Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: Ελαστικά για Ss 600

  1. #16
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    μωρη κουλαμαρια βαλε οτι να ναι απο medium(οχι γομα αλλα μεσαιο λαστιχο)....d208rr diablo corsa κλπ...ολα καλα ειναι....

    ΑΛΛΑ ....αν θες το απολυτο χωρις φυσικα να περνας ουτε καν πανω απο σαλια, D208 GP....η τελειοτητα....και αυτη δεν ειναι μονο προσωπικη μου αποψη....

    29 οδηγοι παγκοσμιου SBK τα συνιστουν...αυτοι...κατι ξερουν...

    το τι κλαμα εριξαν απο περσυ που τους υποχρεωσαν να φορανε pirelli supercorsa δεν λεγεται.....
    Χμμ, από διάρκεια ζωής τι λένε???


  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    ΑΛΛΑ ....αν θες το απολυτο χωρις φυσικα να περνας ουτε καν πανω απο σαλια, D208 GP....η τελειοτητα....και αυτη δεν ειναι μονο προσωπικη μου αποψη....
    Το απόλυτο το θέλουμε όλοι, ομορφιά μου.
    Οι τσέπες μας οι πουτάνες διαφωνούνε.

  3. #18
    Και επειδή, μπορεί να μην το είδαν όλοι, αλλά και να υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες στο search, βάζω κι εδώ την γράφημα που έφερε στο φως η αρχαιολογική σκαπάνη του modeerf (ευχαριστώντας τον ξανά)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Αντισοιχίες ελαστικών.jpg 
Προβολές:	91 
Μέγεθος:	67,6 KB 
ID:	22289

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos
    Και επειδή, μπορεί να μην το είδαν όλοι, αλλά και να υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες στο search, βάζω κι εδώ την γράφημα που έφερε στο φως η αρχαιολογική σκαπάνη του modeerf (ευχαριστώντας τον ξανά)
    Ετσι εχει η σειρα, οπως στο γραφημα....

    το δικο μου τωρα φοραει ενα 208 (απλο) δηλαδη στην Sport ..............

    ευχαριστως δεχομαι δωρεες του τυπου ενα ζευγαρι 208RR (Supersport) και ειμαι και ευχαριστημενος ...

    φυσικα τεμεναδες για ενα 208GP για τα trackdays... (σε καμια περιπτωση για δρομο ομως).........

    καλη λυση ειναι 2 ζευγαρια, ενα 208GP και ενα 208RR, και βαζεις στην πιστα τα GP και μετα τα τρακατρακαντευ στο δρομο τα RR...
    δανεικα και αγυριστα κανεις???
    ΤΙ??? ΚΑΝΕΙΣ???..............
    φτου σας ρε...........

  5. #20
    Χμμ, από διάρκεια ζωής τι λένε???
    αν βαλεις medium εμπρος και hard πισω και φυσικα ξεχασεις τα παντιλικια, 5-7κ χιλιομετρα θα σε βγαλουν...

    προσωπικη πειρα εχω απο την σειρα των dunlop και εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος...

    επισης εχω δοκιμασει και τα race της avon τα azzaro σε ενα φειζερ που ειχα...δεν με πουλησαν ποτε...ηταν απολυτως προβλεψιμα...

    για τις υπολοιπες μαρκες λεω οτι εχω δει και ακουσει απο φιλους και γνωστους....

    οι αποψεις φυσικα διιστανται...εγω ας πουμε θελω οπσωσδηποτε τριγωνικη κορωνα...βολευει πολυ με το στυλ που οδηγω...και δεν ενοχλουμαι απο ασταθειες μετα τα 250...αλλοι το θεωρουν υπερβολη για τον δρομο...θεμα επιλογης ειναι...

    παντως στην κατηγορια των race replica ελαστικων,κατα την προσωπικη μου αποψη παντα,εν ετη 2005 δεν υπαρχουν "κακα" λαστιχα....απλως διαφορετικα χαρακτηριστικα στην λεπτομερεια....
    frankly my dear, i dont give a damn...

  6. #21
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    αν βαλεις medium εμπρος και hard πισω και φυσικα ξεχασεις τα παντιλικια, 5-7κ χιλιομετρα θα σε βγαλουν...

    προσωπικη πειρα εχω απο την σειρα των dunlop και εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος...

    επισης εχω δοκιμασει και τα race της avon τα azzaro σε ενα φειζερ που ειχα...δεν με πουλησαν ποτε...ηταν απολυτως προβλεψιμα...

    για τις υπολοιπες μαρκες λεω οτι εχω δει και ακουσει απο φιλους και γνωστους....

    οι αποψεις φυσικα διιστανται...εγω ας πουμε θελω οπσωσδηποτε τριγωνικη κορωνα...βολευει πολυ με το στυλ που οδηγω...και δεν ενοχλουμαι απο ασταθειες μετα τα 250...αλλοι το θεωρουν υπερβολη για τον δρομο...θεμα επιλογης ειναι...

    παντως στην κατηγορια των race replica ελαστικων,κατα την προσωπικη μου αποψη παντα,εν ετη 2005 δεν υπαρχουν "κακα" λαστιχα....απλως διαφορετικα χαρακτηριστικα στην λεπτομερεια....
    Όσο δηλαδή μου έβγαλαν και τα Bridgestone BT014. Μάλλον θα μείνω σε αυτά καθώς είμαι super ευχαριστημένος, θα τα άλλαζα μόνο αν βρω κάτι σε αυτή τη κατηγορία που να κρατάει περισσότερο. Το οποίο μάλλον δεν υπάρχει οπότε ίσως να βάλω ένα κλικ πιο "τουριστικά" και να έχω καβάτζα και ένα D207GP ή παρόμοιο.......

    Thanks για την απάντηση.......

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Μάλλον θα μείνω σε αυτά καθώς είμαι super ευχαριστημένος, θα τα άλλαζα μόνο αν βρω κάτι σε αυτή τη κατηγορία που να κρατάει περισσότερο. Το οποίο μάλλον δεν υπάρχει οπότε ίσως να βάλω ένα κλικ πιο "τουριστικά" και να έχω καβάτζα και ένα D207GP ή παρόμοιο.......
    Μα, αν δεν δοκιμάσεις και κάποιο άλλο, πως θα ξέρεις ότι (δεν) θα μεινεις ευχαριστημένος και από ΄κείνο;

  8. #23
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stokos
    Μα, αν δεν δοκιμάσεις και κάποιο άλλο, πως θα ξέρεις ότι (δεν) θα μεινεις ευχαριστημένος και από ΄κείνο;
    Έχεις ένα δίκιο άλλα από την άλλη είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με τα 014. Δεν είμαι και κανάς super οδηγός αλλά σε ότι έχω κάνει ποτέ δεν με πρόδωσαν και ποτέ δεν με έχουν τρομάξει γλιστρώντας ή οτιδήποτε. Δεν έχω δει κανένα μειονέκτημα εκτός της μικρής (σχετικά) διάρκειας ζωής εαν δεν μπορείς να αποφύγεις τις ευθείες της Εθνικής οδού. Τι παραπάνω να πάρω από ένα λάστιχο λοιπόν? Το κόστος των 400-450 ? δεν είναι μικρό για πειραματισμούς εφ'οσον είσαι απόλυτα ικανοποιημένος με αυτό που έχεις......

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Ελαστικα για TDM 850 μοντελο '94
    από tzic στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2016, 10:14
  2. Πληροφορία για CBR 600 F 97'
    από gcrook στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2008, 13:18
  3. Ελαστικά για Transalp???
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2004, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF