Σελίδα 2 από 55 ΠρώτοΠρώτο 12345671252 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 821

Θέμα: ενδείκτης ταχυτητας

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    εντάξει οι δύο πρώτοι

    ο τρίτος ποιος είναι;
    να πει ο ίδιος


    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    υ.γ. πολυ facebook διαβάζεις φιλαράκι
    ίσως να είναι καλύτερη διαχείριση του ελεύθερου χρόνου μου απ' το να μπαίνω και να ενοχλώ αθώους Vstromάδες

  2. #17
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgek
    το προγραμμα το εχω γραψει εγω κι το δίνω δωρεαν σε οποιον ενδιαφερεται όπως και το σχεδιο.
    Αν δεν κάνω λάθος τα "PIC" είναι Trade Mark της MicroChip και ΜΟΝΟ αυτοί δικαιούνται να προγραμματίζουν (ή να δίνουν την άδεια σε τρίτους...) τα Peripheral Interface Controler τους...



    Υ.Γ.
    (είχα το ίδιο πρόβλημα με PIC16C711 όταν θέλησα να φτιάξω φορτιστή για Ni-Cd ...)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #18
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
    ρε σεις, ο τρικύλινδρος "κάνω ντουζ με τόσο μεγάλη ζελατίνα", ο ενίοτε τρικύλινδρος και ο "με πέρασε ένας κακός με mercedes" δεν πάτε να σπαμάρετε αλλού

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    γιαδελερε?


    Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
    ίσως να είναι καλύτερη διαχείριση του ελεύθερου χρόνου μου απ' το να μπαίνω και να ενοχλώ αθώους Vstromάδες
    αφού έχει πλάκα.


    @μοδεράτορες: τι θα γένει ρε με 'σας? σβήνετε τόσο γρήγορα που δε μπρολαβαίνομε να κάνομε παράθεση...

  4. #19
    οχι ολα τα pic ειναι αδεια οταν τα αγοραζεις και ελευθερα για προγραμματισμο από οποιονδηποτε που έχει τον κατάλληλο programmer. ασχολουμαι πανω από 10 χρόνια με τους pic είναι σιγουρο αυτο που λέω.

  5. #20
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgek
    οχι ολα τα pic ειναι αδεια οταν τα αγοραζεις και ελευθερα για προγραμματισμο από οποιονδηποτε που έχει τον κατάλληλο programmer. ασχολουμαι πανω από 10 χρόνια με τους pic είναι σιγουρο αυτο που λέω.
    Ο.Κ. !!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #21
    Mr vstromopoulos
    Εγγραφή
    27/07/2005
    Μηνύματα
    32
    Δηλ. περα απο τα διαφορα υλικα που χρειαζονται για την εγκατασταση του συστηματος
    χρειαζομαι και εναν programer για να προγραμματισω το κεντρικο chip.
    εκει κολαει η φαση....

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tazakos
    Εγγραφή
    30/07/2006
    Μηνύματα
    277
    den analamvaneis na programmatiseis 3-4 pics gia osous to vrikame poli omorfo na to valoume stin υγειά sou, kai se opoion den arese as paei gia kourema!

    υ.γ. εισαι και έδεσσα, μια ανάσα από την Θεσσαλονίκη,να κεράσω καφεδάκι και εσύ τσιπάκι, με το αζημείωτο εννοείται!
    ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΥΓΩ...ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

  8. #23
    Mr vstromopoulos
    Εγγραφή
    27/07/2005
    Μηνύματα
    32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tazakos
    den analamvaneis na programmatiseis 3-4 pics gia osous to vrikame poli omorfo na to valoume stin υγειά sou, kai se opoion den arese as paei gia kourema!

    υ.γ. εισαι και έδεσσα, μια ανάσα από την Θεσσαλονίκη,να κεράσω καφεδάκι και εσύ τσιπάκι, με το αζημείωτο εννοείται!

    Σωστοοοος...!!!

  9. #24
    κανενα προβλημα. απλως θα πρεπει να αγορασετε τα τσιπακια επειδη δεν έχω αλλο τετοιο. εγω τα αγοραζω απο το www.mouser.com κανει 1,3$ αν θυμαμαι καλα. μαζευτειτε να κανετε μια ομαδικη παραγγελεια μαζι με τα υπολοιπα υλικα για να συμφερει και σας το προγραμματιζω εγω δωρεαν. Το hobby μου είναι δεν θελω να βγαλω τιποτα.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.999
    Είναι μόνο για V-Strom ή παίζει σε όλα τα πρα πρα;;;


  11. #26
    κανει για οποιοδηποτε μηχανη που εχει gps (gear position sensor) δηλαδη αισθητηρα στο κιβωτιο ταυτητων ο οποιος δίνει αναλογα την ταχυτητα και μια σταθερη ταση. βεβαια πρεπει να ξερουμε και την ταση που δινει ανα ταχυτητα. στο vstrom και σε αλλα suzuki αν δεν κανω λαθος είναι ο ιδιος αισθητηρας και δινει συγκεκριμενες τασεις τις οποιες ξερω. Για αλλη μηχανη με αλλο αισθητηρα θα δινει αλλες τασεις οποτε το προγραμμα χρειαζεται τροποποιηση. για μηχανες χωρις gps πρεπει να παρουμε τους παλμους απο το ταχυμετρο-στροφομετρο και να υπολογιστει η σχεση. βεβαια αυτο για να λειτουργει η μηχανη πρεπει να εινε εν κινησει.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.999
    Μάλιστα κατάλαβα...

    Πάω να διαβάσω το service manual κι επιστρέφω...


  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tazakos
    Εγγραφή
    30/07/2006
    Μηνύματα
    277
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgek
    κανενα προβλημα. απλως θα πρεπει να αγορασετε τα τσιπακια επειδη δεν έχω αλλο τετοιο. εγω τα αγοραζω απο το www.mouser.com κανει 1,3$ αν θυμαμαι καλα. μαζευτειτε να κανετε μια ομαδικη παραγγελεια μαζι με τα υπολοιπα υλικα για να συμφερει και σας το προγραμματιζω εγω δωρεαν. Το hobby μου είναι δεν θελω να βγαλω τιποτα.
    ωραία λοιπόν, κάνε μια λίστα τι θες να αγοράσουμε, να κανουμε και εμεις μια λίστα ποιοι ψηνόμαστε και παραγγέλνουμε. sto mouser εχει πολλά pic16f506 κανε ένα κόπο και πες ποιο είναι το "δικό" μας!

    1)tazakos
    2)
    3)
    ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΥΓΩ...ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

  14. #29
    Mr vstromopoulos
    Εγγραφή
    27/07/2005
    Μηνύματα
    32
    1)tazakos
    2)houla
    3)....επομενος παρακαλω .....

  15. #30

    1)tazakos
    2)houla
    3)mavrofidi
    4)....επομενος παρακαλω .....

Σελίδα 2 από 55 ΠρώτοΠρώτο 12345671252 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2007, 15:08
  2. Κούμπωμα ταχύτητας
    από xtzanos στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2005, 16:21
  3. τα όρια ταχύτητας ...
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2005, 15:01
  4. νεο ρεκόρ γκίνες ταχύτητας...
    από monstermind στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2004, 10:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF