Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 97

Θέμα: Σταθερη τηλεφωνια...

  1. #16

    Re: Σταθερη τηλεφωνια...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    το ερωτημα απλο.
    θελω να πληρωνω λιγοτερα απ'οτι δινω τωρα στον ΟΤΕ με conn-x αλλα παραλληλα θελω να υπαρχει αξιοπιστο ιντερνετ και να μην με "κοβουν" καθε τρεις και λιγο...



    οποτε εχουμε:
    hol??
    wind??
    ή μενω OTE??


    και hol και wind υποστηριζουν οτι εχουν δικα τους δικτυα με οπτικες ινες και οι ταχυτητες θα ειναι αυτες που υποσχονται.

    επιπροσθετως στην wind θα εχω εξτρα οφελη λογω και της συνδεσης του κινητου μου που ειναι wind...


    οποιος εχει τις εν λογω συνδεσεις ας καταθεσει τις αποψεις του...

    FORTHNET

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrEvil

    Το πιο ενοχλητικό όμως είναι ότι κάθε φορά ξεκινούσε η καραμέλα του "η γραμμή του ΟΤΕ (από τον κόμβο στο σπίτι) έχει πρόβλημα" και λοιπές αηδίες.

    επειδη το εχω νοιωσει στο πετσι μου και εγω αυτο που αναφερεις παλιοτερα, γι'αυτο ρωταω για τωρα...μηπως εχουν αλλαξει τα πραγματα..

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Σταύρο δεν τα κόβεις όλα παιδί μου να ηρεμίσουμε κι εμείς.. :rotflmao:

    ...ειπε και πηγε να σπαμαρει για 37968η φορα....
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    επειδη οι περισσοτεροι δεν καταλαβατε...
    εννοω οτι πληρωνω ΠΑΡΑΠΑΝΩ με τον ΟΤΕ σχεδον στα 60? το διμηνο σε σχεση με τις αλλες εταιρειες.


    ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ετσι πες μας!

    Κι ετοιμαζομουν να παρω το Λεωνιδα να τον χ3σω!

    Ετσι οπως το γραψες ομως... τι περιμενες?


    Εγω σου ειπα, αλλαξα γιατι κι εγω εκει εδινα στο κατοσταρικο και δεν εχω κανενα θεμα!
    Με εχουν ζαλισει και απο τη wind (κινητό μου) να αλλαξω τη HOL και απο τη Vodafone (που εχω δλδ τη HOL) να αλλαξω τη wind!

    Τους στελνω ολους στο διαολο γιατι μονο η wind εχει στο σπιτι μου σημα! Οι αλλες 2 τον ΜΠαίζουνε!

    σημα @@δια η κοσμοτε!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    Αρχικά δημιουργήθηκε από aris_n
    Γιατί δεν χρησιμοποιείτε Skype που με 5.74 το μήνα έχετε απεριόριστα σταθερά σε όλη την Ελλάδα και με 10 ευρώ έχετε και 120 λεπτά σε κινητά; Στην Αμερική η skype τείνει να εξαφανίσει τις εταιρείες τηλεφωνίας. Εγώ όποτε είμαι Ελλάδα (όπως τώρα π.χ) πάντα χρησιμοποιώ skype.

    γιατι δεν υπαρχει "πακετο" skype...ακομα τουλαχιστον...

    εκτος και αν εννοεις οτι ολοι εχουν laptops και καμερες και μιλανε ετσι...

  6. #21
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Αρχικά δημιουργήθηκε από aris_n
    Γιατί δεν χρησιμοποιείτε Skype που με 5.74 το μήνα έχετε απεριόριστα σταθερά σε όλη την Ελλάδα και με 10 ευρώ έχετε και 120 λεπτά σε κινητά; Στην Αμερική η skype τείνει να εξαφανίσει τις εταιρείες τηλεφωνίας. Εγώ όποτε είμαι Ελλάδα (όπως τώρα π.χ) πάντα χρησιμοποιώ skype.
    και μπορεί να σε καλέσει κάποιος από δίκτυο τηλεφωνίας;
    Ξέρω από βέσπα!

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ετσι πες μας!

    Κι ετοιμαζομουν να παρω το Λεωνιδα να τον χ3σω!

    Ετσι οπως το γραψες ομως... τι περιμενες?


    Εγω σου ειπα, αλλαξα γιατι κι εγω εκει εδινα στο κατοσταρικο και δεν εχω κανενα θεμα!
    Με εχουν ζαλισει και απο τη wind (κινητό μου) να αλλαξω τη HOL και απο τη Vodafone (που εχω δλδ τη HOL) να αλλαξω τη wind!

    Τους στελνω ολους στο διαολο γιατι μονο η wind εχει στο σπιτι μου σημα! Οι αλλες 2 τον ΜΠαίζουνε!

    σημα @@δια η κοσμοτε!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    τα ιδια και σε μενα και εχω προβληματιστει τα μαλα...με τους αρχ!δηδες...

    αντε ρε wind εχεις?? να σε παρω να τα πουμε τσαμπε απο τα κινητα...εχω απεριοριστο...

  8. #23
    Δικύλινδρο μέλος Το avatar του/της aris_n
    Εγγραφή
    08/12/2009
    Μηνύματα
    134
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
    και μπορεί να σε καλέσει κάποιος από δίκτυο τηλεφωνίας;
    Κατ' αρχήν sorry Devil που απαντώ στο πόστ σου για άσχετο θέμα.

    Η απάντηση είναι οτι ΝΑΙ σε καλεί όποιος θέλει να σε καλέσει κανονικά στο σταθερό σου. Το θέμα είναι εσύ να καλείς άλλους με χαμηλές χρεώσεις. Πάντως γίνεται να σε καλεί και κάποιος άλλος κατευθείαν στο skype, απλά αυτό προϋποθέτει να έχει και ο άλλος μια συσκευή τηλεφώνου voip.
    Δικό μου παράδειγμα για να δείτε πόσο βολεύει το skype.
    Πήρα πρίν 2 βδομάδες απο την Αμερική το νέο ipod touch 4g (δεν έχει έρθει ακόμα Ελλάδα). Η συσκευή αυτή δεν είναι τηλέφωνο, είναι μια γενική συσκευή σαν υπολογιστής τσέπης θα έλεγα. Με την εφαρμογή Skype, συνδέομαι σε οποιοδήποτε ασύρματο δίκτυο και το χρησιμοποιώ ώς τηλέφωνο. Η ποιότητα κλήσεων είναι πραγματικά άριστη.
    San Francisco Bay Area member......

  9. #24
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    γιατι δεν υπαρχει "πακετο" skype...ακομα τουλαχιστον...

    εκτος και αν εννοεις οτι ολοι εχουν laptops και καμερες και μιλανε ετσι...
    Ο φιλος-αν το ψαξεις-εχει...αρκετα δικιο:smilea:
    Εσυ απλα βρες μια εταιρια που θα σου δωσει αξιοπιστα γραμμη+ιντερνετ (παιζει απο περιοχη σε περιοχη) και μετα ολες τις τηλεφωνικες αναγκες τις καλυπτεις με καθε VoIP(οπως το skype καλη ωρα) πολυ οικονομικα
    Μεχρι ωρας η μονη εταιρια(δεν ξερω εαν εχουν ερθει οι Κυπριοι ακομη στην περιοχη σου) που δινει αυτονομα(εννοω χωρις να κολλαει και προγραμμα τηλεφωνιας μαζι) γραμμη δικη της και ιντερνετ ειναι η Forthnet(αρκετα πιο φτηνα απο τον ΟΤΕ)
    Η λυση για οικονομικοτερη δουλεια ειναι αυτη
    Γραμμη+ιντερνετ απο παροχο που θα επιλεξεις
    και εξοπλισμο VoIP για τα τηλεφωνα σου
    Το Skype ειναι αρκετα οργανωμενο στο θεμα αυτο παρεχοντας λυσεις και για ιδιωτες αλλα και επιχειρησεις.Ψαχτο λιγο και δες κι αυτη την επιλογη
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  10. #25
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Αρχικά δημιουργήθηκε από aris_n
    Κατ' αρχήν sorry Devil που απαντώ στο πόστ σου για άσχετο θέμα.

    Η απάντηση είναι οτι ΝΑΙ σε καλεί όποιος θέλει να σε καλέσει κανονικά στο σταθερό σου. Το θέμα είναι εσύ να καλείς άλλους με χαμηλές χρεώσεις. Πάντως γίνεται να σε καλεί και κάποιος άλλος κατευθείαν στο skype, απλά αυτό προϋποθέτει να έχει και ο άλλος μια συσκευή τηλεφώνου voip.
    Δικό μου παράδειγμα για να δείτε πόσο βολεύει το skype.
    Πήρα πρίν 2 βδομάδες απο την Αμερική το νέο ipod touch 4g (δεν έχει έρθει ακόμα Ελλάδα). Η συσκευή αυτή δεν είναι τηλέφωνο, είναι μια γενική συσκευή σαν υπολογιστής τσέπης θα έλεγα. Με την εφαρμογή Skype, συνδέομαι σε οποιοδήποτε ασύρματο δίκτυο και το χρησιμοποιώ ώς τηλέφωνο. Η ποιότητα κλήσεων είναι πραγματικά άριστη.
    Αν εχεις και αριθμο αμερικανικο φανταζομαι θα εχεις και skype2go νουμερο για να σε καλουνε κατ'ευθειαν στο κινητο με χαμηλη χρεωση ε?:smilea:

    Ειπαμε,ειμαστε ολιγον μπανανια ακομα.Τα νουμερα skype2go ακομα τα περιμενουμε εν Ελλαδι...
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    τελος θα σου πω μια παραβολη ενος πολυ μεγαλου φλοσοφου

    Καλες οι σταθερες και αξιοπιστες γκομενες αλλα τις πληρωνεις χρυσες εννιοτε!

    Τις "αρπαχτες" τις κανεις ο,τι γουσταρεις!

  12. #27
    Μέλος Έξτρα Σπέσιαλ Το avatar του/της MitsosNaked
    Εγγραφή
    13/07/2007
    Μηνύματα
    318
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    μεινε οτε...εχω περασει απ ολες και ακομη βριζω...but that's just me...

    οτε,παιρνω τηλεφωνο,το σηκωνουν(βασικο) και με τακτοποιουν αμεσα...ακομη κι οταν εχει χρειαστει παρουσια τεχνικου,την επομενη μερα ειναι εδω...
    ΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Εχω την ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΗ εμπειρια, και σημειωτεον εχω περασει και απο ΟnDSL και απο CONN-X. Απαραδεκτοι απο καθε αποψη. Αθηνα εχω HOL, Τρικαλα εχουμε forthnet(αφου παλι στην αρχη ειχαμε ΚοννεΞ) και ολα ζαχαρη.
    ΘΕΛΩ ΤΟ ΜΠΑΣΟ ΜΟΥ ΑΤΑΣΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΟΥ ΣΛΙΚ !!!!



    Wings for Life - Φιλανθρωπικός Οργανισμός με σκοπό την Θεραπεία Τραυμάτων στη Σπονδυλική Στήλη

    http://www.wingsforlife.com


  13. #28
    Δικύλινδρο μέλος Το avatar του/της aris_n
    Εγγραφή
    08/12/2009
    Μηνύματα
    134
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
    Αν εχεις και αριθμο αμερικανικο φανταζομαι θα εχεις και skype2go νουμερο για να σε καλουνε κατ'ευθειαν στο κινητο με χαμηλη χρεωση ε?:smilea:

    Ειπαμε,ειμαστε ολιγον μπανανια ακομα.Τα νουμερα skype2go ακομα τα περιμενουμε εν Ελλαδι...
    Ακριβώς.
    Είναι όπως ακριβώς τα λέει ο vstrommer. Η οικονομικότερη λύση είναι αυτή που περιγράφει ο vstrommer παραπάνω. Βάζεις μια φτηνή γραμμή με καλές ταχύτητες και χαμηλά ή καθόλου πάγιο και απλά κοτσάρεις μια voip συσκευή. Το τελευταίο πακέτο της skype με 6 ευρώ νομίζω σου δίνει απεριόριστα λεπτά σε σταθερά σε όλες τις χώρες της ευρώπης. Ψάχτε το παιδιά και θα δείτε οτι είναι μονόδρομος η skype. Το ακόμα καλύτερο είναι οτι σου χρεώνει την κάρτα σου ανα μήνα και οτι αν εσύ για οποιονδήποτε λόγο δεν θέλεις να συνεχίσεις μπορείς να ακυρώσεις την ίδια στιγμή την συνδρομή σου και η συνδρομή θα ακυρωθεί μόλις περάσει ο ωρολογιακός μήνας.
    Η ΑΤ&Τ και η Verizon κινούνται πλέον προς τέτοιου είδους λύσεις. Απλά εδώ θα μας τα παίρνουνε χοντρά μεχρι να ξυπνήσουμε.
    Για να μην αρχίσω να μιλάω για το google voice....
    San Francisco Bay Area member......

  14. #29
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Όλοι μα όλοι οι εναλλακτικοί παίζουν ακόμα με το χάλκινο του ΟΤΕ εκτός της ΟΝ ΤΕΛΕΚΟΜΣ. Οπότε για να αυξήσουν τη χωρητικότητά τους παίζουν με βοιπ. Τούτο πρακτικά σημαίνει ότι έχουν χειρότερη ποιότητα φωνής. Για μένα που το σημαντικό είναι να λειτουργεί το κέντρο μου και το φαξ δεν υπάρχουν περιθώρια αλλαγής παρόχου. Για κάποιον οικιακό όμως χρήστη που δεν έχει ανάγκη κέντρα, φαξ και λοιπές μαλακίες, η μετακίνηση σε κάποιον αξιόπιστο πάροχο πχ CYTA ή Forthnet είναι κέρδος. Προσωπικά θα έλεγα μακριά από HOL. Προτίμησε CYTA ή Forthnet.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
    Όλοι μα όλοι οι εναλλακτικοί παίζουν ακόμα με το χάλκινο του ΟΤΕ εκτός της ΟΝ ΤΕΛΕΚΟΜΣ. Οπότε για να αυξήσουν τη χωρητικότητά τους παίζουν με βοιπ. Τούτο πρακτικά σημαίνει ότι έχουν χειρότερη ποιότητα φωνής. Για μένα που το σημαντικό είναι να λειτουργεί το κέντρο μου και το φαξ δεν υπάρχουν περιθώρια αλλαγής παρόχου. Για κάποιον οικιακό όμως χρήστη που δεν έχει ανάγκη κέντρα, φαξ και λοιπές μαλακίες, η μετακίνηση σε κάποιον αξιόπιστο πάροχο πχ CYTA ή Forthnet είναι κέρδος. Προσωπικά θα έλεγα μακριά από HOL. Προτίμησε CYTA ή Forthnet.

    ευχαριστω Βασιλη...
    για wind τι λες?

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF