Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 26 από 26

Θέμα: Triumph Rocket Iii

  1. #16
    Κανει οτι κανει καθε custom μοτοσυκλετα, απλα χωρις προβληματα και με μεγαλη ενεργητικη ασφαλεια, λογω φρενων (320χιλ. διπλα), καλο πατημα στο δρομο με το 150 εμπρος και το 240 πισω, 40 μοιρες κλιση και συντηρηση 0.
    Και για dragster καλη ειναι.
    White Line Cycles
    Old Skool to Hard Kore

  2. #17
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr

    ΔΟΞΑΣΤΕ ΤΗΝ!!! <--video
    Καλά ρε συ,έχεις ποστάρει ένα κάρο φωτό του 675,ρωτάς παντού για 749-Gsxr 750,καρδιές :a07: για το 1098,και προσκυνάς το Ρόκετ..;;Ανώμαλος είσαι..;;

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Θες και να το δοξάσουμε..
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    Ποσα κιλα ειπαμε οτι ειναι το μαστοδοντο; 320 ΚΕΝΗ;;;

    Αυτο το πραγμα ειναι για Αμερικανους που τους αρεσουν τα βουβαλια (βλ. Τεξας).

    Με πισω λαστιχο 240 (ΟΕΟ) και μισο τονο βαρους θα ειναι η χαρα της οδηγησης (του νταλικιερη) αυτο το πραγμα! Sorry αλλα αν ηθελα να παρω τριαξονικο ηξερα να παω και αλλου! :a31:
    +100..0
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  3. #18
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από whitelinecycles
    Τουρμπο κιτ με 4500 Ευρω για 200+ αλογα τροχο
    Και τι είναι τα ?,στραγάλια..;;
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  4. #19
    τι εύκολα πάντως απαξιώνουμε οτι δεν έχουμε (ή δε θα μπορέσουμε ποτέ να αποκτήσουμε)

    "τι κάνει καλά"
    "είσαι σα νταλικιέρης"

    κλπ κλπ

    Δεχθείτε οτι μπορεί να υπάρχουν άνθρωποι που βλέπουν το μοτοσυκλετισμό διαφορετικά απο εσάς... δεν είναι απαραίτητα καλό ή κακό, είναι απλά κάτι διαφορετικό

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #20
    gsxr power for ever!!! Το avatar του/της GTZ750
    Εγγραφή
    02/12/2004
    Μηνύματα
    1.350
    την εγω οδηγησει την συγκεκριμενη μηχανη και το μονο που εχω να πω ειναι οτι εχει ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ ροπη!!!

    κατα τα αλλα δεν ειναι μηχανη για καθε μερα ουτε για μεσα στη πολυ!!

    εισαι για ανήσυχους easy riders!!!

    παντος το σιγουρο ειναι οτι ειναι ξεχωρηστει και με ειδικη χρηση!!!

    δεν την κατακρινω!!!

    εχει τους οπαδους της !!!αμα εγω δεν ειμαι ενας απο αυτους δεν πειραζει!!!

    παντως αξιζει να την οδηγησει καποιος αυτη τη μηχανη εστω και μια φορα για να νιωσετε την απιστευτη ροπη της!!!
    ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!!!

    corona fotos

    corona fotos 1



  6. #21
    ...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	greek_dragster_6th_rwyb_2005_206_std.jpg 
Προβολές:	189 
Μέγεθος:	74,4 KB 
ID:	75469
    White Line Cycles
    Old Skool to Hard Kore

  7. #22
    and this


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	greek_dragster_6th_rwyb_2005_070_std.jpg 
Προβολές:	187 
Μέγεθος:	54,4 KB 
ID:	75473
    White Line Cycles
    Old Skool to Hard Kore

  8. #23
    την εκανα test ride οταν περασε το φορτηγό της εταιρίας και μάλιστα δεν ειχε καταλύτες και εκανε εναν θόρυβο.....σαν 2 Harley μαζί.....βασικά δεν μου φάνηκε να στρίβει αλλά μάλλον δεν ειχα μπέσα στα λάστιχά της μιας και πας να στρίψεις κι αν δεν την στραμπουλίξεις πάει ευθεία....πάντως φοβερή η αίσθηση, driftάρεις για πλάκα με οτι ταχύτητα και να εχεις, πας 160 ρελαντί και κάτι! Αλλά θα ειχε πλάκα να εβρισκα κανεναν Harleά στο δρόμο να πάω διπλα του για να γέλαγα λίγο!! Ηταν βεβαια στο φανάρη στην Ε.Ο. ενα BMW R1150GS κι ακουγε την φασαρια αλλα ειμουν κριμένος δίπλα απο ενα αμάξι και δεν ηξερε τι ειναι αυτο το πράμα που κάνει τοση φασαρία...αλλά αμα αναψε πράσινο....το κατάλαβε....βλέποντας το βουβάλι να φεύγει αλλάζοντας ταχύτητες λίγο πάνω απο το ρελαντί με τις μπάντες!!
    Εχει την πλάκα του ΑΝ σου περισσεύουν τα φράγκα.......
    CALCULATOR ISLAND

  9. #24
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Καλά ρε συ,έχεις ποστάρει ένα κάρο φωτό του 675,ρωτάς παντού για 749-Gsxr 750,καρδιές :a07: για το 1098,και προσκυνάς το Ρόκετ..;;Ανώμαλος είσαι..;;

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Θες και να το δοξάσουμε..

    +100..0
    φιλε λαμπρο,

    ξερω να εκτιμω(δοξαζω) την καλη δουλεια στις μοτοσυκλετες καθως και θαυμαζω εκεινες ειναι αξιες σεβασμου, αξιες κατασκευες περα απο τα προσωπικα μου γουστα και αρεσκειες οδηγησης...

    ελπιζω να σε καλυψα!


    α!
    και να μη ξεχασω!
    ποτε δεν θα εβαζα καρδιες στο rocket ...η καρδια μου ανηκει μονο στο 675!
    τωρα σχετικα με το 1098 θα ηθελα πολυ να γινει η παρανομη σχεση μου....

    οσο για τα υπολοιπα μηχανακια που "ζαχαρωσα" ...ε...ηταν απλες "αρπαχτες":rotflmao:

    viva

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
    την εκανα test ride οταν περασε το φορτηγό της εταιρίας και μάλιστα δεν ειχε καταλύτες και εκανε εναν θόρυβο.....σαν 2 Harley μαζί.....βασικά δεν μου φάνηκε να στρίβει αλλά μάλλον δεν ειχα μπέσα στα λάστιχά της μιας και πας να στρίψεις κι αν δεν την στραμπουλίξεις πάει ευθεία....πάντως φοβερή η αίσθηση, driftάρεις για πλάκα με οτι ταχύτητα και να εχεις, πας 160 ρελαντί και κάτι! Αλλά θα ειχε πλάκα να εβρισκα κανεναν Harleά στο δρόμο να πάω διπλα του για να γέλαγα λίγο!! Ηταν βεβαια στο φανάρη στην Ε.Ο. ενα BMW R1150GS κι ακουγε την φασαρια αλλα ειμουν κριμένος δίπλα απο ενα αμάξι και δεν ηξερε τι ειναι αυτο το πράμα που κάνει τοση φασαρία...αλλά αμα αναψε πράσινο....το κατάλαβε....βλέποντας το βουβάλι να φεύγει αλλάζοντας ταχύτητες λίγο πάνω απο το ρελαντί με τις μπάντες!!
    Εχει την πλάκα του ΑΝ σου περισσεύουν τα φράγκα.......

    +1000

    Αυτή είναι μια (από τις πολλές) έννοια του μοτοσυκλετισμού για μένα.
    Φοβερή περιγραφή, ρεαλιστικότατη απεικόνιση-σαν να βρισκόμουν εκεί.
    Κρίμα που μερικές φορές κάποιοι άνθρωποι, ακολουθώντας το ρητό, όσα δεν φτάνει η αλεπού κλπ, απαξιώνουν κάτι που φτιάχτηκε ίσως και πέρα από τη καθημερινή λογική.
    Δεν μπορεί τα πάντα να υπακούουν στη λογική του απαραίτητου, γιατί απλά το περιττό είναι η ομορφιά στη ζωή.

  11. #26
    Εχουν περασει πανω απο δυο χρονια και 20 κατι χιλιαδες χιλιομετρα και μια 30αρια περασματα dragster.
    Το μηχανακι εχει αλλαξει ενα λαστιχο εμπρος και δυο πισω, ενα σετ τακακια και τρεις φορες Mobil 1.
    Δεν πληρωνει και τελη (αποσυρση).
    Απεκτησε και τζαμι και βαλιτσουλες γιατι ο καινουριος ιδιοκτητης του ειναι στην Πατρα και ταξιδευει συχνα εθνικη.
    Μια φορα νομιζαμε οτι βραχυκυκλωσε μπουζι, αλλα μολις το φυσηξαμε λιγο ηταν ΟΚ.
    Μια φορα χρειαστηκε reset το tps.
    Καποια στιγμη αρχισε να τριζει το διαφραγμα στη μια εξατμιση και αλλαχτηκαν και οι τρεις στην εγγυηση.
    Του βαλαμε Ohlins πισω απο Harley, σηκωθηκε ο κωλος 2 ποντους και περναει τις 40 μοιρες κλιση τωρα.
    Αθηνα-Πατρα 1:15' με 18 λιτρα καταναλωση συνολο (απο Π. Φαληρο).
    Ενα ψιλοπεσιμο απο ταριφα, μια μανετα ζημια, ολα τ'αλλα ισιωσανε με λιγο κοπανημα.
    Ευτυχως που το πουλησα σε κολλητο και το παιρνω ακομα καμια βολτα. Ισως το καλυτερο μηχανακι που εχω οδηγησει και εχω οδηγησει πολλα (τουλαχιστον ΟΛΑ τα Triumph ανεξαιρετως). Χιλιες φορες απο το να εψαχνα τωρα να ξεφορτωθω κανενα Κ5 ετοιμο να κοψει πλαισιο απο τις λακκουβες και το ξυλο μονο και μονο για να κανω φιγουρα στην πλατεια Μπουρναζιου.
    Atomic H-D & Triumph
    White Line Cycles
    Paranoid Racing ltd.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Triumph Rocket III
    από mrklyk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2007, 10:37
  2. Triumph Rocket III vs Discovery
    από eXJey στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2006, 02:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF