Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 67

Θέμα: Σετ εργαλείων για σέρβις Μοτο

  1. #16
    Άσπρα μούρα μαύρα μούρα Το avatar του/της Ilief
    Εγγραφή
    29/08/2010
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    O Πισσαρης και το motoraid (ειναι Πατρα ομως) νομιζω φερνουν απο το louis.de στην ιδια τιμη. Δεν κανεις κανα τηλ?
    Σωστος
    εριξα μια ματια στο site του πισσαρη , εχει αρκετα πραγματακια . Ειναι και σχετικα κοντα σ'εμενα , μπορω να περασω απο κει . Και να σκεφτεις δεν τον ειχα προσεξει και τριγυρνουσα αρκετες φορες εκει κοντα
    Πολέμιον ανθρώποις αυτοί εαυτοίς
    -Ανάχαρσις
    ------------------- - - - - - - - - - - - - -
    Ειμαι κορυφαιος εραστης, γιατι εξασκουμαι πολυ μονος μου :a31:

  2. #17
    Καλημέρα φίλε μου. Επειδή τα εργαλεία είναι το πάθος μου, μπορώ να σου προτείνω τα καλύτερα εργαλεία για τα λεφτά που διαθέτεις. Ας πούμε τα κατσαβίδια ΜΗΝ τα πάρεις Κίνα ή Ταϊβάν. Ούτε τα πενσοειδή, μακρυά από ανώνυμα. Κλειδιά τα Unior είναι μια χαρά, όχι όμως τα κατσαβίδια της. Έχεις γιαπωνέζικο μηχανάκι; Αν ναι σου προτείνω να πάρεις γιαπωνέζικα κατσαβίδια, (JIS) γιατί με τα PH (σταυρωτά) μπορεί να χαλάσεις τα κεφάλια τους.
    Τελευταία τροποποίηση από MISKIN; 06/11/2013 στις 05:19.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  3. #18
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ilief Προβολή μηνύματος
    Να ρωτησω τα AKEZA και τα UNIOR που λες μπορει κανεις να τα προμηθευτει απο Ελλαδα και με τις δεδομενες τιμες αν συμφερει κανεις να τα παρει απο εξωτερικο ;
    Τα παίρνεις από Ελλάδα και τα βρίσκεις (πλέων) σε πολύ καλές τιμές του εξωτερικού δεν ξέρω τη ποιότητα τους




    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ilief Προβολή μηνύματος
    Μπορει να μπαρουφολογω , δεν ξερω , αλλα διαβασα οτι τα εργαλεια του loui ειναι chrom-vanadium . Ξερω γω , παιζει να ειναι τοσο χαλια σε ποιοτητα ; Δηλαδη το βαλιτσακι με τα εργαλεια που προτεινε ο φιλος πιο πανω ποσο κλαμενα λεφτα μπορει να ειναι ; Δεν ειμαι και ειδικος απλα απ'οσο βλεπω για τη δουλεια που το θελω νομιζω αξιοπρεπως θα με βγαλει , τωρα αν πεφτω τοσο εξω τι να πω . :shrugs: Σιγουρα οσοι ειναι και παθοντες γνωριζουν καλυτερα

    Παντως σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον και τις πληροφοριες , να ειστε καλα
    Γενικός ανώνυμα εργαλεία δεν ψωνίζω και δεν ψωνίζω πράγματα που δεν είναι η ειδικότητά του το μαγαζί από μαγαζί με εργαλεία θα πάρω τα εργαλεία μου και από το σούπερ μάρκετ θα πάρω το φαγητό μου.
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  4. #19
    Άσπρα μούρα μαύρα μούρα Το avatar του/της Ilief
    Εγγραφή
    29/08/2010
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα φίλε μου. Επειδή τα εργαλεία είναι το πάθος μου, μπορώ να σου προτείνω τα καλύτερα εργαλεία για τα λεφτά που διαθέτεις. Ας πούμε τα κατσαβίδια ΜΗΝ τα πάρεις Κίνα ή Ταϊβάν. Ούτε τα πενσοειδή, μακρυά από ανώνυμα. Κλειδιά τα Unior είναι μια χαρά, όχι όμως τα κατσαβίδια της. Έχεις γιαπωνέζικο μηχανάκι; Αν ναι σου προτείνω να πάρεις γιαπωνέζικα κατσαβίδια, (JIS) γιατί με τα PH (σταυρωτά) μπορεί να χαλάσεις τα κεφάλια τους.

    Καλησπέρα φίλε μου ! Σιγουρα δεν είχα σκοπό να αγοράσω φτηνιάρικα εργαλεία ! Γι'αυτο και το ποστ τουτο ! Παντα σε θεμα αγορων παω με το ''λιγα λιγα και ποιοτικα'' Δεν ειπα οτι θελω να τα παρω ολα με τη μια , απλως να ξεκινησω με μια καλη συλλογη ποιοτικων εργαλειων και σιγα σιγα θα προσθετω .
    Ναι παντα γιαπωνεζικα μηχανακια ειχα , τωρα ειμαι με ενα 929 . Μιας και απ'οτι λες εχεις μανια με τα εργαλεια και φανταζομαι θα εχεις γυρισει καμποσα μαγαζια , μπορεις να μου πεις ( η να μου στειλεις ενα πμ ) καποιο εργαλειομαγαζο απο το οποιο ψωνιζεις και εισαι ευχαριστημενος γενικα ;

    Ευχαριστω !
    Πολέμιον ανθρώποις αυτοί εαυτοίς
    -Ανάχαρσις
    ------------------- - - - - - - - - - - - - -
    Ειμαι κορυφαιος εραστης, γιατι εξασκουμαι πολυ μονος μου :a31:

  5. #20
    Άσπρα μούρα μαύρα μούρα Το avatar του/της Ilief
    Εγγραφή
    29/08/2010
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από soter3gm Προβολή μηνύματος
    Τα παίρνεις από Ελλάδα και τα βρίσκεις (πλέων) σε πολύ καλές τιμές του εξωτερικού δεν ξέρω τη ποιότητα τους

    Γενικός ανώνυμα εργαλεία δεν ψωνίζω και δεν ψωνίζω πράγματα που δεν είναι η ειδικότητά του το μαγαζί από μαγαζί με εργαλεία θα πάρω τα εργαλεία μου και από το σούπερ μάρκετ θα πάρω το φαγητό μου.
    Σαφως και εχεις δικο , δεν γινεται να εχει κανεις απαιτησεις απο φτηνα εργαλεια ουτε απο προσφορες τυπου '' με τρια κιλα φακες δωρο ταπερ / φακος κεφαλης / πενσα και σετ allen ''
    Πολέμιον ανθρώποις αυτοί εαυτοίς
    -Ανάχαρσις
    ------------------- - - - - - - - - - - - - -
    Ειμαι κορυφαιος εραστης, γιατι εξασκουμαι πολυ μονος μου :a31:

  6. #21
    Από που να αρχίσω και που να τελειώσω...

    http://www.labo.com.gr/ Εδώ θα βρεις Gedore(όλων των ειδών τα εργαλεία), Knipex(πενσοειδή), Wiha(Κατσαβίδια, ίσως τα καλύτερα στη αγορά, άλλεν)

    Κοίτα αυτό μέχρι να βρω μια διεύθυνση...
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  7. #22
    http://www.vrisko.gr/details/_kai0g7...1k4a1ac03k4c5c

    Εδώ θα βρεις κατσαβίδια της Vessel, made in Japan. Είναι κατασκευασμένα με JIS. Μπορεί αυτό να σου φαίνεται ασήμαντο, αλλά τα PH κατσαβίδια που έχουμε οι περισσότεροι δεν εφαρμόζουν ακριβώς στις Γιαπωνέζικες βίδες...
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  8. #23
    Μέλος Το avatar του/της dimitrisTr
    Εγγραφή
    09/12/2012
    Μηνύματα
    48
    κοιτα και τα Beta ειναι αρκετα καλα http://www.rigastools.gr/01-ergaleia-xeiros/beta-xeiros

  9. #24
    http://www.groupon.gr/deals/special-...Y-LTD/25993058 κοίτα και αυτό... δεν ξέρω τι λένε βέβαια απο ποιότητα.

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SOTOS80 Προβολή μηνύματος
    http://www.groupon.gr/deals/special-...Y-LTD/25993058 κοίτα και αυτό... δεν ξέρω τι λένε βέβαια απο ποιότητα.
    Αυτά τα εργαλεία αν τα δουλέψει συστηματικά, σε 5-10 χρόνια θα θέλει καινούργια. Τα Gedore, Beta, Facom, κλπ, έχουν εγγύηση εφ όρου ζωής. Μια φορά αγοράζουμε εργαλεία (κλειδιά, καρυδάκια, καστάνιες, κλπ). Εγώ πριν 10 χρόνια πήρα μια συλλογή 1/4 της Proxxon. Δε τα λες για πέταμα, αλλά σε 10 χρόνια μου σκούριασαν και σε όποια βίδα τα έβαζα τη λέρωναν.
    Έχω και μια Gedore 1/2 από τη δεκαετία του 80'. Είναι σαν καινούργια.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  11. #26
    Καλά δεν το συζητάω αυτό!!! Γι αυτό έγραψα οτι δεν ξέρω τι λένε απο ποιότητα. Έχω κ εγώ μία κασετίνα της Facom και δεν έχουν πάθει απολύτως τίποτα.

  12. #27
    PB SWISS
    Μεταφορικά 5 εούρος!!!
    Για μένα τα καλύτερα κατσαβίδια και άλλεν. Αν έχεις μετρίου μεγέθους χέρια (δυστυχώς έχουν σχετικά μικρές λαβές) είναι αυτό που λένε στο χωριό μου "best money can buy". Εγώ αγοράζω μόνο άλλεν PB Swiss, τα κατσαβίδια τους μου πέφτουν λίγο μικρά για τα "κουπιά" μου. Προτιμώ τα Facom και Witte...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSCN2328.jpg 
Προβολές:	517 
Μέγεθος:	68,4 KB 
ID:	303148
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  13. #28
    Άσπρα μούρα μαύρα μούρα Το avatar του/της Ilief
    Εγγραφή
    29/08/2010
    Μηνύματα
    49
    Εμαθα οτι υπαρχει ενας γνωστος που εχει μαγαζι στην Σπυρου Πατση , θα παω να ριξω μια ματια εκει να δω τι θα βρω και θα σας πω εντυπωσεις . Αν και ειδα απο κοντα καποια εργαλειακια facom εν ωρα ερασιας και μπορω να πω οτι μου φανηκαν πολυ καλα .
    Επειδη βλεπω οτι ο χωρος των εργαλειων ειναι μεγαλος και χωραει ατελειωτη συζητηση , θα κανω μια ερευνα και θα επανελθω.

    Παιδια σας ευχαριστω πραγματικα ολους για την βοηθεια και το ενδιαφερον σας , να ειστε καλα !
    Πολέμιον ανθρώποις αυτοί εαυτοίς
    -Ανάχαρσις
    ------------------- - - - - - - - - - - - - -
    Ειμαι κορυφαιος εραστης, γιατι εξασκουμαι πολυ μονος μου :a31:

  14. #29
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ilief Προβολή μηνύματος
    Εμαθα οτι υπαρχει ενας γνωστος που εχει μαγαζι στην Σπυρου Πατση , θα παω να ριξω μια ματια εκει να δω τι θα βρω και θα σας πω εντυπωσεις . Αν και ειδα απο κοντα καποια εργαλειακια facom εν ωρα ερασιας και μπορω να πω οτι μου φανηκαν πολυ καλα .
    Επειδη βλεπω οτι ο χωρος των εργαλειων ειναι μεγαλος και χωραει ατελειωτη συζητηση , θα κανω μια ερευνα και θα επανελθω.

    Παιδια σας ευχαριστω πραγματικα ολους για την βοηθεια και το ενδιαφερον σας , να ειστε καλα !
    Θα σου έλεγα μην ασχολιθείς με τα Facom Πλέων δεν είναι η ποιότητα η παλιά που είχαν και μην πάρεις κασετίνα 99,99 με 300 εργαλεία μέσα ..καταλαβαίνεις το γιατί, καλίτερα να πάρεις "χύμα" από τα καλά και αν σου χαλάσει το αλλάζεις με λίγα φράγκα, μην πάρεις Βέβαια KS είναι της πλάκας και τα πουλάνε για κορυφή κοίτα από Unior μεριά και θα με θυμηθείς
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Εγώ πριν 10 χρόνια πήρα μια συλλογή 1/4 της Proxxon. Δε τα λες για πέταμα, αλλά σε 10 χρόνια μου σκούριασαν και σε όποια βίδα τα έβαζα τη λέρωναν.
    Εγω παλι την εχω καμμια δεκαπενταρια χρονια και ειναι σαν καινουργια......

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εργαλεία χειρός (For Tool Addicts')
    από nathair στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 2100
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2024, 21:18
  2. Σετ εργαλείων???
    από Kizoku στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2006, 10:34
  3. Δανειο για αγορα μοτο;;;
    από lammadin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2005, 22:38
  4. σετ εργαλείων
    από christos34 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 21:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF