Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 24 από 24

Θέμα: Ανχελονιντζάκι

  1. #16
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Βασικά δεν έχω σκοπό να το κάνω, κι αν το έκανα σίγουρα δε θα το επιχειρούσα ο ίδιος...
    Απλώς θέλω να ξέρω αν γίνεται, και ποια θα ήταν η ακριβής διαδικασία...
    Να υποθέσω πως δε χρειάζεται καν αλλαγή ολόκληρου του μοτέρ, αλλά μόνο στα κυλινδροπίστονα, αν πρόκειται για 300άρια, προσαρμογή σωμάτων ψεκασμού και η περισσότερη βαβούρα θα είναι με το μαγείρεμα στα ηλεκτρικά...
    ...το νου σου!!

  2. #17
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokkiklhs Προβολή μηνύματος
    Βασικά δεν έχω σκοπό να το κάνω, κι αν το έκανα σίγουρα δε θα το επιχειρούσα ο ίδιος...
    Απλώς θέλω να ξέρω αν γίνεται, και ποια θα ήταν η ακριβής διαδικασία...
    Να υποθέσω πως δε χρειάζεται καν αλλαγή ολόκληρου του μοτέρ, αλλά μόνο στα κυλινδροπίστονα, αν πρόκειται για 300άρια, προσαρμογή σωμάτων ψεκασμού και η περισσότερη βαβούρα θα είναι με το μαγείρεμα στα ηλεκτρικά...
    Αν εχεις ολοκληρο πτωμα, γιατι να μπεις σε φασαριες; Αλλαζεις ολο το μοτερ και καθαριζεις.

  3. #18
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    Αν εχεις ολοκληρο πτωμα, γιατι να μπεις σε φασαριες; Αλλαζεις ολο το μοτερ και καθαριζεις.
    +1000
    To αυτο.Και πιο γρηγορο και πιο ευκολο.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2013
    Μηνύματα
    121
    αν ταιριαζουν οι βασεις στα μοτερ, το μονο που χρειαζεται λιγη σκεψη ειναι η τρομπα και το φιλτρο του ψεκασμου
    και να αλλαξεις το ρακορ της βενζινης με καποιο που αντι για ρεζερβα θα εχει λαμπακι, γιατι δεν μπορεις σε ψεκαστο να σου μενει απο βενζινη και μετα να γυρνας ρεζερβα, γιατι η τρομπα θα πεθανει γρηγορα

  5. #20
    Συνταξιούχος Το avatar του/της kokkiklhs
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    704
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    το τελικο αποτελεσμα περναει κτεο;
    Γιατί να μην περνάει; (εάν, βέβαια, γίνεται τελικά...)
    Ίδιος κινητήρας είναι, απλώς προφανώς θα πρέπει να δηλωθεί η αλλαγή, ώστε να είναι και νομικά καλυμμένος ο κάτοχος με τον καινούργιο αριθμό!
    Τώρα, για τα 300cc, εφόσον είναι θέμα αλλαγής μόνο στα κυλινδροπίστονα, ούτε καν θα φαίνεται! Επί πλέον, αν κρατήσουμε τον παλιό κινητήρα και κάνουμε τις απαραίτητες μετατροπές, καθώς είπαν κάποιοι φίλοι παραπάνω, δε θα χρειαστεί ούτε καν αυτή η διαδικασία...
    ...το νου σου!!

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2013
    Μηνύματα
    121
    απο 250 σε 300 αλλαζει η διαδρομη και γι αυτο σαν μοτερ το 300 ειναι πολυ πιο ανθρωπινο

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    Να το πω διαφορετικα. Παιρνουμε ενα ανχελο τσαμπα. Με μηδεν αξια. Παιρνουμε και ενα τρακαρισμενο 300 αρι νιτζακι. Με ελαχιστη αξια. Τα βαζουμε στο γκαραζ και ριχνουμε καταλυτη (εμας στην προκειμενη περιπτωση). Στο τελος του χειμωνα δε θα εχουμε (αν ολα πανε κατ ευχην) το επιθυμητο αποτελεσμα χωρις το καραβι χρηματων να εχει αποδημησει απο την τσεπη μας;
    Βρε πες το όπως θέλεις αν κάνουμε sci-fi σενάρια. Αν υπάρχουν τροπετα 300αρια μαζί σου, φαντάζομαι ότι σπανίζουν όμως μιας και προσωπικά έχω δει μόνο ένα 300 να κυκλοφορεί.

    Εναλλακτικά μπορεί κάποιος να πάρει ένα kle 500 25ετιας(τσάμπα), και να του κοτσαρει μοτέρ από versys, er-6 και πάει λέγοντας...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #23
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kokkiklhs Προβολή μηνύματος
    Γιατί να μην περνάει; (εάν, βέβαια, γίνεται τελικά...)
    Ίδιος κινητήρας είναι, απλώς προφανώς θα πρέπει να δηλωθεί η αλλαγή, ώστε να είναι και νομικά καλυμμένος ο κάτοχος με τον καινούργιο αριθμό!
    Τώρα, για τα 300cc, εφόσον είναι θέμα αλλαγής μόνο στα κυλινδροπίστονα, ούτε καν θα φαίνεται! Επί πλέον, αν κρατήσουμε τον παλιό κινητήρα και κάνουμε τις απαραίτητες μετατροπές, καθώς είπαν κάποιοι φίλοι παραπάνω, δε θα χρειαστεί ούτε καν αυτή η διαδικασία...
    Και τα bros με τα transalp φοράνε ίδιο μοτέρ
    Αλλά αν δεν αλλάξεις κάσες του καλού, με τα νούμερα δεν περνάς κτεο

  9. #24
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.198
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Δλδ εσύ είσαι ψιλοάσχετος, γνωρίζεις μόνο τα βασικά αλλά ξέρεις ότι το κτμ 1290 είναι άχρηστο μηχανάκι?



    Ελα ρε Αποστόλη πώς κάνεις έτσι...........................

    Εδώ ο άλλος δεν ξέρει να φρενάρει (100 χρονών άνθρωπος.....) και έχει άποψη γιά ''τα πάντα όλα"..........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF