Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 102

Θέμα: SV vs Raptor vs ER 6N vs Versys

  1. #16
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Οσο για τα husky ναι σιγουρα 15 στο εντουρο και καθολικη επικρατηση στα σουπερ μοταρντ ναι σιγουρα την κσταστρεψε , στο οτι δεν θα υπηρχε καν συνχρονη ducati και η ολικη επικρατηση στα sbk ας μην το θιξουμε :-)
    Ηξερα πώς απάνω στη γή όσο ζούμε αυτό δέν είναι το λιμάνι όπου αράζεις είναι το λιμάνι απ'όπου ξεκινάς, ξανοίγεσαι σέ άγρια τρικυμισμένη θάλασσα και μάχεσαι ολοζωής ν'αράξεις

  2. #17
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astroman76 Προβολή μηνύματος
    δεν λεω αρλουμπες τα ξερω απο μεσα γιατι δουλεβα για την κοκκινη εταιρια για αρκετα χρονια!
    Μπορει να δούλευες εκει αλλά δεν μας τα λες καθόλου σωστά.
    Την Ducati την έσωσαν στην κυριολεξία οι αδελφοί Castiglioni. Ειχε χρεοκοπήσει κανονικά και με το νόμο πριν μπουν τα αδέλφια στη μέση και της ξαναδώσουν ζωή.
    Φυσικό κι επόμενο ηταν να εχουν και καποια προβλήματα τα πρώτα μηχανάκι απου έβγαλαν, αλλά τα έφτιαξαν.
    Την έστησαν σαν εταιρεία, έφτιαξαν και μηχανάκια σταθμούς και την πούλησαν στους Αμερικάνους.
    Αν δεν υπήρχε η Cagiva τότε, πιθανόν να μην υπήρχε καν η Ducati σήμερα.

    Τωρα απο τα μηχανάκια προς επιλογήν, εγω ψηφίζω το Raptor. Ειναι όμορφο, είναι πολύ καλύτερα στημένο χωρίος να χώσεις τίποτα και δεν θα το κλέψει κανείς.
    Καίει λίγο παραπάνω αλλά αξίζει. Ενας φίλος το έχει και το χαίρεται, ειναι μια χαρά μηχανάκι και δεν παθαίνει τίποτα.
    Ιταλικό πλαίσιο κλπ με Japan μοτέρ πάνγτα ήταν καλός συνδυασμός.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #18
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.693
    η καρδια του παιδιου λεει gagiva,ολο γυρω απο το raptor γυριζει.ακολουθησε τη φιλε μου.στις εποχες της απολυτης μουραχαβλιασης χρειαζεται και λιγο συναισθημα
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  4. #19
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dant3 Προβολή μηνύματος
    Το τελευταιο που με νοιαζει ειναι η μεταπωλητικη αξια...γιατι τι να το κανω αν δωσω ενα μηχανακι μετα,500Ε παραπανω αν δεν το εχω ευχαριστηθει?
    Για αυτο κοιταω και το cagiva.η λογικη λεει βερσυς η sv αλλα κατι μου λεει οτι το cagiva καθε φορα που θα το καβαλαω η θα το κοιταω θα εχω ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια.

    εξαλλου υπολογιζω οτι εστω και κραταω οτι παρω 5 χρονια.δεν θα κανω ανετα καμια 40000 χλμ?οποτε οτιδηποτε και εαν παρω που εχει 3000-3500 θα το δωσω 2000+-200.αντε 1800 στη χειροτερη και στη καλυτερη αν το φορτωσω με εξτρα, 2000 και κατι ψιλα.
    οποτε για 500Ε δεν με νοιαζει η μεταπωληση.με νοιαζει να με εξυπηρετει και πανω απο ολα να το ευχαριστιεμαι...

    Για να μιλαμε και με χειροπιαστα πραγματα ας βαλω και αγγελιες που εχω τσεκαρει...
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2701903/
    Raptor.εχει και αρκετα εξτρα.εξατμισεις,μανιταρια ,καινουργια λαστιχα και αυτη τη βλακεια που δειχνει τις ταχυτητες.επειδη ειναι κοντα μου αυτος ειχα παει και το ειχα δει...οντως πρεπει να εχει μολις 2900χλμ γιατι φαινοταν σχεδον καινουργιο.
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1755107/
    γυμνο sv δεν εχω βρει για δειγμα.τον ειχα παρει τηλ αυτον και το δινει 3000 αλλα με μετρητα λογικα θα το ριξει λιγακι ακομα...

    απο βερσυς ειχα βρει σε ενα συνεργειο εναν που το εδινε για λογαριασμο ενος γνωστου του που ειναι εξωτερικο.μοντελο του 07 με 18000 χλμ 3300 συζητησιμα αλλα ειχε πεσει στασιμο απο τα αριστερα και ειχε στραβωσει μανιταρι(ο μηχανικος ειπε οτι φτιαχνεται αυτο ευκολα) και γδαρθει πλαστικο.
    Τα Raptor τα 6μισαρια περσι τα πουλουσαν στο Autopolis στη Βαρη 3900 καινουρια μπας και τα ξεφορτωθουν...

    αν κολλησες ντε και καλα στο Raptor , μη δωσεις σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση πανω απο 2000-2500 για 650 και παρε ΜΟΝΟ κοκκινο ...
    Accipere quam facere praestat injuriam

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Νικος χρ.
    Εγγραφή
    05/08/2011
    Μηνύματα
    208
    +650

  6. #21
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    βερσυς
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από imitrelos Προβολή μηνύματος
    Οσο για τα husky ναι σιγουρα 15 στο εντουρο και καθολικη επικρατηση στα σουπερ μοταρντ ναι σιγουρα την κσταστρεψε , στο οτι δεν θα υπηρχε καν συνχρονη ducati και η ολικη επικρατηση στα sbk ας μην το θιξουμε :-)
    Φιλε μην βγαζεις συμπερασμα απο τους Αγωνες...(με την ιδια λογικη επρεπε ολλοι να περνουν Συπερμοτο της ΤΜ γιατι κερδηζει) ρωτα τους ιδιοκτητες των χουσκβαρνα της εποχης και ποσα απο αυτα δουλεβουν χωρις να εχουν αλαξει το μισο μοτερ η τα ηλεκτρικα... οσο για τα ντουκατι ηπερτερουσαν σε μια εποχη που οι κανονες γερναν πρως αυτους... και φισικα το γεγονος οτι η ντουκατι εφερνε 20 μοτερ για καθε αγωνα δεν λεει τιποτα ε?

    Σιγουρα ο Καστι την εσωσε αλλα το δυκτιο ανταλακτικων ειτανε τραγικο οπως επισης και τα χουσουρια τους

    τα ντουκατι της 10ετιας 88-98 ειτανε απο τα πιο γαματα οδηγικα & εμφανισιακα.. αλλα μονο οταν δουλεβανε και οταν εβρησκες ανταλακτικα.. μετα το 998 αλαξανε πρως το καλητερο αλλα αυτα νομιζω ειταν οταν πουληθηκε στους Τεξανους...
    ORGIA!!!!!

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SVX Προβολή μηνύματος
    Τα Raptor τα 6μισαρια περσι τα πουλουσαν στο Autopolis στη Βαρη 3900 καινουρια μπας και τα ξεφορτωθουν...

    αν κολλησες ντε και καλα στο Raptor , μη δωσεις σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση πανω απο 2000-2500 για 650 και παρε ΜΟΝΟ κοκκινο ...
    Ναι το ξερω ποσο το εδιναν.το θεμα ειναι οτι κατω απο τα 3000 δεν παιζει κανενα στο car!και στη καλυτερη κατασταση ειναι αυτο που εβαλα και με τα περισσοτερα εξτρα(γιατι μια εξατμιση στανταρ θα την βαλω καθως και μανιταρια)
    οποτε να παρω ενα στα 2500 και να θελω αλλη μια 200αρα για λαστιχα και 300αρα για μια εξατμισουλα ,εφτασα στο 3000 ετσι ευκολα παλι.ασε που δεν θα ριξω και ενα σερβις?ενω αυτος το δινει με αλλαγμενα λαδια κτλ.θα του το παζαρεψω σιγουρα...
    τωρα μονο κοκκινο γιατι?για να φαινεται οτι αντιγραφει το monster?

    τελος,για πειτε ρε παιδια τι ανταλλακτικο κινδευνευω να μην βρω?
    πισω γραναζι εχω δει οτι ηταν δυσκολο αλλα παιρνει απο haya και gsxr με ανοιγμα του κεντρου 1μμ σε τορνο που ετσι και αλλιως μικρο ειναι το κοστος και ευκολη δουλεια(το κανω και μονος μου)
    Τελευταία τροποποίηση από Dant3; 24/10/2012 στις 12:18.

  9. #24
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astroman76 Προβολή μηνύματος
    Φιλε μην βγαζεις συμπερασμα απο τους Αγωνες...(με την ιδια λογικη επρεπε ολλοι να περνουν Συπερμοτο της ΤΜ γιατι κερδηζει) ρωτα τους ιδιοκτητες των χουσκβαρνα της εποχης και ποσα απο αυτα δουλεβουν χωρις να εχουν αλαξει το μισο μοτερ η τα ηλεκτρικα... οσο για τα ντουκατι ηπερτερουσαν σε μια εποχη που οι κανονες γερναν πρως αυτους... και φισικα το γεγονος οτι η ντουκατι εφερνε 20 μοτερ για καθε αγωνα δεν λεει τιποτα ε?

    Σιγουρα ο Καστι την εσωσε αλλα το δυκτιο ανταλακτικων ειτανε τραγικο οπως επισης και τα χουσουρια τους

    τα ντουκατι της 10ετιας 88-98 ειτανε απο τα πιο γαματα οδηγικα & εμφανισιακα.. αλλα μονο οταν δουλεβανε και οταν εβρησκες ανταλακτικα.. μετα το 998 αλαξανε πρως το καλητερο αλλα αυτα νομιζω ειταν οταν πουληθηκε στους Τεξανους...
    Καλά το πηδήξαμε το θέμα του παιδιού
    Καλά πότε πείρε η ΤΜ κάποιο τίτλο και δέν το ξέρω ??? αδικείς πααααρα πολύ τα husky
    όσο για το δίκτυο να σου πώ ότι όταν έριξα μάυρη πέτρα στήν ελληνμότο τα έπερνα απο αγγλία στο μισό κόστος !!! και μου ερχόταν max σε 1-1,5 εβδομάδα που στούς εδώ "κυρίους" έδινα μπροστά τα λεφτά πλήρωνα μεταφορικά για να γίνει αυτόνομη μεταφορά και περίμενα 1-2 μήνες γιατί οι κύριοι περίμεναν να μαζέψουν και άλλες παραγγελίες (με τήν μεταφορά που είχα πληρώση εξολοκλήρου εγώ )
    Ηξερα πώς απάνω στη γή όσο ζούμε αυτό δέν είναι το λιμάνι όπου αράζεις είναι το λιμάνι απ'όπου ξεκινάς, ξανοίγεσαι σέ άγρια τρικυμισμένη θάλασσα και μάχεσαι ολοζωής ν'αράξεις

  10. #25
    Μα ...Γίνονται αυτά τα πράματα ;

  11. #26
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Αυτα και αλλα πολλα ωραια , δυστηχως πανω στην καψουρα μερικων καπιοι κανανε εκει μεσα περιουσιες
    Ηξερα πώς απάνω στη γή όσο ζούμε αυτό δέν είναι το λιμάνι όπου αράζεις είναι το λιμάνι απ'όπου ξεκινάς, ξανοίγεσαι σέ άγρια τρικυμισμένη θάλασσα και μάχεσαι ολοζωής ν'αράξεις

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από imitrelos Προβολή μηνύματος
    Καλά το πηδήξαμε το θέμα του παιδιού
    Καλά πότε πείρε η ΤΜ κάποιο τίτλο και δέν το ξέρω ??? αδικείς πααααρα πολύ τα husky
    όσο για το δίκτυο να σου πώ ότι όταν έριξα μάυρη πέτρα στήν ελληνμότο τα έπερνα απο αγγλία στο μισό κόστος !!! και μου ερχόταν max σε 1-1,5 εβδομάδα που στούς εδώ "κυρίους" έδινα μπροστά τα λεφτά πλήρωνα μεταφορικά για να γίνει αυτόνομη μεταφορά και περίμενα 1-2 μήνες γιατί οι κύριοι περίμεναν να μαζέψουν και άλλες παραγγελίες (με τήν μεταφορά που είχα πληρώση εξολοκλήρου εγώ )

    2009 2010 και νομιζω το παιρνει και φετος 2012.. εχει παρει και κατασκευαστων αλλα αυτο δεν λεει οτι τα τετραχρονα της ειναι τερατα αξιοπηστιας γιατι κερδιζουν αγωνες...

    anyway ας παρει το παιδι το Ραπτορ αν ειναι τοσο ευκολο να βρει ανταλακτικα και ειπαρχει κοσμος εδω μεσα που εχει ακρες.. γιατι δεν εχουν ουτε ολλοι Ebay ουτε πειπαλς...
    ORGIA!!!!!

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.990
    αδερφε να παρεις αυτο που οταν το κοιτας κ@υλωνεις...

  14. #29
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Αν και δεν συνηθηζω να απανταω σε ειρωνικα ποστ ;-)

    2009 ναι το πειρε η tm με της βασικες ομαδες μεχρι τοτε να εχουν αποχωρηση η να κανουν τυπικη παρουσια

    For the records πρωταθλητης 2009 thierie van den bosch και βασικα οπως και με οτι αλλο ετρεξε μονος του το πηρε ;-)
    Ηξερα πώς απάνω στη γή όσο ζούμε αυτό δέν είναι το λιμάνι όπου αράζεις είναι το λιμάνι απ'όπου ξεκινάς, ξανοίγεσαι σέ άγρια τρικυμισμένη θάλασσα και μάχεσαι ολοζωής ν'αράξεις

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από imitrelos Προβολή μηνύματος
    Αν και δεν συνηθηζω να απανταω σε ειρωνικα ποστ ;-)

    2009 ναι το πειρε η tm με της βασικες ομαδες μεχρι τοτε να εχουν αποχωρηση η να κανουν τυπικη παρουσια

    For the records πρωταθλητης 2009 thierie van den bosch και βασικα οπως και με οτι αλλο ετρεξε μονος του το πηρε ;-)
    καθολου ειρωνικο και οταν ετρεχε η Χουσκβαρνα μονο η ΚΤΜ ειτανε αντιπαλος οι ιαπωνες δεν ασχοληθηκανε ποτε με τα ΣΜ αλλα γενικως η κουβεντα με τις Νικες και την αξιοπηστια μιας μηχανης δεν εχει καμια σχεση, η σουζουκι δεν εχει κερδησει τιποτα εδω και 5χρονια (2005 με Κορσερ αν θημαμε καλα) αλλα τα GSXR ειναι τα πιο καλοπουλημενα μηχανακια στον κοσμο εδω και 20 χρονια!
    ORGIA!!!!!

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Reinmeister vs all vol 2 (rossi vs stoner)
    από reinmeister στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2012, 15:04
  2. (f800s Vs F800r) Vs Er-6f Vs Shiver 750 Gt
    από Full Noob στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2009, 14:25
  3. kawasaki er-6f vs honda cbf600s
    από WILDCAT_mmm στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2006, 08:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF