Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: Τα μεταξωτά βρακιά...

  1. #16
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715

    Re: Τα μεταξωτά βρακιά...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από adbasil
    Στα 24000 χλμ με το MULTI 620 Dark είχα την πρώτη ζημιά. Πιο συγκεκριμένα Εθνική Οδός Αθηνών Κορίνθου, στροφή, ανηφόρα αμέσως μετά τα διόδια της Ελευσίνας ,αριστερή λωρίδα, 160 χλμ/ω και να δίνω οπότε κρααακ bye bye αλυσίδα. Ευτυχώς δεν τη μαζεύει η πίσω ρόδα οπότε ωσάν ανεμόπτερο κόβω δεξιά χώνομαι ανάμεσα σε δύο νταλίκες φτάνω στην άκρη.Αγαλίαση και οι Αγιοι Απόστολοι στο τιμόνι μου.
    Η αλυσίδα αλλαγμένη πρόσφατα (πριν 6 μήνες και 8000 χλμ), καλή, καλολαδωμένη πάντα. Όχι όμως και το αλυσιδογράναζο το οποίο άντεχε ακόμη. Σέρβις πριν δύο μήνες και 4000 χλμ και ο μηχανικός που την έλεγξε και την έσφιξε δε σχολίασε κάτι. Η αλυσίδα δεν είχε δώσει κάποιο σημείο φθοράς στην οδήγηση.
    Ο μπεζαχτάς: σπασμένο καπάκι του βολάν,πλαστικό προστασίας και μια μικρή τρύπα στο καπάκι της εξάτμισης. Μόνο το καπάκι του βολάν 350 Ευρώ + ΦΠΑ. Βάλε πλαστικό, αλυσίδα, αλυσιδογράναζα, λάδι και φίλτρο λαδιού, πάει ο μισθός του μήνα.Εξού και η παροιμία του τίτλου.
    Περιμένω σχόλια και μια ερώτηση. Παίζει να βρώ κάπου μεταχειρισμένο καπάκι και που; Νομίζω ότι και το Monster φοράει το ίδιο αλλά δεν είμαι σίγουρος.
    Και μια μεταφυσική: Μήπως είναι θείο σημάδι για μια μεταχειρισμένη 1000DS κόκκινη που έχω βάλει στο μάτι;

    καταρχην οτι και να πληρωσεις, να ξερεις οτι την γλυτωσες ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ φτηνα.....

    καταμεσης, αλυσιδα αλλαζεις ΠΑΝΤΑ μαζι με τα γραναζια πακετο που λεμε ασχετα αν στο ματι το ενα απο τα δυο φαινεται να εχει ψωμι ακομα...... γλυτωσες ποσα 100γιουργια τα γραναζια ?και τωρα τα πληρωνεις Χ 5....λαθος οικονομια φιλε....

    κατατελους αυτα.....γραψε κανα λοττο
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  2. #17
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Για το συνεργείο που, ενώ (θα έπρεπε να) ξέρει ότι οι αλυσίδα στα Monster "τα φτύνειι" επειδή η μία από τις δυο βίδες που σφίγγουν το γρανάζι κίνησης "κλωτσάει" τα πάσα της (με αποτέλεσμα να γυρίζουν σε διαφορετικό επίπεδο τα δυο γρανάζια), μάλλον δεν το έλεγξε ..???
    -Για καντο "διφραγκα"
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  3. #18
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Τίποτε ρε μάγκες, ξεχάστε το ...

    (δεν έχω καμία όρεξη να "δημιουργήσω θέμα" !!!)

    Απλά, όταν λαδώνετε την αλυσίδα, βγάλτε καλού - κακού το πλαστικό καπάκι του μπροστινού γρανιαζιού και παρακολουθείστε λίγο πως γυρίζει το γρανάζι !!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #19
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Το παρακολουθούμε μάστορα! Εσυ το παρακολουθείς ή το μπέρδεψες με του cbf;;;???

  5. #20
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    Εσυ το παρακολουθείς ???
    Μην είστε με την τριχιά όρθια ρε Ιταλοβαρεμένοι ...!!!

    Δεν έχω καμία όρεξη να βγάλω σκάρτα ή προβληματικά τα DUCATI (δεν με έχουν ανάγκη άλλωστε.. ).

    Απλά αναφέρω ένα ΓΕΓΟΝΟΣ που παρατηρείται κατ' εξακολούθηση στα Monster...

    Case Closed !!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #21
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    ή το μπέρδεψες με του cbf;;;???

    να το πάμε άλλη μία?


    τι υπαινίσσεστε?

    για να κοιτάξουμε κι εμείς τίποτ'ς

  7. #22
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Τίποτε ρε μάγκες, ξεχάστε το ...

    (δεν έχω καμία όρεξη να "δημιουργήσω θέμα" !!!)

    Απλά, όταν λαδώνετε την αλυσίδα, βγάλτε καλού - κακού το πλαστικό καπάκι του μπροστινού γρανιαζιού και παρακολουθείστε λίγο πως γυρίζει το γρανάζι !!!
    Συζητηση κανουμε.
    Δεν το ειπα με υφος μαγκιας...δεν το εχω ακουσει αυτο..για πες,τι γινεται?
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  8. #23
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Μην είστε με την τριχιά όρθια ρε Ιταλοβαρεμένοι ...!!!
    Δεν είμαι με κάνεις...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan

    Δεν έχω καμία όρεξη να βγάλω σκάρτα ή προβληματικά τα DUCATI (δεν με έχουν ανάγκη άλλωστε.. ).
    Υπάρχουν προβλήματα και είναι γνωστό... Αλλά όχι έτσι όπως τα εκθέτεις και στο βαθμό που λές. Κάλα κάνουν και παίρνουν όλοι κατι άλλο μαγκιά τους. Αλλα μαγκιά μας και εμάς που έχουμε τις duc μας, αυτές τις προβληματικές με 14 στα 19 πρωταθλήματα στα WSB και με τη φετινή χρονιά στο motogp να ξεκινάει όπου να'ναι...
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan

    Απλά αναφέρω ένα ΓΕΓΟΝΟΣ που παρατηρείται κατ' εξακολούθηση στα Monster...
    Απο την ώρα της αναφοράς έχω κάνει τηλ. σε 3 κατόχους και έχω ξηλώσει το καπάκι του γραναζιού για να δω, που μπορώ , αν μπορώ, να σου δώσω δίκιο.Λυπάμε αλλά το ΓΕΓΟΝΟΣ που αναφέρεις ανήκει στην φαντασία σου.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan Case Closed !!
    [/B]
    Maybe...

  9. #24
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    να το πάμε άλλη μία?


    τι υπαινίσσεστε?

    για να κοιτάξουμε κι εμείς τίποτ'ς

    Να βρε φίλε...

    Πως να στο πώ....

    Παίζει απο την βαλβίδα του πίσω ελαστικού σου να χάνεις λαδάκι....


    Και να χρειαστεί να τσεκάρεις την αλυσίδα για αέρα...


    Συμπάθα με που σ'ανυσηχώ απο καλο το κάνω...

    Δεν θέλω να σε δω να ξοδέυεσε, γιάυτό τράβα την σε κάνα Μ Α Σ Τ Ρ Ο Ρ Α ...

  10. #25
    ρε σεις, δε σας βρισανε τη μανα, μια συμβουλη σας εδωσε ο παλιανθρωπας, να σας ανοιξει λιγο τα ματια........τι κομπλεξ κουβαλατε???
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  11. #26
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    Να βρε φίλε...

    Πως να στο πώ....

    Παίζει απο την βαλβίδα του πίσω ελαστικού σου να χάνεις λαδάκι....


    Και να χρειαστεί να τσεκάρεις την αλυσίδα για αέρα...


    Συμπάθα με που σ'ανυσηχώ απο καλο το κάνω...

    Δεν θέλω να σε δω να ξοδέυεσε, γιάυτό τράβα την σε κάνα Μ Α Σ Τ Ρ Ο Ρ Α ...
    Ειχα υποψιαστει απο την αρχη... Οτι ΕΣΥ ηξερες πραγματικα την αιτια & την λυση στο προβλημα του adbasil !!!!




    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #27
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    ρε σεις, δε σας βρισανε τη μανα, μια συμβουλη σας εδωσε ο παλιανθρωπας, να σας ανοιξει λιγο τα ματια........τι κομπλεξ κουβαλατε???
    Ρε Γιώργη όλο συμβουλές ακούω....

  13. #28
    Καλο είναι οι συμβουλές να έχουν καμια δοση πραγματικότητας αλλιώς κακό κάνουνε. Έχω αλλάξει τρία Μonster (σε τρείς ώρες στο αφήνω στο σκελετό και 3 ημερες για κλεισιμο παλι) μέχρι τώρα τέτοιο πράγμα ποτέ δεν είδα. Τα προβλήματα είναι γνωστά, μικρά και τις περισσότερες φορές είναι για να σου δείξει οτι απλα θέλει και αυτή λίγη φροντίδα . Όσον αφορά το Monster μιλάμε για ένα ΑΠΛΟ μηχανάκι. Έπειτα αρκεί μια ματιά για να δεις ότι τα περισσότερα στοιχεία πάνω του είναι υπερδιαστασιαλογημένα και να καταλαβεις 1-2 πραγματα παραπάνω.
    Please guys λιγο respect και σοβαρότητα όταν είναι για παιδια που παραλίγο να πάθουν χοντρή ζημιά.

    Anyway μπορεί να είναι απλώς το γεγονός οτί με το Monster είμαι λίγο βαρεμένος και δεν μπορώ να ακούω βλακείες.

  14. #29
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsili77
    Please guys λιγο respect και σοβαρότητα όταν είναι για παιδια που παραλίγο να πάθουν χοντρή ζημιά.
    Αν τον σεβασμό και την σοβαρότητα τα εννοείς με το "χάιδεμα των αυτιών", τότε να είσαι κάτι παραπάνω από σίγουρος ότι την επόμενη φορά ΘΑ πάθουν χοντρή ζημιά !!


    Υ.Γ.1
    ΞΑΝΑΛΕΩ ότι δεν έχω απολύτως τίποτε με τα DUCATI και μην αρπάζεστε σαν να ήρθε κάποιος να σας βρίσει το σπίτι !!
    (υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έχω καβαλήσει - σαν κάτοχος ή μη - περισσότερα Ducati από ότι ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ οι υπόλοιποι της παρούσης συζήτησης...)

    Υ.Γ.2
    Αν κάποιος θεώρησε ότι "την λέω" για το μηχανάκι του, ζητάω παραγματικά συγγνώμη (δεν υπήρχε καμιά τέτοια πρόθεση...)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Αν τον σεβασμό και την σοβαρότητα τα εννοείς με το "χάιδεμα των αυτιών", τότε να είσαι κάτι παραπάνω από σίγουρος ότι την επόμενη φορά ΘΑ πάθουν χοντρή ζημιά !!


    Υ.Γ.1
    ΞΑΝΑΛΕΩ ότι δεν έχω απολύτως τίποτε με τα DUCATI και μην αρπάζεστε σαν να ήρθε κάποιος να σας βρίσει το σπίτι !!
    (υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έχω καβαλήσει - σαν κάτοχος ή μη - περισσότερα Ducati από ότι ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ οι υπόλοιποι της παρούσης συζήτησης...)

    Υ.Γ.2
    Αν κάποιος θεώρησε ότι "την λέω" για το μηχανάκι του, ζητάω παραγματικά συγγνώμη (δεν υπήρχε καμιά τέτοια πρόθεση...)


    Ρε συ !

    είναι η φάτσα σου που μας προκαλεί :rotflmao: :rotflmao:

    και η γνώσεις σου που ειναι πολυδιάστατες ...δίνουν την εντύπωση οτι είσαι ξερολας...αλλά τελικά δεν είσαι...
    άλλωστε και από κοντά σου εξεδήλωσα τον θαυμασμό μου την προηγούμενη βδομαδα ,


    το μόνο που είσαι είναι σκ@@@ φατσα!!! :rotflmao:


    και λιγα για την ντουντουκα ....δυο ανθρωποι που λατρευεις καβαλανε απο δαυτες !
    Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.


    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ


Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  2. Της φυλακής τα σίδερα.....
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2008, 20:06
  3. Βρες σαν τα χιονια...
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 17:38
  4. Ωραία όλα τούτα τα καλούδια, αλλά
    από swtos στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 09:59
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF