Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 37

Θέμα: Πηρα GSR 600

  1. #16
    καλοταξιδο εκανες πολυ καλη επιλογη!το ειχα παρει καινουργιο το 2006 και εμεινα πολυ ευχαριστημενος,το κακο ειναι η καταναλωση,τα φωτα (διορθωθηκε με αλλες λαμπες) και οτι ειναι γυμνο και σε περιοριζει λιγο αν θελεις να κανεις ταξιδια,Ασε τους καθρεφτες εκει που ειναι!
    Lost on purpose..again

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2017
    Μηνύματα
    7
    harris_x@ Τις περισσότερες φορές βρίσκουν στα αυτοκίνητα όταν κάνεις διήθηση. Το οπτικό τους πεδίο είναι ελλιπής κι αν μάθεις και στηρίζεται μόνο σε αυτούς μπορεί να την πατήσεις εύκολα. Το βράδυ τρως πολύ θάμπωμα από τα πίσω οχήματα, αλλά και τη μέρα μπορεί να σε θαμπώσει ο ήλιος ή κάποιο αντανάκλαση. Σου αποσπάνε την προσοχή και όταν δεν χρειάζεται. Δεν μπορείς να τους κλείσεις και να τους ανοίξεις με την ίδια ευκολία που κάνεις σε ένα αυτοκίνητο. Δημιουργείς την ψευδαίσθηση στο πίσω ότι τον έχεις δει με ότι αυτό συνεπάγεται σε κάποιες περιπτώσεις. Όταν βρέχει είναι άχρηστοι κι επικίνδυνοι αν έχεις μάθει να στηρίζεσαι αποκλειστικά σε αυτούς. Σε πτώσεις έστω και στατικές είναι οι πρώτοι που σπάνε με επιπλέον κόστος αν θες να τους αντικαταστήσεις.

  3. #18
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.929
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manikgsxr1000 Προβολή μηνύματος
    harris_x@ Τις περισσότερες φορές βρίσκουν στα αυτοκίνητα όταν κάνεις διήθηση. Το οπτικό τους πεδίο είναι ελλιπής κι αν μάθεις και στηρίζεται μόνο σε αυτούς μπορεί να την πατήσεις εύκολα. Το βράδυ τρως πολύ θάμπωμα από τα πίσω οχήματα, αλλά και τη μέρα μπορεί να σε θαμπώσει ο ήλιος ή κάποιο αντανάκλαση. Σου αποσπάνε την προσοχή και όταν δεν χρειάζεται. Δεν μπορείς να τους κλείσεις και να τους ανοίξεις με την ίδια ευκολία που κάνεις σε ένα αυτοκίνητο. Δημιουργείς την ψευδαίσθηση στο πίσω ότι τον έχεις δει με ότι αυτό συνεπάγεται σε κάποιες περιπτώσεις. Όταν βρέχει είναι άχρηστοι κι επικίνδυνοι αν έχεις μάθει να στηρίζεσαι αποκλειστικά σε αυτούς. Σε πτώσεις έστω και στατικές είναι οι πρώτοι που σπάνε με επιπλέον κόστος αν θες να τους αντικαταστήσεις.
    Πλάκα κάνεις, σωστά;;;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manikgsxr1000 Προβολή μηνύματος
    harris_x@ Τις περισσότερες φορές βρίσκουν στα αυτοκίνητα όταν κάνεις διήθηση. Αν υπάρχει τέτοιος κίνδυνος τους κλείνεις και μετά τους ξανα-ανοίγεις
    Το οπτικό τους πεδίο είναι ελλιπής ίσως, αλλά υπάρχει κι αν μάθεις και στηρίζεται μόνο σε αυτούς μπορεί να την πατήσεις εύκολα. αν κουνίσεις και λίγο το κεφάλι σου μια χαρά σε καλύπτει το οπτικό πεδίο και δεν θα την πατήσεις
    Το βράδυ τρως πολύ θάμπωμα από τα πίσω οχήματα, αλλά και τη μέρα μπορεί να σε θαμπώσει ο ήλιος ή κάποιο αντανάκλαση Άκυρο εντελώς, αλλά ακόμα κι άν συμβεί, σηκώνεις χεράκι, τον γυρνάς λίγο και όλα ok.
    Σου αποσπάνε την προσοχή και όταν δεν χρειάζεται. Δεν ισχύει αυτό, αν σου αποσπάσουν την προσοχή σίγουρα κάτι γίνεται και καλώς σου την απέσπασαν
    Δεν μπορείς να τους κλείσεις και να τους ανοίξεις με την ίδια ευκολία που κάνεις σε ένα αυτοκίνητο. εξαρτάτε τον καθρέφτη αλλά και πάλι αυτό δεν είναι πρόβλημα
    Δημιουργείς την ψευδαίσθηση στο πίσω ότι τον έχεις δει με ότι αυτό συνεπάγεται σε κάποιες περιπτώσεις. το θέμα δεν είναι τι νομίζει ο πίσω, πρέπει να υπάρχουν και να χρησιμοποιούνται για την ασφάλειά μας
    Όταν βρέχει είναι άχρηστοι κι επικίνδυνοι αν έχεις μάθει να στηρίζεσαι αποκλειστικά σε αυτούς.άκυρο επίσης Σε πτώσεις έστω και στατικές είναι οι πρώτοι που σπάνε με επιπλέον κόστος αν θες να τους αντικαταστήσεις.και τα αντίβαρα χαλάνε, να τα βγάλουμε κι αυτά;
    Τελευταία τροποποίηση από harris_x; 25/09/2017 στις 17:24.

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manikgsxr1000 Προβολή μηνύματος
    harris_x@ Τις περισσότερες φορές βρίσκουν στα αυτοκίνητα όταν κάνεις διήθηση. Το οπτικό τους πεδίο είναι ελλιπής κι αν μάθεις και στηρίζεται μόνο σε αυτούς μπορεί να την πατήσεις εύκολα. Το βράδυ τρως πολύ θάμπωμα από τα πίσω οχήματα, αλλά και τη μέρα μπορεί να σε θαμπώσει ο ήλιος ή κάποιο αντανάκλαση. Σου αποσπάνε την προσοχή και όταν δεν χρειάζεται. Δεν μπορείς να τους κλείσεις και να τους ανοίξεις με την ίδια ευκολία που κάνεις σε ένα αυτοκίνητο. Δημιουργείς την ψευδαίσθηση στο πίσω ότι τον έχεις δει με ότι αυτό συνεπάγεται σε κάποιες περιπτώσεις. Όταν βρέχει είναι άχρηστοι κι επικίνδυνοι αν έχεις μάθει να στηρίζεσαι αποκλειστικά σε αυτούς. Σε πτώσεις έστω και στατικές είναι οι πρώτοι που σπάνε με επιπλέον κόστος αν θες να τους αντικαταστήσεις.
    ελπιζω να τρολλαρεις αδερφε..
    Lost on purpose..again

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ionized Προβολή μηνύματος
    ελπιζω να τρολλαρεις αδερφε..
    Εννοειται οτι οι καθρεφτες δεν βγαινουν. Ουτε που μου περασε ποτε απο το μυαλο αυτο το πραγμα! Ερωτηση προς κατοχους: Η ρεζερβα ποσα χλμ σας βγαζει? Σε συνθηκες πολης μιλαμε. Ποσα λιτρα ειναι η ρεζερβα?

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ionized Προβολή μηνύματος
    καλοταξιδο εκανες πολυ καλη επιλογη!το ειχα παρει καινουργιο το 2006 και εμεινα πολυ ευχαριστημενος,το κακο ειναι η καταναλωση,τα φωτα (διορθωθηκε με αλλες λαμπες) και οτι ειναι γυμνο και σε περιοριζει λιγο αν θελεις να κανεις ταξιδια,Ασε τους καθρεφτες εκει που ειναι!
    Το πηρα με φωτα led τα οποια εχουν πολυ καλη αποδοση. Σημερα μου χτυπησε ρεζερβα μετα απο 220 χλμ με τα περισσοτερα να εχουν γινει εθνικη και επαρχια. Στα ποσα ηταν η αυτονομια σου? Οι ταχυτητες που πιανω δεν ξεπερνουν τα 120 στα οποια ο αερας ειναι υποφερτος, τουλαχιστον απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου με γυμνα (Bros 400 και CB 400)

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Μεγειά φίλε μου,βάλε καμιά φωτογραφία ακόμα να χαζέψουμε

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Μεγειά φίλε μου,βάλε καμιά φωτογραφία ακόμα να χαζέψουμε
    Δεν μπορω να ανεβασω, και δεν ξερω το γιατι! Καποιος που να εχει να προτεινει συνεργειο για Σουτζουκια? Περιοχη Περιστερι και τριγυρω...θελω να βρω ενα μηχανικο και να "μεινω" μαζι του για οσα χρονια εχω το μηχανακι χωρις να εχω να σκεφτομαι που θα το παω καθε φορα που θα χρειαστει...

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.443
    Μεγειές !








    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manikgsxr1000 Προβολή μηνύματος
    harris_x@ Τις περισσότερες φορές βρίσκουν στα αυτοκίνητα όταν κάνεις διήθηση. Το οπτικό τους πεδίο είναι ελλιπής κι αν μάθεις και στηρίζεται μόνο σε αυτούς μπορεί να την πατήσεις εύκολα. Το βράδυ τρως πολύ θάμπωμα από τα πίσω οχήματα, αλλά και τη μέρα μπορεί να σε θαμπώσει ο ήλιος ή κάποιο αντανάκλαση. Σου αποσπάνε την προσοχή και όταν δεν χρειάζεται. Δεν μπορείς να τους κλείσεις και να τους ανοίξεις με την ίδια ευκολία που κάνεις σε ένα αυτοκίνητο. Δημιουργείς την ψευδαίσθηση στο πίσω ότι τον έχεις δει με ότι αυτό συνεπάγεται σε κάποιες περιπτώσεις. Όταν βρέχει είναι άχρηστοι κι επικίνδυνοι αν έχεις μάθει να στηρίζεσαι αποκλειστικά σε αυτούς. Σε πτώσεις έστω και στατικές είναι οι πρώτοι που σπάνε με επιπλέον κόστος αν θες να τους αντικαταστήσεις.

    Το ότι δεν βολεύουν εσένα, δεν σημαίνει ότι δεν βολεύουν τον άλλο. Άσε που ο κ.ο.κ. επιβάλει να υπάρχουν.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    μεγειες ωραιο μηχανακι πηρες...

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Χάρη νομίζω ο φίλος που με πρόλαβε κι απάντησε τα έγραψε πολύ καλά, εγώ δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα
    Όσο για την απάντηση σου με τα κόκκινα παραδέχεσαι εμμέσως πλην σαφώς ότι δεν μπορείς να βασίζεσαι στους καθρέφτες κι ότι πολλές φορές αναγκάζεσαι για διάφορους λόγους να τους κλείνεις, να τους ανοίγεις κλπ. Αν αυτό εσύ το θεωρείς φυσικό και δεν αποσπά τη προσοχή σου κάντο.
    Φαντάζομαι εσύ καθρέφτες έχεις στο μηχανάκι σου
    Προσωπικά αντίβαρο σε πτώση δεν μου έχει σπάσει. Σε αντίθεση με καθρέφτες και μανέτες.
    Όχι τις μανέτες δεν τις καταργώ ;Ρ

  12. #27
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.929
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikma Προβολή μηνύματος
    Χάρη νομίζω ο φίλος που με πρόλαβε κι απάντησε τα έγραψε πολύ καλά, εγώ δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα
    Όσο για την απάντηση σου με τα κόκκινα παραδέχεσαι εμμέσως πλην σαφώς ότι δεν μπορείς να βασίζεσαι στους καθρέφτες κι ότι πολλές φορές αναγκάζεσαι για διάφορους λόγους να τους κλείνεις, να τους ανοίγεις κλπ. Αν αυτό εσύ το θεωρείς φυσικό και δεν αποσπά τη προσοχή σου κάντο.
    Φαντάζομαι εσύ καθρέφτες έχεις στο μηχανάκι σου
    Προσωπικά αντίβαρο σε πτώση δεν μου έχει σπάσει. Σε αντίθεση με καθρέφτες και μανέτες.
    Όχι τις μανέτες δεν τις καταργώ ;Ρ
    Αυτές τις απόψεις καλύτερα να τις κρατάτε για τους εαυτούς σας καθώς κάποιος που θα τις ακολουθήσει μπορεί να βρεθεί σε δύσκολη κατάσταση εξαιτίας αυτών.

    Το αν θα πρέπει να βασιστεί κάποιος στους καθρέφτες του εξαρτάται από το πώς κοιτάζει και πώς τους έχει ρυθμίσει.

    Εγώ βασίζομαι σε αυτούς και ως ώρας σε καλό έχει βγει και σε εμένα αλλά και στους υπόλοιπους χρήστες του δρόμου.

    Είναι κρίμα να υπάρχουν ακόμα τέτοιες απόψεις...

    Βγάλε και το κράνος, σου κόβει οπτικό πεδίο.....

  13. #28
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    @nikma και όποιον άλλον, δεν πρόσεξα καν ποιοι έγραψαν κάτι σχετικό, θα γράψω μερικά γενικά σχόλια, οπότε μην τα πάρετε προσωπικά και παρεξηγηθείτε.

    Οι καθρέπτες είναι απαραίτητοι, βάσει ΚΟΚ. Τελεία. Από κει και πέρα, είναι στο χέρι του καθενός να κάνει ό,τι νομίζει, με δική του, φυσικά, ευθύνη και γνωρίζοντας τις επιπτώσεις. Αλλά το να συμβουλεύεις κάποιον, από το πουθενά και χωρίς καμία αφορμή, να βγάλει τους καθρέπτες του, εκτός από ενθάρρυνση σε παρανομία, κάτι που καλό είναι να αποφεύγουμε δημοσίως, συνιστά και ανευθυνότητα, αφού για να οδηγεί κάποιος χωρίς καθρέπτες, με πλήρη ασφάλεια, πρέπει να υιοθετήσει έναν εντελώς διαφορετικό τρόπο οδήγησης, αλλιώς θα νιώθει χαμένος, θα κινείται άβολα και θα είναι επικίνδυνος για τον εαυτό του ή και για όλους τους υπόλοιπους χρήστες της οδού. Μερικά πράγματα μπορεί να τα κάνουμε, αλλά σοφό είναι να μην τα προτείνουμε.
    Life begins at 45°.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να ενοχλείται κάποιος από τους καθρέφτες.Εξ ορισμού λέγονται καθρέφτες γιατί σου δείχνουν τι γίνεται πίσω σου,πώς γίνεται να είναι αρνητικό το να έχεις την δυνατότητα να βλέπεις πίσω σου; Φυσικά και έχουν 2-3 αρνητικά υπό κάποιες συνθήκες,αλλά δεν νομίζω πως νοείται σύγκριση οδήγησης με καθρέφτες και χωρίς.

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manikgsxr1000 Προβολή μηνύματος
    Δημιουργείς την ψευδαίσθηση στο πίσω ότι τον έχεις δει με ότι αυτό συνεπάγεται σε κάποιες περιπτώσεις.
    Ναι.. βγάλτε τους και έχετέ τους γραμμένους τους πίσω. Πίστα κι έτσι. Τουλάχιστον να είστε γρήγοροι και όχι να νομίζετε ότι είστε. Γιατί μερικοί ΑΝ είχατε καθρέφτες θα βλέπατε πόσο σας καμαρώνουν οι πίσω (πριν σας περάσουν).

    @giospy: Με γεια το μηχανάκι
    safety doesn't happen by accident

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νεος με Gsr 600
    από tomd στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 12:56
  2. Gsr 600...
    από BILLY FILTH στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 15:12
  3. Gsr 600 ΝΕΟ ΑΛΛΑ..........
    από jinks στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 01:17
  4. Suzuki Gsr 600
    από gavos στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2006, 11:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF