Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 46

Θέμα: Μποτογνώμες κι όχι μόνο....

  1. #16
    αυτες
    πάντως ειναι φουλ αδιάβροχες και ζεστές.
    μιλάμε για 8ωρη βροχή και θερμοκρασίες χιονιού.
    δεν κάνουν για ζέστη !!!

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Προσωπικά μου αρέσει η Alpine Web Gore Tex και για αυτό και μόλις την παράγγειλα μιας και ένα ζευγάρι καλές μπότες είναι πάντα χρήσιμες και ήταν μια αγορά που ήθελα καιρό να κάνω.

    Τις παράγγειλα μαζί με Ελάστικα (Pirelli Diablo Strada)+1 Ζευγάρι Φθηνό Αδιάβροχο Καθημερινό Μποτάκι+3 Visor Bags.

    Όλα από http://www.mandp.co.uk.

    Μεταφορικά για όλα 20 ευρώ από Αγγλία σε Ρόδο.


    Code Description Price(POUNDS) l
    548762 160/60ZR17 Diablo Strada T/L Rear Pirelli Motorcycle Tyre 79.49
    242419 Alpinestars Web Gortex Boots Blk 42 169.99
    229852 Blytz T3 Short Boots Black 8 49.99
    525660 Visor Bag 6.9X3
    548759 120/70ZR17 Diablo Strada T/L Front Pirelli Motorcycle Tyre 74.99
    Delivery Charge 20.00
    Goods Total £415.43



    Το μποτάκι είναι αυτό:
    http://www.mandp.co.uk/productinfo/2...rt-Boots-Black

    Περιμένω σχόλια.


  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    και μερικά reviews για την Alpinestars Web Gore Tex:

    http://www.motorcycle-superstore.com...Tex-Boots.aspx

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Ανυπομονώ να παραλάβω πάντως...

  5. #20
    Αν θελεις μποτα-μποτακι καθημερινης χρησης ή τουρισμου, παρε οτι ειναι πιο μαλακο και ανετο. Σκληρα υλικα και αγωνιστικες μποτες, καταληγουν στο ντουλαπι για τις κυριακατικες (γρηγορες συνηθως) βολτες. Εδω το θεμα ειναι να την φορας και να μη τη νιωθεις σχεδον. Τοτε μονο θα την ευχαριστηθεις πραγματικα.


    Nothing in life is to be feard. It is only to be understood.
    Marie Curie

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
    Αν θελεις μποτα-μποτακι καθημερινης χρησης ή τουρισμου, παρε οτι ειναι πιο μαλακο και ανετο. Σκληρα υλικα και αγωνιστικες μποτες, καταληγουν στο ντουλαπι για τις κυριακατικες (γρηγορες συνηθως) βολτες. Εδω το θεμα ειναι να την φορας και να μη τη νιωθεις σχεδον. Τοτε μονο θα την ευχαριστηθεις πραγματικα.
    Νομίζω πως η Web της Alpinestars είναι η μπότα που περιγράφεις. Αυτά λένε και τα reviews που παράθεσα προηγουμένος..Προσωπικά, είμαι πολύ χαρούμενος που τις παρράγγειλα μιας και θεωρώ την Alpinestars την καλύτερη εταιρεία όσων αφορά τις μπότες μηχανής...

  7. #22
    Για τις δύο που έχεις ποστάρει...

    επειδή έχω και τις δύο (στο αντίστοιχο γυναικείο τους τις πρώτες), μπορώ να πω ότι οι πρώτες με βολεύουν πιο πολύ (τις φοράω κάθε μέρα) και μάλιστα αποδείχθηκαν πολύ πιο αδιάβροχες σε σχέση με τις δέυτερες που έμπασαν νερό πολύ γρήγορα.

    Σίγουρα είναι προτιμότερη η μεγαλύτερη προστασία, αλλά αν δε σε βολέψουν οι δέυτερες για ΚΑΘΕ μέρα και καταλήξεις να τις φοράς μόνο σε ταξίδι, τότε δεν έχει νόημα. Καλύτερα μια μαλακή μπότα παρά πολιτικό-αθλητικό κλπ παπούτσι.

    Δες και αυτά που σου προτείνουν τα παιδιά.. Καλές αγορές.
    safety doesn't happen by accident

  8. #23
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Thanks Vanda κι όλους τους άλλους.

    Είναι λίγο μυστήρια η φάση μιας και μιλάμε για σοβαρό έξοδο κι όχι για πενταροδεκάρες (για μένα τουλάχιστον).

    Vanda σου έβαλε νερό η MIG 2???? Δηλαδή gore tex κουραφέξαλα???

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    http://www.mandp.co.uk/productinfo/2...e-Boots/Raytek

    Μου αρέσει αυτή. Την βρίσκω πολύ οικονομική, 80 pounds, και αξιόλογη πρόταση. Υπολόγισε και 20 λυριά μεταφορικά.

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pipe_smoker
    Thanks Vanda κι όλους τους άλλους.

    Είναι λίγο μυστήρια η φάση μιας και μιλάμε για σοβαρό έξοδο κι όχι για πενταροδεκάρες (για μένα τουλάχιστον).

    Vanda σου έβαλε νερό η MIG 2???? Δηλαδή gore tex κουραφέξαλα???
    Αν έβαλε νερό να είσαι σίγουρος πως έβαλε νερό από πάνω... Αυτό μπορεί να γίνει με όλες τις μπότες... Δεν είναι ότι διαπέρασε την μεμβράνη πάντως...

    Οπότε αν ψάχνεις για 100% waterproof βάζεις και ένα ζευγάρι γκέτες στον προυπολογισμό (αν και το θεωρώ υπερβολή). Στην περίπτωση βέβαια που κάνεις πολύ μεγάλες αποστάσεις μέσα στην βροχή έχει νόημα, δύσκολο το κόβω βέβαια για έναν μέσο αναβάτη να κάνει τέτοιο εγχείρημα... Τουλάχιστον όσον αφορά εμένα, περιμένω να καταλαγιάσει η βρόχα.

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anixneyths
    Αν έβαλε νερό να είσαι σίγουρος πως έβαλε νερό από πάνω...

    Φυσικά και ΔΕΝ μιλάω για νερό που μπαίνει από πάνω. Έβαζε από την ένωση μπροστά, μετά από 20-30 λεπτά βροχής. Αστοχία υλικού; Ίσως, πάντως συμβαίνει καμιά φορά, όχι σε όλες τις μπότες ενός μοντέλου, απλά κάποιο ζευγάρι μπορεί να είναι προβληματικό. Κάποια μαγαζιά σου τις αλλάζουν αν βγουν ελαττωματικές.

    Οι μαλακές, μετά από πολλές βροχές παραμένουν αδιάβροχες. Προχθές έκανα το πιο πρόσφατο τεστ (αναγκαστικά) που μπήκα σε πλημμυρισμένο γκαράζ και τσαλαβουτούσα αρκετή ώρα μέχρι να βγάλω το μηχανάκι μου. Συμπεριφορά γαλότσας.
    safety doesn't happen by accident

  12. #27
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
    Φυσικά και ΔΕΝ μιλάω για νερό που μπαίνει από πάνω. Έβαζε από την ένωση μπροστά, μετά από 20-30 λεπτά βροχής. Αστοχία υλικού; Ίσως, πάντως συμβαίνει καμιά φορά, όχι σε όλες τις μπότες ενός μοντέλου, απλά κάποιο ζευγάρι μπορεί να είναι προβληματικό. Κάποια μαγαζιά σου τις αλλάζουν αν βγουν ελαττωματικές.

    Οι μαλακές, μετά από πολλές βροχές παραμένουν αδιάβροχες. Προχθές έκανα το πιο πρόσφατο τεστ (αναγκαστικά) που μπήκα σε πλημμυρισμένο γκαράζ και τσαλαβουτούσα αρκετή ώρα μέχρι να βγάλω το μηχανάκι μου. Συμπεριφορά γαλότσας.
    Απαπαπα....

    Με κάνεις να βλέπω με άλλο μάτι τις μαλακές από όσα γράφεις.

    Γενικά έχω χαροπαλέψει με πολλές μπότες που με χτυπούσαν και τη φοβάμαι τη δουλειά με τις σκληρές.

    Κι αφού σου έχουν αντέξει και τόσο νερό μάλλον είναι καλύτερη λύση.

    Τέλος αυτής της εβδομάδας-αρχές της άλλης μάλλον θα γίνει η αγορά. Θα ενημερώσω.

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pipe_smoker
    Απαπαπα....

    Με κάνεις να βλέπω με άλλο μάτι τις μαλακές από όσα γράφεις.

    Γενικά έχω χαροπαλέψει με πολλές μπότες που με χτυπούσαν και τη φοβάμαι τη δουλειά με τις σκληρές.

    Κι αφού σου έχουν αντέξει και τόσο νερό μάλλον είναι καλύτερη λύση.

    Τέλος αυτής της εβδομάδας-αρχές της άλλης μάλλον θα γίνει η αγορά. Θα ενημερώσω.



    Για να μην παρεξηγηθώ, δε λέω ότι οι άλλες δεν είναι αδιάβροχες. Πιστεύω ότι ήταν τυχαίο που μπάζανε οι δικές μου.


    safety doesn't happen by accident

  14. #29
    θα συμφωνησω με Ζευκα για τις Sidi. Μολις πηρα ενα ζευγαρι οχι ακριβως αγωνιστικες (Sidi B2) αλλα αυτο που εχω να πω ειναι οτι εχουν τελεια εφαρμογη στο ποδι και πολυ καλη προστασια. Οσο για νερο δεν εχει τυχει βροχη ακομα για να δω.
    Triumph Tiger 800!

  15. #30
    κοκορετσι μελος Το avatar του/της intruder
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    648
    ALPINESTARS SMX5 WATERPROOF-η πιο (τελειως) αδιαβροχη μποτα που ειχα ποτε.πολυωρο ταξιδι με καταρεκτες να πεφτουν κ δεν καταλαβαν τιποτα .στεη ιδια στιγμη γαντια που πηρα απο τα ALDI ΜΕ 20 ΕΥΡΩ αποδειχτηκαν οντως αδιαβροχα κ ζεστα-δεν ενδυκνυονται για το καλοκαιρι
    ....και το στηλιαρι απο το τσεκουρι του ξυλοκοπου, απο το λογγο βγαινει...

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2007, 12:48
  2. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2007, 11:39
  3. Τετραήμερο στη Μάνη κι όχι μόνο!
    από alximistis στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2007, 17:15
  4. Για Guzzi-στες (κι όχι μόνο)
    από slacker στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2007, 16:34
  5. Βολτα Stork(κι οχι μόνο) 3/4/2006
    από Vstrommer71 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2006, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF