Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 50

Θέμα: Γιατί δεν φοράνε κράνος;

  1. #16
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Κάποιες (οι περισσότερες) είναι όντως ηλίθιες, αλλά γενικά είσαι εμπαθής.
    Είδες κάτι πράγματα;... την γνώμη μου είπα.. Όποιος δεν θέλει να βάλει το δικό του κεφάλι θα σπάσει. Για να μην πω οτι μπορεί να καταλήξει και χειρότερα όπως είπα. Το δικό μου θα έχει περισσότερες πιθανότητες απο το δικό του να μην γίνει ομελέτα αφού θα είναι εντός κράνους. Είπα και πριν...

    Μεγάλα παιδιά είναι... ας κάνουν οτι θέλουν και ας υποστούν τις (όποιες) συνέπειες μετά μόνοι τους.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #17
    Τι να λέμε τώρα.
    Αυτοεκτίμηση οκ δεν έχουν,ας πούμε ότι είναι προσωπική επιλογή ή τάση προς αυτοκτονία.

    Το εξοργιστικό ειναι οτι τα τυπάκια τύπου ακράνοβιc δεν νιώθουν το χρέος και την ηθική υποχρέωση
    που έχουν απέναντι στα αγαπημένα τους πρόσωπα(γονείς-παιδιά-σκυλιά-γκόμενα-φίλους)
    στο να προνοούν και να φυλάσονται ώστε να γυρνούν ακέραιοι στο σπίτι τους.

    Αυτοί που μένουν πίσω τραβάνε το κανάλι και όχι τα υποψήφια μελάτα αυγά...
    μπάρον says :
    "Japan rullezzzz re και ας το περνάω μίνιο και μουράβια κάθε 2 βδομάδες :rotflmao: "
    -
    _Holder of Honoured Blockage Degree delivers lessons on invisibility_

    Ο Καγκουρογαμόσαυρος

  3. #18
    Κοίτα συμπτώσεις...
    Χθες στο γυμναστήριο συνάντησα ένα κοπέλι που είχα κάποια χρόνια να το δω. Για την ακρίβεια, για μερικά λεπτά, αμφιταλαντευόμουν αν όντως ήταν αυτός. Τελικά πήγα και του μίλησα και με θυμήθηκε. Μου είπε ότι τα είχε παρατήσει για αρκετό καιρό και ότι τώρα θα ξαναρχίσει σιγά-σιγά. Ενώ μιλούσαμε διαπίστωσα ότι οι λέξεις με δυσκολία βγαίνανε απ το στόμα του και οι προτάσεις του ήταν πολύ μακρόσυρτες και ψιλο-ατελείς...Μετά έφαγα φλασιά και διαπίστωσα ότι το ξυρισμένο του κεφάλι ήταν γεμάτο βαθιές ουλές και το πρόσωπό του χαρακωμένο από μπάντα σε μπάντα...
    Μονάχα σε ένα πράμα πήγε το μυαλό μου...ατύχημα με το μηχανάκι του.
    Και όντως...
    Αργότερα όταν έφυγε, βρήκα ένα άλλο κοπέλι και μου επιβεβαίωσε ότι είχε "φύγει" πάνω από το μηχανάκι ακράνωτος και χτυπήσει σε κάτι σίδερα στην άκρη του δρόμου. Έκατσε πολύ καιρό στην εντατική και του αφαιρέσανε και τμήματα κατεστραμμένου εγκεφάλου. Το πρόσωπό του, δε, είδανε και πάθανε να το συνεφέρουνε ώστε να βλέπεται...
    Μονάχα στο κεφάλι είχε χτυπήσει, πουθενά αλλού.
    Αν το φόραγε το γ. το κράνος τίποτα δε θα είχε πάθει, τίποτα!
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/11/2009
    Μηνύματα
    128
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
    Κάποιες (οι περισσότερες) είναι όντως ηλίθιες, αλλά γενικά είσαι εμπαθής.

    Προσωπικά δεν βλέπω καμιά εμπάθεια αλλά ακόμα και αν υπάρχει η ηλιθιότητα αυτών που δεν φορούν κράνος είναι γιγαντιαία και δεν μας επιτρέπει να σταθούμε σε αυτή.

  5. #20
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Δεν υπαρχουν μελη του φόρουμ που δεν φοράνε κρανος
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    στις κοντινες διαδρομες,δεν φοραω...δηλαδη γυρω τριγυρω απο το γραφειο και στα περιξ του σπιτιου μου η για καναν κονινο καφε 2-3 χλμ...

    βαριεμαι το βαλε βγαλε και κανω και τσιγαρο ανετα...επισης αισθανομαι το κεφαλι μου πολυ πιο χαλαρο...το χειμωνα παιζει σκουφος...

    αυτα...


    Να γίνει ΕΔΕ

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Να γίνει ΕΔΕ

    Να αναλάβει ο Γκανταλφ που ειναι των "Εσωτερικων υποθέσεων"
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #22
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Όποιος δεν θέλει να βάλει το δικό του κεφάλι θα σπάσει.
    Τώρα καλύτερα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από S.Nikos
    Προσωπικά δεν βλέπω καμιά εμπάθεια αλλά ακόμα και αν υπάρχει η ηλιθιότητα αυτών που δεν φορούν κράνος είναι γιγαντιαία και δεν μας επιτρέπει να σταθούμε σε αυτή.
    Δηλαδή ξεκράνωτος = χαμηλός δείκτης νοημοσύνης. Μάλιστα. Ακούς Ράιν? :P
    Life begins at 45°.

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
    Δηλαδή ξεκράνωτος = χαμηλός δείκτης νοημοσύνης. Μάλιστα.
    `

    Με όλο το σεβασμό, μετά το " = " εσύ προσωπικά τι θα έβαζες;
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  9. #24
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Λοιπον επειδή το παραμύθι φοράω ή δεν φοράω κράνος έχει τραβήξει πολύ δρόμο.


    Κανένας δεν είναι χαζός ή ηλίθιος ή μλκας αν φοράει ή αν δεν φοράει.

    Καθένας μας κάνει τις επιλογές του και τέλος.

    Εδώ οι περισσότεροι από εσάς με τα κράνη στο κεφάλι που κράζετε είστε παντρεμένοι. Λέτε τους άλλους ηλίθιους και μαλάκες;

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #25
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Λοιπον επειδή το παραμύθι φοράω ή δεν φοράω κράνος έχει τραβήξει πολύ δρόμο.


    Κανένας δεν είναι χαζός ή ηλίθιος ή μλκας αν φοράει ή αν δεν φοράει.

    Καθένας μας κάνει τις επιλογές του και τέλος.

    Εδώ οι περισσότεροι από εσάς με τα κράνη στο κεφάλι που κράζετε είστε παντρεμένοι. Λέτε τους άλλους ηλίθιους και μαλάκες;

    Δε θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    `

    Με όλο το σεβασμό, μετά το " = " εσύ προσωπικά τι θα έβαζες;
    Δε θα έβαζα τίποτα. Εγώ φοράω κράνος (εκτός ελαχίστων περιπτώσεων). Αλλά αυτό δε μου δίνει το δικαίωμα να κρίνω τον καθένα που ΔΕΝ κάνει αυτό που κάνω εγώ. Μπορεί να μη φοράει για οποιονδήποτε λόγο. Δε σας αφορά. Μείνετε στα αυγά σας και σταματήστε να κρίνετε όλο τον κόσμο πριν από τον εαυτό σας. Αυτό.

    ΥΓ. Τίποτα προσωπικό.
    Life begins at 45°.

  11. #26
    Να μη φοράτε κράνος, να αδειάζουμε σιγά σιγά.

    Μπας και μείνει και κανα φράγκο για αυτούς που το έχουν ανάγκη.

    Ειλικρινά, δε μπορώ να το καταλάβω.

    Δεν δύναμαι, πως να το κάνω.

  12. #27
    οπως ειπαν και πιο πανω,επιλογη ειναι...απο την στιγμη που δεν επηρρεαζει εσας,δεν σας αφορα κιολας...καλο θα ηταν λοιπον τους χαρακτηρισμους, να τους κρατατε για παρτη σας...τοσο απλο...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  13. #28
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Τώρα είναι μια καλή στιγμή να πείτε για τα μυγάκια.
    Life begins at 45°.

  14. #29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
    Μπορεί να μη φοράει για οποιονδήποτε λόγο. Δε σας αφορά. Μείνετε στα αυγά σας και σταματήστε να κρίνετε όλο τον κόσμο πριν από τον εαυτό σας. Αυτό.
    Δε συμφωνώ. Υποθέτω ότι, οι περισσότροι από εμάς, θα θέλαμε μια περισσότερο συλλογική κοινωνία και όχι μια ξερά εγωιστικά ατομιστική.
    Αν ο ξεκράνωτος πέσει και σακατευτεί, ο κοινωνικός (χ*στε τον οικονομικό, ας μην το δούμε και αυτό) αντίκτυπος δε θα περιοριστεί στη φαμελιά του (αν θέλουμε να λεγόμαστε άνθρωποι και όχι μοναχικές αράχνες).
    Αυτό νομίζω εγώ.
    Τους ξεκράνωτους εγώ τους "ταμπελώνω" σαν ανενημέρωτους και απερίσκεπτους. Και λίγα λέω.
    (φυσικά καμία προσωπική αιχμή, )
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  15. #30
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    οπως ειπαν και πιο πανω,επιλογη ειναι...απο την στιγμη που δεν επηρρεαζει εσας,δεν σας αφορα κιολας...καλο θα ηταν λοιπον τους χαρακτηρισμους, να τους κρατατε για παρτη σας...τοσο απλο...
    2 πράγματα κατέστρεψαν την Ελλάδα:

    1. Ο Παπανδρέου με την Μαργαρίτα και τις ΕΓΕς και
    2. τα δάνεια των τραπεζών με τα οποία όλοι καβάλησαν μία μηχανή....

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF