Σελίδα 2 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 242

Θέμα: drz 400

  1. #16
    περσι πηγα στην πανελληνια απο ηγουμενιτσα καβαλα με την μια!αν αντεχεις δεν χαμπαριαζει,εγω εχω το σμ και του εχω βαλει 16αρι μπροστα για να ταξιδευει ανετα,λευκαδα κεφαλονια κερκυρα γιαννενα πρεβεζα κ.α.ειναι καρααξιοπιστο,στα μοντελα μεχρι το 2004 καλο ειναι να ανοιξεις και να βαλεις λοκταιτ στις βιδες κομπλερ μιζας.εγω το δινω μονο και μονο γιατι δεν μπορω να παλευω με τον αερα και θελω να κανω ταξιδια πολλων χιλιομετρων...κατα τα αλλα δεν παιζεται το εργαλειο!

  2. #17
    Απο οτι εχω ακουσει ειναι πολυ γερα μηχανακια τα drz κ πολυ αξιοπιστα!!! μπορω να βρω μονο ελλατηρια σε περιπτωση που θα φοραει πιστονι με τρια ε?

  3. #18
    Ναι !
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  4. #19
    Αυτο για το λοκ ταιτ στις βιδες της μιζας τωρα το ειδα! γιατι να το κανω αυτο; κ τωρα που το αωεφερες μια στο τοσο κολαει η μιζα κ αν την χτυπησω λιγο ξεκολλαει! σε τι μπορει να ευθυνεται αυτο?

  5. #20
    Θα σε γελασω... δε το εχω αντιμετωπισει αυτο ποτε οπωτε δηλωνω αγνοια...!
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  6. #21
    και λοκταιτ για ποιο λογο με συμβουλευεις να βαλω στις βιδες της μιζας?

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakhs89
    και λοκταιτ για ποιο λογο με συμβουλευεις να βαλω στις βιδες της μιζας?
    Ειναι κατι σαν προληψη , οχι στη μιζα μονο , κι'αλλου .
    Εγω δε τα εχω κανει παντως .
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  8. #23
    μαλιστα!!! εμενα αυτο που με καιει τωρα ειναι να δω πως 8α βαλω το κοντερ πανο στο μηχανακι που δεν εχει καθολου κ πρεπει ολους τους αισθητηρες κ αυτα να τα περασω μονος μου!!! ειναι εθκολη η εγκατασταση του?

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakhs89
    μαλιστα!!! εμενα αυτο που με καιει τωρα ειναι να δω πως 8α βαλω το κοντερ πανο στο μηχανακι που δεν εχει καθολου κ πρεπει ολους τους αισθητηρες κ αυτα να τα περασω μονος μου!!! ειναι εθκολη η εγκατασταση του?
    Εμενα ευτυχος μου το περασε ενας φιλος με το ιδιο ακριβως μηχανακι ( drz400sm K5 ) μεσα σε 2 ωριτσες περιπου . Βεβαια ειναι ηλεκτωνικος στο επαγγελμα και οταν το εβαλε πρωτη φορα στο δικο'του του πηρε ενα 4ωρο περιπου ψαχνωντας με το πολυμετρο τα καλωδια ενα-ενα και μονος του . Θα τον ρωτησω τι νουμερο ειχε βαλει στο κοντερ για να μετραει τα χλμ , καπως το υπολογιζεις με τη διαμετρο του τροχου , φανταζομαι κι εσενα το μπροστινο λαστιχο ειναι 120 .
    Αμα πιανουν τα χερια σου παντως και το'χεις με τα ηλεκτρικα ή εχεις καποιον φιλο/κολητο το βαζετε .


    Σου στελνω π.μ τις οδηγιες απο το μανιουαλ του .
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  10. #25
    δεν μου εχει ερθει κανενα μηνυμα με τις οδηγιες ρε φιλε.. θα μου ελυνες τα χερια αν μου εστελνες το μανυαλ.. περιμενω.. ευχαριστω πολυ!

  11. #26
    Συγνωμη ξεχαστικα...!
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  12. #27

    Unhappy etsi k etsi ta pragmata

    και να που ηρθε η μεγαλη μερα!! Σημερα ανοιχτηκε το μηχανακι! τελικα φοραει πιστονι με τρια ελλατηρια το οποιο αν και ειναι σε καλουτσικη κατασταση λεω να αλλαχτει μαζι με τα ελλατηρια μιας που ανοιχτηκε! το προβλημα ειναι οτι ειναι λιγο ανναμενες οι εδρες του ενος εκκεντροφορου πανω στην κεφαλη! εκει που γυρναει δηλαδη! στειλαμε την κεφαλη μαζι με τους εκκεντροφορους σε ενα μηχανουργο κ αυριο θα εχω απαντηση αν υπαρχει προβλημα ή οχι τελικα! σε περιπτωση που υπαρχει προβλημα κ χρειαστει αλλαγη κεφαλης εχει κανενας στα υποψην καμια κεφαλη μεταχηρισμενη!? γιατι καινουργια λογικα θα ειναι ακριβη! βασικα ας ελπισουμε να μην χρειαστει αλλαγη κ ο θεος βοηθος!!!

  13. #28
    eBay , εκει θα βρεις κεφαλη σε νορμαλ τιμη , εδω δεν εχει πουλησει και τοσο πολυ το μηχανακι για να βρισκοντε ευκολα μτχ ανταλακτηκα . Ταιριαζει απο ΟΛΑ τα drz/klx/ltz/kfx/dvx400 και απο ΟΛΕΣ τις χρονιες .
    Οι εκκεντροφοροι την παλευουν ?
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

  14. #29

    Thumbs up

    Ναι οι εκκεντροφοροι απο οτι φανηκε ειναι σε καλη κατασταση αλλα θα ξερουμε σιγουρα αυριο που θα μιλησουμε με τον μηχανουργο! εψαξα στο εβαΥ δεν βρηκα κατι! Ταιριαζουν απο ολα αυτα τα μοντελα? δεν εχει διαφορα ομως η δικια μου κεφαλη επειδη το μηχανακι ειναι το Ε? το δικος σου το μαμισιο πιστονι το πουλας?

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakhs89
    Ναι οι εκκεντροφοροι απο οτι φανηκε ειναι σε καλη κατασταση αλλα θα ξερουμε σιγουρα αυριο που θα μιλησουμε με τον μηχανουργο! εψαξα στο εβαΥ δεν βρηκα κατι! Ταιριαζουν απο ολα αυτα τα μοντελα? δεν εχει διαφορα ομως η δικια μου κεφαλη επειδη το μηχανακι ειναι το Ε? το δικος σου το μαμισιο πιστονι το πουλας?
    Ναι ρε ολες ιδιες ειναι , απλα του 'Ε εχει μια τρυπα/αναμονη για χειροκινητο αποσυμπιεστη , "προικα" απο το 'Κ ( σα το 'Ε αλλα μονο μανιβελα ) , κατα τ'αλλα ειναι ιδια η κεφαλη σε ολα και απ'ολες τις χρονιες

    Δε νομιζω να το πουλησω , τα θελω καβατζα τα πραγματα , αααμα κατσει καμια στραβη να εχω κατι .

    Ενα κιτακι( κυλινδρος+πιστονι κομπλε+φλατζες) για '440 παντως το βρισκεις σε νορμαλ τιμη απο eBay...! Mε 330-350e βρισκεις κιτ και μαλιστα με εμβολο JE .
    Βασιλης

    DRZ4??sm k5 full extra!

Σελίδα 2 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF