Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 104

Θέμα: Αγορα Aprilia rs 125.

  1. #16
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    το μηχανακι εχει εναν ιδιαιτερο τροπο οδγησεις αν αφησεις συμπλεκτη θα σβησει θελει να ανεβαζεις τρελες στροφες και να αφηνεις μισο συμπλεκτη πριν ξεκινησεις κλπ κλπ



    δεν κολλαει φυσικα αν το κανεις μια 2 3 φορες αλλα για μια καθημερινη κατασταση

    και γενικος αμα δεν γουσταρετε να σας πω τι ξερω απο ενα μηχανακι που το οδηγω σχεδον καθε μερα δε σας λεω και λεγετε οτι πιστευετε η οτι εχετε ακουσει απο αλλους κα ιστα @@ μου

    παρεξήγησες..

    εγω τα πιστευω αυτα..
    ετσι ειναι τα διχρονα..χαμηλα κολλανε και ψηλα κολλανε.

    και μεις να ξες μονο οτι ακουμε απο αλλους λεμε..


    διχρονα εμεις ποτε.

  2. #17
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    παρεξήγησες..

    εγω τα πιστευω αυτα..
    ετσι ειναι τα διχρονα..χαμηλα κολλανε και ψηλα κολλανε.

    και μεις να ξες μονο οτι ακουμε απο αλλους λεμε..


    διχρονα εμεις ποτε.
    δε το ειπα σε σενα ρε


    και εγω μακρυα απο διχρονα ειμαι -δεν ξερω για σενα-

    αυτο ηταν ο ερωτας του αδελφου μου και αυτος το αγορασε
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    (αναλογικα με το ποσο εχουν τα φλασακια μου η οι μανετες στο Ζ που οτι και να ειναι ειναι μια μηχανη 750 κιβικων και 100 ιππων και 200 κιλων και τελος παντως ειναι στην μεσαια κατηγορια και οχι στην μικρη ε ναι ρε γειτονα ειναι ακριβα .....)
    Για ποιό λόγο δλδ θα έπρεπε να έχει διαφορά στην τιμή η Brembo ρυθμιζόμενη μανέττα του RS με την ΙΔΙΑ μανεττα του Tuono ;

    Αν το Ζ σου είχε την ΙΔΙΑ μανεττα με το ZX10 θα έπρεπε να έχει άλλη τιμή επειδή το Ζ είναι 750 ?

    Για πες καμμιά τιμή όμως....

    Ενδεικτικά για το Aprilia scooter μου. Ζελατινα 45?, γρύλια πλαινή 8?, πλαινό καπάκι (από το πόδι μου μέχρι την ουρά) βαμμένο 86? (τιμή περυσινή αλλά δεν νομίζω να έχει αλλάξει).

    Τώρα στο κόλλημα..... έχει δίκιο ο DUCASII. Πότε δεν κολλάει ;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #19
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Για ποιό λόγο δλδ θα έπρεπε να έχει διαφορά στην τιμή η Brembo ρυθμιζόμενη μανέττα του RS με την ΙΔΙΑ μανεττα του Tuono ;

    Αν το Ζ σου είχε την ΙΔΙΑ μανεττα με το ZX10 θα έπρεπε να έχει άλλη τιμή επειδή το Ζ είναι 750 ?

    Για πες καμμιά τιμή όμως....

    Ενδεικτικά για το Aprilia scooter μου. Ζελατινα 45?, γρύλια πλαινή 8?, πλαινό καπάκι (από το πόδι μου μέχρι την ουρά) βαμμένο 86? (τιμή περυσινή αλλά δεν νομίζω να έχει αλλάξει).

    Τώρα στο κόλλημα..... έχει δίκιο ο DUCASII. Πότε δεν κολλάει ;
    το μηχανακι ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ και κορυφη σε ολα του οπως ειναι ολα τα απριλια ........

    οι τιμες για μενα ειναι ακριβες για αλλους μπορει και οχι σου εγραψα οτι πρεπει να τις εχω γραπτος για να μην σου λεω βλακεις (εχω συμπληρωσει το μυνημα μου δες το σε παρακαλω)

    το μηχανακι αυτο θελει σωστη και συγκεκριμενη οδηγηση....δυστηχως το παιρνουν ως επι το πλειστον νεοι οδηγοι και μικρη σε ηλικια

    το γκαζι ειναι γλυκο και το μαμανε τα ραμματα

    δεν ειναι τυχαιο που ΟΛΑ τα μεταχοιρισμενα rs ειναι σουργελα.

    αμα το παρεις καινουργιο κα ιξερεις πως ακριβως να το πας δεν εχει προβλημα.........αυτο λεω μονο....εγω που οταν το οδηγησα πρωτη φορα του μαμησα τα παντα γιατι το πηγαινα λες και ειχα το Ζ η οποιο αλλο ..... και οταν μου ειπε 10 πραγματα ο αδελφος μου καταλαβα τι πρεπει να κανω

    αυτα


    η γνωμη μου δεν πα να πει οτι ειναι και σωστη.

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    το γκαζι ειναι γλυκο και το μαμανε τα ραμματα
    Βρε μη στραβώνεις. Κουβέντα να κάνουμε. Το RS είναι ένα ειδικό μηχανάκι. Όταν έχεις ένα 125 με 30+ άλογα λογικό και επόμενο είναι να έχει αυξημένη συντήρηση και προσοχή απ΄τον αναβάτη του.

    Πριν καμμιά εβδομάδα κάποιο παλληκάρι έγραψε στο apriliabikers για την πρόθεση του να φτιάξει το άστρωτο RS του (1000 χλμ) και να το πάει απ΄τα 30 στα 35 άλογα πχ. (μήπως ήταν του brother ?)

    Παρόλο που τον απετρεψαν, έβαλε μια gianneli εξάτμιση και κάποιο Kit στο βολάν. Το αποτέλεσμα ήταν το RS να κολλήσει με 180 χλμ.

    Γιατί κόλλησε; Γιατί ο μηχανικός του θεώρησε περιττό να αλλάξει τα μαμα ζιγκλερ. Ποιός φταίει τώρα ; το RS που 35 αλογάκια από 125 κυβικά και φτωχό μίγμα κόλλησε ή ο κάθε καστανάς που κάνει ότι του ΄ρθει;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #21
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Βρε μη στραβώνεις. Κουβέντα να κάνουμε. Το RS είναι ένα ειδικό μηχανάκι. Όταν έχεις ένα 125 με 30+ άλογα λογικό και επόμενο είναι να έχει αυξημένη συντήρηση και προσοχή απ΄τον αναβάτη του.

    Πριν καμμιά εβδομάδα κάποιο παλληκάρι έγραψε στο apriliabikers για την πρόθεση του να φτιάξει το άστρωτο RS του (1000 χλμ) και να το πάει απ΄τα 30 στα 35 άλογα πχ. (μήπως ήταν του brother ?)

    Παρόλο που τον απετρεψαν, έβαλε μια gianneli εξάτμιση και κάποιο Kit στο βολάν. Το αποτέλεσμα ήταν το RS να κολλήσει με 180 χλμ.

    Γιατί κόλλησε; Γιατί ο μηχανικός του θεώρησε περιττό να αλλάξει τα μαμα ζιγκλερ. Ποιός φταίει τώρα ; το RS που 35 αλογάκια από 125 κυβικά και φτωχό μίγμα κόλλησε ή ο κάθε καστανάς που κάνει ότι του ΄ρθει;

    ο καθε καστανας φταιει .... ετσι ειναι ...... οπως τα λες ..... εκτος απο τους μαστορες ειναι και θεμα οδηγου....... εγω γιατι εδωσα το Ζ να μου το στρωσει ο idi? γιατι σαν απειρος οδηγος εγω τα 100 του αλογα θα τα πηγαινα στα 95 μπορει και λιγοτερα .....μου ειπε καποια πραγματα μου εδειξα αλλα τοσα και πρωσπαθω να τα βαλω σε ταξη και να τα κανω πραξη αγνουοσα πολα πραγματα για τις μηχανες που δεν ειναι μονο να τις βαλεις μπρος και αντε παμε... αυτο το κανει ο καθενας .

    ετσι ειναι....


    και αμα δε θες να το μπουκωσεις η να το κολλησεις πρεπει να ξερεις να το οδηγεις το διχρονο ειναι ενα δυσκολο μηχανακι γενικα.. ετσι πιστευω εγω.

    και δεν στραβωνω οεο ...
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  7. #22
    loipon file mou to rs einai fovero mixanaki to ida kai egw stin ekthesi kai mou gyrise to myalo giati eixa 125 2stroke me peripou idio moter kai esperne an den eixa fesi allo mixanaki tha to eperna sigoura mono kai mono gia tin istoria.ta dixrona loipon an ta peiraxeis kolane gia auto loipon to kratas mama kai gamaei outws i allws .tous vazeis kalo ladi castrol tts gia ksexwristi mixi an kai eimai tis apopsis na ginete i miksi sto depozito etsi wste na apofigeis dislitourgia tis trobas ladiou pou tha eixe ws apotelesma na kollisei.gia mesa stin athina den kanei padws.einai korifaio apo gazi kai ama tou prosekseis ti ladia mixis tha tou valeis den to peirakseis den prokeitai na sou pathei tipota.3 xronia to eixa to rg125g suzuki kai den epathe tipota.kai na ksereis oti 250 4stroke ta ksetripas me tetoio moto.oso gia tin sidirisi na ksereis oti exei poli ligoteri apo enan 4stroke kinitira .an pali se exoun pisi oi ipoloipoi na pareis 4stroke metaxeiro kai pio argo gia na matheis kai 5 pragmata pio eukola giati opws kai na to kaneis to rs einai ligo diskolo stin odigisi sou proteinw ΤΤR250 YAMAHA to moto einai egyisi!

  8. #23
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375
    Τελικα καταλαβα πως για μενα που ειμαι πρωταρης μαλλον δεν κανει αυτο το μηχανακι γιατι θα το σκισω εσεις τι αλλο εχετε να προτεινετε στο ιδιο στυλ μηχανης μεταχειρισμενο η και καινουργιο με οριο τα χρηματα του rs to οποιο να μην ειναι τοσο απαιτητικο( διπλωμα εχω το πρωτο)

    Παλι ο endj3 ειμαι.

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
    Τελικα καταλαβα πως για μενα που ειμαι πρωταρης μαλλον δεν κανει αυτο το μηχανακι γιατι θα το σκισω εσεις τι αλλο εχετε να προτεινετε στο ιδιο στυλ μηχανης μεταχειρισμενο η και καινουργιο με οριο τα χρηματα του rs to οποιο να μην ειναι τοσο απαιτητικο( διπλωμα εχω το πρωτο)

    Παλι ο endj3 ειμαι.
    Το μόνο που μοιάζει (εμφανισιακά) είναι το CBR125.
    Οι ομοιότητες που έχουν βέβαια σταματούν στο ότι και τα δύο έχουν φαιρινγκ. Φαντάζομαι πως θα είναι πιο κατάλληλο για κάποιον πρωτάρη μιας και έχει καμμιά 20ρια άλογα λιγότερα....

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #25
    kalo einai na apofasisis ti theleis prwta thes na kavalas pezodromia aneta?an pesei katw to mixanaki na min pathei tipota to poly na spasei kamia maneta?na pas diakopes to kalokairi se kanena nisi kai na min koloseis epeidi exei xwmatodromo ?pare TTR250!an thes na exeis ton fovo olitin wra min pesei pou tha to afisw kai min gratzounisw ta plastika kai den paw vima me pairnane ta papakia kai ston prwto xwmatodromo thes na kolwseis pare CBR125 kai kali tyxi me ton saracaki!

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    Αρχικά δημιουργήθηκε από azal
    kalo einai na apofasisis ti theleis prwta thes na kavalas pezodromia aneta?an pesei katw to mixanaki na min pathei tipota to poly na spasei kamia maneta?na pas diakopes to kalokairi se kanena nisi kai na min koloseis epeidi exei xwmatodromo ?pare TTR250!an thes na exeis ton fovo olitin wra min pesei pou tha to afisw kai min gratzounisw ta plastika kai den paw vima me pairnane ta papakia kai ston prwto xwmatodromo thes na kolwseis pare CBR125 kai kali tyxi me ton saracaki!


    Σωστοοοοοος....
    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  12. #27
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    φιλε αστο αυτο το μηχανακι ......

    σκεψου για κατι αλλο .....

    cbf 250 πολυ καλο και καταλληλο για να μαθεις να οδιγας.

    αν θες χωμα και να καβαλς πεζοδρομια το xr250 einai monodromos


  13. #28
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    χαμηλα κολλανε και ψηλα κολλανε.

    ελεος ποια το λετε και ξαναλετε....





    ψιλα κολλανε!!!

    χαμηλα μπουκωνουν ....δεν ειναι το ιδιο...

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    τι λετε ρε παιδια κ με αποθαρυνετε?κ γω αυτο σκεφτομουνα.εχω ηδη 2+ χρονια cbr 125 κ οκ δν αξιζει το μηχανακι το rs το ηθελα γιατι ειναι στριφτερο κ θα μπορω να μπω πιστα με αυτο.με το μικρο διπλωμα δν υπαρχει αλλο μηχανακι που να στριβει το ιδιο καλα σωστα?γμτ γμτ..δλδ ειναι προτιμοτερη η μεταβαση απ ευθειας σε μεγαλη μοτο?απλως κ μονο για να μην εχω το αγχος της συντηρησης κ της εξειδικευμενης χρησης δλδ?

    τελικα βρηκα τι φταιει! το γαμωδιπλωμα που το βγαζουμε στα 20!

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της maniak.
    Εγγραφή
    26/05/2006
    Μηνύματα
    126

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. aprilia rs 125 2006!!!!
    από matrap στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2008, 00:48
  2. Στρώσιμο Aprilia RS 125
    από thewhiteowl στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2007, 09:31
  3. Aprilia RS 125 VS Cagiva Raptor 125
    από angel_pele στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2006, 15:31
  4. Aprilia RS 125
    από thewhiteowl στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2004, 06:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF