Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 68

Θέμα: YAMAHA XT 660R

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    γιες ι καν σπικ λιτλε ινκλις,αι γουλ φιντε α γουει το ντου δις....

    Αχαχαχ ναι θα το ψάξω καλύτερα θα τα παραγείλω άυριο.
    Αναγκαστικά θα ξεφιλήσω το manual.
    Και απο λάδια μηχανής?διάβασα για αυτά MOTUL 5100 SAE 15W50 http://www.ngoils.gr/index.php?route...product_id=426
    Θα τα παραγείλω άυριο όλα μαζί με τι μία να μήν πληρώνω 2 φορές μεταφορικά.
    Θα ανεβάσω και την λίστα όολη που εχω παραγείλει για το σέρβις ολα μαζί θα μου βγούν κανα 400άρι

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Το τιμόνι έχει λίγο ξεθοριάσει η μπογιά και έχει λίγο σκουριά σε κάποια μικρά σημεία,αξίζει να πάρω καινούριο η να πάω σε φανοποιό να μου το κάνει?

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.304
    Δε βάζεις καμιά φωτογραφία να δούμε την κατάσταση;

    Ίσως να μη χρειαστεί κ τίποτα. Για εργαλείο θα το έχεις προσωρινό (αν κατάλαβα καλά). Μη ρίχνεις χρήμα αν δεν χρειάζεται πραγματικά.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2011
    Μηνύματα
    751
    Ούτε το ένα ούτε το άλλο,τρίψτο με γυαλόχαρτο και αγόρασε σπρέι(μπογιά)και βάψτο μόνος σου,με 5 ευρώ περίπου θα κάνεις την δουλειά σου

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Δε βάζεις καμιά φωτογραφία να δούμε την κατάσταση;

    Ίσως να μη χρειαστεί κ τίποτα. Για εργαλείο θα το έχεις προσωρινό (αν κατάλαβα καλά). Μη ρίχνεις χρήμα αν δεν χρειάζεται πραγματικά.
    Μπορεί να είναι όπος το λές αλλά τουλάχιστον 1 χρόνο θα το κρατήσω και το θέλω να είναι πένα...Ασε που όταν θα το πουλήσω πάλι θέλω να είναι πένα για να πουληθεί ευκολότερα.
    Δέν θέλω να έχει ούτε το παραμικρό σιμάδι επάνω και να δουλευουν όλα άψωγα..
    Ασε που έχω και γενικά τρέλα με αυτά,δέν μπορώ να έχω ατέλειες στο μηχανάκι μου.Μπορεί να ψαχνω χειρολαβές για μέρες μέχρι να βρώ την κατάληλη..Και μιάς και το έφερε η κουβέντα..Θέλω και χειρολαβές..
    φωτογραφίες θα ανέβουν απλά τώρα δέν έχω ξεκινήσει ακόμα τιποτα απο όλα αυτά επιδή είμαι σε άλη πόλη,προς το παρόν συγεντρόνω τα ανταλακτικά παραγγέλνω και ότα πάω στο χωριο θα τα έχω όλα έτοιμα και θα ξεκινήσω,'εχω παραγείλει ήδη αρκετά πράγματα τώρα που άλλαξε και ο μήνας και θα πέσει το χρήμα απο τη δουλειά θα παραγείλω και τα οιπόλοιπα.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από milvas Προβολή μηνύματος
    Ούτε το ένα ούτε το άλλο,τρίψτο με γυαλόχαρτο και αγόρασε σπρέι(μπογιά)και βάψτο μόνος σου,με 5 ευρώ περίπου θα κάνεις την δουλειά σου
    το σπρέι δέν θα ξεβάψει με το καιρό?

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    αυτές εδώ πώς σάς φαίνονται http://www.moto-accessories.gr/produ...aha_xt_l115mm?

  8. #23
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    το σπρέι δέν θα ξεβάψει με το καιρό?
    Oλα θα ξεβαψουν με τον καιρο.
    Παρε κανενα τιμονακι αλουμινιου. Δεν ειναι και ακριβα. Κανα 50αρικο θα δωσεις.

    Ωραια τα grips αυτα. Πολυ ομορφα.
    MADE IN JAPAN 日本製

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    επειδή θέλεις να το κάνεις motard αλλά είδα οτι κόλλησες στη τιμή των ελαστικών, τα λάστιχα για το χ παίζουν από 260 ευρώ+-.να το έχεις υπόψη στη μετατροπή. Επίσης το χ κ το r διαφέρουν κ στο μπροστινό φρένο δισκοπλακα . Αν είσαι τόσο ψείρας όσο λες κ ταυτόχρονα θες να το σπρωξεις εύκολα σε κάνα χρόνο καντο εργοστασιακο κι άσε νικελωματα βαψιματα κ πατέντες. Αυτά προσωπική γνώμη πάντα σύμφωνα με οσα γράφεις

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Οχι δέν θα γίνει μοτάρτ για το λόγο που είπες ακριβός θέλω να το πουλήσω εύκολα,θα πουληθεί εύκολα είμαι σίγουρος είναι καλό μηχανάκι εγυημένο ''σκυλί'' που λένε
    Θα ανεβάσω το απόγευμα όλα όσα παρήγειλα/.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    καλησπέρα ξανά!
    Σχετικά με πλαστικά μία ερώτηση-απορία.
    Θέλω να αλλάξω τοπλαστικό ουράς αυτό που είναι κάτω απο τη σέλα γιατι έσπασε μία φορά που μου έσπασε η αλυσίδα και πετάχτηκε πάνω,το βρήκα στο κάρ περίπου 30€ αλλά έχει πουληθεί καινούριο έχει 44 οκ μέχρι εδώ, πέρνω τήλ ένα τύπο που πουλούσε κομματι-κομμάτι και του λέω πόσο το δίνεις ρε φίλε αυτό το πλαστικό??και μου λέει κατευθείαν χωρίς ενδιασμούς και σκέψεις 65€,και απαντάω τι λές ρε φίλε??αυτό έχει 44 καινούριο..απαντάει 44 εε?κάτσε λίγο να ρωτίσω(δήθεν)το παιδί που τα κανονίζει και θα σε πάρω,δέν πήρε ξανά ενοείτε..τι γίνετε πός την έχουν δεί?οτι νάναι.Τεσ πά πάει αυτό.
    Ψάχνω να βρώ λασποτήρα αυτό που μπαίνει η πινακίδα και τα φλάς επάνω όσοι το δίνουν στο car το έχουν όλοι 25+ κοιτάω καινούριο και βλέπω 6,5 €! ρε ξέρουν τι πουλάνε όλοι η απο το μυαλό τους τα βγάζουν ρεεεε??
    Εχουν ένα παρατημένο-τρακαρισμένο μηχανάκι και νομίζουν θα βγάλουν μεροκάματο έτσι,δεν πάνε καλά ρε.
    Για επιβεβαίωση δέιτε αυτό..αυτό δέν είναι το πίσο φτερό που μαίνει επάνω η πινακίδα?http://parts.yamaha-motor.gr/ypec_b2c/ το νούμερο 14 αυτό δεν είναι? http://parts.yamaha-motor.gr/ypec_b2c/
    άν δέν ανοίγουν τα ling ο κωδικός είναι 5VKF168500
    Τελευταία τροποποίηση από 007mastras; 05/04/2015 στις 14:39.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Α και κάτι ακόμα που είδα αυτό το φανάρι το πουλάνε γενικά και στο car και σε διάφορα sites 50-65€ http://www.car.gr/parts/view/5734674/
    Και η προέλευσή του? ορίστε http://www.ebay.com/itm/Integrated-L...c357da&vxp=mtr στα 21,4€ με δωρεάν μεταφορικά..απο Hong cong
    Απο r1 αλλά μπαίνει και στο 660 με μικρή μετατροπή απότι έμαθα εδώ στο forum

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Με το φίλτρο βενζήνης τι παίζειρε παιδιά?Δέν νομίζω να χρειάζετε να αλλαχτεί όλη η αντλία...(400€) αλλά δέν βρήσκω κάπου ούτε στο μανουαλ να ανφέρει κάτι ούτε μπορώ να βρώ ανταλακτικό.
    Μήπος μπορώ να το βγάλω και να το καθαρίσω?Ξέρει κάποιος???

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.875
    Η αφαίρεση της αντλίας μέσα από το ρεζερβουάρ είναι σχετικά δύσκολη και ενέχει κίνδυνο ζημιάς.

    Υπάρχει μεν κόλπο, αλλά αν δεν είναι ανάγκη μην την πειράξεις.



    Γενικά, μπορείς να βρεις πολλές πληροφορίες και στο xt660.com (από εκεί είχα βρει πως βγαίνει η αντλία καυσίμου).

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    την έχω βγάλει την αντλία παλιότερα είναι όντος ιστορία στο κούμπομα την 1η φορά δέν μου έκατσε καλά και το ξανα άνοιξα,θέλει προσοχή με τα oring

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XT 660R
    από giannispsar στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2006, 16:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF