Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 131

Θέμα: περι μακροβιοτητας Lc8

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

    Αν κανει διακοπές είναι γιατι χάνει την γείωση μια κι εχει αρχίσει να κόβεται το υποπλαίσιο!
    sorry για το off topic αλλά μια και διαβαζουν ΚΤΜδες καποιον θα βοηθησει.
    Οχι ρε συ...
    Δεν μπορώ να το πιστέψω...
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  2. #17
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

    Το θέμα είναι οτι αλλα δεν βγαζουν τιποτα και αλλά εχουν προβλήματα απο πολυ νωρίς.
    Επίσης και 690 εχω δεί βροντηγμένο με κατω απο 20.000 χλμ και με ευλαβική συντήρηση. Ομως ηταν μηχανακι που οδηγιόταν ήπια, δεν το σκίζανε όπως του έπρεπε.

    Σπανιο παντως γιατι το μοτερ το 690 γενικα απο αναφορες που διαβαζω δεν σπαει
    Ουτε εγω το σκιζω στην υπερστροφια(το ξεπατωνω βεβαια στα κοτρωνιδια,αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα!) και ειμαι στα 40000χλμ ανευ προβληματος
    Εννοειται σαφως οτι δεν περιμενω απο ενα μοτερακι με τοσα αλογα να ειναι και Μαθουσαλας απο διαρκεια ζωης,αλλα μεχρι ωρας δειχνει οτι στην ΚΤΜ προσεξανε το καινουργιο μοτερακι τους και δειχνει και αρκετα ανθεκτικο
    Οσο για τα Γιαπωνεζικα,η αξιοπιστια τους πηγε περιπατο απο τοτε που τα περισσοτερα πλεον δεν κατασκευαζονται Ιαπωνια.Δυσκολα βλεπω να βγαζουν μοτερ οπως π.χ τα Dominator που εχουν οι δυο Πατρινοι συνταξιδιωτες μου και το ενα εχει 125000και το αλλο 155000χλμ χωρις επισκευη(αλλο βεβαια οτι καπνιζουνε λαδια σαν μαουνιερηδες,και βγαζουν μαζι και τα δυο οσα αλογα εχει το 690 μου!)
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  3. #18
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
    Οχι ρε συ...
    Δεν μπορώ να το πιστέψω...
    Εσυ το νου σου ρεμαλι να ελεγχεις σε καθε βολτα αν εχεις μαζι δευτερο ανορθωτη και τρομπα βενζινης κι ασε τις κακιες για τα μηχανακια των αλλωνονΕ
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  4. #19
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Ρε συ λες να του βαλω πετρέλαιο? Θα πηγαίνει καλά?

    Πλακα πλάκα δεν μπορούμε να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.

    Τα διβαλβιδα boxer εβγαζαν 70 ιππους στο λιτρο, και ειχαν φτιαχτεί για να αντεχουν. Τα δικυλινδρα ΚΤΜ ειναι σχεδόν αγωνιστικοί κινητήρες και αν φτανουν τα 100.000 χλμ θα ειναι μια χαρά.
    Το θέμα είναι οτι αλλα δεν βγαζουν τιποτα και αλλά εχουν προβλήματα απο πολυ νωρίς.
    Επίσης και 690 εχω δεί βροντηγμένο με κατω απο 20.000 χλμ και με ευλαβική συντήρηση. Ομως ηταν μηχανακι που οδηγιόταν ήπια, δεν το σκίζανε όπως του έπρεπε.
    Φτου........Παλι βοξερ νς ΚΤΜ θα το παμε...Οντως εχουν αναφερθει κανα δυο αστοχιες 690, αυτο δεν λεει τιποτε απολυτως. Στο advrider υπαρχει θρεντ για τυπο που εκανε RTW trip χωρις κανενα ουιαστικο προβλημα.

    Ο μεσος κινητηρας 950/990 βλεπει πολυ σκληροτερη χρηση απο ενα boxer, οποτε το να συγκρινουμε ποσα χιλιομετρα βγαζει ο ενας και ποσα ο αλλος δεν εχει καμια απολυτως σημασια. Ποσα 1150 για παραδειγμα ειδαν ποτε πανω απο 5000 στροφες? Τρια, τα εξης δυο, ενα εκ των οποιων ηταν δικο μου.

    Τα δε προβληματα που εχουν βγαλει ηταν συνηθως αστοχιες αναβατων που πηραν lc8 και ειχαν την εντυπωση οτι θελει φροντιδα Dnepr. Οτιδηποτε αλλο ειναι εξαιρετικα σπανιο. Μιλαμε για ενα παναλαφρο μοτερακι που κατασκευαστηκε για προδιαγραφες 140 αλογων, τα 90 απο τα οποια εχω γνωρισει και ειναι απολαυστικοτατα.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  5. #20
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Mην παρετε ΚΤΜ,χαλανε μετα απο 148000χλμ(τουλαχιστον)


    Ωραιος ο Γαλλος,δεν πηραμε λεει GS 1200 γιατι δεν ειχαμε λεφτα για παρουμε 2-3 φορτηγα υποστηριξης με ανταλλακτικα που θα χρειαζοτανε :rotflmao:
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  6. #21
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.683
    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ,ΕΛΛΑΔΑ-ΓΑΛΛΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ,
    ο LC8 σωστη συντηρηση θελει και τιποτα αλλο,εκει γυρω στα 90000χλμ θελει ενα γενικο σε ελατηρια και βαλβιδες και ξανα προς τη δοξα τραβα.οσο για καποια προβληματακια χαρακτηρα θα ελεγα με περιπου 300ε τα λυνεις για παντα.εννοω συμπλεκτη και τρομπα βενζινας στα 950,τρομπα συπλεκτη στα 990,επισης μια τρομπα νερου προληπτικα στα 45000χλμ κοινη και για τις 2 εκδοσεις.αυτο ηταν.καθαρισατε.
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  7. #22
    ktmikos Το avatar του/της crfouras
    Εγγραφή
    22/07/2009
    Μηνύματα
    506
    Αρχικά δημιουργήθηκε από πυξιδας990
    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ,ΕΛΛΑΔΑ-ΓΑΛΛΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ,
    ο LC8 σωστη συντηρηση θελει και τιποτα αλλο,εκει γυρω στα 90000χλμ θελει ενα γενικο σε ελατηρια και βαλβιδες και ξανα προς τη δοξα τραβα.οσο για καποια προβληματακια χαρακτηρα θα ελεγα με περιπου 300ε τα λυνεις για παντα.εννοω συμπλεκτη και τρομπα βενζινας στα 950,τρομπα συπλεκτη στα 990,επισης μια τρομπα νερου προληπτικα στα 45000χλμ κοινη και για τις 2 εκδοσεις.αυτο ηταν.καθαρισατε.
    Μετα απο τρια στη σειρα LC8, εκεινο που εχω κ εγω με την σειρα μου διαπιστωσει, ειναι αυτο ακριβως που λεει κ ο πυξιδας990, οτι τα LC8 απλα ζητουνε την προβλεπομενη στοργη, φροντιδα κ προδερμ, οπως ολα αλλωστε. Μαλιστα παιδικες ασθενειες του παρελθοντος, οι οποιες ειναι γνωστες πλεον, μπορουν οντως να μαζευτουν κ να τσεκαριστούν, καταληγοντας να εχουμε ενα μοτοσυκλετονι που ξυριζει, σβουριζει κ θεριζει οτι βρει στο περασμα του.......τοσο σε ασφαλτο οσο κ σε χωμα!!!
    Ξερετε αλλες πολλες μοτοσυκλετες να τα κανουν αυτα????
    Εκεί που τελειώνει ο δρόμος αρχίζει η περιπέτεια....

  8. #23
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
    Mην παρετε ΚΤΜ,χαλανε μετα απο 148000χλμ(τουλαχιστον)


    Ωραιος ο Γαλλος,δεν πηραμε λεει GS 1200 γιατι δεν ειχαμε λεφτα για παρουμε 2-3 φορτηγα υποστηριξης με ανταλλακτικα που θα χρειαζοτανε :rotflmao:
    Περιπτωσάρα αυτός ο Αουρέλ!
    Sent from me using a computer.

  9. #24
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197

    Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι καινούργιοι

    Η δική μου εμπειρία από το LC8 του 12/2003

    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=34771

    Ο κινητήρας εξέπνευσε στα 117χιλ χλμ μετά από μερικές τελικές και με πήγε σπίτι με ένα κύλινδρο. Τον έχω αντικαταστήσει με 990 χωρίς τα injection και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  10. #25
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.173
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crfouras
    Μετα απο τρια στη σειρα LC8, .
    ...
    μπλα μπλα μπλα...
    ...
    ξυριζει, σβουριζει κ θεριζει οτι βρει στο περασμα του.......τοσο σε ασφαλτο οσο κ σε χωμα!!!
    Ξερετε αλλες πολλες μοτοσυκλετες να τα κανουν αυτα????
    Ενταξει, σίγουρα με μία μοτό δεν είναι κι εύκολο να τα κανεις όλα αυτα, αλλά εσύ χρησιμοποίησες 3!


    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Ενταξει, σίγουρα με μία μοτό δεν είναι κι εύκολο να τα κανεις όλα αυτα, αλλά εσύ χρησιμοποίησες 3!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #27
    ktmikos Το avatar του/της crfouras
    Εγγραφή
    22/07/2009
    Μηνύματα
    506
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Ενταξει, σίγουρα με μία μοτό δεν είναι κι εύκολο να τα κανεις όλα αυτα, αλλά εσύ χρησιμοποίησες 3!


    Sapila μου μαλλον λαθος διατυπωση.........λαθος αντιληψη..........καπου μπερδευτικε το πραμα,,,,,,αλλα εγω εχω οντως αλλαξει 3 LC8, ενω στον ενδιαμεσο χρονο εχουν περασει πολλες μοτο απο τα χερια μου, αλλα δυστυχως τις συγκηνησεις, το οδηγικό ταπεραμεντο, το στησιμο, την ανεση αδηγησης κ την απολαυση που προσφερει η ΚΤΜ, μπορω να πω, οτι με ελαχιστες μοτοσυκλετες αλλων εταιρειων μπορεις να βιωσεις!

    Αν εχεις οδηγησει θα ηξερες γιατι πραγμα συζηταω, αν οχι ευχαριστως να σου δωσω το δικο μου σε μια βολτα για να καταλαβεις γιατι ακριβως πραγμα συζηταμε. Αληθεια εσυ τι καβαλας τωρα? Σιγουρα οχι ΚΤΜ!!!!
    Εκεί που τελειώνει ο δρόμος αρχίζει η περιπέτεια....

  13. #28
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crfouras
    Αληθεια εσυ τι καβαλας τωρα? Σιγουρα οχι ΚΤΜ!!!!
    Όχι δεν παίρνει κτμ λέει γιατί χαλάει. Για ρίξε μια ματιά στο avatar. Καταλαβαίνεις τι είναι? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Sent from me using a computer.

  14. #29
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Να σε βοηθήσω λίγο?




    Sapila sorry για το editing.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	276 
Μέγεθος:	113,2 KB 
ID:	238068
    Sent from me using a computer.

  15. #30
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    αυτες οι συγκρισεις ειναι μαλακιες.

    Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πολλοι με R1 και αλλα χιλιαρια ψαχνουνε να δουνε πως δεν θα εχει φθορα ο κινητηρας του με

    διαστιμολαδα, και αν θα βγαλουν 100.000 χλμ, οταν στροφαρουν 15000, και εχουν 150+ αλογα.

    Η ολοι με τα KTM λενε οτι ειναι αξιοπιστα...με 25+ αλογα τουλαχιστον απ'ολα τα Ιαπωνικα. δεν γινεται να ειναι το ιδιο αξιοπιστα με συμπιεσης 13:1

    Εβαλε ο φιλος CBR 600 με 320.000 χλμ, αυτα με τουρινκ οδηγηση, εχω δει στα Μεγαρα να σπαει σασμαν στο συγκεκριμενο με οδηγο του 1.20, γιατι ειπε στο μυαλο του απο 5...παμε 2α.

    Αλλη μαλακια, R1 για την πολη....δεν παει 1000αρι για την πολη, η εχω χρηματα να παρω παπακι, και παω με αυτο σε ολες τις μετακινησεις η δεν αγοραζω 1000αρι.

    Γιατι η Yamaha και η Honda δεν δινουν εγγυηση στα WRF και CRF, αφου εχουν φωτα και πινακιδα...δεν ειναι για πολη?

    Τι να δωσει με 1 λιτρο λαδι, και 40 αλογα.

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:46
  2. Περί Αλυσίδας …
    από niko13g στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 14:38
  3. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48
  4. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 15:59
  5. LC8 info
    από darkCount στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 10:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF