Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: yamaha fzr 1000 genesis

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    man...
    να χαιρεσαι το μηχανακι σου...

  2. #17
    Φιλε εγω θα σου προτεινα τα παρακατο σεναρια αν θες τα μεγιστα απο την μηχανη σου!

    1)ολοσωμι εξατμιση μαζι με fcr καρμπιρατερ με τα φιλτρα αυτα http://www.bmcairfilters.com/bike-fi...92_d381_1.aspx για τα μεγιστα εδω θα εκπλαγης πραγματικα απο την διαφορα αποδωσης αλλα θα πρεπει να βρεις καποιον που να ξερει πραγματικα να στο ρυθμιση αλλιως ξεχασε το τελειως επισης να ξερεις οτι θα καιει παρα πολυ!-το πιο ακριβο πακετο!

    2)ολοσωμι εξατμιση οχι με dynojet kit το γιατι οχι dynojet γραφτηκε παραπανο! αλλα με factorypro κιτ http://www.factorypro.com/ το περνης και απο ελλαδα αν θες απο εδω http://www.ermax.com.gr/ και με τα φιλτρα απο πανο προσεξε να του πεις οτι θελεις το κιτ 3 σταδιου και με αυτα θα εχεις τεραστια διαφορα στο γκαζι και ειναι η καλητερη επιλογη απο θεμα κοστους με αυτα που θα παρεις σε αποδωση εδω θα καις λιγο λιγοτερο!

    3)ολοσωμι εξατμιση με κιτ factorypro 1 σταδιο αυτο με της βελονες τιτανιου με φιλτρο http://www.bmcairfilters.com/standar...07_d322_1.aspx εδω θα εχεις καλητερη αποκριση στο γκαζι πιο γραμικο ανοιγμα χωρις τρυπες αν ρυθμιστη σωστα απο μεγιστη αποδοση θα παρεις αλλα οχι κατι που θα καταλαβεις ουσιαστηκα αν σκεφτης οτι εχεις 1000cc μηχανη οποτε εστιασε στην αποκριση και στο γραμικο γκαζι σε αυτο το πακετο και οτι θα καιει σχεδον σαν εργοστασιακο!ιδια τιμη σχεδον με το πανο!

    4)αν δεν βαλεις ολοσωμι μην κανεις τπτ απο τα παραπανο δεν αξιζει,βαλε μονο ενα τελικο οπως εγραψε ο φιλος απο πανο και θα εισαι κομπλε!η πιο φτηνη λυση και η πιο λογικη αν κρινης χρονολογια μηχανης κτλ κτλ!

    καλες αγορες!

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    103
    εχεις δικιο της τρομπα βενζινης πρεπει να την πηρα ακριβα, τελοσπαντων τωρα οτι εγινε-εγινε.
    εχω σκεφτει και εγω για τα fcr, αλλα επειδη το fzr φοραει καθετου ροης ειναι δυσκολο να βρω μεταχειρισμενα, γιατι καινουρια ειναι απλησιαστα για μενα, τουλαχιστον αυτη την περιοδο.

    CBR900RR ευχαριστω για την απαντηση σου, θα επικοινωνησω με το μαγαζι τις επομενες ημερες να δω τι παιζει με το κιτ της factorypro.
    αυτη τη στιγμη το μηχανακι φοραει τελικο, αλλα αν ειναι να δουλεψει το κιτ + φιλτρο αερα χρειαστει και χταποδι, τοτε να αρχισω να ψαχνομαι.
    αυτο που θελω να πετυχω ειναι γραμμικοτητα μαζι με δυνατη επιταχυνση οπως φαινεται στο βιντεακι που εχω βαλει πιο πριν.

    εχει δοκιμασει καποιος κατι παρομοιο σε fzr?


    καλες βολτες παιδια.

  4. #19
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Βάζεις ολόσωμη βάζεις μεγαλύτερα ζιγκλέρ σηκώνεις της βελόνες, και βγάζεις εντελώς το φίλτρο, με σήτα στης μπούκες,
    Το ποιο φτηνό κιτ είναι αυτό , το είχα και δούλευε ρολόι

    Η μπλέ γραμμή είναι το σεταρισμα που σου λέω
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων σάρωση0003 (2)R.jpg‎  
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  5. #20
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από soter3gm Προβολή μηνύματος
    ... και βγάζεις εντελώς το φίλτρο, με σήτα στης μπούκες,

    εμεις μαλακες ειμαστε τελικα που βαζουμε φιλτρα....
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  6. #21
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος

    εμεις μαλακες ειμαστε τελικα που βαζουμε φιλτρα....
    οχι ρε φιλε αλλα βρηκαμε πως αυτο το σεταρισμα παει καλιτερα στο μηχανακι
    και αυτο το κολπο το κανουν στα ντραξτερ
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostaspetrou
    Εγγραφή
    09/07/2010
    Μηνύματα
    712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από soter3gm Προβολή μηνύματος
    οχι ρε φιλε αλλα βρηκαμε πως αυτο το σεταρισμα παει καλιτερα στο μηχανακι
    και αυτο το κολπο το κανουν στα ντραξτερ
    Το παιδί δεν σκοπεύει στη μέγιστη απόδοση ανεξαρτήτως φθορών οπότε είναι τουλάχιστον ανόητο να κυκλοφορεί χωρίς φίλτρο αέρα!

    Αν ήθελε να το κάνει ντράγκστερ θα'χε κάνει άλλα πράγματα στο μοτέρ(πχ ολόσωμη εξάτμιση,εκκεντροφόρους) που δίνουν καλύτερα αποτελέσματα (μάλιστα με λιγότερες φθορές) απ' ότι ένα κιτ άφιλτρο σε μηχανάκι που έχει μόνο ένα ελεύθερο τελικό!

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/08/2003
    Μηνύματα
    162
    Για το FZr 1000 exup εχω φτιαξει Ram AIr. Στο δικο μου λειτουργει ι αψογα. Με μαμά εξατμιση και τελικο Akrapovic. Και εχω δει διαφορά.

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    103
    παιδια καλησπερα, με δερνει μεγαλη γκαντεμια γιατι ενω ειχα ετοιμασει το μηχανακι (λαδια -μπουζι-φιλτρα-σερβις καλιαμιων) να ξεκινησω για καμια βολτα σιγα-σιγα, ξαφνικα με αφηνει απο τον κεντρικο ρελε (αυτον που εχει κατω απο την τρομπα βενζινης για οποιον γνωριζει) και δεν μπορω να βρω πουθενα οπου ρωτησα. στο μανουαλ τον αναφερει relay assembly. παρακαλω οποιος ξερει η εχει κανα τετοιο πραματακι ας επικοινωνησει μαζι μου.

    απο αλλαγες δεν εχω κανει τιποτα ακομα, η θα μενω απο δουλεια και απο λεφτα η θα δουλευω φουλ και δεν θα εχω χρονο για τιποτα, φανταστειτε δεν εχω γραψει φετος ουτε ενα χιλιομετρο.

    υ.γ. ηθελα να ανοιξω θεμα στις αγγελιες αλλα δεν μπορεσα.

  10. #25
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/9aYAAOSw-nZTqZOa/$_2.
    Ψάξτο έτσι ακριβώς στο eBay
    Fzr 1000genesis exup assembly relay
    Τελευταία τροποποίηση από SHOOTER045; 17/07/2014 στις 07:07.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.531
    αν εχει καποιο σχεδιακι πανω του δεν χανεις κατι να ρωτησεις σε ηλεκτρικα αυτοκινητων (ανταλλακτικα οχι ηλεκτρολογο)

  12. #27
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Αν πας στη Bosch με το ρελέ σίγουρα θα βρεις αντίστοιχο και σε οικονομική τιμή αλλά ρώτα και τα κεντρικά της ΥΑΜΑΗΑ μπορεί και να έχουν σε πολύ λογική τιμή .
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    103
    ευτυχως μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα ρελε μεταχειρισμενο στα 20 ευρω. αν δεν τον παραλαβω αυριο τοτε απο δευτερα θα παρει μπροστα η γρια.
    εχει τωρα καμποσο καιρο που μου ζηταει να την παω θαλασσα.

    μα τοσο δυσευρετο αυτο το ανταλλακτικο, μου εκανε εντυπωση. και δεν ταιριαζει απο αλλο μοντελο, το ρελε του exup εχει εντελως διαφορετικες εντολες.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    103
    παιδια κατι ασχετο, μπορειτε στο φουμπου στο moto riders aliartos να δειτε φωτο απο τις βολτες που πηγαινουμε κατα καιρους.
    η τελευταια βολτα εγινε εχθες στη λιμνη Δοξα στην ορεινη Κορινθια.
    θα δειτε και το μηχανακι μου με το κουστουμι του κ2.
    δυστηχως δεν εχω κανει καποια βελτιωση σε τροφοδοσια που συζηταγαμε παραπανω, προτιμησα να φαω τα λεφτα σε βολτες και σε αναλωσιμα της γριας.

  15. #30
    Ρε αγόρι...

    Το Σουζούκι είναι Γιαμάχα; Γιατί που να πάρει, τι σας καβαλάει ρε ντάλτωνες...

    Καλοβολτο να είναι δηλαδή αλλά... Γιατί;

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. δυστιχως πουλαω ενα FZR 1000 EXUP 95
    από tdmakis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2006, 14:19
  2. ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ Fzr 1000
    από gixxerpap στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2006, 13:59
  3. Yamaha Yzf 1000 R Thunderace
    από maui στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 15:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF