Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 37

Θέμα: Yamaha DIVERSION (half fairing)

  1. #16
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Ω ναι και εγω,οταν ειχα το super tenere
    2φορες την πρωτη επαναφορτισα,την δευτερη αλλαξα
    Δεν εβαψα ουτε εκανα κατι αλλο
    Προσεχα στο κλειδωμα στην αρχη και οταν πηγα να το ξαναπαθω το απομονωσα

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2012
    Μηνύματα
    51
    Ωραία μοτο και γω αυτην εχω αλλα με το full fering και τον ιούνιο ετοιμάζουμε και ταξιδάκι αυστρία μαζί με φίλους ...οπότε 8α δοκιμαστεί και σε πολύωρο ταξίδι.. Μένει μόνο να ψωνήσουμε κάποια καλούδια για να γίνει πιο άνετο το ταξιδάκι μας.
    Το θέμα με την 8ερμοκρασία κάτω απο την σέλα το έχω και εγώ, όντως είναι θέμα αλλα δεν πειράζει.
    τέσπα τα ξαναλέμε...

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    Ζηλεύω απίστευτα αδερφέεεεε! Περιμένουμε εντυπώσεις...Ανέβασε και καμια εικόνα αν βρείς χρόνο απο τη μηχανή.

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Να ρωτήσω κάτι? Όταν λέτε θερμοκρασία κάτω από την σελα τι εννοείτε? Ψηνεται ο πωπος μας? Ρωτάω γιατι σε κανα μήνα πρωτα ο θεός σκεφτομαι να γίνω κάτοχος ενος ημιγυμνου

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper35mk Προβολή μηνύματος
    Να ρωτήσω κάτι? Όταν λέτε θερμοκρασία κάτω από την σελα τι εννοείτε? Ψηνεται ο πωπος μας? Ρωτάω γιατι σε κανα μήνα πρωτα ο θεός σκεφτομαι να γίνω κάτοχος ενος ημιγυμνου
    ενταξει δεν ψηνεσαι κιολας αλλα μια ζεστουλα την βγαζει. μη μασας και γω εχω το DIVERSION απο το 2009 και δεν επαθα και τπτ. σε ταξιδι δεν ενοχλει παντως καθολου.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  6. #21
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.516
    με μια μικροπατεντούλα να αποφύγετέ την περίσσια θερμοκρασία
    μπορείτε να βάλετε ένα κομμάτι κομμένο και ραμμένο ανακλαστήρα των σωμάτων καλοριφέρ κάτω απο την σέλα (βρίσκονται σε μαγαζιά σιδερικών, πρακτικερ, λιροι) με αυτό τον τρόπο θα υπάρξει ανακλαστική επαγωγή
    you rise you fall you're down then you rise again

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Περιμενω ακόμα κανα μήνα να μαζευτεί το ποσό που εχω βαλει ως στόχο για ξοδεμα και κατά μεγάλο ποσοστό θα καταλήξω σε xj6 Diversion. Αλλά για την ωρα ψαχνόμαι διεξοδικά μην κλάψω μετα τα 3500- 4000 που θα χάλασω. μια βοήθεια ακόμη αν γινεται.
    Όλα μου τα μηχανάκια έτυχε να ειναι yamaha ακομα και το ybr που εχω τωρα ένα θεμα με τα ηλεκτρολογικα το ειχαν. Πχ το ybr στο διμήνο ειχε λιώσει η ασφαλειοθηκη. με το συναγερμό όλο μπλόκαρε κ ειχα μεινει 2 φορές ωσπου τον ξηλωσα. Από ηλεκτρολογικα η ηλεκτρονικα έχει τπτ θεματα? Καθως μόλις αγοραστει θα μπουν κ xenon επάνω οπωσδήποτε. Ευχαριστω

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    με μια μικροπατεντούλα να αποφύγετέ την περίσσια θερμοκρασία
    μπορείτε να βάλετε ένα κομμάτι κομμένο και ραμμένο ανακλαστήρα των σωμάτων καλοριφέρ κάτω απο την σέλα (βρίσκονται σε μαγαζιά σιδερικών, πρακτικερ, λιροι) με αυτό τον τρόπο θα υπάρξει ανακλαστική επαγωγή
    η ζεστη δεν βγαινει απο την σελα. απο το πλαι της σελας. εκει δεν μπορεια να βαλεις τπτ. απλα μαθαινεις να ζεις με αυτο.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  9. #24
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper35mk Προβολή μηνύματος
    Από ηλεκτρολογικα η ηλεκτρονικα έχει τπτ θεματα?
    Εμένα σε δυο χρόνια και 42.000 χλμ δεν έχει βγάλει κανένα ηλεκτροπρόβλημα. Το μόνο που μου έχει κάνει 2 φορές είναι να μη θέλουν να δουλέψουν τα φλάς, με ένα κλείσιμο-άνοιγμα λύθηκε.

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Αυτο δεν ειναι θεμα. με συναγερμό ομως να μμπλοκάρει την εκκίνηση της μηχανής κ να μην μπορεις να φύγεις ειναι ομως. Όπως και να σου καιει σχεδόν ολοκαίνουριο την ασφαλειοθηκη κ να ξανά μενεις. Να οδηγας κ να ανάβοσβήνουν τα φωτά πορείας στα σκοτάδια κ.α. πάντα με τα ηλεκτρολογικα στην Yamaha ειχα θεμα. Αλλά από μότερ δεν εχω βρέι πιο ανθεκτικό γιατι πραγματικά τους έπινα το αιμα...

  11. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    βρε παιδιά να ρωτήσω κ κάτι άλλο κ όποιος μπορει να με βοηθήσει.
    Επειδή γενικως εχω δει κ εχω ακούσει ακόμα περισσότερα για τις αντιπροωπειες αλλά και για τα καταστήματα- συνέργεια που πωλούν μεταχειρισμενα. Αν καποιος ήταν κάτοχος xj6 diversion κ το έχει δωσει σε κάποιον για πωληση (έχοντας πάρει αυτός τα χρηματα που ήθελε) δεν κάνει να μας πει με πόσα χιλιόμετρα τ έδωσε και αν όντως ειχε θεματα η ακόμη κ πόσο του το πήραν?
    Ειδικά σε κάποια θεωρώ παράλογες τις τιμες η μου φαίνονται παράλογα τα χιλιόμετρα σε σχέση με τα έτη της μηχανής. Δεν τους εμπιστεύομαι τους κεραταδες καθολου συν ότι πολλοι βγαζουν παράλογα κέρδη κατ` εμε από τον κόσμο που δεν γνωρίζει. Ένα τέτοιο θρεντ ισως βοηθούσε πολύ κόσμο να μην πέφτει σε παγιδες

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Εμένα σε δυο χρόνια και 42.000 χλμ δεν έχει βγάλει κανένα ηλεκτροπρόβλημα. Το μόνο που μου έχει κάνει 2 φορές είναι να μη θέλουν να δουλέψουν τα φλάς, με ένα κλείσιμο-άνοιγμα λύθηκε.
    AΚΡΙΒΩΣ το ίδιο...

  13. #28
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper35mk Προβολή μηνύματος
    Αυτο δεν ειναι θεμα. με συναγερμό ομως να μμπλοκάρει την εκκίνηση της μηχανής κ να μην μπορεις να φύγεις ειναι ομως. Όπως και να σου καιει σχεδόν ολοκαίνουριο την ασφαλειοθηκη κ να ξανά μενεις. Να οδηγας κ να ανάβοσβήνουν τα φωτά πορείας στα σκοτάδια κ.α. πάντα με τα ηλεκτρολογικα στην Yamaha ειχα θεμα. Αλλά από μότερ δεν εχω βρέι πιο ανθεκτικό γιατι πραγματικά τους έπινα το αιμα...
    Εχοντας περάσει και γω απο το ΥΒR, ναι έχει θέματα με λάμπες κτλ, μου τις έκαιγε καθε 3-4 μήνες και αποφόρτιζε εύκολα η μπαταρία, αλλά το Diversion άαααλλη κατηγορία.

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89

    Ελαστικά

    Εχει κανείς να προτείνει ελαστικά για το Diversion κοντα στα 220-250€ που να είναι καλύτερα απο τα Dunlop; Εξετάζω και τα Continental Road Attack 2, τα Metzeller πάντα τα συμπαθώ, αλλά σε αυτές τις διαστάσεις δεν έχω προιστορία. Λοιπόν, τι λέει ο λαός;

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsopanoskylo Προβολή μηνύματος
    Εχει κανείς να προτείνει ελαστικά για το Diversion κοντα στα 220-250€ που να είναι καλύτερα απο τα Dunlop; Εξετάζω και τα Continental Road Attack 2, τα Metzeller πάντα τα συμπαθώ, αλλά σε αυτές τις διαστάσεις δεν έχω προιστορία. Λοιπόν, τι λέει ο λαός;
    Έχω 45000 χλμ με το diversion είχα τα bridgestone απο τη μάνα του, μετά έβαλα τα road attack και τώρα τα metzeller φοράω.

    Ευχαριστημένος είμαι και με τα metzeller αλλα όταν ξαναλλάξω θα βάλω τα road attack πάλι που μου άρεσαν πιο πολύ από όλα.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XJ6 Diversion Full Fairing
    από makis206 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2009, 08:30
  2. Ξέρει κανείς αν γίνεται σε Yamaha Diversion 1996
    από BILLY FILTH στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2006, 05:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF