Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 34

Θέμα: Ηλιθιοι γονεις......

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214
    Ρέθυμνο, σήμερα το απόγευμα. Παπάρας με Beverly με σύζυγο και 2 παιδιά επάνω (με τις σχολικές τους τσάντες). Όταν του έκανα παρατήρηση μου είπε να ξανοίγω (κοιτάω) τη δουλειά μου.! Σώζεται ο μ@λ@κ@ς? ΟΧΙ ΔΕΝ ΣΩΖΕΤΑΙ!

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stefanos73 Προβολή μηνύματος
    Ρέθυμνο, σήμερα το απόγευμα. Παπάρας με Beverly με σύζυγο και 2 παιδιά επάνω (με τις σχολικές τους τσάντες). Όταν του έκανα παρατήρηση μου είπε να ξανοίγω (κοιτάω) τη δουλειά μου.! Σώζεται ο μ@λ@κ@ς? ΟΧΙ ΔΕΝ ΣΩΖΕΤΑΙ!
    τον ουρακονταγκο θα κανεις ανθρωπο?
    ORGIA!!!!!

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214
    Το προσπαθώ.. Η πλάκα είναι ότι όταν μου λένε να κοιτάω τη δουλειά μου και εγώ με αγγλική ηρεμία τους απαντάω "αυτό κάνω" (ένεκα που, το κέρατό μου, είμαι παιδοχειρουργός, μένουνε μακάκες. Τελικά, μάλλον είναι ουρακοτάνγκοι.
    Τελευταία τροποποίηση από Stefanos73; 03/11/2016 στις 08:34.

  4. #19
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    Ερώτηση μήπως θυμάσαι τι μηχανακι είχε ο τύπος ;;
    Γιατί εγώ βάζω το δικό μου τον πιτσιρίκος ,αλλα πατάει μια χαρά ,αλλα είδα έναν τυπο προχθές και με κοίταγε καλά καλά...και λέω λες ??
    TDM.... Και το παιδι οχι πανω απο 4-5 ετων.....

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    TDM.... Και το παιδι οχι πανω απο 4-5 ετων.....
    Δεν ήμουν εγώ ευτυχώς !! Αχαχαχααχα...δεν έχω tdm και ο γιος μου , πατάει στους μασπιεδες ,και ειναι 9 ..

  6. #21
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.242
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stefanos73 Προβολή μηνύματος
    Σώζεται ο μ@λ@κ@ς? ΟΧΙ ΔΕΝ ΣΩΖΕΤΑΙ!
    Δυστυχώς ο μαλάκας σπάνια σώζεται. Αυτό που προσπαθείς/ούμε είναι να σώσεις το παιδί του που ακόμα δε φταίει σε τίποτα. Μέχρι τουλάχιστον να το κάνει κι αυτό μαλάκα ο περήφανος γονιός.


    Κανονικά σε επαναλαμβανόμενα περιστατικά θα έπρεπε να παρεμβαίνει η πρόνοια. Παρ' όλα αυτά δε συμφωνώ ότι αυτοί οι άνθρωποι δεν αγαπάνε τα παιδιά τους, αν ήταν έτσι οι μισοί Έλληνες έχουν τα παιδιά τους γραμμένα και αυτό δεν ισχύει. Απλά είναι ανίκανοι να καταλάβουν σε τι κίνδυνο τα εκθέτουν, όπως και τους εαυτούς τους - όχι μόνο πάνω σε μοτοσυκλέτα.

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος


    Κανονικά σε επαναλαμβανόμενα περιστατικά θα έπρεπε να παρεμβαίνει η πρόνοια.

    +++++
    ORGIA!!!!!

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214
    Είναι βαθιά ριζωμένα κάποια πράγματα. Εδώ (ειδικά στη δυτική Κρήτη) τα παιδιά καταναλώνουν αλκοόλ από τα 12, παρουσία των γονιών τους. Ειδικά οι μπαμπάδες είναι περήφανοι για τα μπουμπούκια τους. Δεν γίνεται να τους πείσεις για το σωστό και το φυσιολογικό. Υπάρχει μια νοοτροπία που τίποτα δεν έχει να κάνει με τον Ξυλούρη, τον Καζαντζάκη και το Δομίνικο Θεοτοκόπουλο. Υπάρχει η νοοτροπία της μεθιάς, του ψευτοτσαμπουκά, των πυροβολισμών και γενικά του ξερεις ποιος "είμαι 'γω". Όταν τους απαντήσεις ότι ξέρεις πολύ καλά ποιος είναι, δηλαδή ένα κουλούρι (0) αρχίζει το πανηγύρι, γιατί επεμβαίνουν οι "σύντεκνοι". Αφήστε ρε παιδιά, έχω απογοητευτεί πια. Μόνο για τα παιδάκια στεναχωριέμαι. Ειλικρινά!

  9. #24
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Άραγε, αγαπάς το παιδί σου αν το βάζεις στην μηχανή έστω και με κράνος;

    Πόσο το σκέφτεσαι το παιδί σου όταν οδηγας μηχανή που είναι τόσο επικίνδυνη;

    Οι περισσότεροι που βάζουν το παιδί τους πάνω στην μηχανή χωρίς κράνος, σίγουρα αγαπάνε τα παιδιά τους. Θα τους φωνάζουν στην παραλία μην πάνε στα βαθιά, στο παιχνίδι να μην χτυπήσουν κλπ.
    Στην μηχανή... Οι ίδιοι ποτέ δεν έχουν φορέσει κράνος και δεν το θεωρούν αναγκαίο ούτε για το παιδί αφού οδηγανε αυτοί... Ξέρουν... Δεν θα αφήσουν να πάθει τίποτα... Έχουν και το σταυρουδακι στο τιμόνι.. Όλα καλά
    Εισαι εκτος θεματος.....

    Το γενικευεις χωρις λογο και το πας στην αλλη ακρη ....

    Το θεμα δεν ειναι εαν βαζεις το παιδι σου χωρις κρανος η με κρανος ( δηλ το αυτονοητο....)

    Υπηρχαν φορες που και εγω και ο καθενας μας για λογους ανωτερας βιας ΕΠΡΕΠΕ να μεταφερθει το παιδι με μηχανη...

    Εγω μιλαω για συγκεκριμενη ηλικια ( 5,6,7 )με... ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ λαθος τροπο μεταφορας κατα 100% ..!

    Ναι.. Προτιμαω να μεταφερει καποιος το παιδι στην μηχανη του μπροστα στο ντεποζιτο εφοσον ειναι αναγκη...

    Παρα στην θεση του συνοδηγου με τον τροπο που προαναφερα παραπανω και με το ατυχημα 99% στην τσεπη (οπως και εγινε στην περιπτωση παραπανω....)

    Κατα τα αλλα.....Δηλαδη εσυ το παιδι σου στα 14,15,17 ( γιατι και σε αυτη την ηλικια παιδι μας ειναι ) δεν θα το μεταφερεις καπου με την μηχανη....??

    Μην το παμε παραπερα.....

    Βλεπω ( ολοι νoμιζω το εχουμε δει) παπουδες 70φευγα να μεταφερουν εγγονια με 50 στην αριστερη της εθνικης και γενικα με εναν τροπο οδηγησης .... παναγια βοηθα....

    Που πραγματικα ...Θα προτιμουσα και θα το θεωρουσα ποιο ασφαλες τα παιδια να ηταν σε καποιο ντεποζιτο ακουμπισμενα....!
    Τελευταία τροποποίηση από STOYBI; 05/11/2016 στις 10:19.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214
    Είναι το ίδιο λανθασμένη η επιλογή σου. Δεν είναι σωστό να διαλέγουμε ανάμεσα σε 2 λάθη. Είναι λάθος, παει και τελείωσε. Οπως μια πτώση χωρίς κράνος μπορεί να προκαλέσει μια κρανιοεγκεφαλική κάκωση άλλο τόσο μια κάκωση που προκαλείται από το ντεπόζιτο μπορει να προκαλέσει τραγικες βλάβες, σαν αποτέλεσμα του γεγονότος ότι θα διαλύσει η λεκάνη. Άστο, απλά δεν γίνεται να μεταφέρονται με διαφορετικό από τον προβλεπόμενο τρόπο.

  11. #26
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος

    Υπηρχαν φορες που και εγω και ο καθενας μας για λογους ανωτερας βιας ΕΠΡΕΠΕ να μεταφερθει το παιδι με μηχανη...
    Η ανωτερα βια ελεγχεται στη συγκεκρημενη περιπτωση και ειναι ασφαλεστερο ας πουμε να μεταφερεις το παιδι με ενα ταξι που λεει ο λογος.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Βλεπω ( ολοι νoμιζω το εχουμε δει) παπουδες 70φευγα να μεταφερουν εγγονια με 50 στην αριστερη της εθνικης και γενικα με εναν τροπο οδηγησης .... παναγια βοηθα....

    Που πραγματικα ...Θα προτιμουσα και θα το θεωρουσα ποιο ασφαλες τα παιδια να ηταν σε καποιο ντεποζιτο ακουμπισμενα....!
    Γενικα παντως, επειδη ειμαστε στο 2016 και λογικα αν το δεις εφοσον ειμαστε εξελισσόμενο ειδος στο πλανητη, καποια πραγματα να εξελισονται παραλληλα.



    Δεν υποστηριζω ουτε εγω τα παιδια να ανεβαινουν στη μηχανη ουτε εξαιτιας ανωτερας βιας. Δεν υπαρχει τετοια ανωτερα βια.
    TO AVOID PAIN, THEY AVOID PLEASURE
    TO AVOID DEATH, THEY AVOID LIFE
    54°10'02.9"N 4°28'40.5"W

  12. #27
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Ξαναλεω..... Μιλατε για πτωσεις και τρακαρισματα.....

    Δεν μιλαω ουτε για πτωσεις ουτε για τρακαρισματα.......

    Εφοσον υπαρχουν καποιοι ανθρωποι που μεταφερουν παιδια με μηχανη.....

    Ο ποιο ανορθοδοξος( απο τους υπολοιπους ανορθοδοξους) τροπος ειναι.... Μονα τους στην θεση του συνοδηγου χωρις να πατανε μαρσπιεδες....

    Οσο προσεκτικοι και να ειναι στην οδηγηση..... Οσο και να τους παει κατ ευχην η πορεια τους...!

    Κατα τα αλλα.....

    Ανωτερα βια ... Σημαινει Ανωτερα βια....

    Αργα η γρηγορα ολοι οσοι εδω μεσα οδηγειτε μοτοσυκλετα υπαρχει περιπτωση να τυχει αυτη ( μεγαλη μπουκια φαε λεει ο λαος...)

    Ειμαι υπερ των παιδιων στην μοτο εφοσον η σωματικη τους διαπλαση τους επιτρεπει να μπορουν και καθονται σωστα στην μοτοσυκλετα...

    Μην περιμενετε αργοτερα τον παπακια φιλο του να τον μαθει.....( Και τοτε παιδια σας θα ειναι μην ξεχνατε...)

  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Εισαι εκτος θεματος.....

    Το γενικευεις χωρις λογο και το πας στην αλλη ακρη ....

    Το θεμα δεν ειναι εαν βαζεις το παιδι σου χωρις κρανος η με κρανος ( δηλ το αυτονοητο....)

    Υπηρχαν φορες που και εγω και ο καθενας μας για λογους ανωτερας βιας ΕΠΡΕΠΕ να μεταφερθει το παιδι με μηχανη...

    Εγω μιλαω για συγκεκριμενη ηλικια ( 5,6,7 )με... ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ λαθος τροπο μεταφορας κατα 100% ..!

    Ναι.. Προτιμαω να μεταφερει καποιος το παιδι στην μηχανη του μπροστα στο ντεποζιτο εφοσον ειναι αναγκη...

    Παρα στην θεση του συνοδηγου με τον τροπο που προαναφερα παραπανω και με το ατυχημα 99% στην τσεπη (οπως και εγινε στην περιπτωση παραπανω....)

    Κατα τα αλλα.....Δηλαδη εσυ το παιδι σου στα 14,15,17 ( γιατι και σε αυτη την ηλικια παιδι μας ειναι ) δεν θα το μεταφερεις καπου με την μηχανη....??

    Μην το παμε παραπερα.....

    Βλεπω ( ολοι νoμιζω το εχουμε δει) παπουδες 70φευγα να μεταφερουν εγγονια με 50 στην αριστερη της εθνικης και γενικα με εναν τροπο οδηγησης .... παναγια βοηθα....

    Που πραγματικα ...Θα προτιμουσα και θα το θεωρουσα ποιο ασφαλες τα παιδια να ηταν σε καποιο ντεποζιτο ακουμπισμενα....!
    Stoubi, η απάντηση μου ήταν για το αν οι γονείς που βάζουν το παιδί τους στην μηχανή (με οποιο τροπο) το αγαπάνε. Όλοι οι γονείς αγαπάνε τα παιδιά τους(εκτός από σπάνιες ψυχιατρικες περιπτώσεις).

    Τώρα, αν θες να επικεντρωθεις στο θέμα "αν δεν πατάει το παιδί στα μαρσπιε, καλύτερα στο ντεποζιτο" θα σου πω ότι και τα δύο είναι λάθος και, φυσικά, παράνομα μιας κι ο ΚΟΚ είναι σαφής. Και δεν υπάρχει καμία ανώτερη βία που να το δικαιολογεί.

    Η εξίσωση παιδι+μηχανή δεν έχει εύκολη λύση.
    Όλα είναι σωστά μέχρι να γίνει η μλκια.. Τότε, όλα είναι λάθος...


    Εγώ τουλάχιστον δεν έχω βρει την σωστή λύση σε αυτό παρόλο που βάζω το παιδί μου στην μηχανή 4 χρόνια τώρα.

  14. #29
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Ξαναλεω..... Μιλατε για πτωσεις και τρακαρισματα.....

    Δεν μιλαω ουτε για πτωσεις ουτε για τρακαρισματα.......
    Οταν (βαση στατιστικης καθαρα) θα ερθουν και αυτα τοτε θα μιλησουμε. Ευχομαι να μην συμβει ποτε κατι τετοιο ποτε.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Ανωτερα βια ... Σημαινει Ανωτερα βια....
    Ποια ειναι η Ανωτερα βια? Εξηγησε το μου αν θελεις.
    TO AVOID PAIN, THEY AVOID PLEASURE
    TO AVOID DEATH, THEY AVOID LIFE
    54°10'02.9"N 4°28'40.5"W

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.534
    μαμα μεταφερει κοριτσακι στο μπροστινο καθισμα αδετο να ακουμπαει στο ταμπλω
    ειναι μεσα σε στενα οπου ο καθενας σφαζει στοπ
    αν γινει στραβη και ανοιξει αεροσακος το παιδι θα γινει λιωμα
    υπαρχει μαμα που δεν αγαπαει το παιδι της;
    ειναι απλα αγνοια ή ωχαδερφισμος (παμε σιγα δεν θα γινει τιποτα)
    ακομα κι αν ο συζυγος της το εξηγησει 50 φορες οταν θα ειναι μονη της θα το ξανακανει

    στα αυτοκινητα τα suv ειναι η μεγαλυτερη απατη που εχει υπαρξει
    οποιον κατοχο ρωτησεις θα σου πει οτι το πηρε γιατι ειναι πιο ασφαλες
    οι πιο πολλοι ομως εχουν μεσα τα παιδια να κοβουν βολτες

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γιατι τα πινουν οι γονεις
    από iLia στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2006, 09:07
  2. Παιδιά και γνώση (Υ.Γ. προς νέους γονείς)
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2005, 14:52
  3. 10+1 Ηλιθιοι Λογοι Για Να Μην Κοψετε Το Καπνισμα!!!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2004, 01:20
  4. Για νέους και μέλλοντες γονείς (οι άλλοι τα ξέρουν)
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2004, 21:16
  5. Ηλιθιοι Δηθεν ΜηΧανοβιοι
    από SpyrosTDM στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 125
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2004, 14:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF