Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 37

Θέμα: Θεσσαλονικη,Πεμπτη23/06/05και ωρα17:40στην οδο Βασιλεις Ολγας81και Ορεστου γωνια.Τρακ

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Unhappy Re: Re: Να ρωτησω τι σημαινει ΤΟΤΑ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Koufalonix
    tmima odikwn troxaiwn atyxhmatwn?

    Mporeis na mas peis kai ti marka kranos forouse o filos sou, einai krima na xanete kosmos pou foraei kai eksoplismo. Nakseroume na to apofeygoume
    Αν δεν κανω λαθος πρεπει να ηταν καποιας αγνωστης εταιρειας κατι εγραφε πισω του σαν "ΜαΧ" νομιζω αν θυμαμαι καλα εκτος αν συμαινε κατι αλλο αυτο που εγραφε πισω και οχι η μαρκα.

    Υποψιν οτι δεν πιστευε στα ακριβα τα κρανη και ελεγε οτι ολα ειναι λιγο πολυ το ιδιο μονο η επωνυμια αλλαζει ο χρωματισμος ή σχεδια αν εχει και καποιες μικρολεπτομερειες στα σφουγκαρακια - μαξιλαρακια που εχει το κρανος απο μεσα.

    Καλο βραδυ και καλη ξεκουραση.

    Υ.Γ. Καποιοι ταξιτζιδες ειναι πολυ απροσεκτοι και βιαστικοι.
    Μου δινουν την εντυπωση οτι νομιζουν οτι ο δρομος τους ανοικει.

  2. #17
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051

    Re: Re: Re: Θεσσαλονικη,Πεμπτη23/06/05και ωρα17:40στην οδο Βασιλεις Ολγας81και Ορεστου γωνια.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από pavlaras1
    Σημερα το πρωι πηγα και μιλησα με εναν τροχονομο που βρηκα σε μια διασταυρωση μεταξυ Τσιμισκης και ενως αλλου δρομου που δεν θυμαμαι τωρα πως λεγεται.

    Τον ρωτησα για το αν επιτρεπεται να κινουμαστε με της μηχανες μεσα στην λεωφορειογραμμη και μου ειπε οχι ειναι παρανομο.

    Του ειπα οτι στο βιβλιο του Κ.Ο.Κ (με τα σηματα ) λεει οτι επιτρεπεται να κινουμαστε αλλα αυτος μου ειπε μπορει πραγματι και να ισχυε καποια στιγμη αλλα τωρα σιγουρα δεν ισχυει για τον λογο οτι εχουν παραπονεθει οδηγοι λεωφορειων και ταξι για εμας και υπαρχει νομος που μας απαγορευει να κινουμαστε επανω στην λεωφορειογραμμη.

    Μας επιτρεπεται να κινηθουμε αν θελουμε μονο για να στριψουμε σε κανα στενο.

    Αυτα προς το παρον.
    βρε φιλαρακο, στην Θεσσαλονικη, οπου υπαρχουν λεωφωρειολωριδες, δεν υπαρχουν και σηματα της τροχαιας που δηλωνουν την υπαρξη και λειτουργια των λεωφωρειολωριδων στην αρχη καθε τμηματος τους? μια μεγαλη ταμπελα που δειχνει το λεωφορειο, την ΜΗΧΑΝΗ, την αναγκαστικη στροφη προς τους δεξιους δρομους και τις ωρες απαγορευσης κυκλοφοριας των λοιπων οχηματων? συγνωμη, αλλα εδω στην Αθηνα τα εχουν. αν υπαρχουν, τι ρωτας τον καραμητρο τον τροχονομο που δεν ξερει την δουλεια του?
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Unhappy Re: Re: Re: Re: Θεσσαλονικη,Πεμπτη23/06/05και ωρα17:40στην οδο Βασιλεις Ολγας81και Ορεστου γωνια.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    βρε φιλαρακο, στην Θεσσαλονικη, οπου υπαρχουν λεωφωρειολωριδες, δεν υπαρχουν και σηματα της τροχαιας που δηλωνουν την υπαρξη και λειτουργια των λεωφωρειολωριδων στην αρχη καθε τμηματος τους? μια μεγαλη ταμπελα που δειχνει το λεωφορειο, την ΜΗΧΑΝΗ, την αναγκαστικη στροφη προς τους δεξιους δρομους και τις ωρες απαγορευσης κυκλοφοριας των λοιπων οχηματων? συγνωμη, αλλα εδω στην Αθηνα τα εχουν. αν υπαρχουν, τι ρωτας τον καραμητρο τον τροχονομο που δεν ξερει την δουλεια του?
    Φιλαρακο εχεις πραγματι δικιο στους ποιο πολλους λεωφορειοδρομους αν οχι σε ολους υπαρχουν.

    Αλλα επειδη ζουμε στην Ελλαδα και τιποτα δεν ειναι δεδομενο προτειμω να περνω μια δευτερη αν οχι και μια τριτη γνωμη - αποψη επανω σε οποιοδηποτε θεμα για να ειμαι σιγουρος και να μην νοιωθω ανασφαλεια.

    Εχω δει δυο ταμπελες σε δρομακι η οποια η μια ανερουσε την αλλη και απο οτι θυμαμαι ειχε αναφερθει αυτο το γεγονος στην τροχαια και αντι να την αφαιρεσουν την μια απο της δυο πηγαν και βαλανε μια σακουλα για να μην την βλεπουν και μπερδευονται και μετα απο λιγες μερες λογου αερα εφυγε η σακουλα και ξανα ξεκινησανε τα μπερδεματα με οσους δεν γνωριζαν το περισατατικο ή δεν ηταν απο εκεινη την περιοχη ωστε να ξερουν ποια απο της δυο πινακιδες να ακολουθησουν.

    Αυτα προς το παρον.
    Καλη συνεχεια.

  4. #19
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Πως μπορούμε να μάθουμε, σίγουρα, αν επιτρέπεται η κίνηση μοτοσυκλετών στις λεοφωρειογραμμές;

  5. #20
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
    Πως μπορούμε να μάθουμε, σίγουρα, αν επιτρέπεται η κίνηση μοτοσυκλετών στις λεοφωρειογραμμές;
    ειναι απολυτο: ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ! ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟ!

    παραδειγμα: εχεις ακουσει κληση σε μοτοσυκλετα για παραβαση λογω κινησης σε λεωφωρειολωριδα?
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  6. #21
    Κουφάλογες Γριές!!!! Το avatar του/της kapeos
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    260
    Παιδιά. όσο κουφό και αν ακούγεται το αν είναι νόμιμο ή παράνομο να κυκλοφορουν δυτροχα εντός των λεωφορειο-λωρίδων είναι ευθύνη του δήμου που υπάγεται το συγκεκριμένο κομμάτι του δρόμου και ορίζεται οποκλειστικά από τις πινακίδες που υπάρχουν στην αρχή της λωρίδας.


    Στις λωρίδες αυτές εδώ στην Αθήνα επιτρέπεται να κυκλοφορούν και μοτο. Θυμάμαι κάποιες πινακίδες στην Μεσσογείων άλλαξαν με καθηστέρηση πέρυσι.


    Καλό ξεμπέρδεμα φιλαράκο. Και κάτι ακόμη : Αν σε εμπλοκή ατυχήματος (σύγκρουση) ένας απο τους 2 δεν δώσει τα στοιχεία ή δώσει ψευτικα είναι ποινικό αδίκημα και διώκεται από την τροχαία.

    www.exormisi.gr η πύλη στα ελληνικά αξιοθέατα...

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lygonis
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    140

    Επιτρεπεται

    Η κινηση στους λεωφωρειοδρομους επιτρεπεται με νομο που έχει δημοσιευθει στην εφημεριδα της κυβερνησεως το 1999.Οι δημοι δεν έχουν καμοια αρμοδιοτητα.Έχω το Φ.Ε.Κ. κρατημενο θα σας πω πιο είναι άυριο.Το χρησιμοποιησα καποτε για να παρω χρηματα απο ασφαλιστικη σε τρακαρισμα.

  8. #23
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051

    Re: Επιτρεπεται

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lygonis
    Η κινηση στους λεωφωρειοδρομους επιτρεπεται με νομο που έχει δημοσιευθει στην εφημεριδα της κυβερνησεως το 1999.Οι δημοι δεν έχουν καμοια αρμοδιοτητα.Έχω το Φ.Ε.Κ. κρατημενο θα σας πω πιο είναι άυριο.Το χρησιμοποιησα καποτε για να παρω χρηματα απο ασφαλιστικη σε τρακαρισμα.

    Οι δημοι δεν έχουν καμοια αρμοδιοτητα.
    το ακους καραφλα kapee?
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  9. #24
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Επειδή έχω κοντινούς μου στο δημόσιο, να έχετε υπ'όψη σας ότι ΟΥΤΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ δεν είναι σίγουροι ποιός είναι αρμόδιος!

    Η μάνα μου ζητάει να γίνει κάτι για τα σκουπίδια που πετάει ο κάθε μαλάκας (δε μιλάω για το κουτάκι μπύρας... μιλάω για μπάζα από το στήσιμο πολυκατοικιών π.χ.) στην παραλία... Το λιμεναρχείο λέει ότι ευθύνεται ο Δήμος... Μαντέψτε ο Δήμος ποιός λέει ότι ευθύνεται...

  10. #25
    Κουφάλογες Γριές!!!! Το avatar του/της kapeos
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    260
    Ναι, ναι εμένα με είχε πληροφορίσει για τους Δήμους, Ραδιοφωνικός παραγωγός με καλεσμένο κάθε πρωι στην εκπομπή του, άτομο (συντακτη) από το περιοδικό moto.

    Κουφάλες ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του. Μας κάνανε θύματα. Για βάλε ρε φίλε όταν μπορείς εκείνο το ΦΕΚ.


    :wacko:
    www.exormisi.gr η πύλη στα ελληνικά αξιοθέατα...

  11. #26
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos

    :wacko:
    τι καν'ς εκει βρε? συλλογη απο smileys? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  12. #27
    Ενας Σα(ρα)Μαριτης Το avatar του/της SaraMaritis
    Εγγραφή
    23/07/2004
    Μηνύματα
    484
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
    Πως μπορούμε να μάθουμε, σίγουρα, αν επιτρέπεται η κίνηση μοτοσυκλετών στις λεοφωρειογραμμές;
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    ειναι απολυτο: ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ! ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟ!
    ...
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
    ...το αν είναι νόμιμο ή παράνομο να κυκλοφορουν δυτροχα εντός των λεωφορειο-λωρίδων είναι ευθύνη του δήμου...
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lygonis
    Η κινηση στους λεωφωρειοδρομους επιτρεπεται με νομο...
    Αν και το'χω ξαναβαλει...(γμμενο κουμπακι "ευρεση")

    Οι αντιστοιχες διαταξεις ειναι ποσταρισμενες στο site του ΑΝΕΜΟΥ,
    ΕΔΩ...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fek.jpg 
Προβολές:	149 
Μέγεθος:	90,6 KB 
ID:	18287
    "Είμαστε πολλοί...Αλλά είμαστε σκόρπιοι"

  13. #28
    Ενας Σα(ρα)Μαριτης Το avatar του/της SaraMaritis
    Εγγραφή
    23/07/2004
    Μηνύματα
    484
    ...κι ΕΔΩ...

    Υγ.Παρτε κι απο μια , , , για να μη λετε οτι δεν χαιρεταω στο δρομο...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	yp_met.jpg 
Προβολές:	143 
Μέγεθος:	83,9 KB 
ID:	18288
    "Είμαστε πολλοί...Αλλά είμαστε σκόρπιοι"

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Unhappy Re: Επιτρεπεται

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lygonis
    Η κινηση στους λεωφωρειοδρομους επιτρεπεται με νομο που έχει δημοσιευθει στην εφημεριδα της κυβερνησεως το 1999.Οι δημοι δεν έχουν καμοια αρμοδιοτητα.Έχω το Φ.Ε.Κ. κρατημενο θα σας πω πιο είναι άυριο.Το χρησιμοποιησα καποτε για να παρω χρηματα απο ασφαλιστικη σε τρακαρισμα.
    Γεια σου φιλε μου και σε ευχαριστω πολυ που βρηκες το Φ.Ε.Κ.

    Δοκιμασα να το κανω εκτυπωση για να το εχω μαζι μου ωστε αν γινει τιποτα παραπλησιο με την λεωφορειολωριδα να μπορω να το βγαλω απο την μπαγκαζιερα και να του το κολησω στην μαπα.

    Αλλα η αναλυση του ειναι πολυ χαμηλης ποιοτητας και μπορει κανεις να θεωρησει οτι ειναι παραποιημενο.

    Που μπορω να το βρω σε καλυτερη ποιοτητα για εκτυπωση?

    Αν το εχεις σε υψηλοτερη αναλυση μπορεις να μου το στειλεις σε ενα απο τα email μου?

    Θα σου ειμαι ευγνωμων.

    Επισης αν υπαρχουν τιποτα αλλοι νομοι οι αμφιβολιες που μπορει να εχουμε σε τετοια θεματα καλο ειναι να τα συζητησουμε και να κοιταξουμε να βρουμε καμια ακρη ωστε να ειμαστε παντα ετοιμοι και για ολα, οτι και αν μας προκυψει στο μελλον.

    Αυτα προς το παρον.

    Καλη συνεχεια και ευχαριστω για το ενδιαφερον σας και την υποστηριξη - βοηθεια που μου δινετε.

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2003
    Μηνύματα
    121
    ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΥΑ ΣΑΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ ΑΛΛΑ Η ΚΙΝΗΣΗ ΣΤΙς ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΛΩΡΙΔΕΣ ΤΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΟΧΗΜΑ ΠΛΕΟΝ ΤΩΝ ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ.
    Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ ΣΤΙΣ ΛΕΟΦΩΡΙΕΟΛΩΡΙΔΕΣ ΤΙΣ ΑΘΗΝΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΣΕ ΜΗΧΑΝΕΣ ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΦΕΚ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΝΕ.
    ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ
    ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΒΕΣΠΑΑΑΑΑΑ....

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF