Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 30

Θέμα: Επιλογή ΜΟΤΟ. Το ΜΕΓΑ ερώτημα!

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.855
    σε αυτα τα φραγκα δεν θα βρεις κ πολλα πραγματα,στα μηχανακια που ανεφερες.εγω στην θεση σου θα επαιρνα μια αφρικανα 650 με λιγα χρηματα,θα την συμμαζευα κ θα ειχα κ γαμω τα μοτορια

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.466
    (δεν την ηξερα εψαξα τωρα στο νετ ) afrika 650? 1989 με τρομαζουν αυτες χρονιες πολλα παραξενα (κκε-νδ με τον ακατανομαστο προθηπουργο? ) απαπαπα μακρια απο εμας . σοβαρα ομως γιατι την κατηργησαν και πηγαν στο 750? το μοτερ αυτο που το εχουμε ξανα δει?
    ΥΓ. δεν εχω δει κανενα σε αγγελια.

  3. #18
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Αν το μπάτζετ σου γίνει λίγο ποιο ευέλικτο προς τα πάνω (2000-2500), μπορεί να βρεις τις μηχανές που ψάχνεις και να τις συγκρίνεις...διαφορετικά κυνηγάς την περίπτωση που θα κάτσει όταν κάτσει και αν αξίζει...
    Θυμήθηκα και ένα αντίστοιχο θρεντάκι με γυμνά ή με μισό φαιρινγκ, αν σε ενδιαφέρουν... SV650, FZS600, CB400sf, Diversion600/900, bros 650/400, Bandit600, SRX600/400, Raptor650, TRX850 και ίσως καναδυο ακόμα που μου διαφεύγουν τώρα... αν δεν σου είναι αδιάφορη η κατηγορία αξίζει να το ψάξεις...

    υ.γ. Το Freewind 650 δεν θα το έβγαζα εκτός τόσο γρήγορα...τίμιο και φτηνό κοντά στο μπάτζετ σου...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.466
    freewind έτυχε να οδηγήσω και το κοπανημα στα χερια ηταν λες και δουλευα ολη μερα κομπρεσέρ δεν ξερω αν ολα τα μονο κύλινδρα κοπανανε τοσο, αν ναι παω σε KLE καρφι (α ρε αφρικα ) . τα ειδα αλλα ημουν εκτος κατηγορίας θα παίξει πολύ ταξίδι.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.466
    α και ολες τι ιδέες ακόμα κιαν λέω κατι ολα μπαίνουν στον σκληρό δίσκο του εγκεφάλου μου και επεξεργαζονται και σε άκυρους χρόνους. (ευχαριστώ για τον "κοπο" και την μεταφορά γνώσης)
    επισεις να πω κατι ακομα χωρις να ειμαι σίγουρος για το μέλλον αυτό το μηχανάκι θα ειναι μια μετάβαση μεχρι να βγει το τελικό ποσό απο την ασφαλιστική προβλέπω 3-4χιλιαρικα σε 1 χρονιο ετσι οπως παμε (με καθε επιφηλαξη παντα)

  6. #21
    Συγκαμένο μέλος Το avatar του/της Drake Ramore
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    329
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    αυτό το μηχανάκι θα ειναι μια μετάβαση μεχρι να βγει το τελικό ποσό απο την ασφαλιστική )
    Τότε να κοιτάξεις για μηχανακι που όταν έρθει εκεινη η ώρα θα μπορέσεις να το δώσεις σχεδόν όσο το πήρες. Αν σκέφτεσαι τοσο βραχυπρόθεσμα μην "παντρευτείς" κανα περίεργο εμπορικά ή πολύ παλιό μοντέλο.

  7. #22
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Εγώ θα σου έλεγα ψαξε λίγο οι τιμές πεζουν .......
    Αν καί δου είπαν να το απορρίψεις πιο πάνω να πω ότι pegaso καί bmw είναι τα ίδια μηχανάκια καί με τα ίδια θέματα κομπλερ καί ανορθωτη κύριος από εκεί καί πέρα ο ροταξ είναι σκυλί μαύρο

    Πρίν κανένα μήνα πούλησα τον πηγαίο μού που ήταν σε άριστη κατάσταση καί ήταν χαλαρά στο μπάτζετ σού καί δεν ήμουν ο μόνος πού πούλησε τελικά χαμηλά
    Να θυμασε παζάρι καί ψάξιμο
    Ηξερα πώς απάνω στη γή όσο ζούμε αυτό δέν είναι το λιμάνι όπου αράζεις είναι το λιμάνι απ'όπου ξεκινάς, ξανοίγεσαι σέ άγρια τρικυμισμένη θάλασσα και μάχεσαι ολοζωής ν'αράξεις

  8. #23
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    v-strom
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  9. #24
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Evi είπαμε χάλια το v-strom αλλά νομίζω δύσκολα θα το βρεί σρι αυτα τα λεφτά
    Ηξερα πώς απάνω στη γή όσο ζούμε αυτό δέν είναι το λιμάνι όπου αράζεις είναι το λιμάνι απ'όπου ξεκινάς, ξανοίγεσαι σέ άγρια τρικυμισμένη θάλασσα και μάχεσαι ολοζωής ν'αράξεις

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.466
    ερωτηση. f650 ST με καινουργιο κομπλερ μιζας , η f650 GS που "θελει σερβις" ετσι απροσδιοριστα (χωρις ξερουμε τι και πως) . ?
    καταλαβατε σε τι σκεψεις μπενω? οκ αμα ειναι φτιαγμενο παω και στο προηγουμενο μοντελο εκτος αν ειναι γενικα προβληματικο και καθε λιγο ειμαι για συνεργεια.

    και μολις προσεξα οτι ουτε να ΒΜW εχουν δεικτη βενζινης.. παπαπαπαπα τσιγκουνιες

  11. #26
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    ερωτηση. f650 ST με καινουργιο κομπλερ μιζας , η f650 GS που "θελει σερβις" ετσι απροσδιοριστα (χωρις ξερουμε τι και πως) . ?
    καταλαβατε σε τι σκεψεις μπενω? οκ αμα ειναι φτιαγμενο παω και στο προηγουμενο μοντελο εκτος αν ειναι γενικα προβληματικο και καθε λιγο ειμαι για συνεργεια.

    και μολις προσεξα οτι ουτε να ΒΜW εχουν δεικτη βενζινης.. παπαπαπαπα τσιγκουνιες

    To 2o.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.370
    Πάρε άφρικα. Υπάρχουν άπειρα για να διαλέξεις να βρεις ενα καλό και υπάρχει πληθώρα φτηνών μεταχειρισμένων ανταλλακτικών .

    Στο 650 κάποια ανταλλακτικά δεν τα βρίσκεις πια. Αν βρεις καλό (ψιλοδύσκολο το κόβω) 750 rd04 το πρώτο 750 δηλαδή πάρτο.

    Αν δεν είσαι αρκετά ψηλός, πάρε τρανσάλπ 600 με τα δύο δισκόφρενα.

    Ψάξε και για NX 650 dominator ή τενερε 660.



    Μην αγχώνεσαι για την παλαιότητα, αν είναι σωστά συντηρημένα είναι πιο αξιόπιστα από τα καινούργια.

  13. #28
    Το XT 600 E το έχεις απορρίψει εξ' αρχής ή δεν μπαίνει καθόλου στην εξίσωση;

  14. #29

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.466
    kordix : ειμαι 1,80 με 105 κιλα χοντρο γομαρακι δεν νομιζω οτι εχω προβλημα με κανενα μηχανακι η παλαιοτητα με τρομαζει γιατι λογικα αυτό το μηχανάκι θα ειναι μια μετάβαση μεχρι να βγει το τελικό ποσό απο την ασφαλιστική. αλλα μεχρι να γινουν αυτα εχω να κανω τρελά καλοκαιρινά μακρινά δρομολόγια
    dominator εχω οδηγησει το 250 και ηταν ψοφιμι μπροστά στο kle 250 που ειχα. θα ηθελα να βολταρω ενα 650 παντος (δεν μπορω να κρινω αλιως)

    notakos600 : xt ειχα το 500 και δεν πηγενε ΠΟΥΘΕΝΑ. ειχα προσπαθήσει και πιο μικρός και πιο στα @@ μου αλλα τπτ. βασικος ορος ειναι τα ταξιδια. (δλδ πιο πολυ πηγενα με το kle 250 )

    alexzafeir : το εχω στα υποψιν

    MikeG : GS και παλι GS ε? (ok )


    thanks για ολες τισ προτασεις μου ανηγετε τα ματια.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Το κουφάρι μιας μικρής μοτο......το κουφάρι μιας μικρής χώρας
    από LIBYKOS στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2007, 11:06
  2. ΕΠΙΛΟΓΉ ΜΟΤΟ
    από boos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 13:23
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 15:03
  4. ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΟΔΗΓΟΣ-ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΤΟ
    από mototrain στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2006, 21:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF