Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 47

Θέμα: ΒΡΗΚΑ Sv1000s ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ ΛΟΙΠΟΝ.....

  1. #16
    I ride my dreambike Το avatar του/της Locksmith
    Εγγραφή
    30/01/2008
    Μηνύματα
    414
    Εδώ είχε ένα σκούρο μπλε SV1000S με Yoshimura... Αλλά δε μπορώ να το βρω στις αγγελίες.
    My SV1OOOS...

    SVοεκλογές 2009 - If you SVote for me, I will make your wildest dreams come true! Vote for Pedro

    >> Πωλείται άριστο YAMAHA Tenere XTZ 660 '91

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    18
    Locksmith έχεις δίκιο για την περίοδο αυγούστου και μετά. Απλώς σε 2κύλινδο 1000 στην κατηγορία του sv, δεν υπάρχει κάτι εναλλακτικό. Με την πάροδο του χρ'ονου τα sv θα γερνάνε(και προφανώς θα φθηναίνουν), αλλά ούτε θα πληθ'υνουν ούτε θα ανανεωθούν. Το μηχανάκι έχει πεθάνει απο το 2006 για την suzuki(μαζί με τους ιδιοκτήτες πολλών νέων sv όταν ξεφτύλισε την τιμή του).

  3. #18
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Locksmith
    Εδώ είχε ένα σκούρο μπλε SV1000S με Yoshimura... Αλλά δε μπορώ να το βρω στις αγγελίες.
    Θα το βρεις στην υπογραφη μου

    Κοιτα, θεωρω τα 6500 τσιμπημενα αλλα απο την αλλη πουλαω κι εγω το δικο μου οποτε δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικος... Παντως καθε μηχανη ειναι μοναδικη, σταθμισε την κατασταση, τα χλμ, τα επερχομενα σερβις, τα αξεσουαρ και το ποση εμπιστοσυνη εχεις στον αγοραστη για το αν την εχει σκισει ή οχι και οτι παρεις καλοστριφτο

  4. #19
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Δεν εχεις και αδικο εδω που τα λεμε.
    Καλυτερα να παρει κανα τραιουμπφθφ τουμπανο τρικιλυνδρο και να ανοιγει θρεντ στο μοτο για την αυτονομια του χρησιμοποιωντας οσο γκαζι χρησιμοποιει...και ενα παπι...εξαβολτο.
    είναι προτιμότερο κανείς να ανοίγει θρεντ για μέση κατανάλωση (κ όχι αυτονομία)...

    αλλά με αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι..

  5. #20
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    ......και ενα παπι...εξαβολτο.

    honda?
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #21
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αν σκεφτεις οτι σ' αυτα τα λεφτα παιρνεις TDM του 05, Fazer 1000 του 04, ισως και Hornet 900 η τιμη ειναι υπερβολικη. Επιπλεον, πολυ λιγες μηχανες και με πολυ συγκεκριμενο τροπο αν πεσουν γδερνουν τελικο και ψυγειο. Με λιγα λογια ψαξτο καλυτερα.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  7. #22
    γιατι ειναι υπερβολικη η τιμη του sv σε σχεση με μηχανακια (εκτος απο το tdm που δε θα πρεπε καν να το αναφερεις σε καποιον που παει να αγορασει sv) τα οποία ειναι οι τοτε ανταγωνιστες του sv1000 ?
    ολα οσα είπες οταν κυκλοφορούσαν καναν 10 με 11 χιλιαρικα οπως και το sv .γιατι τα υπολοιπα να ειναι πιο ακριβα?

    Εντάξει η suzuki μαμιεται ετσι που σκοτωνει τα μοντελα που σταματαει, αλλα εγω ξέρω οτι τα 6500 δεν είναι πολλα για αυτο που θα αγορασεις απο αποψη αποδοσης... απλά επειδη δεν επιασε στο ελλαδα με τις οδηγαρες των 180+ ΦΟΡΑΔΩΝ το μοντελλο και φευγει δυσκολα με αποτελεσμα μετα το ξεπουλημα των τελευταιων οι τιμες να εχουν πεσει ακομα πιο πολύ.
    ΓΕΝΙΚΑ οι τιμες στα μεταχειρησμένα πεφτουν ανεξαρτητως οχηματος (καιρος ηταν).

    κοινως η μηχανη για μενα τα αξιζει τα 6500 αλλα μπορεις να τη βρεις και με 6000 και για αυτο γινεται ο ντορος. και μη ξεχναμε οτι παιζει και ο παραγων του μεταχειρισμενου (κατασταση) στις διακιμανσεις των τιμων.

    btw η honda σταματαει το firestrorm και το δινουν στο σαρακάκη 9900. σε περιπτωση που ηθελες καινουριο δυκιλινδρο αλλα δε παιζει αφου σουβου θες :smilea:
    If you can't accept the criticism for your acts... DON'T DO THEM!!!

    Πωλούνται εξατμίσεις yoshimura rs-3 για SV1000

    Πωλείται undertail Hotbodies SBK για SV1000 03 (ασημί)
    Πωλείται φτερο targa rear hugger για SV1000 03 (ασημί)

  8. #23
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Τον ειπες μονο σου το λογο. Η suzuki εχει μια ταση να βαζει τρικλοποδιες στον εαυτο της. Εβαλα το TDM ως μια αλλη προταση και οχι ως αντιστοιχια του SV.
    Αλλα μην περνας στο ντουκου και το θεμα του γδαρμενου τελικου και ψυγειου.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  9. #24
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    Επιπλεον, πολυ λιγες μηχανες και με πολυ συγκεκριμενο τροπο αν πεσουν γδερνουν τελικο και ψυγειο. Με λιγα λογια ψαξτο καλυτερα.

    ......

    Αλλα μην περνας στο ντουκου και το θεμα του γδαρμενου τελικου και ψυγειου.

    Το SV είναι V2 ,άρα στενό και λεπτό μηχανάκι.Επίσης το ψυγείο του βγαίνει αρκετά έξω από τα όρια του πλαισίου(λεπτή σιλουέτα γαρ),οπότε χωρίς μανιτάρια βρίσκει για πλάκα κάτω.
    Ο φίλος καλά θα κάνει να δει αν το ψυγείο είναι στραβωμένο στις βάσεις του ή κατά τον εγκάρσιο άξονα της μοτοσυκλέτας,πράγμα που δείχνει ότι η πτώση δεν ήταν στατική.

    Για την γρατζουνιά στην εξάτμιση στα @@ σου,θα βάλεις κάποια στιγμή aftermarket
    Και αν πάρεις το SV με το καλό και δεν φοράει μανιτάρια ,να βάλεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  10. #25
    αυτο δε το διαβασα για το τελικο και το ψυγειο νομιζα οτι το ειπες γενικα σαν μειονεκτημα...δεν ειχα παρει πρεφα οτι το εν λογω μηχανακι τα χε φαει...

    αν ισχυει αυτο σαφως και τα λεφτα ειναι ΠΑΡΑπολλα καθως και γω αγορασα μεταχειρισμενο SV1000S του 05 με 23 χιλιαδες χιλομετρα με 6500 χιλιαδες και τα εξτρα της μηχανης ηταν yoshi rs-3, σωληνακια υψηλης, power commander, μπροστα ελατηρια, το ολοσομο φαιρινγκ τις suzuki, spyball συναγερμο και αυτη τη χαζομαρα που σου λεει τι ταχυτητα εχεις + τα λαστιχα ηταν μια χαρα.
    σαν ζημιες ειχα μια τσιμουχα μπροστα, μια ελαχιστα στραβη δισκοπλακα που δεν εχει χρειαστει να αλλαξω ακομα και το σερβις των 24 χιλιαδων.
    Ασε που εβαλα το πωλητη να ξεκωλισει ενα σωρο αυτοκολλητα απο το μηχανακι και να βαψει τα κομματια απο οπου τα εβγαλε :rotflmao:

    παντως αυτο που εκανε suzuki με το ξεπουλημα απλα επηρεασε τις τιμες τις μεταπωλησης.
    ανταλλακτικα εφοσον το μηχανακι ειχε ησαχθει επισημα για τοσα χρονια, υπαρχουν και ειναι και υποχρεωμενοι να σου βρουν... αν δε βρεις απο αμερικα και ebay πρωτος εννοειται, καθως εξωτερικο το λεμε και το ξαναλεμε οτι η μηχανη πηγε μια χαρα. ακομα θυμαμαι τη διαφημιση στο eurosport με το βελακι στο χαρτη οταν οταν εβλεπα τοοοοοοτε gp.

    κουραγιο και ψαξε και για κανενα αλλο μηχανακι ειναι λιγα αλλα κατι θα βρεις.

    σορρυ αλλα δεν θεωρω το fazer toy 04 και το 900αρι hornet οτι ειναι καλυτερες μηχανες και οτι για 500 ευρω με κλειστα τα ματια αγοραζεις μια απο αυτες αντι για sv1000...
    τα θεωρω ισαξια μηχανακια για διαφορετικα γουστα και διαφορετικα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα.
    προσωπικα εφοσον αποφασιζω πια μηχανη θελω κοιταω τις τιμες μονο σε σχεση με τις υπολοιπες ιδιες και οχι με το ποσο πουλανε μια αλλη μηχανη.
    If you can't accept the criticism for your acts... DON'T DO THEM!!!

    Πωλούνται εξατμίσεις yoshimura rs-3 για SV1000

    Πωλείται undertail Hotbodies SBK για SV1000 03 (ασημί)
    Πωλείται φτερο targa rear hugger για SV1000 03 (ασημί)

  11. #26
    Όντως αφού είναι και τόσο σπαρτιάτικο απο εξοπλισμό ή εξτράς είναι ακριβό για 6500.Ρίξε μια ματιά όμως στην αγγελία του Akli viadi!Το εργαλείο είναι καλό και άμα είχα βρεί(ήξερα οτι υπήρχε) την αγγελεία τότε που έψαχνα εγώ για sv, θα το είχα τσιμπήσει
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

  12. #27
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Για να εξηγουμαι, εγω απαντησα για το συγκεκριμενο μηχανακι και οχι γενικα για το μοντελο. Εχει ζημιες και ειναι τελειως φτωχο. Η μηχανη δεν ειναι σαν το αυτοκινητο που οσο το πουσσαρεις με βελτιωτικα πεφτει η εμπορικη του αξια, εδω ισχυει το ακριβως αναποδο. Στα λεφτα αυτα υπαρχουν κι αλλα SV με πολλα καλουδια, για παραδειγμα δες εδω http://moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=60792 η και μια γυρα να κανεις ναι μεν θα δυσκολευτεις να βρεις το μοντελο γιατι δεν πουληθηκαν και πολυ, αλλα θα βρεις καποια απ' τα οποια αλλα θα εχουν καποια πραγματα πανω και αλλα θα μπορει να μην εχουν αλλα θα ειναι κι αγρατσουνιστα.
    Απο 'κει και περα ΕΓΩ σαν ατομο με βαση τις δικες μου απαιτησεις σου προτεινα τα fazer και hornet να τα δεις σαν τους αντιπαλους του συγκεκριμενου μοντελου. Το fazer για παραδειγμα τοσο το δικο μου οσο και το 1000αρι υποστρεφουν και η θεση τοποθετησης των χεριων κουραζει. Το hornet ειναι εξαιρετικο αλλα φαινεται να εχει ενα αδικαιολογητο κενο σε καποια σημεια [σορυ δε μπορω να το εξηγησω καλυτερα] απο 'κει και περα το fazer στις υψηλες θα σε ικανοποιησει απολυτα, το hornet εχει ενα ευρυ φασμα αλλα μιλαμε για ενα μηχανακι σπαρτιατικο και με παρωχημενη εμφανιση. Εννοειται οτι κανενα απο τα τρια δεν ειναι αγωνιστικες μηχανες, ουτε καν ρεπλικες. Εχουν αρκετη δυναμη ωστε να κινουνται αξιοπρεπως και να μην τα βαριεσαι. Το καθενα ομως εχει και τη δικη του χαρακτηριστικη θεση οδηγησης. Το fazer ειναι καπως ξεκουραστο αφου παρεχει τουριστικη θεση οδηγησης [για τη θεση οδηγησης μιλαω και οχι για κατηγορια], το hornet απαιτει ευθεια πλατη και σε καποια σημεια ειδικα με αερα μπορει να γινει κουραστικο, ενω το SV προτρεπει για πιο σπορ τοποθετηση του σωματος.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  13. #28
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    μιας και είναι σχετικώς σχετικό με το θέμα το βαζω εδω....

    περνάω που λέτε το πρωί από ένα μαγαζί μεταχ/νων στο Αιγάλεω επί της Λ.Αθηνών και βλέπω να έχει από έξω ένα SV1000s. από απλή περιέργεια και μονο σταματάω να το κοζάρω.
    το μηχανάκι με εμφανέστατες ζημιές από πέσιμο στην αριστερή πλευρά, ήτοι σπασμένο μούτρο, φαίρινγκ, αντίβαρο, μανέτα συμπλέκτη, λεβιέ ταχυτήτων, μαρσπιέ και γρατσουνιές το αριστερό (after market της Sebring) τελικό. Πέρα απο αυτο χαλαρά ήθελε αλλαγή αλυσιδογράναζα και ελαστικά (το πίσω σχεδόν χωρίς πέλμα στην μέση και σε κάθε περίπτωση φαγωμένο πέραν του ορίου) και δεν ξέρω τι άλλο.
    mod του 2005 με περίπου 5000χλμ (και από ότι κατάλαβα δεν πρέπει να έχει κάνει και ποτέ σέρβις...)
    πάω στον καταστηματάρχη να ρωτήσω για τιμή. .......6700?!!!!!:hypnotize μου λεεί..
    στο οποί αποκρίνομαι (με εμφανέστατη είναι αλήθεια, απέχθεια/απορία) ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ!?!?!?!?

    ''ε..θα στο φτιάξω βρε αδερφέ'' μου απαντάει καπως ξενερωμένα '' το έχω αφήσει έτσι για μην μου λένε μετά οτι είναι βαμμένο το μηχανάκι κτλ κτλ κτλ''

    πέραν του ηλίθιου του επιχειρήματος ( ) μου έκανε εντύπωση η τιμή!!! πλέον τα 6500? που αναφέρει το παλικαρι στο αρχικό ποστ μου φαίνονται λογικότατα!
    τεσπα...


    υγ: δηλ. ένα 2003 μοντέλο με 36.000χλμ ένα κάρο after market καλούδια και ευλαβικά τηρουμένων σέρβις ΠΟΣΟ μπορεί να πουληθεί ....?
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  14. #29
    exoun kolisei ta ELATIRIA Το avatar του/της LePa
    Εγγραφή
    03/10/2007
    Μηνύματα
    159
    ego tha tou edina 7500 kai tha to eperna
    http://www.bikepics.com/members/lepa/

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    18
    Βλέπω τις τιμές των μεταχειρισμένων sv να αρχίζουν να ανεβαίνουν.......

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Και ΝΑΙ λοιπον,το πηρα!!!
    από camen στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2009, 14:18
  2. Χαιρετω..και ερωτω..!
    από Eloundar στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2007, 19:17
  3. Service Manuals για SV1000 και SV650...
    από bartman στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 17:29
  4. Και εγώ λοιπόν
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2004, 20:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF