Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 120

Θέμα: Άνοιξη στην ορεινή Κορινθία

  1. #16
    άνοιξη κυρίες και κύριοι.η φύση στα καλύτερά της

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08228.jpg 
Προβολές:	219 
Μέγεθος:	101,1 KB 
ID:	255116
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  2. #17
    φανάρια?
    ή εδώ η siemens τα έχει εντελώς στα @@ ή δεν πάτησε ποτέ.η προτροπή για τήρηση του ΚΟΚ όλα τα λεφτά.άλλο ένα τέτοιο έχω πετύχει και στην Σκύρο,ανεβααίνοντας προς την Χώρα.η εξήγηση απλή.λόγω στενών δρόμων,οι έχοντες κόκκινο σταματούν για να χρησιμοποιήσουν το στενό οι έχοντες πράσινο.και οι δύο δε χωρούν.πλάκα έχει.εγώ πάντως το έσφαξα!!! :rotflmao:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08229.jpg 
Προβολές:	218 
Μέγεθος:	103,2 KB 
ID:	255118
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  3. #18
    και για όσους ξεμείνουν από μπαταρία στο gps,η κοινότητα φροντίζει να μην τους αφήνει στο σκοτάδι.κατανοητότατος και χρησιμότατος συνάμα!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08232.jpg 
Προβολές:	217 
Μέγεθος:	98,5 KB 
ID:	255119
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  4. #19
    σε εντελώς χαλαρούς ρυθμούς το μικρό KaFasaki έφτασε μέχρι τα άνω Τρίκαλα.ο χρόνος αλλά και κάθε προσπάθεια ή αγωνία επαφής με αυτόν απλά δε με άγγιζε.το μόνο μου μέλημα ήταν να ''ρουφήξω'' φύση.νατουραλιστικό οβερντόουζ θα το χαρακτήριζα,όρος αδόκιμος αλλά...αλλά.
    νερά παντού,αρχές Απριλίου και τα χιόνια σιγά σιγά εγκατέλειπαν τα βουνά.πυκνή βλάστηση,μυρωδιές νωπού νωτισμένου απο την υγρασία ξύλου.το πληκτρολόγιο φυσικά αδυνατεί να μεταφέρει όλο αυτό το όργιο.η όραση κα ιη όσφρηση σε υπερωριακή εργασία.πέρα από τα συνήθη,πέρα από το αυτονόητο...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08244.jpg 
Προβολές:	216 
Μέγεθος:	100,2 KB 
ID:	255120
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  5. #20
    καλή μου τεχνολογία,τελικά είσαι πολύ λίγη...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08247.jpg 
Προβολές:	216 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	255121
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  6. #21
    άγιοι άνθρωποι αυτοί που κατασκευάζουν τους κρουνούς στο δρόμο.δε θα πάψω να τους μακαρίζω όσο ζώ.παίρνεις ένα μπουκαλάκι από την αρχή μαζί σου και τσούπ,είναι πάντα γεμάτο.και εσύ κορεσμένος από δροσερό νεράκι στα δύσκολα.απλά,λιτά και απέριττα,

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08254.jpg 
Προβολές:	214 
Μέγεθος:	102,7 KB 
ID:	255122
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  7. #22
    προσπερνόντας και το χωριό των άνω Τρικάλων,τα πράγματα άρχισαν να γίνονται ακόμα πιο απολαυστικά.το υψόμετρο ανέβαινε,η χλωρίδα άλλαζε προς το πιο δασώδες,ο δρόμος γινόταν ακόμα πιο στριφτερός,πάρτι!!! πλήρης ερημιά,απόλαυση μα και κρύο ταυτόχρονα.εννοείται πως το ισοθερμικό δεν είχε βγεί καθόλη τη διάρκεια της μέχρι εδώ πορείας μου.αλλάούτε είχα και σκοπό να το αποχωριστώ εύκολα.σπουδαία ανακάλυψη...!
    τα σκορτσαρίσματα άρχιζαν σιγά σιγά να κάνουν όλο και πιό έντονα την εμφάνισή τους (καρμπυρατέρ+υψόμετρο+ποιότητα βενζίνης+χαλαρός ρυθμός=και άργησαν να εμφανιστούν θα έλεγα!).
    φεεεεεεεέτα...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08269.jpg 
Προβολές:	212 
Μέγεθος:	99,2 KB 
ID:	255123
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  8. #23
    θυμάμαι όταν πήγα στα 19 πρώτη μέρα στη δουλειά,το πρώτο πράγμα που με ρώτησαν ήταν αν καπνίζω.η απάντησή μου αρνητική και η ανταπάντησή τους αφοπλιστική:
    ''εδώ που ήρθες θα το ξεκινήσεις...''
    αισίως στα 34 σχεδόν δεν τους έχω κάνει ακόμα την χάρη να το ξεκινήσω.και προσωπικά μου κάνει τρομερή εντύπωση πώς αντέχω αντικρίζοντας τέτοια τοπία να μην το ξεκινήσω.δεν ξέρω αν λέγεται αυτό εγκράτεια,βλακεία,ανωμαλεία ή τσιγγουνιά,εγώ πάντως αντέχω.ως πότε βέβαια δεν ξέρω...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08266.jpg 
Προβολές:	212 
Μέγεθος:	82,1 KB 
ID:	255125
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  9. #24
    :a07:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08272.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	97,7 KB 
ID:	255126
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  10. #25
    ...ο οποίος έρωτας του παραπάνω emoticon θα γινόταν ακόμα πιο μεγάλος στο αντίκρισμα του χιονιού στο πλάι του δρόμου.κανονικά θα έπρεπε να με προβληματίσει λαμβάνοντας υπόψη τα σχέδια που είχα αλλά προς το παρόν χαζόπαιδί χαρά γεμάτο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08275.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	255127
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  11. #26
    και όπως λέει ο υποβολέας του σαμαρά () και του βενιζέλου () που μόνο οι ράδιο αρβύλα έχουν κατα αποκλειστικότητα στις εκπομπές τους αποσπάσματα από την κοπιαστική του δουλειά,
    ''δώσε και λίγο φύση στο λαό τώρα να ανακλαρίσει το ματάκι του!!!''

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08282.jpg 
Προβολές:	207 
Μέγεθος:	100,5 KB 
ID:	255131
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  12. #27
    ''έτσι αγόρι μου,είσαι σεναριογράφος δεν γράφεις απλά ταξιδιωτικό αυτή τη στιγμή!!!!!''

    εεε,στο θέμα μας λοιπόν.ακριβώς 4 χλμ από την έξοδο των άνω Τρικάλων,θα συναντήσετε στο δεξί σας χέρι έναν βατότατο χωματόδρομο.εάν τον ακολουθήσετε για περίπου 3,5 χλμ θα βρεθείτε στην λίμνη Δασίου.μια λίμνη εποχική η οποία σχηματίζεται τους χειμερινούς μήνες από τα χιόνια και τις βροχές.θα την παρατηρήσετε και στο χάρτη που παρέθεσα λίγα πόστ πιο πάνω.οι καλά ενημερωμένοι χάρτες της ορεινής κορινθίας την συμπεριλαμβάνουν,οπότε δεν είναι και πολύ δύσκολο να την ανακαλύψετε.καλό είναι βέβαια να καλοκαιριάσει πρώτα ε? γιατί αν είστε ανυπόμονοι όπως εγώ,δε θα το πολυευχαριστηθείτε.πιστέψτε με...
    ο χωματόδρομος λοιπόν την μέρα που πήγα στην είσοδό του είχε αυτή την εικόνα,

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08285.jpg 
Προβολές:	204 
Μέγεθος:	99,8 KB 
ID:	255143
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  13. #28
    μπερκέτι λέω και γώ από μέσα μου.επιτέλους και λίγο χώμα.και λάσπη.άι λόβ λάσπη και το ξέρω δεν είμαι ο μόνος διάολε! αν ο δρόμος είναι έτσι μέχρι τη λίμνη θα το Φχαριστηθώ μέχρι τελευταίας κροκάλας.μούτι λέμε!!!
    οι οιωνοί όντως ήταν ευνοοικοί.ούτε καν λάσπη,πατημένο χωμάτινο,ανηφορικό τερέν.superb

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08299.jpg 
Προβολές:	203 
Μέγεθος:	100,4 KB 
ID:	255144
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  14. #29
    τα πράγματα όμως άρχιζαν και ψιλοζόριζαν.στα ανήλιαγα κομμάτια υπήρχε χιόνι το οποίο όμως είχε πατηθεί πιο πρίν προφανώς από τζίπ,εξού και τα αυλάκια.χαμηλή ταχύτητα,τα πρώτα σπινιαρίσματα δεν άργησαν να έρθουν (που πα' ρε άθρωπα με τα ΕΧΡ, ) αλλά απτόητος συνέχιζα,

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08294.jpg 
Προβολές:	204 
Μέγεθος:	102,6 KB 
ID:	255145
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  15. #30
    μέχρι που όπως ήταν φυσικό ο δρόμος τέλος! χιόνι παντού,όμορφα στρωμένο.ειδυλλιακό τοπίο,όχι όμως για μοτοσακό.με ΕΧΡ TOURANCE λαστιχάκια.και αναβάτη μόνο του...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08293.jpg 
Προβολές:	201 
Μέγεθος:	98,9 KB 
ID:	255146
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ορεινή Κορινθία 11/12/2011
    από Tigas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2011, 08:09
  2. Ανοιξη στην Ούμπρια και την Τοσκάνη!
    από filipp0s στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 89
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2009, 19:25
  3. ΒΟΛΤΑ ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΝΘΙΑ-ΑΧΑΪΑ
    από Vasilis_Strom στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2006, 21:20
  4. Φωτογραφίες από το διήμερο 27-28.3.2004 στην Ορεινή Ναυπακτία
    από Adventure-R στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2004, 09:31
  5. 9/11 Ορεινή Κορινθία ή Ναυπακτία ή ...
    από filippos_hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF