Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: Transalp... ζητούνται πληροφορίες!

  1. #16
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    μάλιστα...το ακούσαμε κι αυτό δεν σπάνε τα στρομ...
    δηλαδή ψέμματα ήταν αυτό;
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=22653
    ή ο τροπέας λέει ψέμματα;
    ...
    είχες τρανσαλπ φίλε;
    έχεις ακούσει να σπάσει ποτέ;
    ή απλά "ακουσες" ότι είναι τόσο χάλια;


    δηλαδή τόσες χιλιάδες ΤΑ ήταν λάθος αγορά;
    και πως εξηγείς τα τόσα στρομ που πουλιούνται στο χρόνο πάνω;

    ενημερώσου πρώτα και μετά κρίνε...
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Δεν τους αφηνουμε ρε καλαντ να παρουν και κανα τρανσαλπ να εχουμε και ποικιλια στον δρομο, να κερναμε και κανα τσαγακι στα ψοφιμια; Σε λιγο δεν θα χουμε κανεναν να περναμε με διαφορα. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    μα τι να παρω ρε φιλε, αν υπαρχουν ακομη ανθρωποι που προτιμουν transalp απο v-strom ειναι να προβληματιζεται καποιος...

    αν σκεφτει καποιος και την διαφορα που εχουν τωρα πια στην τιμη...


  3. #18
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    μα τι να παρω ρε φιλε, αν υπαρχουν ακομη ανθρωποι που προτιμουν transalp απο v-strom ειναι να προβληματιζεται καποιος...

    αν σκεφτει καποιος και την διαφορα που εχουν τωρα πια στην τιμη...

    τι να προτείνω; να στηθείτε σε κανένα μπαλκόνι κι αν βλέπετε ΤΑ να τους πυροβολείτε!ακούς εκει οι αχρείοι να κυκλοφοράνε ακόμα...
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
    μάλιστα...το ακούσαμε κι αυτό δεν σπάνε τα στρομ...
    δηλαδή ψέμματα ήταν αυτό;
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=22653
    ή ο τροπέας λέει ψέμματα;
    ...
    είχες τρανσαλπ φίλε;
    έχεις ακούσει να σπάσει ποτέ;
    ή απλά "ακουσες" ότι είναι τόσο χάλια;


    δηλαδή τόσες χιλιάδες ΤΑ ήταν λάθος αγορά;
    και πως εξηγείς τα τόσα στρομ που πουλιούνται στο χρόνο πάνω;

    ενημερώσου πρώτα και μετά κρίνε...
    α μαλιστα κι εσυ το εβγαλες το συμπερασμα, οτι τα v-strom σπανε...

    φιλε μου ξερεις ποσα μοντελα εχουν ακουστει με προβληματα? αυτο δεν σημαινει οτι ειναι ελαττωματικο...

    το transalp εισαι σιγουρος οτι δεν εχει βγαλει ποτε προβλημα?

    κανε και ενα search στα transalp και μην εισαι κολλημενος σε παρακαλω...

    οσο για τo ποσα v-strom πουλιουνται καθε χρονο, ε λογικο ειναι οταν πουλιουνται χιλιαδες καποια θα πουλιουνται κιολας στον χρονο, αλλα εισαι σιγουρος οτι πουλιουνται λογω προβληματων?

    ελεος...

    τελος, εσυ ειχες ποτε v-strom?

  5. #20
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    α μαλιστα κι εσυ το εβγαλες το συμπερασμα, οτι τα v-strom σπανε...

    φιλε μου ξερεις ποσα μοντελα εχουν ακουστει με προβληματα? αυτο δεν σημαινει οτι ειναι ελαττωματικο...

    το transalp εισαι σιγουρος οτι δεν εχει βγαλει ποτε προβλημα?

    κανε και ενα search στα transalp και μην εισαι κολλημενος σε παρακαλω...

    οσο για τo ποσα v-strom πουλιουνται καθε χρονο, ε λογικο ειναι οταν πουλιουνται χιλιαδες καποια θα πουλιουνται κιολας στον χρονο, αλλα εισαι σιγουρος οτι πουλιουνται λογω προβληματων?

    ελεος...

    τελος, εσυ ειχες ποτε v-strom?
    μόνο κόλλημα δεν έχω αδερφέ! αλλά δεν ειρωνεύομαι μηχανάκια που "άκουσα" ή μου "ειπαν" και δεν είχα οδηγήσει/κοντράρει/παίξει σε βόλτα...
    -είχα το ΤΑ το έδωσα με 97000 κμ...πέραν από ένα σετ δισκους (έκανα 2 trail ride και πολλές εντουροβόλτες) δεν ζήτησε τίποτα...
    -είχα 2 Bros (ίδια μοτερ) 400+650..με άγνωστα κμ και άπειρους ιδιοκτήτες....το 650 έφυγε με 168000 κμ και το 400 με πάνω από 200000 ναι, διακόσιες χιλιάδες κμ...
    βρες μου ένα στρομ με 80-90000 κμ χωρις τσικ και τοτε τα ξαναλεμε...
    -το στρομ το έχει ο κουνιάδος μου και το παίρνω πολύ τακτικα,2+3 φορές μες τη βδομάδα...άρα για να μιλάω και οδήγησα και γνωρίζω το θέμα....πως πας από ελιγμους στα αυτοκίνητα με το στρώμα; γιααα πες μου;
    καλα χώμα δε το συζητάμε..
    μπορεί να είναι πιο σβέλτο και οικονομικό (λογικό) αλλά πιο χρηστικό όχι...
    ταξιδεύει με πολλά ειναι η αλήθεια αλλά τη σιγουριά του ΤΑ δεν την έχω...(παραξενιά μου;πλέει; δε ξέρω...θα το ερευνήσω και θα επανελθω) ...
    και λογικό είναι να πουλιούνται τα ΤΑ δεκαετίας 5ετιας..αλλα μηχανάκι καινούργιο (στρομ) να πουλιέται ακόμα "άστρωτο" ε, κάτι λέει...και μη ξεχνάς πόσα ΤΑ έχουν πουληθεί τόσα χρόνια..άκουσες ποτέ για ζημιά;πάντως εγώ όχι...ρώτα στα φανάρια...τον αυριανο που θα συναντήσεις με το ΤΑ θα καταλάβεις...
    και για τα στρομ δεν άκουσα...εδω μέσα τα διάβασα και έμεινα...


    μακάρι να είναι μεμονωμένες περιπτώσεις όλα αυτά...είναι σπάσιμο να δίνεις τα λεφτά σου και να παθαίνεις τέτοια..και πόσο μάλλον τόσο χοντρά και επικίνδυνα..
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  6. #21
    Ρε εχετε τρελαθει βραδυατικα; Μιλατε για ενα στα τοσες χιλιαδες που κυκλοφορουν εδω και τοσα χρονια και λεμε οτι το vstromia σπανε; Αν περασεις απο τη Μιχαλακοπουλου, ολο λα τα μαγαζια καθημερινα παραλαμβανουν και διωχνουν. Οτι ωρα και να περασω , καποιο φορτηγο θα ξεφορτωνει 3 με 4. Σπανε τα vstrom. Τα ταμια!!!

  7. #22
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Ρε εχετε τρελαθει βραδυατικα; Μιλατε για ενα στα τοσες χιλιαδες που κυκλοφορουν εδω και τοσα χρονια και λεμε οτι το vstromia σπανε; Αν περασεις απο τη Μιχαλακοπουλου, ολο λα τα μαγαζια καθημερινα παραλαμβανουν και διωχνουν. Οτι ωρα και να περασω , καποιο φορτηγο θα ξεφορτωνει 3 με 4. Σπανε τα vstrom. Τα ταμια!!!
    σπάνε...την ευελιξία....
    το κόβω για διαμάχες λεμεεεεεε...

    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
    μόνο κόλλημα δεν έχω αδερφέ! αλλά δεν ειρωνεύομαι μηχανάκια που "άκουσα" ή μου "ειπαν" και δεν είχα οδηγήσει/κοντράρει/παίξει σε βόλτα...
    -είχα το ΤΑ το έδωσα με 97000 κμ...πέραν από ένα σετ δισκους (έκανα 2 trail ride και πολλές εντουροβόλτες) δεν ζήτησε τίποτα...
    -είχα 2 Bros (ίδια μοτερ) 400+650..με άγνωστα κμ και άπειρους ιδιοκτήτες....το 650 έφυγε με 168000 κμ και το 400 με πάνω από 200000 ναι, διακόσιες χιλιάδες κμ...
    βρες μου ένα στρομ με 80-90000 κμ χωρις τσικ και τοτε τα ξαναλεμε...
    -το στρομ το έχει ο κουνιάδος μου και το παίρνω πολύ τακτικα,2+3 φορές μες τη βδομάδα...άρα για να μιλάω και οδήγησα και γνωρίζω το θέμα....πως πας από ελιγμους στα αυτοκίνητα με το στρώμα; γιααα πες μου;
    καλα χώμα δε το συζητάμε..
    μπορεί να είναι πιο σβέλτο και οικονομικό (λογικό) αλλά πιο χρηστικό όχι...
    ταξιδεύει με πολλά ειναι η αλήθεια αλλά τη σιγουριά του ΤΑ δεν την έχω...(παραξενιά μου;πλέει; δε ξέρω...θα το ερευνήσω και θα επανελθω) ...
    και λογικό είναι να πουλιούνται τα ΤΑ δεκαετίας 5ετιας..αλλα μηχανάκι καινούργιο (στρομ) να πουλιέται ακόμα "άστρωτο" ε, κάτι λέει...και μη ξεχνάς πόσα ΤΑ έχουν πουληθεί τόσα χρόνια..άκουσες ποτέ για ζημιά;πάντως εγώ όχι...ρώτα στα φανάρια...τον αυριανο που θα συναντήσεις με το ΤΑ θα καταλάβεις...
    και για τα στρομ δεν άκουσα...εδω μέσα τα διάβασα και έμεινα...


    μακάρι να είναι μεμονωμένες περιπτώσεις όλα αυτά...είναι σπάσιμο να δίνεις τα λεφτά σου και να παθαίνεις τέτοια..και πόσο μάλλον τόσο χοντρά και επικίνδυνα..
    φιλε οτι τα προηγουμενα μοντελα transalp ειχαν ενα πλεονεκτημα στο χωμα ειναι αληθεια, αλλα πες μου ποσοι πανε χωμα, αρα παει και αυτη η καραμελα...

    το οτι το τελευται μοντελο transalp δεν παει χωμα και εχει και 8.650€ δεν το σχολιαζω καθολου...

    δυστηχως αυτα τα μηχανακια πλυν ελαχιστων εξαιρεσεων τα παιρνει ο κοσμος για κινηση μεσα στην πολη και εκδρομες, εκει υπερτερει το v-strom, οσο για την κινηση το μηχανακι δεν παιζεται, χωνεται παντου...

    ασε που αν θες μηχανακι για να χωνεσαι παρε παπακι καλυτερα, ειναι πολυ φθηνοτερο και πολυ οικομικοτερο και απο τα δυο...

    ειχα το 650 του 05 και ξερω, το μηχανακι με καλυπτε απολυτα, δεν εβγαλε το παραμικρο προβλημα, τελικα το πουλησα οχι επειδη ηταν μαπα αλλα επειδη ηθελα να ανεβω σε κυβικα, τωρα παλι v-strom εχω...

    λες να ειναι τυχαιο αυτο?

  9. #24
    Τα χουμε ξαναπει αυτα. Η καραμελα με τα χωματα. Οποιος το κατεχει το χωμα, παει με οτι ναναι. Εγω την παραλια του Σχοινια την εχω οργωσει με το vstrom, απειρες φορες.

  10. #25

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/01/2006
    Μηνύματα
    103
    Ρε ΦΊΛΕ vstroma αλλη δουλειά δεν έχεις μου φαίνεται να κάνεις...μην ακούσεις για TA αρχίζεις τις ειρωνείες και τις παπαριές του στύλ ελάτε να σας κεράσουμε,έχουμε 70 άλογα και διάφορα.

    Και σε λίγο θα μας πείς οτι έχεις κάνει και αγώνα μοτοκρος με το STROMATEX...δοκίμασε να ανέβεις κανένα πεζοδρομιάκι δικάβαλος και μετά έλα να βγάλουμε τον επιτάφειο βόλτα παρέα, θα σε βοηθήσουμε όλοι εδώ...στο κουβάλημα.
    Για κάποια μοτεράκια που σπάνε έχεις ακούσει κάτι μήπως??

    Τί να πώ...είσαι λιγάκι κομπλεξικός και εντελώς φιλικά, κοίταξέ το αυτό γιατί έχεις αρχίσει και γίνεσαι πολύ ενοχλητικός,κακόγουστος,και σε κάποιες άλλες συζητήσεις (π.χ ''μείωση τιμών για το ΤΑ'').

    Επίσης θα πρέπει να ξέρεις οτι ανάμεσα στο stromatex σου και στο ΤΑ ναί υπάρχει διαφορετική προσέγγιση και φιλοσοφία.Μπορείς να βρείς άπειρους εδώ μέσα με ΤΑ ή AFRICA με 200,000 + χιλιόμετρα γραμμένα...όλοι αυτοί είναι οι κουτοί κι εσύ ο πονηράκιας που τους ειρωνεύεσαι!

    Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ...ΤΟ STROMATEX ΣΟΥ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΑ , ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ( ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΔΩ) ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΘΜΟΙ ΑΛΛΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ.

  12. #27
    να πω και εγω τη γνωμη μου!!! καταρχην το ΤΑ και το στρωμα απευθυνονται νομιζω σε λιγο διαφορετικες ηλικιες.. 2)δεν θα επαιρνα ποτε στρωμα(μιας και θεωρειται λιγο πιο νεανικο,τροπος του λεγην)...επειδη το εχει η μιση Ελλαδα..και θα πειτε δεν ξερουν που το εχουν τοσοι??με γεια τους και χαρα τους,να το χαρουν!!!ο πατερας μου εχει transalp 400 εδω και κατι αιωνες,μοντελο 98,και ειναι σαν καινουργια,εμφανισιακα και μηχανικα....το πηγαινεις στις 11.000 και ακουγεται μονο η μηχανη,ουτε τσικ παραπανω.. απο κει και περα,στρωμαδες πορωμενοι,για δοκιμαστε να σταθειτε διπλα σε κανα βερσυς η να ΠΑΡΕΤΕ ΣΤΡΟΦΗ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΕΡΣΥΣ!!!νομιζω θα θελετε κυαλια..
    α,και στην ιδια κατηγορια θα βγει και το τιγρακι..νομιζω θα ειναι πολυ πανω απο +10 ιππους(που εχετε απο το ΤΑ) απο τα στρωματα σας..οποτε μην κοκορευεστε και πολυ,προχωραει η τεχνολογια..

  13. #28
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Εγώ λέω πως μετά από μιά KLE, το Transalp θεωρείται φοβερή επιλογή για τέτοια φάση. Μια χαρά πηγαίνει. Τώρα αν θες "γκάζι" κοιτάς αλλού.
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  14. #29
    φιλε μου σαν παλιος transalpakias και νυν vstromas εχω να σου πω μονο το εξης..
    δεν εχει καμια σχεση το ενα μοτο με το αλλο μονο την μπροστινη ροδα να δεις και το ζυγισμα τους θα το καταλαβεις,κατα την γνωμη μου κακος τα συγκρινουν μαζι ειναι απλα αλλες μηχανες...

    με το τα περασα πολυ ωραια 4 χρονακια....οσο για την καταναλωση 250 με 270χλμ βγαζει....
    ......''Only a Biker knows why a dog sticks his head out of a car window.'' ............
    "μοτοσυκλετα"..
    η μαγεια του μεγαλου ρισκου για ενα ονειρο που μονο εσυ βλεπεις......

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από siokatas
    φιλε μου σαν παλιος transalpakias και νυν vstromas εχω να σου πω μονο το εξης..
    δεν εχει καμια σχεση το ενα μοτο με το αλλο μονο την μπροστινη ροδα να δεις και το ζυγισμα τους θα το καταλαβεις,κατα την γνωμη μου κακος τα συγκρινουν μαζι ειναι απλα αλλες μηχανες...

    με το τα περασα πολυ ωραια 4 χρονακια....οσο για την καταναλωση 250 με 270χλμ βγαζει....
    +1000

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Amsterdam (ζητουνται πληροφοριες)
    από κουκουρουκου στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2006, 20:22
  2. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2006, 07:51
  3. Καλάβρυτα (ζητουνται πληροφοριες)
    από Anritsu στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2006, 12:39
  4. Δρυμώνας (ζητουνται πληροφοριες)
    από Nefeli στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2006, 14:42
  5. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2005, 13:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF