητικη αξια τους ειναι τοσο δεδομενη που νομιζα οτι δεν θα ειχε καν νοημα να την αναφερω.
    Παντως τα περισσοτερα μηχανακια βρισκονται στα ιδια επιπεδα πανω-κατω οσον αφορα την μεταπωλητικη τους αξια.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  15. #30
    epi8etike gkrookh??? mhpws 8eleis na neuriasei o proedras kai na se dioksei apo ton sylogo mas? eeeeeeeee????????????:o

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Sv 650s Meeting Thessaloniki.Τι λέτε?!
    από Multijohn στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2005, 09:48
  2. Suzuki SV-650S
    από m1ke στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2005, 23:27
  3. Fz6 Fazer η Suzuki sv 650s?????
    από KostasXios στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 16:35
  4. Βαλτε SV 650-100,TL R-S 1000 ection
    από gcrook στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2005, 14:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF