Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: ΑΓΟΡΑ HONDA CB 400N H CM400?

  1. #16
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Κατάλαβα είσαι μερακλής! .....

    Δεν μιλάς όμορφα.............................


    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.352
    Mε 2500 μπατζετ θα πρέπει να πάρεις κάτι που δεν θα χρειάζεται ευρώ. διαφορετικά οι επιλογές είναι 2.
    αν πιάνουν τα χέρια σου παίρνεις κάτι πολύ φτηνό και το πας από την αρχή για ανακατσκευη 'η κοιτάς κάτι νεότερο. οι κινητήρες μπορεί να είναι αλεξίσφαιροι αλλά βγάζουν προβλήματα στα ηλεκτρικα τους. αν το αποφασίσεις έχω βιβλιογραφία να σου στείλω, εγχειρίδια λίστες με νούμερα ανταλλακτικών κλπ
    προτίμησε CB400N
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #18
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.196
    Φίλε Γιάννη τα γούστα σου γίνονται. Θα χρειαστεί χρόνος και χρήμα το μόνο θέμα.

    Όσον αφορά την μετατροπή πχ ενος cb σε cafe, στην φάση που είσαι θα πρότεινα να μείνεις μακριά.
    Μετατροπή κάνεις όταν έχεις υπόψιν σου ένα διαφορετικό σύνολο.
    Κάτι που έχει διαφορετική εμφάνιση και χαρακτηριστικά.
    Το να πεις πως μαζεύεις μια μοτό με ελλείψεις, χρησιμοποιώντας ψευτοπράγματα που βρίσκεις στο εμπόριο και καλά ως "cafe racer parts"
    δεν είναι σε καμία περίπτωση custom, αφαιρείς από την όποια αξία της μοτό, στερείσαι πράγματα που πρόσφερε η μοτό από το εργοστάσιο.

    Πολλά παραδείγματα, τα βλέπεις και μόνος. Άσχετα από το τι παραδέχεται ο καθένας, η αποτυχία γίνεται αντιληπτή και η ευχαρίστηση μειώνεται.

    Όπως το βλέπω έχεις δύο επιλογές:

    α) βρίσκεις κάποιο σε κατάσταση βιτρίνας και το κρατάς έτσι, διαφυλάττοντας την αξία που έχει σαν πλήρης μοτό με δικαίωμα να χαρακτηριστεί κλασική.

    β) οποιοδήποτε άρτιο, λειτουργικό ή μη, πλήρης ανακατασκευή. Μάλλον μεγαλύτερο κόστος από το πρώτο, διατηρείς ξανά την μέγιστη αξία που μπορεί να έχει.

    Συγχώρα με αν είσαι έστω και λίγο διαβασμένος για τα custom, δεν το είδα και με την εμπειρία που έχω δεν θα ήθελα να παρασυρθείς.

    υγ: γράφαμε μαζί με τον Γιώργο, έχει πολύ δίκιο για τα ηλεκτρικά. Εμένα συγχωρέστε με δεν θα επέλεγα αντικατάσταση τους με γνήσια
    σε μοτό που την θέλω για κάθε μέρα. Θα το πήγαινα για καθολικά καινούρια καλωδίωση, όπως η εργοστασιακή αν δεν έχει αντίρρηση ο ηλεκτρολόγος
    αλλιώς με τις αλλαγές που θέλει (και εξηγεί προφανώς).
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 07/05/2024 στις 09:51.

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/04/2023
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Mε 2500 μπατζετ θα πρέπει να πάρεις κάτι που δεν θα χρειάζεται ευρώ. διαφορετικά οι επιλογές είναι 2.
    αν πιάνουν τα χέρια σου παίρνεις κάτι πολύ φτηνό και το πας από την αρχή για ανακατσκευη 'η κοιτάς κάτι νεότερο. οι κινητήρες μπορεί να είναι αλεξίσφαιροι αλλά βγάζουν προβλήματα στα ηλεκτρικα τους. αν το αποφασίσεις έχω βιβλιογραφία να σου στείλω, εγχειρίδια λίστες με νούμερα ανταλλακτικών κλπ
    προτίμησε CB400N
    Δυστυχώς τα χέρια μου δεν πιάνουνε να κάνω ένα τόσο μεγάλο εγχείρημα ......θα προσπαθήσω να πάω σε πιο ασφαλή επιλογή βρίσκοντας κάτι που να είναι σε σχετικά καλή κατάσταση εφ όσον είναι εφικτό αυτό...για Ελλάδα βλέπω πολύ περιορισμό.στο mobile de υπάρχουν κάποιες επιλογές αλλά δεν ξέρω κατά πόσο συμφέρει να κινηθώ στην εισαγωγή από Γερμανία .όπως και να έχει Σ ευχαριστώ,όπως και όλους για την καλή διάθεση και βοήθεια σας.οι γνώμες και οι συμβουλές βοηθάνε να έχω πιο καλή εικόνα για αυτό που σκέφτομαι να κάνω.και στην τελική εάν δεν βγαίνει με τίποτα!! ......δεν πειράζει...
    Τελευταία τροποποίηση από johnybak1; 07/05/2024 στις 11:35.

  5. #20
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.196
    1500-2000ε σε πολύ καλή κατάσταση και αναρωτάσαι αν συμφέρει;
    10πλάσια χώρα, 5πλάσιες αποδοχές, παιδεία κ.λπ.

    Δεν συζητιέται καν, επιλέγεις τον εισαγωγέα (ψάχνεις εκτελωνισμοί μοτό απο γερμανία) του δείχνεις την αγγελία που σε ενδιαφέρει
    και τον ρωτάς πόσο θα κοστίσει συνολικά.

    Δεν σε ενδιαφέρει τίποτα άλλο, απλά θα χάσεις τον χρόνο σου.

    Προσωπικά θα ερχόμουν σε επαφή με την λέσχη κλασικής μοτοσυκλέτας.

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/04/2023
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    1500-2000ε σε πολύ καλή κατάσταση και αναρωτάσαι αν συμφέρει;
    10πλάσια χώρα, 5πλάσιες αποδοχές, παιδεία κ.λπ.

    Δεν συζητιέται καν, επιλέγεις τον εισαγωγέα (ψάχνεις εκτελωνισμοί μοτό απο γερμανία) του δείχνεις την αγγελία που σε ενδιαφέρει
    και τον ρωτάς πόσο θα κοστίσει συνολικά.

    Δεν σε ενδιαφέρει τίποτα άλλο, απλά θα χάσεις τον χρόνο σου.

    Προσωπικά θα ερχόμουν σε επαφή με την λέσχη κλασικής μοτοσυκλέτας.
    ωραία ακούγονται!!!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Αξιζει η αγορα Honda CB 900 f Hornet του 2003?
    από sotiris_geo στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2013, 07:42
  2. Agora Honda CB-1 400
    από MARK στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 21:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF