Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 79

Θέμα: Απαράδεκτη έως ύποπτη η συμπεροφορά του site

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/02/2023
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Κλασσικά δεν θα την έχει εφόσον δεν την άλλαξε. Ένα σωρό δικαιολογίες.

    Έπειτα υποπτεύομαι ότι δεν υπάρχουν φορολογικά παραστατικά (δεν πιστεύω να είναι τόσο #@%#% το συνεργείο!) οπότε άντε πάλι να βγάλεις άκρη.
    Το συνεργείο θα βγάλει τρελό τον πελάτη και ο πελάτης κλέφτη το συνεργείο.
    Αν δεν υπάρχουν αποδείξεις ο πελάτης θα έχει χάσει τα λεφτά του και το συνεργείο θα πάρει μία αρνητική κριτική στη χειρότερη και αυτή με όμορφα λόγια για να μήν πέσει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση!!!

    Μακάρι να κάνω λάθος και να λάμψει η αλήθεια
    Έτσι ακριβώς φίλε μου. Δε φτάνει που έχουν αυτή τη συμπεριφορά τα ζητάνε και μαυρα. Αλλά δε θέλω όμως να είμαι άδικος. Σου λένε τόσα με φπα τόσα χωρίς φπα. Όμως είμαι σίγουρος ότι η τιμή που δίνουν χωρίς φπα είναι με φπα και το βάζουν στη τσέπη τους. Ναι συμβαίνει. Αν περάσει πέρασε στους αδαείς διότι μου έχει τύχη περίπτωση να βάζουν φπα στα ανταλλακτικά που έχει ήδη πληρωθεί ο φπα τους. Μια φορά μου είχε τύχει συνεργείο αυτοκινήτου με έναν τύπο εντελώς κουτσαβάκι για ένα πρόβλημα με τον συμπλέκτη. Με βάζει μέσα στο αυτοκίνητο να το οδηγήσει αυτός και έβαζε ταχύτητα χωρίς να πατάει συμπλέκτη και έκανε θόρυβο που δεν τον έκανε ποτέ και του εξήγησα ότι πρώτη φορά το κάνει αυτό και ότι δεν το έφερα για αυτό. Μετά στο συνεργείο άνοιξε τα λάδια από τις ταχύτητες και μου έλεγε να κοίτα που τρέχουν γρέζια μαζί με το λάδι και μου ζήτησε και το βρακί μου ακόμα για το φτιάξει. Φυσικά το πήρα και το πήγα αλλού και όλα καλά!!! Τι να πω. Γιαυτό όπου τους βρίσκεις πρέπει να τους κυνηγάς. Αν ο καθένας πει δε βαριέσαι εκεί βασίζονται.
    Τελευταία τροποποίηση από nonlinear; 16/02/2023 στις 12:24.

  2. #17
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nonlinear Προβολή μηνύματος
    Στην πρώτη ανάρτηση έδωσα τιμές. Και περίμενα μια επιβεβαίωση ή όχι και οι διαχειριστές το έκλεισαν χωρίς καμια δικαιολογία. Με μια πρώτη προσέγγιση ψάχνοντας στο Internet τουλάχιστον για τις μεταχειρισμένες αντλίες νερού δεν βρήκα πάνω από 60 με 70 ευρώ. Αυτός μου είπε ότι την βρήκε 230 και τον έπεισε να του την αφήσει 180!!! Εντάξει καλά ότι θέλει μπορεί να ισχυριστεί κάποιος αν δεν είσαι μπροστά. Τελικά δεν άλλαξε. Και θα το πάω και Σαρακάκη για επιβεβαίωση γιατί και το 2ο συνεργείο μπορεί να μου λέει ψέματα για να με κάνει πελάτη του... ναι οκ το καταλαβαίνω αυτό για αυτό και θα πάω και στον Σαρακάκη.
    Όσον αφορά τα υπόλοιπα αυτά είναι δικά σου. Δεν υπονόησα πουθενα ότι περίμενα κάποιος να με παροτρύνει να πω όνομα. Αυτά είναι δικές σου ερμηνείες. Όνομα δημόσια δε θα έδινα ποτέ.
    Και τι ακριβώς νομίζεις ότι είναι το φόρουμ; συνεργάτης του Σαρακάκη; κατάστημα που πουλάει ανταλλακτικά; μάντρα μεταχειρισμένων;
    Μπήκες εκεί που έπρεπε, είδες τι τιμές παίζουν, παραπάνω τι ακριβώς ζητάς από εδώ;
    Όπως σου είπαν, πάτημα να βάλεις το όνομα του συνεργείου η οποιουδήποτε άλλου, κιόλας, ΔΕΝ παίζει για τους λόγους που αναφέρθηκαν.
    Συνεπώς, θα σου πω κι εγώ ότι σου είπαν, να το κοιτάξεις λίγο....
    Αρκετοί από εμάς εδώ, (εμού περιλαμβανομένου και όχι μόνο μια φορά) στα πρώτα μας χρόνια στην ενασχόληση με τις μηχανές, έχουμε φάει τρελές "φόλες" Και πανάκριβες...
    Αν δεν πάθεις, λέει μια παροιμία, δεν μαθαίνεις. Περαστικά
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #18
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.186
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nonlinear Προβολή μηνύματος
    έβαζε ταχύτητα χωρίς να πατάει συμπλέκτη και έκανε θόρυβο

    Αυτο πως το ξερεις?
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    654
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nonlinear Προβολή μηνύματος
    Στην πρώτη ανάρτηση έδωσα τιμές. Και περίμενα μια επιβεβαίωση ή όχι και οι διαχειριστές το έκλεισαν χωρίς καμια δικαιολογία. Με μια πρώτη προσέγγιση ψάχνοντας στο Internet τουλάχιστον για τις μεταχειρισμένες αντλίες νερού δεν βρήκα πάνω από 60 με 70 ευρώ. Αυτός μου είπε ότι την βρήκε 230 και τον έπεισε να του την αφήσει 180!!! Εντάξει καλά ότι θέλει μπορεί να ισχυριστεί κάποιος αν δεν είσαι μπροστά. Τελικά δεν άλλαξε. Και θα το πάω και Σαρακάκη για επιβεβαίωση γιατί και το 2ο συνεργείο μπορεί να μου λέει ψέματα για να με κάνει πελάτη του... ναι οκ το καταλαβαίνω αυτό για αυτό και θα πάω και στον Σαρακάκη.
    Όσον αφορά τα υπόλοιπα αυτά είναι δικά σου. Δεν υπονόησα πουθενα ότι περίμενα κάποιος να με παροτρύνει να πω όνομα. Αυτά είναι δικές σου ερμηνείες. Όνομα δημόσια δε θα έδινα ποτέ.
    Λυσε μου μια απορια. Εσυ γιατι ειπες να προχωρησει στην αλλαγη;

    Γιατι δεν του ειπες να περιμενει να το ψαξεις το θεμα;

    Στο θεμα που ανοιξες δεν ρωτησες τιποτα. Απλα μας ειπες τι σου συνεβη. Φιλε μου δεν εισαι ο πρωτος που δαγκωνουν συνεργεια και δεν θα εισαι ο τελευταιος. Πρωτα ρωταμε, μετα πραττουμε. Θα μου πεις τωρα εγινε το κακο, τι κανουμε.

    Καταρχας αν εχεις αποδειξη για τις εργασιες πες του να σου δειξει το τιμολογιο αγορας της αντλιας και να σου δωσει πισω την παλια.

    Αν δεν εχεις ομως γιατι η 'εκπτωση' που σου εκανε ηταν λογω μη αποδειξης, δεν μπορεις να του κανεις τιποτα απολυτως. Ισα ισα που μπορεις να μπλεξεις χειροτερα αν πας και του κανεις φασαρια.

    Βλεπεις μπορει εσυ να λες αυτα που λες και να ισχυουν ομως δεν εχεις τιποτα στα χερια σου που να αποδεικνυει οτι εγιναν οπως τα λες.

    Κανενας δεν μπορει να βεβαιωσει οτι αλλαχθηκε μια αντλια με αλλη μεταχειρισμενη, αν ηταν καινουργια ναι φαινεται.

    Προς γνωση και συμμορφωση την επομενη φορα

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.570
    Δεν μου λες. Επειδη ειναι Τσικνοπεμπτη και ψηνουμε και εχουμε λιγο χρονο, (αν και βλεπω τον γαυρο να το στελνει κα ιαυτο στον καιαδα).. Μεχρι τα 94Κ χιλιομετρα που το πηγαινες το μηχανακι για τα σερβις του?

    Εννοω αυτος ο μαστορας ειναι καινουργιος? δεν ειναι εκει που πας συνηθως?
    Quod me nutrit... me destruit.....

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.570
    Επειδη ειναι αυτοματο το αυτοκινητο ρε συ Oktanio (νταξει ξερω στα κρυα)....
    Quod me nutrit... me destruit.....

  7. #22
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Αυτο πως το ξερεις?
    Θα κοιτουσε το αριστερο ποδι.
    Εκτος κ αν ηταν οντως κουτσος κ δεν μπορουσε να πατησει συμπλεκτη.
    Ride(s) the wind of change...

  8. #23
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.662
    Το οτι οι διαχειριστες ειναι νουμοπανα, ειναι δεδομενο..!!
    (οποτε να μην επαναναλαμβανομαστε..)

    Τωρα το αν ζητησε ή οχι ο παθων την "χαλασμενη" αντλια, δεν νομιζω να αποτελουσε σοβαρο κριτηριο..
    (όλοι οι σοβαροι απατεωνες εχουν back-up χαλασμενα εξαρτήματα προς επιδειξην..)

    Δεν καταλαβαινω ομως τι ακριβως ψαχνουμε..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/02/2023
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Δεν μου λες. Επειδη ειναι Τσικνοπεμπτη και ψηνουμε και εχουμε λιγο χρονο, (αν και βλεπω τον γαυρο να το στελνει κα ιαυτο στον καιαδα).. Μεχρι τα 94Κ χιλιομετρα που το πηγαινες το μηχανακι για τα σερβις του?

    Εννοω αυτος ο μαστορας ειναι καινουργιος? δεν ειναι εκει που πας συνηθως?
    Ναι καινούργιος είναι. Είναι η 2η φορά που το πάω. Τη 1η φορά ήταν κυριλέ σε όλα. Μετά έπρεπε να τον κυνηγάω. Μάλιστα τη 2η φορά και αφού πλήρωσα και πιάσαμε και κουβεντα μου έλεγε και κάτι περίεργα που δυσκολεύομαι να τα πω εδώ με λεπτομέρειες (του στυλ ότι "κόβω" από ποιους θα τα αρπάξω) γιατί βλέπω πολύ χλέμπα από μερικούς που προβάλουν αδικαιολόγητη αντίσταση και ψάχνουν να βρούν το παραμικρό για να στην πούνε.

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/02/2023
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Αυτο πως το ξερεις?
    Όταν το πάς στο συνεργείο και του λες ότι δεν μπαίνουν καλά οι ταχύτητες (χωρίς θόρυβο) και όταν το πάιρνει αυτός την ώρα που πάει να βάλει ταχύτητα κάνει θόρυβο όπως ακριβώς όταν δεν πατάς καλά τον συμπλέκτη (όλοι ξέρουμε πως είναι αυτός ο θόρυβος) ενω ποτέ δεν έχει κάνει το αυτοκίνητο κάτι τέτοιο σε αλλαγή ταχύτητας και μάλιστα αυτό δεν το έκανε όταν ξεκίναγε στην πρώτη αλλά όταν είχε ήδη αναπτύξει ταχύτητα γιατί αλλιώς ακίνητο δε θα συνέβαινε κάτι τέτοιο.... Γιατί όταν το πήρα εγώ μετά δεν έκανε τίποτα; Αυτός ήθελε να μου αλλάξει ντε και καλά το κιβώτιο ταχυτήτων. Αφού έγαψα ότι το πήγα μετά σε άλλον και το έφτιαξε χωρίς να αλλάξει κιβώτιο και το αυτοκίνητο είναι χρόνια έτσι και όλα καλά. Αν το κιβλωτιο είχε πρόβλημα που θα έπρεπε να αλλαχθεί δε θα έκανε μετά 100.000 χλμ (και συνεχίζει) χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Άσε σου λέω μιλάμε για κουτσαβάκι...
    Και μια που το έφερε η κουβέντα κάποιαμ στιγμή είχα πρόβληαμ εμ την τουρμπίνα. Το πήγα σε συνεργείο και αμέσως μολυ είπαν αλλαγή 1300 ευρώ. Το πήγα αλλού και μου είπαν δεν ήταν κάτι τόσο σοβαρο. Αλλαγή μόνο σε μια μούφα ηλεκτρική αν θυμάμαι της τουρμπίνας. 250 ευρώ!!! Άσε πολλές τέτοιες ιστορίες...
    Τελευταία τροποποίηση από nonlinear; 16/02/2023 στις 13:24.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.570
    Εχεις καει απο πολλα συνεργεια ε?
    Quod me nutrit... me destruit.....

  12. #27
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.186
    Και τοτε γιατι δε του τα ειπες ολα αυτα και οτι δε πατουσε συμπλεκτη κατα την αλλαγη, αλλα εσυ μονο....
    [QUOTE=nonlinear;3157349]του εξήγησα ότι πρώτη φορά το κάνει αυτό και ότι δεν το έφερα για αυτό./QUOTE]

    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/02/2023
    Μηνύματα
    28
    [QUOTE=ΟΚΤΑΝΙΟ;3157369]Και τοτε γιατι δε του τα ειπες ολα αυτα και οτι δε πατουσε συμπλεκτη κατα την αλλαγη, αλλα εσυ μονο....
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nonlinear Προβολή μηνύματος
    του εξήγησα ότι πρώτη φορά το κάνει αυτό και ότι δεν το έφερα για αυτό./QUOTE]

    Αυτός επέμενε ότι αυτό είναι το πρόβλημα και μάλιστα ήταν και ξεκάθαρο. Επειδή δεν είμαι ειδικός ήθελα να πάρω την επιβεβαίωση από 2ο χέρι. Και την πήρα. Αν ερχόμασταν σε αντιπαράθεση γιατι αυτός ήταν έτοιμος να τσακωθεί χωρίς να γνωρίζει ποιος είναι απέναντί του (αν και είναι ψιλοφανερό και αποφευγω να το δείχνω για καλό και των 2) ενώ είχα ενναλακτική όπως και έκανα θα γινόταν σαματάς χωρίς λόγο. Έτσι καθάρισα χωρίς λεκέδες.

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/02/2023
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Εχεις καει απο πολλα συνεργεια ε?
    Ναι... και οι περισσότεροι καμένοι είναι απλά δεν το ξέρουν γιατι δεν μπαινουν στη διαδικασία να το ψάξουν.
    Όπως ανέφερα και πιο πριν άλλη μια ιστορία διδακτική κάποια στιγμή είχα πρόβλημα με την τουρμπίνα. Το πήγα σε συνεργείο και αμέσως μου είπαν αλλαγή 1300 ευρώ. Το πήγα αλλού και μου είπαν δεν ήταν κάτι τόσο σοβαρο. Αλλαγή μόνο σε μια μούφα ηλεκτρική αν θυμάμαι της τουρμπίνας. 250 ευρώ!!! Άσε από ποπυ να το πιάσεις και που να το αφήσεις. Δεν είναι όλοι έτσι βέβαια. Αλλά με τι κριτήρια μπορείς να τους διακρίνεις;

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.570
    Τον προηγουμενο μαστορα γιατι τον αλλαξες? Μυριζομαι μπινια!
    Quod me nutrit... me destruit.....

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2014, 14:06
  2. ΩΡΑ ΤΟΥ Site
    από LKOSTAS στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2010, 11:16
  3. Ένα site για το service του CBR 600f
    από dankannn στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2006, 22:42
  4. Και το site του Aνέμου υπέστη defacement ...
    από Gandalf dr685sm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 20:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF