Σελίδα 2 από 212 ΠρώτοΠρώτο 12345671252102 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 3169

Θέμα: GSF 600/650 s Bandit

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2006
    Μηνύματα
    105
    Ωπ... Μολις με εκανες να ζηλεψω και ακομα δεν το εχω παρει.. Εχεις βαλει μετρητη θερμοκρασιας η μου φανηκε??

  2. #17
    na ρωτησω με τη σειρά μου αν έχουν τοποθετήσει κεφαλή μεταβλητού χρονισμού στις βαλβίδες (v-tech) ;


    ευχαριστώ 'Αλεξ!

  3. #18
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Απο το net ειναι η φωτο.

    Σταυρο, οχι , η κεφαλη ειναι η κλασικη των αεροελαιοψυκτων gsxr (βαλβιδες με κοντρα παξιμαδι). Η μονη διαφορα στον κινητηρα σε σχεση με τα προηγουμενα gsxr/bandit ειναι στην επιστρωση των κυλινδρων με την νεα τεχνικη που χρησιμοποιει η suzuki. Επισης εχουν αλλαξει θεση στην κατω βαση του κινητηρα και η μηχανη εχει πραγματικα μηδενικους κραδασμους.

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2002
    Μηνύματα
    102
    Καλησπέρα. Μπορώ να ρωτήσω και εγώ μια και η τιμή με έβαλε σε σκέψεις. Έρχεται κατευθείαν με λευκά φλασακια και κεντρικό σταντ γιατί ρώτησα σε δύο μαγαζιά και μου είπαν διαφορετικά πράγματα και το κυριότερο: από κατανάλωση και κόστος service-συντήρησης τι λέει;
    Ευχαριστώ, τα λέμε...


    υ.γ.: από φώτα, προστασία από αέρα στο ταξίδι πως είναι; Γενικότερα μπορείς να πεις κάτι παραπάνω από το ''είμαι πολύ ευχαριστημένος''. Ευχαριστώ, ελπίζω να μην ζητάω πολλά.

  5. #20
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    Απο το net ειναι η φωτο.

    Σταυρο, οχι , η κεφαλη ειναι η κλασικη των αεροελαιοψυκτων gsxr (βαλβιδες με κοντρα παξιμαδι). Η μονη διαφορα στον κινητηρα σε σχεση με τα προηγουμενα gsxr/bandit ειναι στην επιστρωση των κυλινδρων με την νεα τεχνικη που χρησιμοποιει η suzuki. Επισης εχουν αλλαξει θεση στην κατω βαση του κινητηρα και η μηχανη εχει πραγματικα μηδενικους κραδασμους.

    συγγνώμη αλλά εγώ διάβασα ότι οι βαλβίδες είναι με καπελοτα πλέον, όχι βιδωτές...
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2002
    Μηνύματα
    102
    Και κάτι ακόμα που μου φάνηκε παράξενο: σε ένα μαγαζί (Θεσσαλονίκη) που πήγα να ρωτήσω σήμερα μου είπε ο πωλητής ότι πρέπει να πληρώσω και 200euros παραπάνω από τα 5995 euros που λέει η προσφορά για το bandit/abs για μεταφορικά και συναρμολόγηση και άλλα 68 euro για τέλη και μεταβίβαση. Μάλιστα όταν ξύνισα μου είπε πως και από Αθήνα να το πάρω τα 200euros πρέπει να τα δώσω. Παίζει κάτι τέτοιο ρε παιδιά; Δηλαδη σύνολο 6200+68 euros όπως λέει και το χαρτί της προσφοράς που μου έδωσαν. Μέσα στην τιμή δεν περιλαμβάνονται όλα εκτός από τέλη-μεταβίβαση;

  7. #22
    έχουμε φάει πολλοί κόλλημα βλέπω ε;


    εγώ θελω να ρωτησω με απόσυρση πόσο θα κόψει στην τιμή!



    αυτο που με χαλαει ειναι το 160αρι πίσω... το έχω βαρεθεί... θέλω 180 τουλάχιστον!

  8. #23
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vasdekiss
    Καλησπέρα. Μπορώ να ρωτήσω και εγώ μια και η τιμή με έβαλε σε σκέψεις. Έρχεται κατευθείαν με λευκά φλασακια και κεντρικό σταντ γιατί ρώτησα σε δύο μαγαζιά και μου είπαν διαφορετικά πράγματα και το κυριότερο: από κατανάλωση και κόστος service-συντήρησης τι λέει;
    Ευχαριστώ, τα λέμε...


    υ.γ.: από φώτα, προστασία από αέρα στο ταξίδι πως είναι; Γενικότερα μπορείς να πεις κάτι παραπάνω από το ''είμαι πολύ ευχαριστημένος''. Ευχαριστώ, ελπίζω να μην ζητάω πολλά.
    Το δικο μου ηταν με λευκα φλας και κεντρικο σταντ.
    Καταναλωση - Μπορω να πω παρα πολυ καλη. Με την χρηση που του κανω εγω, 70% εθνικη/αττικη, 30% πολη, το παει 5,2-5,4 lt/100 χλμ.
    Κοστος service - Δεν γνωριζω, γιατι τα κανω μονος μου. Λογικα πρεπει να ειναι σχετικα φθηνα (για τετρακυλινδρο) γιατι π.χ. δεν εχει ψυγειο νερου να θελει βγαλσιμο και οι βαλβιδες ειναι με κοντρα παξιμαδι, επομενως δεν χρειαζονται βγαλσιμο οι εκκεντροφοροι.
    Τα φωτα ειναι πολυ καλα. Η προστασια απο αερα ικανοποιητικη, θα μπορουσε να ηταν και καλυτερη με μια αλλη ζελατινα.
    Το μοτερ σιγουρα δεν φημιζεται για την απολυτη ιπποδυναμη αλλα η γραμμικοτητα/ελαστικοτητα του ειναι καταπληκτικη.Καμια σχεση με τα προηγουμενα μοντελα Bandit. Bullet proof engine κατα τα λεγομενα ξενων περιδικων, forums κτλ.

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  9. #24
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    συγγνώμη αλλά εγώ διάβασα ότι οι βαλβίδες είναι με καπελοτα πλέον, όχι βιδωτές...
    Εγω μιλαω για το μοντελο που υπαρχει τωρα (της προσφορας).

    Μηπως λες για το καινουργιο το υδροψυκτο ?

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  10. #25
    aaxxxxxxx ti me kanete!

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2006
    Μηνύματα
    105
    Τελικα μου φαινεται πως μεσα στην βδομαδα θα την κλεισω.. Ειναι πολυ νωρις να αρχισω να ψαχνω για αξεσουαρ?? Καμια ιδεα η προταση?

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2006
    Μηνύματα
    105
    Alex μια και ειχαμε συζητησει και πιο παλια το θεμα του χρωματος των οργανων ριξε μια ματια στην παρακατω φωτο.. Λες να το βγαζουν σε τετοιο χρωμα?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	page12a.jpg 
Προβολές:	3024 
Μέγεθος:	41,7 KB 
ID:	76798

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2006
    Μηνύματα
    105
    double post.. Αν δεν κανει κοπο σε καποιο mod ας το διαγραψει. Thanx.

  14. #29
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από symplektis
    Alex μια και ειχαμε συζητησει και πιο παλια το θεμα του χρωματος των οργανων ριξε μια ματια στην παρακατω φωτο.. Λες να το βγαζουν σε τετοιο χρωμα?
    Ναι, αυτο ειναι το χρωμα του φωτισμου. Αυτη η photo που εβαλα εγω δεν ειναι σωστη.

    αρχιζω και ξεχναω φαινεται. Πουτ@ν@ ξενητια

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2002
    Μηνύματα
    102
    Καλησπέρα. Αύριο λοιπόν, κύριοι, βγαίνει η πινακίδα μου και η ασφάλεια μου και από το απόγευμα αρχίζει η διαδικασία στρωσίματος του μαύρου GSF 650SA/ABS Bandit μου. :smilea: Από ότι είδα ο καιρός μάλλον θα μου κάνει το χατήρι για αυτή την εβδομάδα. Τα λέμε...


    @symplektis: Εγώ έβαλα βαλιτσούλα και καγκελάκια...

Σελίδα 2 από 212 ΠρώτοΠρώτο 12345671252102 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. καταναλωση gsf 600s
    από salivaras στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2008, 20:28
  2. fazer 600 ή v-strom 650 ή bandit?
    από al6s στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2007, 06:22
  3. Repair Manual Transalp 600-650 & Africa 650-750
    από tifozif1 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 12:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF