Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 38

Θέμα: Τι να κανω που μου αρεσει γυμνο?

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Re: Re: Re: Τι να κανω που μου αρεσει γυμνο?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou


    Δεν πειραζει παντως, ευκαιρια να μην πολυβγαινω σε εθνικες, και να ακολουθω εναλλακτικες (αργοτερες-ομορφοτερες) διαδρομες,
    Κοιτα να δεις το παν ειναι να πηγαινεις με τον ρυθμο που σε κανει να νιωθεις ανετα και ας σε περνανε και τα σαλιγκαρια.
    Μην μπεις στο τριπακι "εχω μηχανη πρεπει να την ταξιδευω με χιλια οπως κανουν ολοι που βλεπω" γιατι θα την πατησεις ασχημα....στο λεει παθων.
    Με τον καιρο αφου κανεις καποια χλμ και δοκιμασεις καποια πραγματα θα νιωσεις πιο ανετα.
    Υπομονη θελει.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Κάπως έτσι...

    Τρακαρισμένα ss που οι ιδιοκτήτες δεν είχαν λεφτά να βάλουν καινουρια πλαστικα (ή δεν ήθελαν εν όψει νέας τούμπας ) και κυκλοφορούσαν με τα σωθικά έξω

    Τι λες ρε κάπταιν;;;

    Δλδ από καταβολής μοτοσυκλεττισμού τα ss μηχανάκια έβγαιναν με fairing... :rotflmao: :rotflmao:

    Tα γυμνά ντύθηκαν απ΄ το 85 και μετά.

    PS: Το SF δεν είναι SS.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #18
    Κοιτα τα γυμνά τα έχουν αυτά. Α Ν Ε Μ Ο Σ !!! στη μάπα, αλλά είναι πανεμορφα τι να κάνουμε ? ? ?
    Θα δεις διαφορά με μια μάσκα που ουσιαστικά θα γλιτώνεις αέρα από το στήθος (αναλόγως το υψος σου π.χ. εγώ που είμαι 1,85 είμαι καταδικασμένος με το fouraki αλλά το αγαπώ) και το ποιο εξυπνο είναι να βάλεις ενα καλό cover tank και ένα καλό tank bag. Μετά θα είσαι ποιο μάγκας πάνω στο cb.

    Υ.Γ. Από μια μικρή ερευνα αγοράς που έχω κάνει το cover tank (δέρμα) εχει γύρω στα 120 EYRA.
    Δεν Θα Πεθάνουμε Ποτέ Κουφάλα Νεκροθάφτη

  4. #19
    ...σε τρομαξα? Το avatar του/της mpou
    Εγγραφή
    11/09/2007
    Μηνύματα
    791

    Re: Re: Re: Re: Τι να κανω που μου αρεσει γυμνο?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Κοιτα να δεις το παν ειναι να πηγαινεις με τον ρυθμο που σε κανει να νιωθεις ανετα και ας σε περνανε και τα σαλιγκαρια.
    Μην μπεις στο τριπακι "εχω μηχανη πρεπει να την ταξιδευω με χιλια οπως κανουν ολοι που βλεπω" γιατι θα την πατησεις ασχημα....στο λεει παθων.
    Με τον καιρο αφου κανεις καποια χλμ και δοκιμασεις καποια πραγματα θα νιωσεις πιο ανετα.
    Υπομονη θελει.
    Ευτυχως που υπαρχουν και μερικοι σαν και εσενα, και προτρεπουν το "go fast when u r ready".,εστω και αν φαγανε τα μουτρα τους και το συνειδητοποιησανε (δεν το λεω προσωπικα για σενα).

  5. #20
    ...σε τρομαξα? Το avatar του/της mpou
    Εγγραφή
    11/09/2007
    Μηνύματα
    791
    Αρχικά δημιουργήθηκε από H0NDAKIAS
    Κοιτα τα γυμνά τα έχουν αυτά. Α Ν Ε Μ Ο Σ !!! στη μάπα, αλλά είναι πανεμορφα τι να κάνουμε ? ? ?
    Θα δεις διαφορά με μια μάσκα που ουσιαστικά θα γλιτώνεις αέρα από το στήθος (αναλόγως το υψος σου π.χ. εγώ που είμαι 1,85 είμαι καταδικασμένος με το fouraki αλλά το αγαπώ) και το ποιο εξυπνο είναι να βάλεις ενα καλό cover tank και ένα καλό tank bag. Μετά θα είσαι ποιο μάγκας πάνω στο cb.

    Υ.Γ. Από μια μικρή ερευνα αγοράς που έχω κάνει το cover tank (δέρμα) εχει γύρω στα 120 EYRA.
    Αν το cover tank ειναι αυτο που ερχεται σαν πρωτο hit στο google, τοτε πρεπει να ρωτησω αν κανει δουλεια ... (εκτος αν εννοεις σε συνδιασμο με το tank bag)

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
    Αν το cover tank ειναι αυτο που ερχεται σαν πρωτο hit στο google, τοτε πρεπει να ρωτησω αν κανει δουλεια ... (εκτος αν εννοεις σε συνδιασμο με το tank bag)
    Εννοειται σε συνδιασμό με το tank bag. Το cover tank ειναι αυτό το δερμάτινο που καλύβει το ντεπόζιτο και εχει πάνω κλιπάκια για να κουμπώσει πάνω το tank bag το οποίο ουσιαστικά σου κόβει το άνεμο αρκετά καλά και είναι και καλός αποθηκευτικός χώρος.
    Δεν Θα Πεθάνουμε Ποτέ Κουφάλα Νεκροθάφτη

  7. #22
    ...σε τρομαξα? Το avatar του/της mpou
    Εγγραφή
    11/09/2007
    Μηνύματα
    791
    Αρχικά δημιουργήθηκε από H0NDAKIAS
    Εννοειται σε συνδιασμό με το tank bag. Το cover tank ειναι αυτό το δερμάτινο που καλύβει το ντεπόζιτο και εχει πάνω κλιπάκια για να κουμπώσει πάνω το tank bag το οποίο ουσιαστικά σου κόβει το άνεμο αρκετά καλά και είναι και καλός αποθηκευτικός χώρος.
    Το'πιακα!

  8. #23
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903

    Re: Re: Re: Τι να κανω που μου αρεσει γυμνο?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Ποια η διαφορα Κωστα;
    Στην θεση οδηγησης;
    Και τα γυμνα ειναι.
    Αναφέρομαι στα 400 κυβικά, όχι τη γύμνια
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  9. #24
    ...σε τρομαξα? Το avatar του/της mpou
    Εγγραφή
    11/09/2007
    Μηνύματα
    791

    Re: Re: Τι να κανω που μου αρεσει γυμνο?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Αν θες να *ταξιδεύεις με 160*, μάλλον πρέπει να κοιτάξεις για Hornet! Ξέχνα το SF.
    Θα ηταν τελειως παραλογο να ταξιδευω με 160 και SF. Δεν ειναι αυτη η προσδοκια μου. Απλα σαν πρωτη εμπειρια το 120 και "αβολα" μου φανηκε καπως. Μαλλον θα το συνηθισω με τον καιρο.

    Παντως, μασκα ΔΕΝ βαζω!

  10. #25
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392

    Re: Τι να κανω που μου αρεσει γυμνο?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
    Χτες εκανα την πρωτη μου βολτα (CB400SF) εκτος Αθηνας (μεχρι Θηβα).

    Πολυ αερας ρε παιδια. Οχι, δεν ειχε μποφορ, απλα εγω δεν εχω μασκα. Μετα τα 110, ενιωθα ασχημα πανω στην μηχανη.
    Ειπα και να το ανοιξω για μια φορα. Στα 160 εκλεισα το γκαζι, δεν αντεξα αλλο.

    Μου μπηκε στο μυαλο να ψαχτω για μασκα (δεν ξερω ποσο καλυτερευει τα πραγματα). Αλλα, ελα που μου αρεσει γυμνο (για αυτο και το πηρα)!

    Δεν ειμαι και πολυ της ταχυτητας, αλλα τα 110χμ για μεγαλυτερη βολτα ειναι ψιλοσκοτωμα. Θα το δωσω να παρε κανενα enduraki, ωστε οι βολτες να γινονται στα βουνα και με λιγοτερα χμ !
    Φίλε ομοιοπαθών!! Το δικό μου έχει και μια μικρή μάσκα της Γιαμάχα αλλά και πάλι την πρώτη φορά που βγήκα εθνική με 120 ήμουν καραβάκι στον γιαλό και έτρωγα και ξύλο στο κράνος (μιλάμε για πολύ ξύλο). Η μάσκα μάλλον έκανε δουλειά όσον αφορά τον αέρα στο στήθος τον οποίο δεν ένοιωθα καθόλου. Την δεύτερη φορά που βγήκα εθνική φρόντισα να σφίξω καλά το μπουφάν πάνω μου (ιδιαίτερα στα μπράτσα) και έσφιξα καλά και το λουρί του κράνος. Τα αποτελέσματα ήταν πολύ ενθαρυντικά. Πάλι έτρωγα ξύλο φυσικά αλλά το άντεξα πολύ πιο εύκολα και μέχρι και 150 πήγαινα για λίγη ώρα.
    Αυτά. Πάντως μια μασκούλα την χρειάζεσαι για πολύωρα ταξίδια. Και μην απελπίζεσαι θα συνηθίσεις πού θα πάει!!!
    καλοτάξιδος φίλε
    Chris

  11. #26
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392

    Re: Re: Re: Τι να κανω που μου αρεσει γυμνο?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
    Θα ηταν τελειως παραλογο να ταξιδευω με 160 και SF. Δεν ειναι αυτη η προσδοκια μου. Απλα σαν πρωτη εμπειρια το 120 και "αβολα" μου φανηκε καπως. Μαλλον θα το συνηθισω με τον καιρο.

    Παντως, μασκα ΔΕΝ βαζω!
    Καλά ντε... ΑΚΥΡΟ η μάσκα!!!!
    Να προτείνω γυμναστήριο? Ώμους και πλάτες τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα, 4 σέτ των 3 επαλήψεων!!!

    Chris

  12. #27
    ...σε τρομαξα? Το avatar του/της mpou
    Εγγραφή
    11/09/2007
    Μηνύματα
    791

    Re: Re: Re: Re: Τι να κανω που μου αρεσει γυμνο?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
    Καλά ντε... ΑΚΥΡΟ η μάσκα!!!!
    Να προτείνω γυμναστήριο? Ώμους και πλάτες τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα, 4 σέτ των 3 επαλήψεων!!!
    Αποκλειεται! Να "ανοιξω" και μετα να εχω πιο πολυ αντισταση?

  13. #28
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Μη δίνετε στο θέμα μεγαλύτερη σημασία απ'όση έχει. Είμαι 1,93 σε ύψος (και αντίστοιχο πλάτος), και 10 χρόνια τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα με το CB στα ταξίδια. Και έχω κάνει καμπόσα χλμ. E, όταν φυσάει πολύ, πρόβλημα έχουν όλα τα μηχανάκια, και μάλιστα τα φεριγκάτα ακόμα πιο έντονο από τα γυμνά (στους πλαγιους ανέμους).
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  14. #29
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    και δεν ειναι ολα τα γυμνα το ιδιο σε αυτο το θεμα...

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Μη δίνετε στο θέμα μεγαλύτερη σημασία απ'όση έχει. Είμαι 1,93 σε ύψος (και αντίστοιχο πλάτος), και 10 χρόνια τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα με το CB στα ταξίδια. Και έχω κάνει καμπόσα χλμ. E, όταν φυσάει πολύ, πρόβλημα έχουν όλα τα μηχανάκια, και μάλιστα τα φεριγκάτα ακόμα πιο έντονο από τα γυμνά (στους πλαγιους ανέμους).
    Τι εννοείς SF οτι τα φεριγκάτα εχουν πιο έντονο το πρόβλημα των πλαγίων ανέμων ? Θα διαφωνήσω μαζί σου (αν και έχεις μεγαλύτερη εμπειρία απο μένα) διότι πιστεύω ότι ενα naked είναι τελείως απροστάτευτο. Για παράδειγμα ενα φεριγκάτο γλιτώνει τους κατα-μέτωπο ανέμους αλλά γλιτώνει εν μέρη και τους πλαγιομετωπικούς ειδικά αμα ριξεί λίγο το κορμί προς το ντεπόζιτο. Ενας naked τρώει κοντρα στο κορμί από τους καταμετωπο ανέμους αλλά και από τους πλαγιομετωπικούς με αποτέλεσμα να παρεκλίνει η πορεία της μηχανής. Για τους τελείως πλάγιους (π.χ. 90 μοίρες ως προς τη μηχανή) έχεις δίκιο λόγω μικρότερης επιφάνειας πρόσκρουσης του ανέμου απλά πιστεύω ότι στατιστικά είναι λίγοι οι τελείως πλάγιοι ανέμοι. Και όλα αυτά τα λέω ΛΑΤΡΕΥΟΝΤΑΣ τα naked.
    Δεν Θα Πεθάνουμε Ποτέ Κουφάλα Νεκροθάφτη

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μου χάλασε!!! τι να κάνω ? που να παω ?
    από afrotwin στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2015, 20:56
  2. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2012, 13:03
  3. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2010, 20:19
  4. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2007, 15:12
  5. CBR 125 R: Πινακίδα...Τι να κάνω;;
    από georgep800 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2005, 23:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF