Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: ¨λογοκρισια¨

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    δε ξέρω αν είναι ειρωνικό το σχόλιο της αιωνιότητας γιατί λείπει smiley. δε θυμάμαι να είχα ποτέ θέμα μαζί σου όμως. εκτός αν ήταν όντως αιωνιότητα και δε θυμάμαι οπότε το προσπερνάω

    ναι εγώ είμαι καβάλα στην ακρίδα.
    Γράφω από κινητό, και δεν μπορώ να βάλω smileys εκτός και τα γράψω.
    Μαζί μου Όχι, μόνο με εκείνον τον στριμμενο τον sniper, αλλά ποιος δεν έχει μαζί του...

    @auf να αγιάσει ο Στομας σου με το γκάλοπ.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #17
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zami Προβολή μηνύματος
    Θεωρω πως ο ρολος του mod σχετικα με διαγραφες/ μεταβολες σχολιων θα πρεπει να γινεται μεν , με πολυ προσοχη δε.Απο οσο εχω καταλαβει, εδω ειναι ενα φορουμ μοτοσυκλετιστικου ενδιαφεροντος που σκοπο δεν εχει να δημιουργησει εχθρους η ´εχθρες αλλα φιλους.Οταν λοιπον εγω νιωθω προσβεβλημενος η ενοχλημενος απο κατι , οφειλω να το γραψω πρωτίστως και επειτα να κανω οποιαδηποτε αλλη κινηση.Αναφερομαι σε σχολιο μου(σε thred που δεν " επιτρεπονται" σχολια) που διαγραφηκε,το οποιο φυσικα προκληθηκε απο αλλον συμφορουμιτη ο οποιος θεωρω οτι με εθιξε,οχι προσωπικα αλλα ως συνειδητοποιημενο μοτοσυκλετιστη και κατοχο συγκεκριμενου τυπου μοτοσυκλετας.Το σωστο θα ηταν να trim αριστει και το σχολιο που με ενοχλησε(τουλαχιστον οι προσωπικες αποψεις και οχι το κυριως περιεχομενο του.Αλλως θα επρεπε να παραμεινει και το δικο μου σχολιο.
    Παντα φιλικα
    Αν νιώσεις προσβεβλημένος και θιγμένος από κάτι που γράφτηκε, αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να στείλεις ένα μήνυμα σε κάποιον από την ομάδα διαχείρισης και συντονισμού αναφέροντας το περιστατικό.

    Εάν βέβαια η ευθιξία σου αγγίζει τέτοια επίπεδα που μπορεί να παρεξηγηθείς αν κάποιος πει ότι τα χόντα είναι μπ@υρδελα και να το πάρεις προσωπικά γιατί καβαλάς χόντα, τότε δεν μπορεί να σε βοηθήσει κανένας μοντ.
    Μάλλον εσύ πρέπει να λάβεις κάποια μέτρα (άσχετα με το φόρουμ) για να βοηθήσεις τον εαυτό σου γενικότερα.



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος

    κάλλιστα μπορείς να ανοιξεις ένα θέμα στις αντιπαραθέσεις, να επικολλήσεις το ποστάρισμα του αουγκεντάλερ και να αρχίσετε τα μπινελίκια εκεί με τον γερμαναρά.....

    Ένα τέτοιο θέμα θα έφευγε την ίδια στιγμή που θα άνοιγε.

    Είτε, αν πιστεύουμε ότι μπορούμε να λύσουμε τις διαφορές μας μόνοι μας στέλνουμε ένα πμ στον άλλο και του "ζητάμε το λόγο" ήρεμα κι ωραία, είτε απευθυνόμαστε στη διεύθυνση.

    Δημόσια θρεντ "Σπυρακο είσαι μπαμπέσης άντρας και ξηγιέσαι σκάρτα" κλπ δε θα λύσουν κανένα πρόβλημα.
    Δε θα το κάνουμε λαϊκό μοτοσυκλετιστικό δικαστήριο για τις διαφωνίες του καθενός.

    Στα υπόλοιπα πολύ σωστά τα είπες

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VANDA Προβολή μηνύματος
    Εδώ να σημειώσω ότι καλό θα ήταν να αποφεύγονται, επίσης, εξυπναδούλες του στιλ 'σχολιάζω πέντε-έξι ποστ και κοτσάρω και ένα ΣΕ ΕΙΔΑ μπλα μπλα από κάτω', πριν αρχίσουν να σβήνονται και μισά ποστ.

    Τώρα, για το συγκεκριμένο, θα έλεγα να μην είμαστε τόσο εύθικτοι με απόψεις περί μηχανακίων και ,κατ' επέκταση, οδηγών τους.. Όλοι κάτι έχουν να πουν για κάποιους. Αν ήταν να τα παίρνουμε κατάκαρδα, οι μισοί θα είχαμε κατάθλιψη. Και τώρα έχουμε δηλαδή, αλλά για άλλους - σοβαρότερους λόγους.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	amen.jpg 
Προβολές:	180 
Μέγεθος:	15,8 KB 
ID:	310813

  3. #18
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    @auf να αγιάσει ο Στομας σου με το γκάλοπ.
    Βαλτός είσαι?

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    το μοτο.γρ το τρέχουν αφιλοκερδώς παιδιά σαν κι εσάς στον ελεύθερο χρόνο τους. μην περιμένετε συνοχή στον τρόπο αντιμετώπισης των καταστάσεων. ο κάθε mod έχει και τις δικές του/της ανοχές, αίσθηση του χιούμορ, οπτική γωνία, εμπειρίες κτλ κτλ
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος

    μην το πάρεις προσωπικά το σβήσιμο, θα είναι λάθος σου....
    αυτα τα δυο κρατα μονο

  5. #20
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Allst@rf Προβολή μηνύματος
    Ειναι αναλογος απο ποια πλευρά βλεπετε τα πράγματα...

    Εμενα δε μου φαινεται σαν λογοκρισία.

    Στο κατω κατω εχετε σκεφτει οτι ορισμενες φορες παραφερομαστε εδω μέσα διχως λογο;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    το μοτο.γρ το τρέχουν αφιλοκερδώς παιδιά σαν κι εσάς στον ελεύθερο χρόνο τους. μην περιμένετε συνοχή στον τρόπο αντιμετώπισης των καταστάσεων. ο κάθε mod έχει και τις δικές του/της ανοχές, αίσθηση του χιούμορ, οπτική γωνία, εμπειρίες κτλ κτλ


    σωστά τα λέτε και οι 2.
    το θέμα όμως προκύπτει από τον τρόπο που η εξουσία περνιέται από πάνω προς τα κάτω.
    δεν αφορά τον τρόπο λειτουργίας μόνο του moto αλλά όλων των fora παγκοσμίως.

    ο ρόλος των διαχειριστών, συντονιστών κλπ είναι να συμμορφώνουν τα μέλη κατά πως επιθυμούν να λειτουργήσει ο κάθε χώρος.
    το λεπτό σημείο όμως που οι περισσότεροι έχουμε ενοχληθεί και εδώ αλλά και σε άλλα fora είναι οτι η επιβολή ποινών/διορθώσεων κλπ δε θα πρεπε να είναι αποστειρωμένη και να τελειώνει εκεί.
    όπως γίνεται παντού στη φύση αλλά και στην κοινωνία, τα λάθη είναι αναπόφευκτα από τους ''μικρούς'' απέναντι στους ''μεγάλους''.
    αυτό που δε πρέπει να ξεχνάνε όμως οι μεγάλοι είναι οτι η τιμωρία,ποινή δε πρέπει να λειτουργεί ώς όπλο απλά για να σκοτώνει μια κατάσταση, αλλά να λειτουργεί ως εκπαιδευτικό εργαλείο για να οδηγεί τα μέλη στην σωστή συμπεριφορά.

    όπως στα μικρά παιδιά. υπάρχει η μέθοδος του ξύλου, υπάρχει και η μέθοδος της εκπαίδευσης μέσα από τιμωρία με νόημα και επεξήγηση του γιατί επιβλήθηκε ο μεγάλος.

    το να κόβονται post δίχως αιτιολόγηση είναι απλά μέθοδος ξύλου χωρίς επεξήγηση και άρα εκπαίδευση προς τη σωστή κατεύθυνση.
    αν οι Δ.Ο. εδώ και σε όλα τα fora νομίζουν οτι τα μέλη πρέπει να συνετίζονται χωρίς επεξήγηση εγώ δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο. άλλωστε δεν είναι δικό μου το χωράφι.

    εξ ου και η λύση που βρήκα να συμμετέχω μόνο εκεί που θεωρώ οτι χωράω.

  6. #21
    να πούμε όμως και οτι δεν είμαστε μικρά παιδιά και πρωτίστως θα έπρεπε όλοι να έχουμε διαβάσει τους κανόνες, να τους έχουμε κατανοήσει, να έχουμε συμφωνήσει και μετά να ποστάρουμε....

    όχι οτι και οι μοντ είναι τίποτα καλόπαιδα..... τα ίδια σκ@τ@ με μας είναι....

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος

    Ένα τέτοιο θέμα θα έφευγε την ίδια στιγμή που θα άνοιγε.
    ένα θέμα που θα άνοιγε με επικολημμένο το επίμαχο ποστάρισμα και από κατω θα έγραφε

    "δεν είμαστε όλοι ίδιοι φίλος.... εσύ δλδ που έχεις μπεμβέ θέλεις να σε τσουβαλιάζουν με όλους τους καφετεριάκηδες wannabe με τα τζι ες? ας μην τα κάνουμε όλα ίσωμα....

    φιλικά"

    δεν νομίζω να το έκοβες.....

    αυτό εννοώ μπινελίκωμα.... εκτός και αν με έχεις δει να μπινελικώνω εδώ μέσα και δεν το ξέρω.....

  8. #23
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    το να κόβονται post δίχως αιτιολόγηση είναι απλά μέθοδος ξύλου χωρίς επεξήγηση και άρα εκπαίδευση προς τη σωστή κατεύθυνση.
    αν οι Δ.Ο. εδώ και σε όλα τα fora νομίζουν οτι τα μέλη πρέπει να συνετίζονται χωρίς επεξήγηση εγώ δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο. άλλωστε δεν είναι δικό μου το χωράφι.
    Τα εχουμε πει ξανα.
    Αντιδρούμε γιατι δε γνωρίζουμε.
    ΠΧ
    Μπαινεις και σχολιαζεις μεσα στο Σε ειδα, το κοβω και μου ζητας και τα ρέστα?
    Διαβασε τους κανονες ή στη συγκεκριμένη το 1ο ποστ και καταλαβε τι παιζει.
    Δε πρέπει να σε παιρνω απο το χερακι να κανουμε στρατα-στρατουλα, μεγαλα παιδια ειμαστε

  9. #24
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    όχι οτι και οι μοντ είναι τίποτα καλόπαιδα..... τα ίδια σκ@τ@ με μας είναι....
    Σωστό και καθόλου μη το γελάς


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    ένα θέμα που θα άνοιγε με επικολημμένο το επίμαχο ποστάρισμα και από κατω θα έγραφε

    "δεν είμαστε όλοι ίδιοι φίλος.... εσύ δλδ που έχεις μπεμβέ θέλεις να σε τσουβαλιάζουν με όλους τους καφετεριάκηδες wannabe με τα τζι ες? ας μην τα κάνουμε όλα ίσωμα....

    φιλικά"

    δεν νομίζω να το έκοβες.....

    αυτό εννοώ μπινελίκωμα.... εκτός και αν με έχεις δει να μπινελικώνω εδώ μέσα και δεν το ξέρω.....
    Στείλ'το σε πμ.

    Προσωπικά ναι κρίνω ότι θα έπρεπε να φύγει.
    Δε βρίσκω λόγο ύπαρξης ενός τέτοιου θρεντ.
    α) Είτε θα απαντούσε ο άλλος από κάτω "οκ φίλος έχεις δίκιο σόρρυ" και θα τελείωνε εκεί
    β) Είτε θα απαντούσε υπερασπιζόμενος τη στάση του και τελικώς θα γινόταν της τρελής το πανηγύρι
    με τη συμμετοχή κι όλων των υπολοίπων σαφώς να τρώνε ποπκορν και σάμαλι μιας και μιλάμε για δημόσιο θρεντ.

    Κοινώς είτε ένα θρεντ "δήλωση", είτε ένα θρεντ που θα κατέληγε σε ξεκατίνιασμα.

    Όχι δε σε θυμάμαι να μπινελικώνεις.
    Αλλά δεν είναι αυτός ο λόγος που βρίσκω άκυρη τη δημιουργία τέτοιων θεμάτων.

  10. #25
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Προ λίγων εβδομάδων πήρα μήνυμα προειδοποίησης για τη συμπεριφορά μου στο φόρουμ επειδή ακριβώς έθιξα τα 2 μέτρα και σταθμά που πίστευα/πιστεύω ότι εφαρμόζονται εδώ μέσα και ομολογώ ότι με είχε πειράξει πολύ γιατί 7 χρόνια (φαγούρα) ποτέ δεν νομίζω πως είχα δώσει δικαίωμα και το βρήκα άδικο. Είναι μεγάλη συζήτηση και άκρη δεν βγαίνει. Απλά έτσι για να έχουμε να λέμε κι επειδή η συμμετοχική δημοκρατία του Γιωργάκη μας έχει στιγματίσει, μέχρι να φτιάξω μια ΜΚΟ για την καταπολέμηση της λογοκρισίας σε μοτοσυκλετιστικά φόρουμ, τί θα λέγατε για ένα γκάλοπ με θέμα "Πιστεύετε πως υπάρχει λογοκρισία στο φόρουμ;"
    Ενταξει και εγω σε ενα χρονο
    Εφαγα δυο κιτρινες επειδη ειμαι εκρηκτικος χαρακτηρας....

  11. #26
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    ο ρόλος των διαχειριστών, συντονιστών κλπ είναι να συμμορφώνουν τα μέλη κατά πως επιθυμούν να λειτουργήσει ο κάθε χώρος.
    το λεπτό σημείο όμως που οι περισσότεροι έχουμε ενοχληθεί και εδώ αλλά και σε άλλα fora είναι οτι η επιβολή ποινών/διορθώσεων κλπ δε θα πρεπε να είναι αποστειρωμένη και να τελειώνει εκεί.
    όπως γίνεται παντού στη φύση αλλά και στην κοινωνία, τα λάθη είναι αναπόφευκτα από τους ''μικρούς'' απέναντι στους ''μεγάλους''.
    αυτό που δε πρέπει να ξεχνάνε όμως οι μεγάλοι είναι οτι η τιμωρία,ποινή δε πρέπει να λειτουργεί ώς όπλο απλά για να σκοτώνει μια κατάσταση, αλλά να λειτουργεί ως εκπαιδευτικό εργαλείο για να οδηγεί τα μέλη στην σωστή συμπεριφορά.

    όπως στα μικρά παιδιά. υπάρχει η μέθοδος του ξύλου, υπάρχει και η μέθοδος της εκπαίδευσης μέσα από τιμωρία με νόημα και επεξήγηση του γιατί επιβλήθηκε ο μεγάλος.

    το να κόβονται post δίχως αιτιολόγηση είναι απλά μέθοδος ξύλου χωρίς επεξήγηση και άρα εκπαίδευση προς τη σωστή κατεύθυνση.
    Εδώ είναι φόρουμ παλικάρι.

    Ούτε σχολείο, ούτε σωφρονιστικό ίδρυμα.

    Το μοντάρισμα γίνεται όταν κάτι ξεφεύγει από τους κανονισμούς οι οποίοι αφορούν την καλή λειτουργία του φόρουμ, και κατά συνέπεια την καλή σχέση όλων μας με το φόρουμ κι εμμέσως μεταξύ μας.

    Δεν έχουμε σκοπό να αλλάξουμε/βάλουμε μυαλά σε κανέναν αν αυτός δεν το έχει κάνει/μπορεί να το κάνει από μόνος του.

    Way beyond our duties and capabilities

  12. #27
    Ρε ψαρακες, κλειδωστε τη μαλακία...
    Άμα βάλεις τη λέξη "λογοκρισία", "κλικα", "θεοι" στο search, θα διαβάζει κάποιος μεχρι το 2015...


    Η μέρα της μαρμοτας, σε 576η συνέχεια...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #28
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Κλειδώνει και βλέπουμε!
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Forum και Λογοκρισία
    από Valentino_Ptossi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 164
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2010, 21:01
  2. Λογοκρισία;.
    από kaps στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2007, 12:02
  3. Απέκτησε το moto.gr λογοκρισία ?
    από zouR1 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 14:02
  4. δεν πιστεύω να υπάρχει λογοκρισία εδώ μέσα έτσι
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2004, 21:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF